Lozkova uprava prednych sedadiel Niva

Moderátor: Moderátoři

Re: Lozkova uprava prednych sedadiel Niva

Příspěvekod Henry » sob srp 14, 2021 22:16

Ja by som to asi nechal s vylomenou zarazkou a dufal, ze ziadne gulicky odtial nevypadnu. Z kolajnicky to nevylezie, pretoze tvar tunelu by ti nemal dovolit to sedadlo posunut uplne mimo dopredu.

Ventilacia su pootvorene okna (na Nive bohuzial iba 2) na sirku 2 prstov, aby tade nepresla chamtiva ruka, v lete nic ine netreba, v zime staci dobry spacak a na medveda v pripade nudze zatrubis, on sa zlakne a utecie :D A ako bonus mas zasuvku na nabijanie telefonu zadarmo, vacsi luxus ako stan..
Henry
 
Příspěvky: 618
Registrován: ned říj 04, 2009 21:10
Bydliště: BA, SK

Re: Lozkova uprava prednych sedadiel Niva

Příspěvekod tajga » sob srp 14, 2021 23:48

na zaclonky si zabudol. alebo tmave folie na zadne okna pripadne. Ja mam na oknach dane deflektory a vtedy mozes mat otvorene okna aj na 3 prsty je to stale zalomene nevie strcit ruku do vnutra. Ventilacia by bola dobre riesenie kvoli komarom a inej havedi ktora cez okna nalieta. naftovy bufik sa da kupit za 150E to uz je potom velky luxus mozes spat aj v mrazoch.
Uživatelský avatar
tajga
 
Příspěvky: 640
Registrován: ned srp 19, 2018 16:47

Re: Lozkova uprava prednych sedadiel Niva

Příspěvekod tajga » pon srp 16, 2021 16:27

Niva Urban model 2019, lozkova uprava hotova... Predne a zadne sedadlo licuje uplne do roviny. Zozeniem este nejaky madrac dorobim na mieru nie moc hruby a nie moc makky a bude to luxus.

photo_2021-08-16_17-13-56.jpg
photo_2021-08-16_17-14-14.jpg
photo_2021-08-16_17-14-00x.jpg
Uživatelský avatar
tajga
 
Příspěvky: 640
Registrován: ned srp 19, 2018 16:47

Re: Lozkova uprava prednych sedadiel Niva

Příspěvekod Henry » pon srp 16, 2021 18:20

Parada, dobra praca! :thumbleft: Vyzera to super! :) Mne to uplne stacilo aj v takomto stave bez dalsej upravy (podlozka, karimatka), ked som to pouzival v 2101 (so sedadlami 2105/2107 s vytiahnutymi hlavovymi opierkami) aj vela noci po sebe. Absolutne neporovnatelne s vozidlami, kde sa predne operadlo a zadny sedak prekryvaju a vznika schod a da sa lezat iba na prednom sedadle, tych 40 ci kolko cm navyse spravi obrovsky rozdiel.
Henry
 
Příspěvky: 618
Registrován: ned říj 04, 2009 21:10
Bydliště: BA, SK

Re: Lozkova uprava prednych sedadiel Niva

Příspěvekod tajga » pon srp 16, 2021 18:52

mam 183 cm a aj bez odmontovania opierky zadnej lavica sa tam viem uplne vystriet, ked nohy dam az uplne dopredu chrbticu si viem dokonale uvolnit. . Odmontovanie zadnej opierky by pomohlo ale nie je nutne a tym padom aj zostava kufor plne k dispozicii. skusal som tam lezat napravy bok, nalavy bok (lezi sa najpohodlnejsie) aj na chrbat. Pokial spi jeden clovek ta sa vie dat aj trochu sikmo a menit polohy. naplnohodnotne prespanie vyhovuje a s tym matracom by to bolo uz kvalitne spanie lebo by vyrovnal aj drobne nerovnosti a dalo by sa spat nasikmo. Pokial ma niekto nad 190cm bude musiet asi odmontovavat opierku na zadnych sedadlach a kto ma pod 180cm tak ten nebude mat najmensi problem sa tam prehadzovat pocas spanku zlava doprava. Na jedno prespatie to staci aj takto ale kto by planova spat napr tyzden v aute tak madrac zaruci ze sa vyspi dobre a nebude mat problemy s chrbatom
Uživatelský avatar
tajga
 
Příspěvky: 640
Registrován: ned srp 19, 2018 16:47

Re: Lozkova uprava prednych sedadiel Niva

Příspěvekod Henry » pon srp 16, 2021 20:54

Ja som takto v basic lozkovej uprave zvladol spat najdlhsie pocas expedicie takmer 3 tyzdne s vynimkou par noci na normalnom ubytovani a cely cas som necitil ziadny diskomfort. Naopak, stacili mi 2 noci v aute, kde lozkova uprava nejde spravit a uz som bol "dolamany" a budil sa v noci. Bohuzial na lozkovu upravu je vhodne iba sedadlo spolujazdca, pretoze na vodicovom (hoci sa to do roviny dat da) prekvapivo velmi zavadzia volant noham (hlava sa tam uz vobec nezmesti) a ked sa prevalujes, vzdy don udries a je to velmi stiesnene. Takze akceptabilne iba pre jednu osobu, 2 osoby uz musia rozkladat stan alebo spat rozlozene v kufri na preklopenom zadnom operadle (vid to video, ktore som sem dal), na zadnej lavici a este aj na operadle predneho sedadla, ale potom zase nemas moc kam dat batozinu.
Henry
 
Příspěvky: 618
Registrován: ned říj 04, 2009 21:10
Bydliště: BA, SK

Re: Lozkova uprava prednych sedadiel Niva

Příspěvekod tajga » pon srp 16, 2021 21:05

Lezal som tam skusobne uz dneska niekolkokrat a som z toho nadseny. ako na posteli. to kde nemas spaciu upravu tak to je trapenie a nie spanie. Rusi maju vaky a na noc cely obsah auta vlozia do nepremokaveho vaku a nechaju vonku pri aute v pustatine. Ked mas dobru expedicnu zahradku tak to mozes vylozit na nu, ale potesujuce ze cely kufor je k dispozicii. Zadnu lavicu netreba hybat. Pre jedneho cloveka sa vyspat je to takto uplne dostacujuce a to som velmi citlivy na zle spanie a toto musim povedat ze je super.
Uživatelský avatar
tajga
 
Příspěvky: 640
Registrován: ned srp 19, 2018 16:47

Re: Lozkova uprava prednych sedadiel Niva

Příspěvekod tajga » úte srp 17, 2021 17:29

Este male vylepsenie. V lozkovej polohe predne sedadlo nemalo aretaciu a nebolo to stabilne. pri pohyboch a otacani sa zvyklo posunut o centimeter dopredu a uz nebolo poriadne oprete o zadnu sedacku . Tak som vyriesil aretaciu priamo na paku ktorou sa posuva sedadlo, zapadne do zubu a uz sa sedadlo ani nehne. Este som dal znacku aby sa lahko nasla poloha kde sa ma zaaretovat. Funguje to ako keby to tam bolo od vyroby.

Screenshot_20210817-174113_Galleryx.jpg
20210817_174028x.jpg
Uživatelský avatar
tajga
 
Příspěvky: 640
Registrován: ned srp 19, 2018 16:47

Re: Lozkova uprava prednych sedadiel Niva

Příspěvekod Henry » stř srp 18, 2021 11:18

To modre cudo si tam ty navaril? Vyzera to vselijako, ale ked to spolahlivo funguje, to je najpodstatnejsie. Zo Zigula si uz nepamatam, ci sedadlo bolo v tej polohe mimo zubov a aretacie v kolajnicke a ci sa to posuvalo, no nemal som potrebu nic dalsie tam upravovat. Ale inak respekt, si tu upravu ponal dost komplexne! Az by som povedal, ze prilis vela roboty s tym bolo. Teraz uz len, aby tomu zodpovedala aj miera buduceho vyuzitia. Pre mna je toto velmi dolezita a uzitocna vec, skoro az jedno z kriterii a poziadaviek na auto.
Henry
 
Příspěvky: 618
Registrován: ned říj 04, 2009 21:10
Bydliště: BA, SK

Re: Lozkova uprava prednych sedadiel Niva

Příspěvekod tajga » stř srp 18, 2021 14:18

navaril som tam nejaky imbus z ikey ktoremu som cast odrezal. vyzera to mozno divne ale je pasuje to k ruskemu systemu a drzi to na tom aretacnom zube dokonale. Musis tam mat tu aretaciu lebo teraz to predne sedadlo tlaci k zadnemu a lozko je pevne spojene. Bola to asi hodina prace aj s vymyslanim a hladanim materialu. Mam to stale v lozkovej polohe ked chodim sam a ked na nieco cakam tam si tam lahnem aj cez den :D
Uživatelský avatar
tajga
 
Příspěvky: 640
Registrován: ned srp 19, 2018 16:47

Re: Lozkova uprava prednych sedadiel Niva

Příspěvekod Luděk Musil » čtv srp 19, 2021 09:32

tajga píše:… . Mam to stale v lozkovej polohe ked chodim sam a ked na nieco cakam tam si tam lahnem aj cez den :D
Sorry za OT :oops: :
chtěl bych mít tolik času, abych si mohl lehnout i přes den, ale to je o kvalitním plánování a na to není čas :cry: . L.
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Uživatelský avatar
Luděk Musil
 
Příspěvky: 10469
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov

Re: Lozkova uprava prednych sedadiel Niva

Příspěvekod tajga » čtv srp 19, 2021 12:20

Luděk Musil píše:
tajga píše:… . Mam to stale v lozkovej polohe ked chodim sam a ked na nieco cakam tam si tam lahnem aj cez den :D
Sorry za OT :oops: :
chtěl bych mít tolik času, abych si mohl lehnout i přes den, ale to je o kvalitním plánování a na to není čas :cry: . L.


neni to az tak slozity :D cim viac vybavujes tym mas viac casu na lezanie. uz som to napr. vyuzil ked na stretavke ked meskal obchodny partner, alebo ked som si zobral na policii casenku a mal som pred sebou 7 cisiel tak som si isiel lahnut do Nivy na 30min lepsie ako sa tlacit v kovidovej cakarni :D
Uživatelský avatar
tajga
 
Příspěvky: 640
Registrován: ned srp 19, 2018 16:47

Předchozí

Zpět na Karoserie a ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků