211x

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
zelvotron
Příspěvky: 6276
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od zelvotron »

plavec píše:aapetr: Mrzí mě to, ale ty kola jestli ještě máš, tak je prodej někomu jinému.Bohužel nemám zrovna 4 tisíce bokem, takže mě to dost štve. :cry:
Jinak zimní gumy už mám Sava Eskymo S3 a to se to jezdí, předtím jsem měl BF Goodrich, nebo jak se to jmenovalo, ale už měly něco za sebou, pak když jsem na nich brzdil asi 50 metrů tak mě vůbec nechtěly brzdit, zastavil jsem až o Feldu :lol:


A taky se vás chci zeptat, jestli jste někdo jel někdy v zimě na řetězech? Zkoušel jsem je tam dávat, a jde to pěkně na h... málo místa, člověk aby si sundal bundu a v zimě pak nejdřív rozehříval zmrzlý prsty. U Favorita se mi zdá, že jdou nasadit líp. Škoda že nemáme zadní pohon- tam je hafo místa mezi kolem a blatníkem :oops: Tak jak se vám tam dávají? Možná by bylo lepší na zimu namontovat pásy z buldozeru :lol:
Já mám se řetězama takovou zkušenost, že sem je ještě nepotřeboval. Co to auto projede a vyjede je neuvěřitelný (samozřejmě to chce zimáky). V Krkonoších sem před rokem a půl např. projel cca 40 cm vysokej sníh nahrnutej od traktoru (jak maj ten pluh vzadu) a to to eště bylo do kopce. V přednim podběhu je ale fakt málo místa (Favorit tam má místa hafo) a musej se nandavat asi fakt blbě, myslim, že už si i tady na to někdo stěžoval, no ale máš výhodu, u toho osmiventilu můsí bejt toho místa krapet víc :-) .
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Uživatelský avatar
plavec
Příspěvky: 4715
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od plavec »

Proč myslíš, že u 16 ventilu je to horší? Protože má 14ky a ne 13ky? NO ten předek je asi těžší než u toho fáčka, Když jedu po trávě a po rozbahněný cestě, tak to jde o něco líp kormidlovat a má to větší snahu vyjet.U Fáčka se mi jen točily kola a stál jsem na místě a když už to konečně zabralo za nějaký kamen tak jsem jen taktak stihnul zareagovat volantem. No joo a teď mě vlastně napadá že by nebylo špatný mít na zimu ještě Nivu :lol:
To víte bydlím na vsi, kde se prohrnuje sníh podle toho jak se traktorista vyspí a tak Vozím jako povinnou výbavu navíc lopatu srdcovku, sněhový řetězy, rukavice a pořádný filcáky pro případ, že bych musel vystupovat do závěje :lol: Já vím, kolegové z Prahy se jen smějí, ale nennechávám nic náhodě.
Ale přiznám se že mám ze zimy strach, s 2111kou jsem jí ještě nezažil tak jediný co mě může potěšit je, že jsem tak nějak přes léto to auto poznal a zhruba vím co bych mohl čekat.

Ještě k těm řetězům- všiml jsem si že je tlumič docela dost blízko u kola a když tam bude v zimě ledová kra, tak se hodí i krumpáč na její zlikvidování. :roll:
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
Lubka320
Příspěvky: 53
Registrován: ned led 28, 2007 17:28
Bydliště: Broumov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lubka320 »

plavec, tak doufám že si s 2111 spokojený. Jestli bude taková zima jako loni tak si ji zase neužiješ :roll:
автомобил ваз 21113
Lada 21113 1,5 GTe 16V - 2002
LPG - :idea:
Uživatelský avatar
plavec
Příspěvky: 4715
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od plavec »

Ano jsem nadmíru spokojený.2111ka je bezva. No myslím, že když bude zima jako loni, tak bysme se nezlobil asi nikdo. To si právě užiju, když nebudu mít z lady sáňky :lol:
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
Lubka320
Příspěvky: 53
Registrován: ned led 28, 2007 17:28
Bydliště: Broumov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lubka320 »

plavec, to se opravdu zlobit taky nebudu, ale trochu sněhu by to chtělo. Jinak já jsem taky nadmíru spokojený. Po škodovkách, což nebudu komentovat jsem měl 2 suprové samary a teď 2111. Myslím že je to dobré auto. Když člověk nekouká, že je někde nějaká guma kratší nebo že plasty u sebe až tak nesedí, tak co se týká jízdy a motoru, je prostě super. V Německu na dálnici jsem s ní jel a kouknu na tachometr a 180, :shock: a to jsem to ani nehnal. Myslím že by 200 v pohodě udělala, ale já raději ubral. U nás jezdím tech 90 co nám povolují a spotřeba je 6,5 benzínu, plyn asi o litr víc. O spotřebě v Německu psát nebudu,,,, :idea: byla veliká
автомобил ваз 21113
Lada 21113 1,5 GTe 16V - 2002
LPG - :idea:
Uživatelský avatar
Lubka320
Příspěvky: 53
Registrován: ned led 28, 2007 17:28
Bydliště: Broumov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lubka320 »

jo ještě něco. V Německu mají jiné koncovky na plyn. Musí se tam dát adaptér. A je tam málo LPG benzinek
автомобил ваз 21113
Lada 21113 1,5 GTe 16V - 2002
LPG - :idea:
Uživatelský avatar
plavec
Příspěvky: 4715
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od plavec »

Díky za radu.Do německa se sice nechystám, ale přesto jsem nevěděl, že musí být redukce.Se spotřebou jsme na tom podobně.Jezdim dost ostře a bere to cca 7,5 - 8 l LPG. Když jsem jel v létě z 4.Krumlova na LIpno, Šumavu a tamty končiny, taky jsem měl nouzi o lpg.Myslím, že byla nějaká pumpa v Černé v Pošumaví, ale nevím asi bych kecal, každopádně tam byl plyn dost drahej.Na D1 jsem tenhle týden viděl 15.50 Kč - Střechov červená Benzina

No škodovky nejsou špatný, na Favorita nemůžu říct půl slova, škoda jen že kvete.Ale naprosto spolehlivý lidový auto.Součástky mají v každým vrakáči a kovošrotě.Ale ta bezpečnost tam není.Vím o čem mluvím boural jsem 2111ku do felicie. Ruský je holt ruský.

Jinak jsem měl, ještě mám Favorita, chvíli jsem měl Citroen BX, a teď je to lada.Ale líbí se mi i Volhy, moskviče....
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
plavec
Příspěvky: 4715
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od plavec »

Lubka, kolik stojí v tom Německu vlastně plyn?A taky se tam nesmí parkovat v podzemních garážích pokud máš lpg?
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
Lubka320
Příspěvky: 53
Registrován: ned led 28, 2007 17:28
Bydliště: Broumov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lubka320 »

plavec, plyn tam stál 0,64 euro. U Kauflandu. Tak někde je určo i dražší. Oni tam mají převážně všechno dražší
автомобил ваз 21113
Lada 21113 1,5 GTe 16V - 2002
LPG - :idea:
Uživatelský avatar
plavec
Příspěvky: 4715
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od plavec »

to chápu, že tam mají vše dražší.Ono tam asi potkat ladu je taky um, ne? To je samý Audi, Bmw, VW....
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
Lubka320
Příspěvky: 53
Registrován: ned led 28, 2007 17:28
Bydliště: Broumov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lubka320 »

VW, Opel. Já koukal po škodovkách a viděl jen Oktávky fábie a tak. Feldu jsem neviděl ani jednu. 2110 jsem jednu viděl a koukal jsem na ni půl hodiny,, teda skoro
автомобил ваз 21113
Lada 21113 1,5 GTe 16V - 2002
LPG - :idea:
Uživatelský avatar
JakubN
Příspěvky: 152
Registrován: pon dub 25, 2005 12:22
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JakubN »

plavec píše:A taky se vás chci zeptat, jestli jste někdo jel někdy v zimě na řetězech? Zkoušel jsem je tam dávat, a jde to pěkně na h... málo místa, člověk aby si sundal bundu a v zimě pak nejdřív rozehříval zmrzlý prsty. U Favorita se mi zdá, že jdou nasadit líp. Škoda že nemáme zadní pohon- tam je hafo místa mezi kolem a blatníkem :oops: Tak jak se vám tam dávají? Možná by bylo lepší na zimu namontovat pásy z buldozeru :lol:
Ahoj, tak já v zimně jezdím s podobnou výbavou jako ty - Vysočina sice žádné extra hory nejsou, ale kopců, málo udržovaných cest a většinou i sněhu tu je dost. Řetězy jsem nasazoval jednou předminulou zimu, mám takové ty nejlevnější z Tesca a přišlo mi to celkem v pohodě. nemám sice zkušenost s nasazování řetězů na jiném autě, ale nebyl to vůbec žádný boj a trvalo to jen chvilku, takže myslím, že se toho nijak bát nemusíš
Uživatelský avatar
JakubN
Příspěvky: 152
Registrován: pon dub 25, 2005 12:22
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Lada Jaga

Příspěvek od JakubN »

Ahoj, tak se musím trochu pochlubit, jak jsem si vylepšil Ladu...

[ Komentář přidal: Luděk Musil: po říjen 22, 2007 11:58 ]
Jakube, už žádné obrázky s čitelnou RZ! Bezpečnostní opatření. L.
Přílohy
t_imgp4416_resize_103.jpg
Naposledy upravil(a) JakubN dne pon říj 22, 2007 09:57, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
utia
Příspěvky: 405
Registrován: úte pro 13, 2005 14:57
Bydliště: Praha

Příspěvek od utia »

plavec píše:Díky za radu.Do německa se sice nechystám, ale přesto jsem nevěděl, že musí být redukce.
http://www.lpg.cz/prislusenstvi/redukce.php
Dva dny nato seděl Pú na své větvi,
pohupoval nohama sem a tam,
vedle něj, stály čtyři hrníčky medu...
Uživatelský avatar
radek mb
Příspěvky: 5187
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od radek mb »

to JakubN:musim říct,že ten nápis Lada-Jaga mě fakt pobavil,dost dobrý :)
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Odpovědět

Zpět na „Diskuse k modelové řadě“