Podivné chování motoru

Moderátor: Moderátoři

Little Red Riding Hood
Příspěvky: 2585
Registrován: ned zář 25, 2005 21:38
Bydliště: Olomoucity-Brnotown
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Little Red Riding Hood »

Koko Loko píše:sou nějaké jiné rozdíly mezi maďarským a ruským rozdělovačem vyjma víčka a palce, které jsou třeba lehce poupravit?
něco mi uniklo?.. jeké jsou rozdily v palci, víčku, co se musí upravit??:.
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11037
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Jsou některá víčka a palce co nesednou hned a musí se lehce upravit, něco ubrousit atd., tolik mé zkušenosti z dob když jsem tu a tam domů donesl nějakou veteš z vraků.

A to hlavní, kdybych si raději hrál se šulínkem udělal bych lépe :roll: . Transplantace se zdařila, rozdělovače byly skříženy v jeden funkční bezvůloidní kus, implantace do vozu proběhla též dobře, dokonce to fungovalo od začátku. Od baráku jsem se přesunul pár Km na své oblíbené servisní parkoviště u Globusu, cestou jsem pozoroval funkce a kuckot se již neobjevil, jen otáčkoměr své výčiny prováděl dál, následně jsem zpozoroval vyšívající pneuventil a posléze byla diagnostikována vadná řídící jednotka ekonomizéru to jsem omezil oblíbeným bypassem. Nastavil jsem předstih, poladil to na benzin a LPG, pln radosti jsem to párkrát protočil k 8 tisícům nech vsetci vidia ako mi to pekne reve. Usoudil jsem, že je vše v nejlepším pořádku a počal se připravovat na testovací jízdu po schneltrase, bohužel při poklízení vercajku jsem začal registrovat jakýsi klepot od motoru, nu řekl jsem si asi ventily. Po chvilce jsem při výjezdu ze stání začal registrovat jakési ozvěnovité klepání, které nezmizelo ani po výjezdu ode zdi načež motor začal vyluzovat zvuky za které by se nemusel stydět ani letitý Zetor Crystal. Místo pekelné testovací jízdy následoval přesun k domovu za mohutného klepotu z pod víka tak mocného, že mou Ladu nepřehlédl jediný kolemjdoucí. Sousedi mé vozítko přirovnali k řehtačce. Teď je otázkou co se posralo, jestli se povolil nějaký štelovací šroub pod vahadlem či něco jiného pikantnějšího. Tlukot je velmi výrazný jak při otáčkách tak i volnoběhu, výkon motoru mi připadá normální neb jsem to ve smyslu slov "čo je schnilé nech odpadne" před odstavením trošku protáhl, ve čtvrtek mrknu pod víko a uvidím jak (čím) pojedu na dovolenou. Co myslíte, co se mohlo odsrát, pružina ventilu, výše zmíněný štelovací šroub? Poruchu někde níž si nepřipouštím neb to by bylo nad mé síly, nervy mám jen jedny.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
JmJ
Příspěvky: 6563
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od JmJ »

No s retezem moc zkusenosti nemam, ale slysel sem jiz nejednou, ze prave po proturovani prestal byt napnuty retez (z vice mozny duvodu) a to pry dela docela hezky rachot. Tak treba jen tahle blbost...

A vubec, nemas me napodovat s tem tockama, to muze jen muj nihilismu plny wergl :P
VAZ 2104 1.3 1989
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11037
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Jde o permanentní rytmické klepání s frekvencí závislou na točkách, řetěz byl napínaný nedávno a matka na napínáku se ani nehne, takže tam snad zrada nebude, ale kdo ví?

Jak nad tím přemýšlím, tak mě i rádcům po telefonu vychází nejčastěji tyto možnosti, povolený stavící šroub či matka, prasklá pružina ev. teoreticky propadlý klínek neb hlavu mám "novou" před měsícem dávanou, je to jedna z prvních a pružiny atd. jsem použil z ní, takže stáří v kombinaci s mým nešetrným zacházením mohlo vykonat své. Rád bych byl jednou v životě optimistický a věřím, že bude jen vyšroubovaný šroub, ale mám pocit, že bude v háji nějaká pružina, takže dotaz jak vyměnit pružiny na parkovišti s běžným náčiním a půjčeným pákovým samodělem na zmáčknutí pružin. Nabízí se myšlenka něčím podložit ventil, když bude píst navrchu, ale otvor svíčky vede mezi ventily, co a jak tam strčit, aby se vykompenzoval nedoběh a vzdálenost co ventil urazí k okraji hlavy? Vím, že na toto téma tu někde byla diskuze, ale nedaří se mi to najít. Shazovat hlavu dvakrát během měsíce se mi zrovna moc nechce.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Dusan
Příspěvky: 3917
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Příspěvek od Dusan »

Teoreticky sa to da aj skrutkovacom taky lepsi 1cm sirokym koncom. prestrcis skrzotvor pre sviečku piest musi byt v hornej uvrati a zaradena rychlost...ventil by ma zist max 0,5cm dole...este detail motoj izolacko trocha driek skrutkovaca aby si nezničil zavit v hlave.Inak pri tejto metode rozhodis maximalne casovanie :D

Dalsia moznost je natlakovat spalovaci priestor....
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11037
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Dusan píše:Dalsia moznost je natlakovat spalovaci priestor....
Nemám čím, zítra uvidím, někteří znalci vyhrožují kousalizací, uvidímež. Kurva, mám pocit, že je lepší mít zhnilé auto s dobrým motorem, jako byl Žluťák, než tato zdravá kurva s chřadnoucím motorem, nicméněž je třeba vytrvat a problémům čelit.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11037
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Chlapci, čekal bych větší odezvu od svých soukmenovců, zatím pod vlivem moku piva Nektar Dudák 12° si problematiku moc nepřipouštím, ale mám pocit, že budu na to jako vždy sám a to se mi moc nelíbí takže co s tím? Jako ekvivalent mi sektretářka v práci nabídla některý ze svých vozů na tento týden, takže? Motor 2103 začínám chápat jako velkolepý podvod automobilky z Togliatti (Stavropol). Kurva mě ta Lada sere, Vivat 2105.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
JmJ
Příspěvky: 6563
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od JmJ »

Hlavne zadne deprese. Osobne bych nad tim moc nedumal a asi bych to rozkuchal. Oddalovat to a teoretizovat nema asi zadny valny smysl. Zvlast, kdyz si valis doma sunky s lahvacem v ruce :wink:

Treba se ukaze, ze je to neco, co spravis sam, bez problemu a za chvili. Dokud je to zavreny a nevis co se deje, tak s tim nic neporobis, at je to co je to.

Bez na to, a ja budu z KM vysilat pozitivni vlny :-) (bohuzel vic ti nempomozu, neb nejsem tak znaly. leda bych ti dojel drzet kladivo).
VAZ 2104 1.3 1989
Štěpán

Příspěvek od Štěpán »

Já bych ti i pomohl, ale vzdálenost mezi našími domovy je příliš velká! :roll:
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11037
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Ty vlny potřebuji, momentálně trávím čas se svými spolupracovníky, slavíme moje narozky a jednoho psychopata z práce zároveň, snažte se!. Proč je mi na blití?
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11037
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Abych pravdu řekl jsem na nejnižším bodě svého vztahu s Ladou od doby co jsem o tato vozidla zakopl, ale věřím.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Štěpán

Příspěvek od Štěpán »

Tak ti přeji Lve všechno nejlepší!!!! A neklesej duchem!!!
Já je budu mít zítra!!! Zítra máme i narozky LadaKlubu!!! :lol:
Uživatelský avatar
JmJ
Příspěvky: 6563
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od JmJ »

Koko Loko píše:Abych pravdu řekl jsem na nejnižším bodě svého vztahu s Ladou od doby co jsem o tato vozidla zakopl, ale věřím.
ze te prastim? 8)
VAZ 2104 1.3 1989
Uživatelský avatar
Stanley__001x
Příspěvky: 370
Registrován: čtv pro 21, 2006 20:26
Bydliště: Cheb

Příspěvek od Stanley__001x »

Vytrvat, všechno nejlepší, dobrou oslavu a o to lepší ráno :P
1 x 2104 rv 86
1x 2107 rv 90
4x trabi ( 2x s tp)
1x DKW Sonderklasse 1001
1x Tatra 57 sport
1x Zetor 50 Super
a 4x různé moto
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11037
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Trvám celý svůj kráký zbytečný život. :lol:
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Odpovědět

Zpět na „Hnací soustava“