fólie

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Patrac
Příspěvky: 3739
Registrován: stř srp 04, 2004 12:15
Bydliště: Brno - King field
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patrac »

Marek píše:U nás v Třebíči jsou fólie v prodeji v METEORu (mém bývalém působišti).

Mají je v šíři 50 a 75 cm (délka 3 m), v provedení black, dark black a super dark black, dále green a silver. Cena 120 a 160 Kč. Na požádání lze sehnat i fólie v různých barvách, podle barvy vozu třeba (ale jejich propustnost světla je nulová - čili to je pro auta používaná spíš jako dodávky, aby nebylo vidět do přepravního prostoru).

Já jsem koupil Galaxy s fóliemi na všech sklech (s výjimkou čelního pochopitelně) a musím říci, že na předních dveřích šly hned dolů, protože z vozu nebylo vůbec dobře vidět a když se smráklo či dokonce byla úplná tma, několikrát se mi stalo, že jsem přejel obrubník a dvakrát jsem málem srazil cyklistu. Varuji před použitím fólií na přední dveře - právě z těchto důvodů.
Jinak si fólie pochvaluji a nejen pro cestující vzadu (v střední a zadní řadě) je to příjemné především proto, že na ně nepraží slunce a ve vozidle je mnohem chladněji a příjemněji.
No nejlépe je si nasadit na auto fólie a pk ještě na zadní sklo takový ty žaluzie a couvat pak musíte jak u ávie a to s otevřenejma dveřma a hlavou otočenou dozadu. Protože je vidět kulový... Nejlépe jsou fólie s nízkým zatmívacím efektem a s vysokým UV. tedy jsko aby z auta i do auta bylo relativně vidět a přitom to ochraňovalo proti teplu. Jiný význam dle mého nemá smysl. :wink:
Lada Niva M:1/8,5
Kia Cee´d SW 12.12.2011- ???
21044 - ice dream rising 1.11.2006-19.12.2011
2107 - red storm rising 1.5.2003-1.11.2006
Uživatelský avatar
Acibuk
Příspěvky: 1006
Registrován: ned lis 06, 2005 22:01
Bydliště: u maminky

Příspěvek od Acibuk »

Zřejmě mám identické jako ty, o kterých píše Marek - Na zadních oknech mám Dark (čili do auta moc vidět není, ven docela dobře, na skla, která používám při ježdení, mám v plánu dát light nebo medium, myslím si, že na ty light mi nikdo nic moc říkat nebude (resp, doufám), takže asi light, je to takové decentní a svůj účel to splní.
zde
Kua vsecko hraje pro ty podnikatelse zazobane prasata ....

Tak a už zbývá jen ten Jelen a můžeme vytáhnout oponu.
Dostal ste Bludišťáka!
Klikněte zde pro zobrazení.
Uživatelský avatar
Tommel
Příspěvky: 3256
Registrován: pon pro 20, 2004 10:44
Bydliště: Brno - HK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommel »

Mohl by jsi to vyfotit ? A pokuď ti vyjdou finance tak prosim do Jedovnic pro mě ten dark :lol:
Chatka 12 forever :mrgreen: . Buková drift challenge team. Aerodynamika je pro ty, co neumí ladit motor.

Nové vozy Lada, UAZ, GAZ, Kamaz z Ruska
Marek
Příspěvky: 5274
Registrován: úte čer 01, 2004 21:31
Bydliště: Třebíč, CZ

Příspěvek od Marek »

Acibuk píše:Zřejmě mám identické jako ty, o kterých píše Marek - Na zadních oknech mám Dark (čili do auta moc vidět není, ven docela dobře, na skla, která používám při ježdení, mám v plánu dát light nebo medium, myslím si, že na ty light mi nikdo nic moc říkat nebude (resp, doufám), takže asi light, je to takové decentní a svůj účel to splní.
Je jich celkem slušný výběr, každý si určitě najde tu správnou.
Jinak zastávám také názor Pátrače - není rozhodující tmavost, ale spíš schopnost pohlcení UV záření, protože to hřeje. Ovšem tmavší odstíny zase lépe tlumí sluneční svit a oslnění.

Ale proti gustu ....................
RENAULT Mégane Grandtour *04/2008 - 1,5dCi 78kW (06/2016-)
RENAULT Scénic *05/2012 - 1,4TCe 96kW (10/2023-)
Uživatelský avatar
Tommel
Příspěvky: 3256
Registrován: pon pro 20, 2004 10:44
Bydliště: Brno - HK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommel »

Acibuk: Teď jsem si psal s Maysnerem tak i on chce dark :wink: díky díky 8)
Chatka 12 forever :mrgreen: . Buková drift challenge team. Aerodynamika je pro ty, co neumí ladit motor.

Nové vozy Lada, UAZ, GAZ, Kamaz z Ruska
Little Red Riding Hood
Příspěvky: 2585
Registrován: ned zář 25, 2005 21:38
Bydliště: Olomoucity-Brnotown
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Little Red Riding Hood »

řeknu vám že ty folie co má aci (jejich tmavost) je naprosto suprová, není to nic černého jako uhlí a funkci to plní suprově..

škoda jen že má všechny okna popálené od CO.... :axe:
Uživatelský avatar
Acibuk
Příspěvky: 1006
Registrován: ned lis 06, 2005 22:01
Bydliště: u maminky

Příspěvek od Acibuk »

fotil jsem to teď večer, takže fotka zevnitř vcelku neměla cenu.ale je vidět fakt super a bez jediné bublinky.
Přílohy
folie.jpg
zde
Kua vsecko hraje pro ty podnikatelse zazobane prasata ....

Tak a už zbývá jen ten Jelen a můžeme vytáhnout oponu.
Dostal ste Bludišťáka!
Klikněte zde pro zobrazení.
Uživatelský avatar
Acibuk
Příspěvky: 1006
Registrován: ned lis 06, 2005 22:01
Bydliště: u maminky

Příspěvek od Acibuk »

jinak zítra budu dávat light na přední okna a na zadní.
zde
Kua vsecko hraje pro ty podnikatelse zazobane prasata ....

Tak a už zbývá jen ten Jelen a můžeme vytáhnout oponu.
Dostal ste Bludišťáka!
Klikněte zde pro zobrazení.
Maysner
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv črc 06, 2006 13:22
Bydliště: Brno

Příspěvek od Maysner »

aci: kolik ti toho zbylo po nalepeni na ty zadni dvere a zadni sklo? co tak premejslim na kombika budu potrebovat asi dve ty folie :roll:
E36 330i coupe skoro Alpina, Mauritiusblau Metallic - Crash Packet
Dokud karu nerozdelas, nevis o ni nic :-P

Chatka 12 forever
Buková Drift Challenge Team
Romania team 2009
Uživatelský avatar
VaSek
Příspěvky: 227
Registrován: pát čer 04, 2004 11:53
Bydliště: Dvůr Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od VaSek »

Patrac píše:Nejlépe jsou fólie s nízkým zatmívacím efektem a s vysokým UV. tedy jsko aby z auta i do auta bylo relativně vidět a přitom to ochraňovalo proti teplu. Jiný význam dle mého nemá smysl. :wink:
Jenom poopravím, fólie s nízkym prostupem UV je dobrá proti blednutí interiéru a "opalování posádky" (prostě UV filtr). O tom jak blokuje tepelné zaření to nevypovídá vůbec nic. Tepelné (infračervené) záření je na druhém konci spektra. Koeficient tepelného stínění se potom skládá z toho jak fólie odráží a jak pohlcuje tepelné záření.
S pozdravem
VaSek (ex Vaz 2107,ex Fiat Bravo GT, Fiat 124 Spider, Fiat Coupé 2.0 16VT, Subaru Outback 3.0 H6)
Uživatelský avatar
tarquin
Příspěvky: 73
Registrován: stř dub 11, 2007 09:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tarquin »

Zdarec, taky sem se do toho pustil a mám pár dotazů.

Neměli ste problém s tim, že při stáhnutí s fólie slepila? Dal sem do těsnění klínky, aby se odchlíplo, tak uvidim, ale nevim....

Jak ste lepili zadní sklo ? jestli není problém s tím, jak je vyboulený
Nemo
Příspěvky: 784
Registrován: stř pro 07, 2005 23:50
Bydliště: Praha-západ

Příspěvek od Nemo »

tarquin píše:Neměli ste problém s tim, že při stáhnutí s fólie slepila?
S fólií se pracuje "pod vodou" resp.roztokem saponátu, takže slepování moc nehrozí.
tarquin píše:Dal sem do těsnění klínky, aby se odchlíplo,
Neponimáju. No, každopádně, okna která jdou vyndat, je lepší vyndat.
tarquin píše:zadní sklo ? jestli není problém s tím, jak je vyboulený
To problém je. Chce to dělat v teple, nejlíp horku, a stejně je to honička. Lepší to svěřit odborníkům.
Lada ? - tím jezdit, není normální !
>2121- ? hniloba s velkou budoucností! Již vyvařená a bojeschopná.
Uživatelský avatar
tarquin
Příspěvky: 73
Registrován: stř dub 11, 2007 09:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tarquin »

Nemo : myslel sem to tak, že když stahuješ okýnko tak na fólie se zasekavá o těsnění
Uživatelský avatar
Patrac
Příspěvky: 3739
Registrován: stř srp 04, 2004 12:15
Bydliště: Brno - King field
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patrac »

tarquin píše:Nemo : myslel sem to tak, že když stahuješ okýnko tak na fólie se zasekavá o těsnění
v podstatě je to co píše Nemo pravda. samonát se ale používá jen okrajově, když není dostupný lepší materiál. například Onka nebo Onca. už si to nevybavuju je to na bázi lihu nebo něčejho takového. Pokud chceš aby to bylo dobře nalepeno doporučuji skla vydělat a lepi na plocho na stole nebo na koze. jinak se na to používá taková stěrka která to zatlačí až pod lištu a pak zároveň ořízne.
Zadní okno se lepí stejně blbě jako jakákoliv jiná zakřivená plocha. U okna auta je to o to problematičtější že je zakulacená ve dvou směrech. nelepí se tedy do oblouku ale do koule.
základem je nezačánat od kraje ale od prostředka sloupnout ochranný papír jen po pruzích a postupně to nalepovat a vytírat směrem ven. Pokud lepíš sám je to doslova pakárna ve dvou se to dá. super je to ve třech dva drží fólii na stranách a třetí od středu přilepuje a vytírá. Na to se používá speciálaní stěrka z takového tvrdého jakoby filcu. nepoškrábe fólii ale dokonale vytlačí vzduch. Lepit to v autě pro toho kdo něco takového nikdy nedělal = sebevražda a hlavně většinou otřesný výsledek....
v neposlední řadě venku se dá fólie vytáhnout až na okraj skla a tím zabráníš při teplu když se pak třeba trošku smrští že ti v krajích nezůstanou 1-2mm proužky. Obzvlášť pokud používáš zatmavovací fólii z "globusu" za 90kč/m2...
Lada Niva M:1/8,5
Kia Cee´d SW 12.12.2011- ???
21044 - ice dream rising 1.11.2006-19.12.2011
2107 - red storm rising 1.5.2003-1.11.2006
Uživatelský avatar
tarquin
Příspěvky: 73
Registrován: stř dub 11, 2007 09:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tarquin »

Fólii mám z Ukrajiny a stěrka k tomu byla. Muim řict, že ty okna moc precizní práce není, ale to zadní budu dělat na autě, operaci vyndávání zadního skla si nedovedu představit.
Odpovědět

Zpět na „Karoserie a ostatní“