Dovoz Žigulíků do Čech

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Honza 21061
Příspěvky: 1600
Registrován: úte pro 13, 2005 22:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza 21061 »

Michal: V tom máš naprostou pravdu, nová 2106 je už příšerně ošizená... Dokonce se divím, že jí zůstaly ty chromované nárazníky... :shock: Jinak všechno uvnitř je strhané, oplastované a to bych musel nechat a chlubit se zbrusu novou šestkou, která je holt vyráběna už ne jako luxusní auto, ale doběhová nutnost.
Nebo si z toho udělat bastl a naházet na to starý volant, dřevěný dekor na chromovém podkladu, lišty, semišové sedačky, čelní masku, aj. :roll:
Tam by šlo spíše o ten pocit jezdit s autem bez 20. letého opotřebování. Sice by to celé vydrželo možná jen 50 tisíc a ne 200 a více, ale byla by to zajímavá zkušenost.

Myšlenka celopozinku a dovezení komplet nové kastle, je dobrá. Mít tak ty peníze, tak bych si nechal opravdu profesionálně generálkovat staré Žiguly přesně tímto způsobem. Na zakázku udělat sedačky, koberce... :P
Honza
Osa Praha - Brno
Nulašestka
Příspěvky: 1296
Registrován: úte led 31, 2006 20:53
Bydliště: Kocourkov a Hulvátov

Příspěvek od Nulašestka »

Ty poslední 06 bych nechtěl ani zadarmo, to auto nemůže vydržet ani 20 tisíc km, proboha vždyť to je vrak...když si vezmu jak dlouho mi vydržely nový věci z kterejch to dělali tak to pardon...(čepy 7tis km, hydraulika celých 8tis km...)
A co se týče pozinku, tak, i když je to trochu OT, zajímalo by mě, kolik lidí tady už to realizovalo. To jen že o tom všichni mluví a skutek utek. Taky jsem stál před tímto rozhodnutím a všichni lakýrníci mě poslali doprdele, že pozink lakovat odmítají a klempíř by se mi na to taky vyprdnul...a není to ani tak otázka peněz jako toho, že se s tím nikdo prostě nechce patlat. Ačkoliv za půl milionu by to možná udělali všichni. :mrgreen:
Sid
Příspěvky: 1698
Registrován: stř kvě 09, 2007 14:26
Bydliště: Prievidza

Příspěvek od Sid »

Lebo na zink. povrchu všetko blbo drží a pri zváraní to prepaľuje
Uživatelský avatar
mayo456
Příspěvky: 2665
Registrován: úte říj 25, 2005 20:28
Bydliště: Košice

Příspěvek od mayo456 »

a potom tie nove auta robia jak?ze cele kasne namocia do zinku?
Minule mi povedala jedna milá pani,
Maťo mne sa zdá že ty si ani, ani, ani.
Musíš vedieť kde máš miesto, musíš niekam
patriť,
nemôžeš sa takto motať a tárať dve na tri.
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hurikán »

mayo456 píše:a potom tie nove auta robia jak?ze cele kasne namocia do zinku?
Ano, správně. :) Je to taky nejlepší, protože jsou potom ošetřená i místa svarů. :wink: Staré Lady procházely ve fabrice kataforézou, která se dostane úplně všude a do značné míry je podobná pozinku. Viz. zde.
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Příspěvek od Michal Pokorný »

Honza 21061 píše:Dokonce se divím, že jí zůstaly ty chromované nárazníky...
Ano, jistě to bude velice kvalitní chrom, něco jako chrom. lišta co mám na zadním nárazníku - po roce se ten chrom "nádherně" odlupuje a vznikají zajímavé orezlé fleky.
Lišta postupně dostává zajímavý vzhled podzimního listí :?
spunt
Příspěvky: 23
Registrován: stř kvě 18, 2005 19:37
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od spunt »

možnost dovozu nové 2106ky jsem tu řešil tak před dvěma/třemi lety. Vlastně mě tato myšlenka nepustila, ale raději bych pětidvéřovou nivu... Dovézt to jde a jak e zde popsáno udělat výměnu karoserie, předem provést i výmaz motoru, tak myslím, že by nebyl problém. nikdy jsem však toto neuskutečnil. Přecejen znám některé ukrajince tady a vím, že za 20 let starýho žigula ve slušným stavu dostanou skoro stejný prachy, jako za dva roky starýho. Jinak v Kazachstánu či Tatarstánu by se stále mělo vyrábět něco co pochází z fiatu 124. Ale tuším, že už jen 2107 a 2104. A pak se povídá cosi o Egyptě. Kamarád teď zrovna řeší dovoz Zaporožce - má v plánu to přihlásit jako veterána a kdesi mu to prý přislíbili, kde to nevím. Vím, že to byl taky můj sen - ZAZ 968 M. Nebo by mě zajímalo autíčko ZAZ Slavuta - tavria sedan 4dvéř.
Tak už zase v žižulu!
Uživatelský avatar
mayo456
Příspěvky: 2665
Registrován: úte říj 25, 2005 20:28
Bydliště: Košice

Příspěvek od mayo456 »

nooo ved aj v 90 tych rokoch po celej republike skupovali Lady povedzme za 20 000 Sk a tam na vychode ich otocili za raz taku sumu :P
Minule mi povedala jedna milá pani,
Maťo mne sa zdá že ty si ani, ani, ani.
Musíš vedieť kde máš miesto, musíš niekam
patriť,
nemôžeš sa takto motať a tárať dve na tri.
Uživatelský avatar
Malda
Příspěvky: 1013
Registrován: čtv srp 18, 2005 13:17

Příspěvek od Malda »

Nulašestka píše:A co se týče pozinku, tak, i když je to trochu OT, zajímalo by mě, kolik lidí tady už to realizovalo. To jen že o tom všichni mluví a skutek utek. Taky jsem stál před tímto rozhodnutím a všichni lakýrníci mě poslali doprdele, že pozink lakovat odmítají a klempíř by se mi na to taky vyprdnul...
Pokud myslis celopozink karoserii, tak zatim asi nikdo (Sasa neco planuje?), ale proc by te mel lakyra a klempir posilat do prdele nevim. Maximalne pouzije zakladovku, ktera vic drzi, pripadne lepsi tmely. Orig dily na novy auta budou taky pozink a nikdo nerekne nic, kdyz se takovy auto dela. Jestli te poslal do prdele, tak to bylo mozna kvuli tomu, ze se jedna o zigo :D Takze posli do prdele jeho :mrgreen:
mimochodem, tak pekny auto a je tak zbastleny tou cernou maskou a hroznejma poklicema a ty blinkry, no skoda mluvit. fuj
Calling name Bastl One
Uživatelský avatar
Saša
Příspěvky: 3359
Registrován: pon črc 09, 2007 16:08
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od Saša »

Malda píše:(Sasa neco planuje?)
Už i něco dělá :wink: ale tenhle rok to asi nebude hotové :(
VAZ 2102 r.v.74 1984-1997 "Legenda"
VAZ 21043 r.v.90 1996-White Lady - nyní v GO. VAZ 21044 r.v.96 2007-(muzeum koroze)
VAZ 2106 r.v.78 2008-a dál...
VAZ 2105 r.v.87 12/2012-Rudý dělník
Nikdy neříkejte že to nejde,protože se v zápětí objeví někdo kdo neví že to nejde a udělá to!
Uživatelský avatar
Malda
Příspěvky: 1013
Registrován: čtv srp 18, 2005 13:17

Příspěvek od Malda »

Saša píše:Už i něco dělá :wink: ale tenhle rok to asi nebude hotové :(
Vim, ale nechtel sem predbihat 8)
mimochodem, tak pekny auto a je tak zbastleny tou cernou maskou a hroznejma poklicema a ty blinkry, no skoda mluvit. fuj
Calling name Bastl One
DCharger
Příspěvky: 3
Registrován: stř dub 02, 2008 21:58
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od DCharger »

spunt píše:Kamarád teď zrovna řeší dovoz Zaporožce - má v plánu to přihlásit jako veterána a kdesi mu to prý přislíbili, kde to nevím. Vím, že to byl taky můj sen - ZAZ 968 M. Nebo by mě zajímalo autíčko ZAZ Slavuta - tavria sedan 4dvéř.
Nemas na kamarada nejakej kontakt? Resim neco podobnyho, a bodla by jaka koliv informace. Diky
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12126
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Škoda smazat. :mrgreen:
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Marosqo
Příspěvky: 655
Registrován: stř srp 23, 2006 14:13
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marosqo »

spunt píše:možnost dovozu nové 2106ky jsem tu řešil tak před dvěma/třemi lety. Vlastně mě tato myšlenka nepustila, ale raději bych pětidvéřovou nivu... Dovézt to jde a jak e zde popsáno udělat výměnu karoserie, předem provést i výmaz motoru, tak myslím, že by nebyl problém. nikdy jsem však toto neuskutečnil. Přecejen znám některé ukrajince tady a vím, že za 20 let starýho žigula ve slušným stavu dostanou skoro stejný prachy, jako za dva roky starýho. Jinak v Kazachstánu či Tatarstánu by se stále mělo vyrábět něco co pochází z fiatu 124. Ale tuším, že už jen 2107 a 2104. A pak se povídá cosi o Egyptě. Kamarád teď zrovna řeší dovoz Zaporožce - má v plánu to přihlásit jako veterána a kdesi mu to prý přislíbili, kde to nevím. Vím, že to byl taky můj sen - ZAZ 968 M. Nebo by mě zajímalo autíčko ZAZ Slavuta - tavria sedan 4dvéř.
Trosku OT ,ale o dost jednoduchsie to bude mat z Madarska ,predsa len EU

Obrázek

Obrázek

Obrázek
ex.VAZ 2102 1974 ex hniloba VS. laminat :P
ex.VAZ 2101 1973 ... od 27.2.2008 minulost : /
ex.VAZ 2105 1984 ... tuned up 2107 gr. A

BMW E46 318i Touring
BMW E30 318IS 1990 Kinder M3 =)
BMW E30 325i Funwagen/Rallycar under construction :D
Lada Niva Urban 2017
GTTI
Příspěvky: 6
Registrován: sob bře 19, 2011 11:05
Bydliště: Mokropsy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GTTI »

spunt píše:možnost dovozu nové 2106ky jsem tu řešil tak před dvěma/třemi lety. Vlastně mě tato myšlenka nepustila, ale raději bych pětidvéřovou nivu... Dovézt to jde a jak e zde popsáno udělat výměnu karoserie, předem provést i výmaz motoru, tak myslím, že by nebyl problém. nikdy jsem však toto neuskutečnil. Přecejen znám některé ukrajince tady a vím, že za 20 let starýho žigula ve slušným stavu dostanou skoro stejný prachy, jako za dva roky starýho. Jinak v Kazachstánu či Tatarstánu by se stále mělo vyrábět něco co pochází z fiatu 124. Ale tuším, že už jen 2107 a 2104. A pak se povídá cosi o Egyptě. Kamarád teď zrovna řeší dovoz Zaporožce - má v plánu to přihlásit jako veterána a kdesi mu to prý přislíbili, kde to nevím. Vím, že to byl taky můj sen - ZAZ 968 M. Nebo by mě zajímalo autíčko ZAZ Slavuta - tavria sedan 4dvéř.

Všude jen plané řeči, vím že dovoz není jen tak, ale dovezl někdo novou 2105, 2107 nebo třeba Volhu Siber?
Mě zde připadá určitý strach dovážet něco z východu, pamatujte turci jsou i v německu.
Odpovědět

Zpět na „Diskuse k modelové řadě“