moj kýblik uz je sam

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Maysner
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv črc 06, 2006 13:22
Bydliště: Brno

Příspěvek od Maysner »

Honza 21061 píše:....
hlas veteranisty :wink:
tuning je tuning honzo. s tim nic nenadelas. kliky sou rusivej prvek :roll: :twisted:
E36 330i coupe skoro Alpina, Mauritiusblau Metallic - Crash Packet
Dokud karu nerozdelas, nevis o ni nic :-P

Chatka 12 forever
Buková Drift Challenge Team
Romania team 2009
Marosqo
Příspěvky: 655
Registrován: stř srp 23, 2006 14:13
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marosqo »

Honza 21061 píše:Čmelo, nechci vypadat jako rejpal, spíše to budu hodnotit okem nezávislého pozorovatele... Neříkám, že to není pěkné a působivé, ale myslel jsi na to, že kdyby došlo k nějakému průseru a posádka auta by se vlastními silami nedokázala dostat ven, že díky chybějícím klikám (hlavně klice u řidiče) venku, jim nebude pomoci? :roll:
Samozřejmě, rozbtí okna je jedna z možností, ale stejně mi přijdou alespon přední kliky jako dost zásadní věc pro vlastní bezpečnost. :roll: Jen do mě...
ja si myslim ,ze kym sa mu nedaj boze stane nejaky tukanec ,tak mu zbalia technicak ,ze nema narazniky ,kliky a podobne veci ,ale ak sa ce clovek designovo vyvyjat ,tak musi aj nieco obetovat :D
ex.VAZ 2102 1974 ex hniloba VS. laminat :P
ex.VAZ 2101 1973 ... od 27.2.2008 minulost : /
ex.VAZ 2105 1984 ... tuned up 2107 gr. A

BMW E46 318i Touring
BMW E30 318IS 1990 Kinder M3 =)
BMW E30 325i Funwagen/Rallycar under construction :D
Lada Niva Urban 2017
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvek od Jelen »

Honza 21061 píše:Čmelo, nechci vypadat jako rejpal, spíše to budu hodnotit okem nezávislého pozorovatele... Neříkám, že to není pěkné a působivé, ale myslel jsi na to, že kdyby došlo k nějakému průseru a posádka auta by se vlastními silami nedokázala dostat ven, že díky chybějícím klikám (hlavně klice u řidiče) venku, jim nebude pomoci? :roll:
Samozřejmě, rozbtí okna je jedna z možností, ale stejně mi přijdou alespon přední kliky jako dost zásadní věc pro vlastní bezpečnost. :roll: Jen do mě...
Stejně když k něčemu takovýmu dojde, tak se kastle zkroutí a dveře nejdou otevřít, přijdou na řadu nůžky...
Myso
Příspěvky: 1389
Registrován: stř kvě 26, 2004 17:59
Bydliště: Bratislava-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Myso »

to uz je fakt psycho vykladat tunerovi o nutnosti prednych kluciek :shock:
Ich fahre einen Shiguli - WAS2105
Keď ju poriešiš, nie je čo milovať...
_________________
Chatka 12 forever :mrgreen:
Uživatelský avatar
Honza 21061
Příspěvky: 1600
Registrován: úte pro 13, 2005 22:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza 21061 »

Jelen: Když se zkroutí kastle a dojdou na řadu nůžky, tak už jde o nejhorší. Já měl na mysli lehčí události a třeba i "beznehodového" charakteru. Ale to už zaplácáváme téma OT.

Já to samozřejmě v rámci tuningových trendů chápu. :P Ale... :roll:

Ano Myšo, je to psycho, ostatně neslyším to od Tebe prvně, tak máš asi pravdu... Byla to jen úvaha do diskuse, nic víc. Nepředpokládám, že by se do hotových dveří dodělávaly kliky...
Naposledy upravil(a) Honza 21061 dne pon lis 19, 2007 19:35, celkem upraveno 3 x.
Honza
Osa Praha - Brno
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12126
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

však Čmelo povídal, že nech je sranda..... :P
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
čmelák
Příspěvky: 1636
Registrován: úte čer 01, 2004 15:29
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od čmelák »

no myslim ze uz to tu bolo povedane diky Jelene, presne to som chcel napisat ked to bude light tak sa vykopem odtal sam a ked to bude jeba uz ma vytahovat ani nebude asi treba a dverami uz urcite nie lebo som mal doma 01 ktora bola buchnuta z predu a to bol ligt jazdila sama este ale dvere sa zavret nedali takze asi tak a okrem toho sa pri buracke este aj otvorili a strecha sa zlomila pekne po diagonale :|


yo a presne tak sranda musi byt

inak zhanam zrkadlo z karosy alebo niecoho takeho aby som z troho mohol vykrojit dva 13cm kruhy :P kdo ma
?
Trevor
Příspěvky: 759
Registrován: ned zář 04, 2005 19:09
Bydliště: Šurany -SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trevor »

ja by som skor povedal ze otvorenie dveri pri buracke je u zigula samozrejmost takze staci odopnut pas a vystupit
530i
Chatka 12 4ever :mrgreen:
Expedicia Eesti 2010
Uživatelský avatar
Honza 21061
Příspěvky: 1600
Registrován: úte pro 13, 2005 22:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza 21061 »

Čmelo: Hm, jedno zrcadlo ze sedmistovkové Karosy jsem cca před měsícem vyhodil. :roll: Bylo prasklé, ale z prostředku by se kruh vykrojit dal- jsou panoramatická... Dělají se 2 typy- s topnou spirálou, nebo bez. (doporučuji bez, po vykrojení bys ji už pravděpodobně neoživil).
Kontaktuj Pšendu, nebo Tomáše z Brna- možná by se mohli po zrcadlech poptat. Nebo to zkus na garážích SAD Trnava, ale praxe je většinou taková, že vyměněné zrcadlo letí okmažitě do odpadu... :roll:
Honza
Osa Praha - Brno
Uživatelský avatar
Yellow01
Příspěvky: 1862
Registrován: úte kvě 17, 2005 20:14
Bydliště: Třeboň

Příspěvek od Yellow01 »

A neni snazší nechat si uříznout a obrousit zrcátka na míru? Cena kolem 100 Kč/ks.
Já když jsem ještě dělal sklenáře, tak jsem na tuněnýho golfa dělal skla do M3 zrcátek z modrýho zrcadla, vyzerá to skvěle.
čmelák
Příspěvky: 1636
Registrován: úte čer 01, 2004 15:29
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od čmelák »

no ide o to ze spolujazdcove som si dal vykrojit zo zrkadla tak ze som som dosol sklenarovi a on mi dal zrkadlo ale je v nom hovno videt tak neviem ci su neni tie zrkadla nejake ine... co si mam teda pytat? v sklenarstve zrkadlo do auta? alebo ako, myslel som ze busove velke by bolo akurat, to ma nenapadlo pojdem do SAD mam tam par znamych, ak nie necham si zohnat cele zrkadlo :D

poradte
Uživatelský avatar
Yellow01
Příspěvky: 1862
Registrován: úte kvě 17, 2005 20:14
Bydliště: Třeboň

Příspěvek od Yellow01 »

Normálně chtěj obyčejný zrcadlo 3 mm silný. A až ho budeš lepit, tak použij zásadně !!! neutrální silikon, jinak to můžeš do roka měnit znova. Kyselej silikon totiž rozežírá zrcadlovinu na zadní straně, pak se to začne brzo loupat a může to zčernat.
Uživatelský avatar
Honza 21061
Příspěvky: 1600
Registrován: úte pro 13, 2005 22:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza 21061 »

Možná jsi trpěl tím samým problémem, co majitelé originál malých zrcátek na Ladě- tam je taky vidět kulové s přehazovačkou.. :? Kdybych věděl, jak se rozdělávají, tak bych si tam taky sehnal něco panoramatičtějšího...
Autobusové by bylo dobré, ale tam je problém v tom, že je vypouklé na délku více, než na šířku (při usazení na výšku- tj. venkovní zrcadla). Nevím, do jakého držáku budeš chtít sklo zasadit, ale pro účely osobáku by bylo spíše výhodnější vykrojit, nebo zasadit ho tak, aby bylo více panoramatické do šířky.
Pokud potřebuješ vykrojit kruh, tak nevím, jaký to bude mít ve finále výsledek a jestli to vůbec bude sedět v držáku... :roll: Jestli máš v SAD známé, tak bysis mohl domluvit prohlídku zrcátek u autobusů, abys viděl, jak jsou zakřivená a jak je v nich z různých úhlů vidět. Anebo jestli nepotřebuješ panoramatické, tak bude nejjednodušší to, co radí Yellow 01.

Co takhle dát na Žigula komplet celá zrcadla i s hrazdami a přípojkou na vyhřívání? :lol:

Možná ti alespon trochu pomůže tato fotka, jestli v ní bude vidět to, jak je zrcátko panoramatické, byla by lepší boční, ale jinou nemám...
Přílohy
zrcadlo Karosa.jpg
Honza
Osa Praha - Brno
čmelák
Příspěvky: 1636
Registrován: úte čer 01, 2004 15:29
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od čmelák »

tak cele zrkadlo nechcem :D to je velke


takze vravis ze zrkadlo v aute je take iste ako zrkadlo v skrini teda zadny rozdiel?_ no musim nastudovat to co je tam original a to co som dal robit zajtra to vylustim lebo zrkadla uz chcem dat na auto yo a je lepoene silikonom jedno som uz robil ja a je to v pohode dal som tam biely ale ten nesmradlavy :oops:
Uživatelský avatar
Yellow01
Příspěvky: 1862
Registrován: úte kvě 17, 2005 20:14
Bydliště: Třeboň

Příspěvek od Yellow01 »

Zrcátka v autě a na skříni jsou stejný. Dělaly se i různý barvy - modrý, zelený, bronzový, šedý... Ale tyhle barevný už mají sílu 4 mm.
Odpovědět

Zpět na „Diskuse k modelové řadě“