Problem so spojkou, pomoze mi niekto? (PROBLEM VYRIESENY)

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
peto5o
Příspěvky: 15
Registrován: pát říj 06, 2006 06:36
Bydliště: Spišská Nová Ves
Kontaktovat uživatele:

Problem so spojkou, pomoze mi niekto? (PROBLEM VYRIESENY)

Příspěvek od peto5o »

Zdravim Vás

Mam takyto problem:

Vcera vsetko islo. Zrazu ked som na 4-ke pridaval plyn tak otacky sli hore ale rychlost ta ista. No nieco este tahal. Teraz zaradim jednotku (pedal pomerne zmakol ale v pohode sa vracia) ked pustim spojku tak pomalicky sa pohne - ale strane pomaly. Tak isto spiatocka velmi pomaly.

Vie mi niekto povedat co sa stalo?

Na lepsie rozmyslanie pridavam Foto :lol:
Přílohy
0303.jpg
0101.jpg
0202.jpg
Naposledy upravil(a) peto5o dne stř úno 20, 2008 20:24, celkem upraveno 1 x.
Drobek81
Příspěvky: 2129
Registrován: pon lis 01, 2004 19:47
Bydliště: Brno-Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drobek81 »

Zkontroluj vůli v ovládací tyčce, ale dle toho co popisuješ asi odešla lamela...potřeba ji vyměnit. Nic strašného, jen s tím hlavně nezkoušej jezdit. Pokud to budeš zkoušet a přehřeješ to, pak je třeba přetočit setrvák i přítlačák bo se místně přehřejí...nebo někdy i vyměnit.
Moudrost nepřichází vždy s věkem. Někdy věk přichází sám.
Starý dům a mladá žena - hojnost práce zaručena.
Práce vyžaduje čím dál větší vzdělání, vzdělání čím dál větší práci.
Uživatelský avatar
Wenca084
Příspěvky: 332
Registrován: sob zář 22, 2007 17:04
Bydliště: Mělník

Příspěvek od Wenca084 »

To je dívné ze dne na den, aby odešlo spojkové obložení do věčných lovišt. myslím že ti ta laměla praskla , nebo ti zustalo vyset nakým pozoruhodným spůsobem prasátko a stale to vystavuje. wenca
Vaz 21061 r.v. 1986 Lada 1500S , Mechanik Lada 1600 MTX , Simson SR70
Uživatelský avatar
Pepa
Příspěvky: 129
Registrován: úte čer 01, 2004 21:09
Bydliště: Říčany

Příspěvek od Pepa »

Tak přesně tohle se mi stalo u 1.7, bude to prasklá talířová pružina v přítlačáku, už podle toho že pedál má menší odpor. Každopádně rozebrat a hledat je to dost blbě vidět.
2101 r.v.09.1971
21073 r.v.06.1996
21044 r.v. 1998
Uživatelský avatar
Jozef Matuška
Příspěvky: 147
Registrován: úte bře 22, 2005 08:30
Bydliště: Šurany, Slovensko

Příspěvek od Jozef Matuška »

100% prasknutá tanierová pružina, lamela neodíde len tak zrazu, mal som toto iste
Drobek81
Příspěvky: 2129
Registrován: pon lis 01, 2004 19:47
Bydliště: Brno-Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drobek81 »

lamela :) odejde to vcelku rychle, na 4ku to proklouzne a stačí nýtek aby trochu"trčel" a proklouzne...Pak prokluzuje i na nižší kvalty...
Moudrost nepřichází vždy s věkem. Někdy věk přichází sám.
Starý dům a mladá žena - hojnost práce zaručena.
Práce vyžaduje čím dál větší vzdělání, vzdělání čím dál větší práci.
Uživatelský avatar
Kewint
Příspěvky: 1683
Registrován: stř kvě 02, 2007 13:05
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kewint »

mě to taky udělalo ze dne na den,ale mě klouzala spojka a jak klouzala tak se na lamelu dostal olej a musim vyndat celou převodovku neboť to teče proudem wen :(
Lada 2105-rv.1984,1.3-v GO
Lada 2107,LPG,1,7i,5kvalt
Škoda Forman-1993
Člen LKCS
MÍSTO PORSCHE JEZDÍM LADOU , OBČAS V LÉTĚ SVEZU MLADOU !!
Uživatelský avatar
hush
Příspěvky: 307
Registrován: pon led 01, 2007 20:51
Bydliště: Vyškov

Příspěvek od hush »

Olej se na lamelu muze dostat pouze pres gufero a nema to nic spolecneho s tim ze ti spojka klouzala,respektive to ze klouze muze byt tim ze je od oleje,ale olej se neuvolni diky tomu ze klouze.
Uživatelský avatar
Kewint
Příspěvky: 1683
Registrován: stř kvě 02, 2007 13:05
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kewint »

no o ale jak je tedy možné že mi teče olej v místě kde končí olejová vana a začína převodovka!!!???
Lada 2105-rv.1984,1.3-v GO
Lada 2107,LPG,1,7i,5kvalt
Škoda Forman-1993
Člen LKCS
MÍSTO PORSCHE JEZDÍM LADOU , OBČAS V LÉTĚ SVEZU MLADOU !!
Uživatelský avatar
hush
Příspěvky: 307
Registrován: pon led 01, 2007 20:51
Bydliště: Vyškov

Příspěvek od hush »

Spojka spojuje motor a prevodovku a je SUCHA tzn ne v olejove lazni ,olej muze byt z prevodovky,kde je na vstupni hridely gufero,ktere muze byt uz spatne a tim padem zn tece prevodovy olej nebo muze byt spatne gufero za setrvakem na klice a to je potom motorovy olej.Muze to take stekat po bloku motoru uz nekde z vrchu napriklad od vika ,kde muze byt vzadu spatne tesneni a tece z nej olej,ktery stika dolu az na prevodovku.Prohledni to a uvidis ,kazdopadne nekde si psal ze ti klouzala spojka a ty si to DOTAHL a uz neklouze ,to sem nepochopil ,pokud porad vystavovala tak by si musel naopak povolit vystavovaci kolik na pistu a tudiz dat vetsi mrtve chod ,ale tahle kdyz si pal ze si to dotahl tak nevim CO.
Uživatelský avatar
Kewint
Příspěvky: 1683
Registrován: stř kvě 02, 2007 13:05
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kewint »

jojo jasny no ja sem mel za to ze se otahuje,ale dotah sem ji sed do auta zařadil za jedna a nic :) tak sem to zas vyheveroval a povolil ji a už je to dobrý :)

At tak či tak musí převodovaka wen ne?
Lada 2105-rv.1984,1.3-v GO
Lada 2107,LPG,1,7i,5kvalt
Škoda Forman-1993
Člen LKCS
MÍSTO PORSCHE JEZDÍM LADOU , OBČAS V LÉTĚ SVEZU MLADOU !!
Uživatelský avatar
Honza 21061
Příspěvky: 1600
Registrován: úte pro 13, 2005 22:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza 21061 »

Podobná věc se mi stala s Wartburgem, podařilo se mi při tahání Volhy přehřát spojku a ta potom někdy proklouzla- i předtím byla dost opotřebovaná. Tak jsem chvíli jezdil takhle a najednou to přestalo a se spojkou jsem najel dalších přes 20 tisíc km. Z toho jsem usoudil, že se tam dostal olej, zřejmě skokově při té velké zátěži a přehřátí a jakmile se týdenním ježděním z lamely vypálil, bylo to od té doby v pořádku.
Honza
Osa Praha - Brno
Majo
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Majo »

lamela :P
21043(reinkarnacia), 2105 1.3k(svagrov), 2110 1.5 16V, Niva(rozobrata), Chevy Niva 1.7i, Priora1,8+, BMW e36 328iA, Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4
Uživatelský avatar
Jimmi
Příspěvky: 1528
Registrován: pon čer 12, 2006 15:41
Bydliště: Praha, Teplice

Příspěvek od Jimmi »

Honza 21061 píše:...podařilo se mi při tahání Volhy přehřát spojku a ta potom někdy proklouzla...
Spíš bych tipoval přepálené obložení - vytvoří se tvrdá vrstvička, která klouže. Časem se ojede a zlepší se to.
Жигули ВАЗ 2103 1.5/55,4 kW белый (сделано в 1974 г.) оу йеах гуд джоб ёлки-палки t.č. odstraněny dva metráky pavučin, vrčí a jezdí kolem bloku
Toyota Corolla LiftBack 1.3/65 kW deep turquoise
Toyota Corolla HB 3D 1.3/55 kW red
Tom007
Příspěvky: 52
Registrován: sob pro 29, 2007 21:12
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tom007 »

jak tam už nekdo psal,zkontroloval bych hydrauliku,pak zbytek.Udej tu vuli na tyčce co nej a hlavne zkontoluj jesttli se to vraci.Ja žigula moc nedelal,jestli se da střiknout do vnitř na dražky,ale asi ne.Tu vuli udelej tak,aby jsi to musel od podlahy jen nepatrne povolit a hned zabirala ,vychyt ten momen to rozhrani.Ze shora to pak nekdo muže kontrolovat jak se to hejbe.kkyž je sjeta lamela,tak jinak všechno šlape jak ma.Ono jestli to nema vuli ,tak to může fachat a jak se obloženi zahřeje začne prokluzovat.Je to roman,ale už jsem ,zbytečne sundaval přvodovku.To nech až ,jako posledni možnost.Proste zmenši delku tyčky nanjmenši možnou mez.Ted jsem jel ze žigulem ,mel tvrdy pedal a po ceste to začlo prokluzovat .Zkratil jsem tyčku o vic než centimetr a je seřizena jak ma být.Až zjistiš jestli to facha tak ji seřid.
Tom
Odpovědět

Zpět na „Hnací soustava“