Zlobí spojka

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Pajas
Příspěvky: 144
Registrován: čtv kvě 04, 2006 10:18
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Zlobí spojka

Příspěvek od Pajas »

Mám problém se spojkou, byl jsem na výměně obložení spojky a zároveň na opravě dost slušně rozsypaného přítlačáku, po opravě to chodilo krásně, ale spojka mi začala zabírat čím dál níže (opačný jev než při běžném opotřebení). Zhruba po 2000 km jsem musel na tyčce vypínání spojky povolit seřizovací matici aby spojka zabírala výše, protože mi šlo špatně řadit, prostě spojka unášela pořád. No a toto se opakuje každých zhruba 2000km, když už nebylo kam povolovat matici tak jsem tam začal dávat podložky, teď už je tam slušný štus podložek (asi 8 ) a už se na tyčku vypínání spojky ani nevejdou... :shock:
LADA 2106:
1978 - 1996 majitelem můj děda
1996 - 2006 majitelem můj táta
2006 - 2009 majitelem já

Čest její památce...
jakke
Příspěvky: 658
Registrován: ned črc 01, 2007 19:16
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jakke »

to je divný no nám se to taky stalo ale jenom že se zajela protože smeto posunuli jenom jednou a konec bylo to oká a jestli si to měl v servisu tak by to mělo bejt v záruce tak jim to tam šoupni a voni byti to měli upravit
Nemo
Příspěvky: 784
Registrován: stř pro 07, 2005 23:50
Bydliště: Praha-západ

Příspěvek od Nemo »

K tomu mě snad napadá jedině, jestlipak je tam vratná pružina vypínací páky? Tj.pružina o průměru zhruba 15mm a délce asi 12cm mezi vyp.pákou a hydraulickým válcem.
A jestli ano, vrací se píst ve válci volně? Tj.jde hladce, nezustává viset?
Lada ? - tím jezdit, není normální !
>2121- ? hniloba s velkou budoucností! Již vyvařená a bojeschopná.
Uživatelský avatar
Pajas
Příspěvky: 144
Registrován: čtv kvě 04, 2006 10:18
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pajas »

jakke píše:estli si to měl v servisu tak by to mělo bejt v záruce
no ono to je trošku složitější - mechanici tam dali nejdřív úplně novej přítlačák, jenže ten pořád unášel, byl někde o nějakou desetinku milimetru větší, prostě zmetek. Kvůli tomu měli 4x venku převodovku než na to přišli v čem je závada. Pak opravili přítlačák co tam byl, ale řekli že nevědí jestli to bude chodit a jak dlouho to vydrží, že byl dost rozsypanej a blbě se to opravovalo... Když za nimi přijdu s reklamací, tak mi řeknou že tam pomůže dát jedně novej přítlačák, jenže to určitě zas bude zmetek, protože se to k nám dováží pouze od jediného výrobce, a do výměny se jim nebude chtít.
Nemo píše:jestlipak je tam vratná pružina vypínací páky?
Pružina tam donedávna byla, ale od posledního přidání asi osmé podložky se mi ji tam nepodařilo dát, protože páka vypínání spojky je až tak daleko, že pružina je na to prostě moc krátká.
Nemo píše:vrací se píst ve válci volně? Tj.jde hladce, nezustává viset?
Pokud vím tak píst chodí dobře, kdyby zůstával viset tak bych to poznal na pedálu, ne?

Zítra jsem dám foto jako kuriozitu :shock: :lol:
LADA 2106:
1978 - 1996 majitelem můj děda
1996 - 2006 majitelem můj táta
2006 - 2009 majitelem já

Čest její památce...
Uživatelský avatar
Yellow01
Příspěvky: 1862
Registrován: úte kvě 17, 2005 20:14
Bydliště: Třeboň

Příspěvek od Yellow01 »

Třeba u Auto Kelly mají v nabídce přítlačáky od 3 firem - Valeo (1784,-), Luk (1267,-) a Sachs (2244,-), já myslím, že tyhle by zmetkový bejt neměly.
Uživatelský avatar
Pajas
Příspěvky: 144
Registrován: čtv kvě 04, 2006 10:18
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pajas »

TO Yellow01: Díky za info, podívám se po tom
LADA 2106:
1978 - 1996 majitelem můj děda
1996 - 2006 majitelem můj táta
2006 - 2009 majitelem já

Čest její památce...
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 9383
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vašátor »

Seš si jist, že máš správně odvzdušněno? Že ti pedál nezabírá pouze na kousku a zbytek záběru už je jen tak aby se neřeklo...
A jak jsi seřizoval spojku? Vůli 3-5mm mezi zajišťovací maticí a pákou spojky máš správně? nějak mě nenapadá, co by se tam mohlo hoblovat aby to takto uhybalo.
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Pajas
Příspěvky: 144
Registrován: čtv kvě 04, 2006 10:18
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pajas »

Vašátor píše:Seš si jist, že máš správně odvzdušněno?
Odvzdušněno by mělo být, nedávno jsem musel měnit hlavní spojkový válec, takže jsem odvzdušňoval, navíc když jsem byl pod autem a někdo druhý mi šlápl na spojku tak dole se tyčka vypínání plynule vysouvala a zase se vrátila do původní polohy, bez žádného zadrhávání, všechno vypadá že je ok.
Vašátor píše:Vůli 3-5mm mezi zajišťovací maticí a pákou spojky máš správně?
Vzhledem k těm podložkám tam žádná vůle není... Odpoledne sem dám foto...
LADA 2106:
1978 - 1996 majitelem můj děda
1996 - 2006 majitelem můj táta
2006 - 2009 majitelem já

Čest její památce...
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 9383
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vašátor »

Pajas píše: Odvzdušněno by mělo být...
mělo nebo je? :P

Být tebou, tak bych ještě jednou skontroloval správnou funkci spojkových válců a odvzdušnění. Nemohu si pomoct, chybu bych viděl v tomto.
Ještě druhá věc: Když necháš páku převodovky (ten bazmek k vypínacímu ložisku co ti na něj tlačí tyčka vedlejšího spojkového válce) navolno, nekvedlá ti? Pokud ji dotyčný automechanik špatně nasadil, mohla by sklouznout z opěrného místa ...
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Pajas
Příspěvky: 144
Registrován: čtv kvě 04, 2006 10:18
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pajas »

Vašátor píše:Když necháš páku převodovky navolno, nekvedlá ti?
Teď si nejsem jistý, ale možná že trochu kvedlá... O víkendu si obě věci ověřím, jak odvzdušnění tak kvedlání.
Přílohy
Foto &amp;quot;vytuněné&amp;quot; spojky
Foto &quot;vytuněné&quot; spojky
LADA 2106:
1978 - 1996 majitelem můj děda
1996 - 2006 majitelem můj táta
2006 - 2009 majitelem já

Čest její památce...
jakke
Příspěvky: 658
Registrován: ned črc 01, 2007 19:16
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jakke »

jak na to koukám tak ta spojka je furt zaplá to se ti furt musí pálit ne :roll:
Uživatelský avatar
Pajas
Příspěvky: 144
Registrován: čtv kvě 04, 2006 10:18
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pajas »

jak na to koukám tak ta spojka je furt zaplá to se ti furt musí pálit ne
Měl jsi na mysli že je furt vyplá, ne? Vyplá není,neprokluzuje se a zabírá až u podlahy.
LADA 2106:
1978 - 1996 majitelem můj děda
1996 - 2006 majitelem můj táta
2006 - 2009 majitelem já

Čest její památce...
miso2087
Příspěvky: 118
Registrován: pát zář 07, 2007 11:08
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od miso2087 »

Ja som mal so spojkou tiež niečo podobné. Už pár dní po kúpe auta mi pri naštartovanom motore vôbec nešla zaradiť rýchlosť. Pomohla až výmena oboch spojkových valcov (hlavného aj pomocného) za nové.
Uživatelský avatar
Pajas
Příspěvky: 144
Registrován: čtv kvě 04, 2006 10:18
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pajas »

miso2087 píše:Pomohla až výmena oboch spojkových valcov
Spojkovými válci to nebude, když by závada byla ve válcích tak by se vypínací tyčka málo vysouvala z pracovního válce, což není pravda.
LADA 2106:
1978 - 1996 majitelem můj děda
1996 - 2006 majitelem můj táta
2006 - 2009 majitelem já

Čest její památce...
Uživatelský avatar
Saša
Příspěvky: 3359
Registrován: pon črc 09, 2007 16:08
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od Saša »

Vypadá to podle polohy vypínací páky + ty podložky! na poruchu samotné vypínací páky ! Stalo se ně to asi před 5ti lety také a příznaky byly stejné.
Sundej tu gumovou manžetu a podívej se baterkou do míst kde se páka opírá o takový "kulový " šroub je to asi v 1/3 páky od spojkového ložiska (páka je jako na houpačce)a s NEJVĚTŠÍ pravděpodobností došlo k prodření a vborcení kulového čepu skrz páku.a než kulička celkem neproleze skrz páku tak se rychle mění nastavení spojky.určitě to je ono!!!
Páka stojí asi 25kč (Lovosice) Dá se vyměnit i bez demontáže převodovky ale chce to zvedák nebo jámu ,židli ,a pevné nervy nejde to nasunout napoprvé -hlavně ta zajišťovací pružina spojkového ložiska,proto židle!
Páku v místě kuličky namazat !
Po smontování se MUSÍ !!! nastavit vůle mezi tyčkou vypínacího válečku a pákou(dvě kontramatky) cca 4mm. Páka se NESMÍ dotýkat spoj.ložiska
Odpovědět

Zpět na „Hnací soustava“