fólie

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Liborec
Příspěvky: 6
Registrován: sob led 13, 2007 12:48
Bydliště: Bělotín, okr.Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: fólie

Příspěvek od Liborec »

Já mam folie za 100kč 3m x 50cm na zadni okno a boční v zadu ,akorat s montáži mam problém ,okna se musi vytahnout a nalepit venku ,ja mam problem ty okna tam narvat zpět
Uživatelský avatar
Patrac
Příspěvky: 3740
Registrován: stř srp 04, 2004 12:15
Bydliště: Brno - King field
Kontaktovat uživatele:

Re: fólie

Příspěvek od Patrac »

Liborec píše:Já mam folie za 100kč 3m x 50cm na zadni okno a boční v zadu ,akorat s montáži mam problém ,okna se musi vytahnout a nalepit venku ,ja mam problem ty okna tam narvat zpět
Není třeba dá se to dělat i v autě. Vyžaduje to ale podstatně větší zručnost, a víc jarové vody. Pokud člověk nezsžene Onku. ale rozhodně i když je to pracnější je lepší to dělat venku. protože fólie se dají zatlačit až pod těsnění a potom když na to svítí sluníčko a fólie se vytáhnou, tak neprosvítrá kolem okrajů světlo.
A bacha na atest o lepení kvůli STK.. už jsem viděl pár lidí co si to nalepili a pak to před STK museli strhávat....
Lada Niva M:1/8,5
Kia Cee´d SW 12.12.2011- ???
21044 - ice dream rising 1.11.2006-19.12.2011
2107 - red storm rising 1.5.2003-1.11.2006
Uživatelský avatar
Acibuk
Příspěvky: 1006
Registrován: ned lis 06, 2005 22:01
Bydliště: u maminky

Příspěvek od Acibuk »

Dnes jsem koupil 3m * 50cm za 150, tmavost dark black, tzn asi 75..chtel jsem medium, ale nemeli. Zitra to budu lepit, asi to prdnu i na predni dvere. Nafotim to, pokud bude cim.
zde
Kua vsecko hraje pro ty podnikatelse zazobane prasata ....

Tak a už zbývá jen ten Jelen a můžeme vytáhnout oponu.
Dostal ste Bludišťáka!
Klikněte zde pro zobrazení.
Uživatelský avatar
Tommel
Příspěvky: 3265
Registrován: pon pro 20, 2004 10:44
Bydliště: Brno - HK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommel »

Acibuk píše:Dnes jsem koupil 3m * 50cm za 150, tmavost dark black, tzn asi 75..chtel jsem medium, ale nemeli. Zitra to budu lepit, asi to prdnu i na predni dvere. Nafotim to, pokud bude cim.
KDE ?????? :wink: :lol:
Chatka 12 forever :mrgreen: . Buková drift challenge team. Aerodynamika je pro ty, co neumí ladit motor.

Nové vozy Lada, UAZ, GAZ, Kamaz z Ruska
Maysner
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv črc 06, 2006 13:22
Bydliště: Brno

Příspěvek od Maysner »

Tommel píše:
Acibuk píše:Dnes jsem koupil 3m * 50cm za 150, tmavost dark black, tzn asi 75..chtel jsem medium, ale nemeli. Zitra to budu lepit, asi to prdnu i na predni dvere. Nafotim to, pokud bude cim.
KDE ?????? :wink: :lol:
nekoupil bys mi ji a nedovezl do jedovnic? :mrgreen:
E36 330i coupe skoro Alpina, Mauritiusblau Metallic - Crash Packet
Dokud karu nerozdelas, nevis o ni nic :-P

Chatka 12 forever
Buková Drift Challenge Team
Romania team 2009
Uživatelský avatar
Tommel
Příspěvky: 3265
Registrován: pon pro 20, 2004 10:44
Bydliště: Brno - HK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommel »

Maysner píše:nekoupil bys mi ji a nedovezl do jedovnic? :mrgreen:
Taky myslíš jen na sebe :roll:

Ja chci taky prosim prosim v Jedovnicich předaní :wink:
Chatka 12 forever :mrgreen: . Buková drift challenge team. Aerodynamika je pro ty, co neumí ladit motor.

Nové vozy Lada, UAZ, GAZ, Kamaz z Ruska
Uživatelský avatar
Acibuk
Příspěvky: 1006
Registrován: ned lis 06, 2005 22:01
Bydliště: u maminky

Příspěvek od Acibuk »

pokud bude kapital, tak jo..jsou to ty samy, co ma Ondra 07.Jsou light, medium,dark,super dark,medium momentalne nemaji.Dam jeste vedet.
zde
Kua vsecko hraje pro ty podnikatelse zazobane prasata ....

Tak a už zbývá jen ten Jelen a můžeme vytáhnout oponu.
Dostal ste Bludišťáka!
Klikněte zde pro zobrazení.
hornak.active.sound

Příspěvek od hornak.active.sound »

ja koupil folii v LIDLu
90% pohlceni viditelnyho svjetla
54% pohlceni slunecniho zareni
98% UV
ale problem je f tom ze sem vyndal zadni bocni windows a ani druhej den to nebylo prilepeny.byly vyhlazeny,zadna woda ale uplne bez pouziti sily sly dolu.Uplne lechce sesunout.Gde sem ja soudruh udelal chybu??
Uživatelský avatar
Tommel
Příspěvky: 3265
Registrován: pon pro 20, 2004 10:44
Bydliště: Brno - HK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommel »

hornak.active.sound píše:.Gde sem ja soudruh udelal chybu??
Odpověď:
hornak.active.sound píše:ja koupil folii v LIDLu
:finga:
Chatka 12 forever :mrgreen: . Buková drift challenge team. Aerodynamika je pro ty, co neumí ladit motor.

Nové vozy Lada, UAZ, GAZ, Kamaz z Ruska
Little Red Riding Hood
Příspěvky: 2585
Registrován: ned zář 25, 2005 21:38
Bydliště: Olomoucity-Brnotown
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Little Red Riding Hood »

Tommel píše:
hornak.active.sound píše:.Gde sem ja soudruh udelal chybu??
Odpověď:
hornak.active.sound píše:ja koupil folii v LIDLu
:finga:
a co mysliž že sou folie co má aci??.. ty maj na každé benziněm, globusu, večerce, tuzing sopu.. akorát se střidaj obaly. jinak je to to samé..
Uživatelský avatar
Tommel
Příspěvky: 3265
Registrován: pon pro 20, 2004 10:44
Bydliště: Brno - HK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommel »

Však jasné, ja čekal kdo se ozve :lol:
Chatka 12 forever :mrgreen: . Buková drift challenge team. Aerodynamika je pro ty, co neumí ladit motor.

Nové vozy Lada, UAZ, GAZ, Kamaz z Ruska
Lada_BV
Příspěvky: 203
Registrován: pon led 01, 2007 10:10
Bydliště: okres Břeclav, ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lada_BV »

Patrac píše:V Holicích u Stenlyho je borec kterej to polepí i s atestem Zadní sklo zadni dveře za 1600 a vypadá to moc hezky. :D
Byl by kontakt ??? Díky... :P :P :P
majitel dvou Lad
1. 21053 původně systém AXTEC :Hangman: :violent1: nyní WEBER a 1700 ccm :hello1: a od 31.12.2009 ohořelá :angryfire: od 10/2010 zase opravená, ale zázrak už to není...
Dne 14.12.2013 umřela
2. 21073 1700i
a z jiného soudku
3. Daewoo Tico
4. Hyundai Accent 1,5 CRDi

5. Hyundai Tucson
6. Hyundai I10
Uživatelský avatar
Acibuk
Příspěvky: 1006
Registrován: ned lis 06, 2005 22:01
Bydliště: u maminky

Příspěvek od Acibuk »

Zrovna na zadni dvere atest neni treba, ale zadni sklo a predni dvere by se hodily. Jinak LRRH mi nakonec folie nalepil, vypada to naprosto suprove, zatim jen na zadni dvere, ale neni poznat, ze se jedna o folii za 150, dovnitr je videt spatne a ven suprove, bubliny - praskliny zadne, proste spica. Behem tydne kupuju jeste 25 proc. na predni dvere a zadni sklo. (bez atestu, ty same)
zde
Kua vsecko hraje pro ty podnikatelse zazobane prasata ....

Tak a už zbývá jen ten Jelen a můžeme vytáhnout oponu.
Dostal ste Bludišťáka!
Klikněte zde pro zobrazení.
Uživatelský avatar
Acibuk
Příspěvky: 1006
Registrován: ned lis 06, 2005 22:01
Bydliště: u maminky

Příspěvek od Acibuk »

dle § 34, odst. 3), vyhlášky MDS č. 341/2002 Sb. je možno úpravy a opravy zasklení vozidel, které mají za následek snížení světelné propustnosti, provádět pouze při dodržení podmínek daných předpisem EHK č. 43 (resp. Směrnice 92/22/EHS) a musí být schváleny Ministerstvem dopravy. Týká se to všech tónování skel, ztemňovacích a bezpečnostních fólií, umísťování nápisů, nálepek, označování úprav skel např. leptáním a pískováním (značení VIN) a použití reklamních fólií.
Úprava zasklení fóliemi musí být označena štítkem s číslem schválení – ATEST 8SD xxxx a montážním pracovištěm vydán typový list či jiný certifikát o provedené úpravě. Zde by mělo být označeno, s jakou propustností je fólie aplikovaná na daném zasklené vozidla.
Čelní sklo nesmí být upraveno žádnou fólií, je povoleno pouze ztemnělé zasklení přímo výrobcem (ne tedy fóliemi, ale probarvení skla) s propustností min. 75%.
Jak je již uvedeno na internetových stránkách Ministerstva dopravy, přední boční skla mohou být upravena fóliemi a celková oboustranná propustnost zde musí být min. 70 %, ostatní zasklení s fólií může mít na štítku označení „V“, což znamená, že je určeno na zadní boční a zadní skla vozidla. Na štítku bývá některými držiteli schválení propustnost uvedena.
Zadní boční a zadní skla mohou být ztemněna schválenou fólií nebo mít schválené tónování skel za podmínky, že vozidlo je vybaveno pravým vnějším homologovaným zpětným zrcátkem a oboustranná propustnost dle předpisu EHK č. 43 a vyhláškou
č. 341/2002 Sb. je limitována do té míry, že musí být zachován charakter okna, a proto ztemnění fóliemi nesmí být 100% , čili celková propustnost sklo + fólie nesmí být nulová.
Pokud však se jedná o vozidlo přestavěné z kat. M1 na kat. N1, musí být na zadním bočním zasklení za přepážkou a na zadním zasklení vždy fólie s propustností 0 %,protože se potom jedná o nákladový prostor.
Pokud tedy vlastníte vozidlo kat M1, můžete mít na zadních bočních a zadním zasklení fólii s propustností sníženou, ale ne nulovou.
zde
Kua vsecko hraje pro ty podnikatelse zazobane prasata ....

Tak a už zbývá jen ten Jelen a můžeme vytáhnout oponu.
Dostal ste Bludišťáka!
Klikněte zde pro zobrazení.
Marek
Příspěvky: 5315
Registrován: úte čer 01, 2004 21:31
Bydliště: Třebíč, CZ

Příspěvek od Marek »

U nás v Třebíči jsou fólie v prodeji v METEORu (mém bývalém působišti).

Mají je v šíři 50 a 75 cm (délka 3 m), v provedení black, dark black a super dark black, dále green a silver. Cena 120 a 160 Kč. Na požádání lze sehnat i fólie v různých barvách, podle barvy vozu třeba (ale jejich propustnost světla je nulová - čili to je pro auta používaná spíš jako dodávky, aby nebylo vidět do přepravního prostoru).

Já jsem koupil Galaxy s fóliemi na všech sklech (s výjimkou čelního pochopitelně) a musím říci, že na předních dveřích šly hned dolů, protože z vozu nebylo vůbec dobře vidět a když se smráklo či dokonce byla úplná tma, několikrát se mi stalo, že jsem přejel obrubník a dvakrát jsem málem srazil cyklistu. Varuji před použitím fólií na přední dveře - právě z těchto důvodů.
Jinak si fólie pochvaluji a nejen pro cestující vzadu (v střední a zadní řadě) je to příjemné především proto, že na ně nepraží slunce a ve vozidle je mnohem chladněji a příjemněji.
RENAULT Mégane Grandtour *04/2008 - 1,5dCi 78kW (06/2016-)
RENAULT Scénic *05/2012 - 1,4TCe 96kW (10/2023-)
Odpovědět

Zpět na „Karoserie a ostatní“