5Q převodovka 2101

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Petan
Příspěvky: 31
Registrován: ned dub 29, 2007 20:31
Bydliště: Boršice
Kontaktovat uživatele:

5Q převodovka 2101

Příspěvek od Petan »

Zdar lidi
Mám probléém,před pul rokem jsem koupil 5Q převodovku-vyskakovala pětka- koupil jsem ozubené kolo na pětku synchron a přesuvník (celkem cca 3500) převodovku jsem smontoval-a dal na auto.... jeszdil jsem s nu tak 3 měsííce a po té mi přestal jít tachometr-myslel jsem že je ukroucený náhon-vyměnil jsem nahon-nic,vyměnil jsem tachometr nic.tak jsem tyden jezdil bez tachometru.Po tydnu jsem najel s autem do garáže,dal sem dolů převodovku.Rozdělal jsem ji(myslel jsme že třeba vyskočila kulička) a ejhle....kulička držela....ale při vypouštění oleje plavali v oleji kusy jako by ocelového prachu.No z převodovky vypadl ukroucený šnek z náhonu a odstřikový kroužek byl zežmoulaný a obroušený jak prase,a ta šroubovice co je na hríídeli co pohání nahon-ten šnek co jsem měl ukroucený-tak tem byl taky doprasený.sedli jsme do auta a jeli do Uhh koupit odstřikový kroužek-neměli-jeli jsme do Otrokovic -neměli-jeli do Přerova-neměli:( tak jsme jeli dom .... dal jsem tam prozatím 4Q :'( (ceny toho kroužku je kolem 50 kč-je to jen kus ocelového prolysovaného plechu-a není možné ho sehnat)....... v pondělí jsme volal do otrokovic jestli ho mají-řekli mi že ani nevaja že v te převodovce něco takového je :).Poté jsem volal do Prahy a tam mi řekli že nejdřív tak za 14 dní skusit zavolat jestliho budou mít -že momentálně ho nemají,tak v úterý když jsem jel ze školy,tak jsem se stavil ješte v Uherském Brodě taky ho neměli volali někam do čech -a prej ho v te prodejně v čechách měli za posledni 2 roky jen jednou-takže prej to vypada blbě..a že jestli nechcu novou 5Q převodovku za 15 000 tak jsem se pousmál a řekl naschle :) ..... zatím jezdím se 4Q ,jelikož jezdím do školy každý den 30 km tam a 30 Zpět tak bych potřeboval ten 5Q opravit co nejdříív.a tímto bych Vás chtěl poprosit kdyby jste ten odstřikový kroužek měli někdo doma (nemyslím že ho doma někdo má :'( ) ale kbyby přece a nepotřebovali jste ho...darovali by ste mi jej? nebo jestli bydlí někdo -nebo ví někdo kde je prodejna kde by to mohli mít-ať mi napííše nebo nějak dá vědět...už su jaksi.....bezradný
(na přiloženém obrázku je ten odstřikový kroužek)

Mnohokrát děkuju těm kteří by věděli kde ho sehnat (nebo ho mají doma a nepotřebují jej) a dali by mi vědět dííky moc
Přílohy
odstrikovy krouzek2.JPG
Marek
Příspěvky: 5314
Registrován: úte čer 01, 2004 21:31
Bydliště: Třebíč, CZ

Příspěvek od Marek »

Zkusil bych ho vyrobit - pro soustružníka je to otázka půl hodiny. Je jde o to, kde vzít rozměry.
RENAULT Mégane Grandtour *04/2008 - 1,5dCi 78kW (06/2016-)
RENAULT Scénic *05/2012 - 1,4TCe 96kW (10/2023-)
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 9373
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vašátor »

A co takhle ho vzít z jiné převodovky? Není stejný jako na 4q?
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Petan
Příspěvky: 31
Registrován: ned dub 29, 2007 20:31
Bydliště: Boršice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petan »

odstřikový kroužek právě na 4q není...taky jsem myslel že ho z tama vytahnu....otevřel jsem to ale není tam! .......sorry to jsem tapomel predtim napsat.......a co se týče toho to udelat-Ten kroužek byl z ocelovéého plechu...... tak vnitřní průměr by nebil problém-myslím sio že ten bude stejny jako průměr hřídele převodovky-možná malililinko volnější-venkovní průměr :( -mohl bych to skusit změřit jako ale jestli to bude dobře naměřenéé je trochen dokroucený..... pr osoustružnííka? ten plech má 1 mm možná mííň...tak nevíím :(
Naposledy upravil(a) Petan dne pát lis 16, 2007 16:56, celkem upraveno 1 x.
Majo
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Majo »

ci je stejny neviem, ale asi ano...4q urcite ma odstrekovy kruzok. mozno nie kazda, ale nejake co som rozoberal ho mali...
mam nejaky rozobraty 5q doma, poskytnut kruzok sice nemozem, ale pomerat by som mohol ak by to pomohlo......
21043(reinkarnacia), 2105 1.3k(svagrov), 2110 1.5 16V, Niva(rozobrata), Chevy Niva 1.7i, Priora1,8+, BMW e36 328iA, Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4
Uživatelský avatar
Petan
Příspěvky: 31
Registrován: ned dub 29, 2007 20:31
Bydliště: Boršice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petan »

pokud říkáte že některé je meli skusim rozebral další převodovkku -mam doma 4-ale dival jsem se jen do jednéé....... no kdyby-jak jste psli -mi to mohl někdo změřit-skusil byhc tovzít a zeptat se známeeho jestli by to šlo udělat...
Marek
Příspěvky: 5314
Registrován: úte čer 01, 2004 21:31
Bydliště: Třebíč, CZ

Příspěvek od Marek »

Přiznám se, že svou 5q převodovku jsem měl rozebranou několikrát, ale nikdy jsem si žádného takového kroužku nevšiml.

Co kus, to originál, jak vidím...........
RENAULT Mégane Grandtour *04/2008 - 1,5dCi 78kW (06/2016-)
RENAULT Scénic *05/2012 - 1,4TCe 96kW (10/2023-)
Uživatelský avatar
Pepa
Příspěvky: 129
Registrován: úte čer 01, 2004 21:09
Bydliště: Říčany

Příspěvek od Pepa »

Tady ho můžeš objednat, http://www.autodilykrc.cz/eshop/detail/ ... 8520d47819 snad je skladem, i když poštovný bude mnohem dražší než ten kroužek. :evil: Pepa
Štěpán

Příspěvek od Štěpán »

Já ho nemám a ani otec ho nemá, a jezdí to bez problému. A ani nic neprosakuje, takže na to dlab a smontuj jí a hoď ji na auto.
Uživatelský avatar
Petan
Příspěvky: 31
Registrován: ned dub 29, 2007 20:31
Bydliště: Boršice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petan »

No autodíly krč tam jsem volal-tam ho prej nemají nejdřiv to mam skusit za tech 14 dni....já vím no že poštovné bude dražšíí ale oc nadělám.....smontovat?......já mam prave obavy že ta šroubovice co pohání nahon tachometru bude nizko a tím pádem to na sebe nebude dobře sedět....nerad byhc zas ukroutil nahon tachometru a zas to znova sdělával :(
Uživatelský avatar
JmJ
Příspěvky: 6559
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od JmJ »

Roko Motors ve Zline si zkousel?
VAZ 2104 1.3 1989
Uživatelský avatar
Petan
Příspěvky: 31
Registrován: ned dub 29, 2007 20:31
Bydliště: Boršice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petan »

ve zlííňě je nějaká prodejna na lady? neskoušel..jen v otrokovicach M car na nerudově - za barumem - jak je podchod.....
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hurikán »

Ano, ve Zlíně je (byla) prodejna na Lady. Asi před dvěma lety jsem tam něco kupoval. Nevím jak se jmenuje, ale byla někde po pravé straně na cestě z centra dolů k podjezdu a mostu přes řeku. Kus před oním mostem, za kterým je nalevo tuším nějaký hotel.

edit: tak by to měla být dle mapy ulice Dlouhá a prodejna viz značka:

http://www.mapy.cz/#x=140619280@y=13300 ... _133012208
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
JmJ
Příspěvky: 6559
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od JmJ »

O tehle prodejne u cesty na frystak sem slysel, ale nevim co je to zac.

Ve zline je primo prodejce Lady Roko Motors. Pokud pojedes od otrokovic do zlina, tak je to po leve strane u hlavni cesty. Po leve strane bude renault kromexim pak je tam nekde po prave hyundai a po leve je benzinka tusim OMV a tesne pred tou benzinkou je autosalon roko motors. jede se tam pres tu benzinku. Tam ti urcite reknou, kde maji prodejnu nahradnich dilu. Ta byla zasita nekde jinde pobliz.

http://www.roko-motor.com/page.php?id=kontakt
VAZ 2104 1.3 1989
Uživatelský avatar
Petan
Příspěvky: 31
Registrován: ned dub 29, 2007 20:31
Bydliště: Boršice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petan »

tak tady máte něco pro inspiraci...takhle to dopadlo
Přílohy
odstrikovy krouzek.JPG
Odpovědět

Zpět na „Hnací soustava“