Tuningové svíčky

Moderátor: Moderátoři

Pšenda
Příspěvky: 313
Registrován: úte čer 01, 2004 14:38
Bydliště: Praha

Tuningové svíčky

Příspěvek od Pšenda »

Nemáte někdo náhodou zkušenosti s těmito svíčkami od brisku?
Obrázek

Jsou celkem zajímavé. A stojí jedna 165 korun.

Tady je klasická ze spodu
Obrázek

A tady ta Premium LGS
Obrázek

A kdyby měl někdo zájem, tak pro motory 1700 je to typ LOR15LGS

Já si je na zkoušku objednal, tak až budou na autě a prověřím je, tak dám vědět jak to maká.
Ford Sierra 2.9i V6 Manuál Ghia - 150 koní a jede to šíleně, jak jinak než na LPG
Uživatelský avatar
Patrac
Příspěvky: 3740
Registrován: stř srp 04, 2004 12:15
Bydliště: Brno - King field
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patrac »

A co napájení??? utáhne to stadardní cívka a nebo je potřeba něco silnějšího. a co na LPG???
PS: Jsem blbej jen já a mám nějaký předpotopní svíčky v autě?? protože já mám zezdola jen jeden kontak a ne tři jak je to na tý fotce
Pšenda
Příspěvky: 313
Registrován: úte čer 01, 2004 14:38
Bydliště: Praha

Příspěvek od Pšenda »

Záměrně píšu, že je to pro motory 1700. Ty mají na klasické svíčce mezeru 1.1mm Já mám alektronické zapálko a chystám se tam dát cívku z Favorita. A ty tříbodové svíčky od Brisku používám skoro 10000 km a naprostá spokojenost.
Ford Sierra 2.9i V6 Manuál Ghia - 150 koní a jede to šíleně, jak jinak než na LPG
Pool

Re: Tuningové svíčky

Příspěvek od Pool »

Pšenda píše:Já si je na zkoušku objednal, tak až budou na autě a prověřím je, tak dám vědět jak to maká.
Jo tak na to si počkám.. :hello1: LOR15LGS - právě se po nich taky sháním! Dají se v podstatě namontovat do všech VAZů 01-07 (závit M14, délka závitu 19mm, klíč 21), podmínkou je ale určitě elektronické zapalování a vhodná cívka pro ETZ, se standartním zápalkem bych to neriskoval. Jediné čeho se obávám je ono "extrémně vysunuté jiskřiště" - zda-li nehrozí kontakt s válcem..??

For Pátrač:
Myslím, že od nějakého roku se tříbodové svíčky do 2107 montují už standartně.
Pšenda
Příspěvky: 313
Registrován: úte čer 01, 2004 14:38
Bydliště: Praha

Příspěvek od Pšenda »

No tak snad to jiskřiště zkoušeli, aby se to nemohlo dotknout.
Ford Sierra 2.9i V6 Manuál Ghia - 150 koní a jede to šíleně, jak jinak než na LPG
Pool

Příspěvek od Pool »

Pšenda píše:No tak snad to jiskřiště zkoušeli, aby se to nemohlo dotknout.
Ano, ale nejsem si úplně jistej, jestli i u 01,02,03...
Pšenda
Příspěvky: 313
Registrován: úte čer 01, 2004 14:38
Bydliště: Praha

Příspěvek od Pšenda »

Tak aby se to mohlo vůbec dotknout, tak by ta svíčka musela být dlouhá asi o 5CM!!. Do hlavy jde přece z boku a z hodně malým sklonem. To by jí spíš očesaly ventily. Teď jsem na to koukal.
Ford Sierra 2.9i V6 Manuál Ghia - 150 koní a jede to šíleně, jak jinak než na LPG
Pool

Příspěvek od Pool »

o.k. to je fakt.. díky :thumbright:
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 432
Registrován: stř led 05, 2005 17:32
Bydliště: Brno - Starý Bronx
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomáš »

a co říkáte těm svíčkám co maj jistřiště do tvaru Y já jsem o nich uvažoval, ale stál kus 170 kč.....
Pool

Příspěvek od Pool »

Tomáš píše:a co říkáte těm svíčkám co maj jistřiště do tvaru Y já jsem o nich uvažoval, ale stál kus 170 kč.....
Určitě budou lepší než klasika s jednou vnější elektrodou. Tedy alespoň výrobci to píší, já osobně to nezkoušel. Budou jiskřit i na klasickým zapalování - vnější elektrody se dají přihýbat, kdežto na těch s kruhovým jiskřištěm nepřihneš nic.. :) Cena je to myslím pořád přijatelná.. počkej o čem napíšu v zápětí!
Pool

Příspěvek od Pool »

A co takhle Denso Iridium Power!!!

Obrázek

- svíčka s nejtenší centrální elektrodou na světě 0.4mm (klasika platinové mají 1.1mm)
- menší energetické nároky, větší zapalovací výkon
- přesné směrování jiskry pomocí U-drážky

Ale ta jejich cena.. 550,-/1ks :sad2:
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 432
Registrován: stř led 05, 2005 17:32
Bydliště: Brno - Starý Bronx
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomáš »

No tak to je síla....ne že bych si je nekoupil,ale stačí aby žigul trochu papal olej a sou asi za pár km v ...... já dám přednost klasice za pár kaček a prostě po pár km je vyměním,není to přece zas až taková hokna ne..
Wolf
Příspěvky: 1246
Registrován: úte čer 01, 2004 11:14
Bydliště: Kraj Lučanů
Kontaktovat uživatele:

Re: Tuningové svíčky

Příspěvek od Wolf »

Pšenda píše: ...Já si je na zkoušku objednal, tak až budou na autě a prověřím je, tak dám vědět jak to maká.
Psendo to mne zajima, uz jsem o nich taky uvazoval, az to zkusis, dej urcite vedet. W.
Pšenda
Příspěvky: 313
Registrován: úte čer 01, 2004 14:38
Bydliště: Praha

Příspěvek od Pšenda »

Už se jich nemůžu dočkat.
Předpokládám, že na nich dorazím do Bechyně.
Ford Sierra 2.9i V6 Manuál Ghia - 150 koní a jede to šíleně, jak jinak než na LPG
Honza
Příspěvky: 62
Registrován: stř kvě 26, 2004 12:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Pšenda píše:Už se jich nemůžu dočkat.
Předpokládám, že na nich dorazím do Bechyně.
a na dráze tam můžeš zase vrazit klasiku, ať pak vidíš ten rozdíl :)
Honza
Odpovědět

Zpět na „Zajímavé úpravy a vylepšení“