Žere to jako tank :)

Moderátor: Moderátoři

Zdenek Cervinka
Příspěvky: 27
Registrován: pon čer 18, 2007 20:40

Žere to jako tank :)

Příspěvek od Zdenek Cervinka »

Ahoj, koupil jsem si před rokem žigulíka (Rv 1990 2107 najeto cca 50 000). Je fak jako novej , akorát že žere jako tank. Manželka s tím jezdí do práce je to sice 2 km zastavit a potom zpátky, ale 14 litrů se mi zdá moc. Jednou jsme s tím vyrazili na "delší" cestu asi 70 tam a 70 zpátky ale furt 13-14. Žigula měli dřív rodiče neměl pětku, ale jezdil tak 9-10. poraďte mi prosím kde se na tom seřizuje bohatost. Něco jsem tam našel, ale nechci to rozštelovat úplně.
Stačí napsat kterej šroub je bohatost a kterej množství směsi. A nebo jestli jsem úplně blbej a je to někde jinde:) Já znám karbec tak na škodovkách.


Díky Zdeněk
Přílohy
IMG_6428.jpg
IMG_6428.jpg (34.97 KiB) Zobrazeno 3289 x
Naposledy upravil(a) Zdenek Cervinka dne stř čer 20, 2007 20:20, celkem upraveno 3 x.
Myso
Příspěvky: 1389
Registrován: stř kvě 26, 2004 17:59
Bydliště: Bratislava-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Myso »

aj si tu uz hladal? :axe:
Ich fahre einen Shiguli - WAS2105
Keď ju poriešiš, nie je čo milovať...
_________________
Chatka 12 forever :mrgreen:
Marek
Příspěvky: 5315
Registrován: úte čer 01, 2004 21:31
Bydliště: Třebíč, CZ

Příspěvek od Marek »

Hledej pomoc v předchozích příspěvcích, jistě najdeš.

Je to rozladěné, to je celé. S takovým vozem musíš jezdit dálku hluboko pod sedmi litry.

Jestli máš možnost, zúčastni se záříového LADAsrazu v Jedovnici u Blanska - poradím si s tím problémem.
RENAULT Mégane Grandtour *04/2008 - 1,5dCi 78kW (06/2016-)
RENAULT Scénic *05/2012 - 1,4TCe 96kW (10/2023-)
Zdenek Cervinka
Příspěvky: 27
Registrován: pon čer 18, 2007 20:40

Příspěvek od Zdenek Cervinka »

Marek, nenašel jsem nic proto píšu. Respektivě nápadů na snížení spotřeby je tam dost, ale kterej šroubek je na bohatost to netuším. Když to nepůjde bohatostí zkusím plovák nebo něco jinýho. ale bohatost se mi zdá zatím nejjednodužší .

Dík zdeněk
Myso
Příspěvky: 1389
Registrován: stř kvě 26, 2004 17:59
Bydliště: Bratislava-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Myso »

1 - vzduch, 2 bohatost, mas na ladaklube MRRRTEEE literatury, neverim ze by si tam nenasiel postup nastavenia zmesi :evil:
Ich fahre einen Shiguli - WAS2105
Keď ju poriešiš, nie je čo milovať...
_________________
Chatka 12 forever :mrgreen:
Zdenek Cervinka
Příspěvky: 27
Registrován: pon čer 18, 2007 20:40

Příspěvek od Zdenek Cervinka »

Díky postup seřízení bude asi podobnej u všech aut. Jen jsem si nebyl jistej těma šroubkama. Pokud to je jak píšeš, tak už je Bohatost od minulýho majitele dotažená "na krev". :) Tak trochu jsem doufal, že se pletu a bude to jinde :) Ještě jednou díky, jdu hledat nějaký postupy jak snížit hladinu atd.

Čau
Naposledy upravil(a) Zdenek Cervinka dne čtv čer 21, 2007 17:46, celkem upraveno 2 x.
Majo
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Majo »

bohatost dotiahnuta na fest - vacsinou to robia experti, ktori nevedia ze pod sroubikom ma byt O-kruzok, ktory tesni prisavanie falosneho vzduchu. Pokial tam nie je, tazko nieco nastelujes ako ma byt...
21043(reinkarnacia), 2105 1.3k(svagrov), 2110 1.5 16V, Niva(rozobrata), Chevy Niva 1.7i, Priora1,8+, BMW e36 328iA, Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4
Zdenek Cervinka
Příspěvky: 27
Registrován: pon čer 18, 2007 20:40

Příspěvek od Zdenek Cervinka »

Majo píše:bohatost dotiahnuta na fest - vacsinou to robia experti, ktori nevedia ze pod sroubikom ma byt O-kruzok, ktory tesni prisavanie falosneho vzduchu. Pokial tam nie je, tazko nieco nastelujes ako ma byt...
Díky za typ. Ráno se mrknu jestli tam vůbec ten kroužek je. Můj osobní dojem je takovej, že když ten šroubek povolím tak to je
uchlastaný a když ho dám zpátky tak to je hodně bohatý. takže možná tam fakt chýbí nebo ho nějakej ladič motorů poškodil.
Zdenek Cervinka
Příspěvky: 27
Registrován: pon čer 18, 2007 20:40

Příspěvek od Zdenek Cervinka »

for Majo .
Tak jsem to nevdržel a šel se podívat hned. Kroužek tam je a vypadá slušně. Ale i tak díky.
Majo
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Majo »

neni zac, hlavne aby aj tesnil...
21043(reinkarnacia), 2105 1.3k(svagrov), 2110 1.5 16V, Niva(rozobrata), Chevy Niva 1.7i, Priora1,8+, BMW e36 328iA, Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4
Marek
Příspěvky: 5315
Registrován: úte čer 01, 2004 21:31
Bydliště: Třebíč, CZ

Příspěvek od Marek »

Dokud neseřídíš výšku hladiny, je seřizování bohatosti ve volnoběhu k ničemu.
V součinnosti s tím je třeba seřídit i odtrh na kontaktech a předstih.

Taky bych se zaměřil na filtr vzduchu a svíčky.
RENAULT Mégane Grandtour *04/2008 - 1,5dCi 78kW (06/2016-)
RENAULT Scénic *05/2012 - 1,4TCe 96kW (10/2023-)
Zdenek Cervinka
Příspěvky: 27
Registrován: pon čer 18, 2007 20:40

Příspěvek od Zdenek Cervinka »

Ja jsem to předtím nenapsal, ale to auto dobře jede, startuje, necuká, žádný kouř z výfuku.
Nové svíčky, olej, filtry. Takže zkusím tu hladinu. Mě šlo předtím jenom oto jestli to nějakej ladič přede mnou nenakrmil. Při kontrole hladiny se asi musí ten karbec vyndat co? Já jsem jenom našel, že má být vzdálenost plováku od víka 6,5 mm a krok 8mm. Doufám, že jsou ta číla správná.

tak zatím zdeněk
Štěpán

Příspěvek od Štěpán »

Zdenek Cervinka píše:Ja jsem to předtím nenapsal, ale to auto dobře jede, startuje, necuká, žádný kouř z výfuku.
Nové svíčky, olej, filtry. Takže zkusím tu hladinu. Mě šlo předtím jenom oto jestli to nějakej ladič přede mnou nenakrmil. Při kontrole hladiny se asi musí ten karbec vyndat co? Já jsem jenom našel, že má být vzdálenost plováku od víka 6,5 mm a krok 8mm. Doufám, že jsou ta číla správná.

tak zatím zdeněk
Sundej filtrbox, odšroubuj 5 šroubu, která upevňujou horní díl karburátoru a odpoj teleskopické táhlo na sytič. V ruce bys měl držet ten horní díl s napojenou hadicí na palivový čerpadlo.

Práce dohromady tak na 10 - 15 min.
Zdenek Cervinka
Příspěvky: 27
Registrován: pon čer 18, 2007 20:40

Příspěvek od Zdenek Cervinka »

Štěpán Getsko píše:
Sundej filtrbox, odšroubuj 5 šroubu, která upevňujou horní díl karburátoru a odpoj teleskopické táhlo na sytič. V ruce bys měl držet ten horní díl s napojenou hadicí na palivový čerpadlo.

Práce dohromady tak na 10 - 15 min.
Jsme byli na výletě, a tak jsem na to šel až dnes. Oddělal jsem filtr, a jen tak ze zajímavost jsem za chodu ručně otevřel 2 komoru. Benzín tam nešel jako spray, ale tekl tam proudem. Nepřeháním, ani náznak nějaké mlhy. vyndal jsem trysky a našel 112 a 150. Hladina byla proklatě vysoko. Hladinu jsem snížil, ale to měření šuplerou mě přišlo jako docela hrubý odhad. :) Každopádně teďka už to neteče ale rozprašuje.

Když jsem hledal v manuálech tady na webu vzdálenost plováku od víka karb, našel jsem tuto stránku,

http://www.ladaklub.com/www/manualy/1/imagepages/56.htm

kde se v bodu 5 píše, odmontujeme všechny trysky i s podložkami. U mě žádné podložky nejsou. Pokud tam chybí jsou trysky níž než by měly být. Pokud někdo ví jestli tam skutečně mají být, tak mi to prosím napište. Pokud má někdo zkušenosti s menšími tryskami budu taky rád.

Každopádně díky Zdeněk
Myso
Příspěvky: 1389
Registrován: stř kvě 26, 2004 17:59
Bydliště: Bratislava-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Myso »

a tuma bol opat na praskoch ked to pisal, pod tryskami ziadne podlozky nie su, sak si to pozri v katalogu.

hladina sa najlepsie meria specialnym pripravkom, alebo vrtaky dost pomozu ked nemas nic ine...
Ich fahre einen Shiguli - WAS2105
Keď ju poriešiš, nie je čo milovať...
_________________
Chatka 12 forever :mrgreen:
Odpovědět

Zpět na „Hnací soustava“