Mrkání

Moderátor: Moderátoři

Hnojar
Příspěvky: 296
Registrován: čtv lis 25, 2004 07:59
Bydliště: Orlová - opět :))))
Kontaktovat uživatele:

Mrkání

Příspěvek od Hnojar »

Ahoj fšichni.... mám takovou déletrvající bolístku s elektrikou. Mrkají mi světla ( potkávací) a ve stejném rytmu i podsvícení palubovky. Mrkání se neprojevuje na volnoběh, jen při zvýšených otáčkách, přičemž to vizuálně vypadá jako by napětí kolísalo někde mezi hodnotou napětí při volnoběhu a při zvýšených otáčkách. Mezera mezi mrky je větší než délka jednoho mrku a frekvence je asi jako když bliká strobák +- autobus. Měnil jsem už uhlíky v alternátoru a regulátor dobíjení. Sem tam někdy svítí kontrolka dobíjení ale po pár desítkách sekund zhasne. Mrkání je znatelné spíš za temného šera a tmy. Jediné co mně napadá je dioda v altíku a asi tuším jak k tomu došlo - jednou jsem napínal řemen , při zapojené baterce , altík jsem rozpíral páčidlem o blok, páčidlo mi sjelo přímo na ten šroubovací kontakt na altíku a hodilo to jiskru - zkrat na kostru.... Myslím si tedy správně že příznaky + dosud měněné díly napovídají že poslední zbývající komponent je alternátor ?
VAZ 2106 ............... обессмертилься
East Runner БРИГАДА
Uživatelský avatar
radek mb
Příspěvky: 5187
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od radek mb »

Tohle mi dělala moje 05ka a v podstatě jsem nikdy nepřišel na to proč....Ale bylo to tak znatelné,že to za tmy vypadalo,že přijíždí cirkus :| lezlo mi to na nervy,ale to si asi nechtěl slyšet,co?

Jinak zkus prubnout jinej altik :idea:
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Uživatelský avatar
Saša
Příspěvky: 3359
Registrován: pon črc 09, 2007 16:08
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od Saša »

Hnojar píše:jednou jsem napínal řemen ,
Pokud neběžel motor tak se diodám stát nic nemohlo , pouze si skratnul baterku .
Já osobně bych to přisoudil nějaké "špatné" kostře nebo bateriji .
VAZ 2102 r.v.74 1984-1997 "Legenda"
VAZ 21043 r.v.90 1996-White Lady - nyní v GO. VAZ 21044 r.v.96 2007-(muzeum koroze)
VAZ 2106 r.v.78 2008-a dál...
VAZ 2105 r.v.87 12/2012-Rudý dělník
Nikdy neříkejte že to nejde,protože se v zápětí objeví někdo kdo neví že to nejde a udělá to!
Uživatelský avatar
Yellow01
Příspěvky: 1862
Registrován: úte kvě 17, 2005 20:14
Bydliště: Třeboň

Příspěvek od Yellow01 »

Mě se taky objevilo takový jakoby pulzující rozsvěcování a pohasínání světel. Zpozoroval jsem to nedávno, potom co jsme si dal do parkovaček místo žárovek bílý diody. Tak nevim, jestli to nemůže mít nějakou souvislost? Elektrice absolutně nerozumím, ale myslím, že předtím to nedělalo.
popest
Příspěvky: 361
Registrován: úte led 09, 2007 18:37
Bydliště: Žatec

Příspěvek od popest »

Co regulátor napětí?
rosta
Příspěvky: 1417
Registrován: ned led 07, 2007 12:53
Bydliště: Moravany u Holic

Příspěvek od rosta »

taky mě to celý blikalo, ale nepravidelně a náhodně-špatný kolébkový vypínač světel na přístrojovce :evil: :evil:
když jsem byl malý vozili mě ladou a od té doby....
Uživatelský avatar
Marek89
Příspěvky: 1812
Registrován: úte úno 20, 2007 17:45
Bydliště: Čaňa, KE - Okolie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marek89 »

Niekedy mi to bliklo tlmených, niekedy počas jazdy svetla samé zhasli, svietili iba parkovačky. Stačilo vypnúť a zapnúť a išlo to. Až minule, keď mi to urobilo znova a svetla som už potom nezapol, tak som doma rozobral vypínač, očistil kontakty, napružil ich a funguje to ok
Lada 2105

Vaz náš, ktorý si vyvarený
roztoč sa opäť kolesa tvoje,
buď jazda Tvoja na všetkých diaľniciach
a cestach, odpusť nám naše úpravy ako
i my odpúštame Tvoje neduhy a neuved nás
do pokušenia prejsť na inú značku a zbav
nás všetkých protivných techinkov STK.
NATURAL!
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hurikán »

Taky jsem měl kdysi tento problém na 02. Závada byla v regulátoru. Po výměně se to zlepšilo, ale po čase se mrkání zase vrátilo. Zjistil jsem, že díky pokročilé korozi podběhu se začala regleru "ztrácet" kostra. Po přikostření dodatečným vodičem bylo vše OX.

Nejdřív bych Ti doporučoval zjistit, jestli je problém v nabíjecí soustavě nebo jen v obvodu světel. Vezmi tedy voltmetr a zkus měřit napětí na baterii při zvýšených otáčkách. Pokud je vada v dobíjení, bude napětí na měřáku kolísat společně s mrkáním světel. Jestliže bude napětí na baterce stálé, je vada v obvodu světel. Potom zkontroluj věci, jak už psali ostatní výše.
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Petr HC
Příspěvky: 2295
Registrován: stř lis 21, 2007 11:27
Bydliště: Hořice

Příspěvek od Petr HC »

Pročtěte si téma alternátor - v podstatě řeší stejnou problematiku . Fšichni (podle vzoru fčela) .
Hnojar
Příspěvky: 296
Registrován: čtv lis 25, 2004 07:59
Bydliště: Orlová - opět :))))
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hnojar »

mno já ten altík vyměním a uvidím :P
VAZ 2106 ............... обессмертилься
East Runner БРИГАДА
čmelák
Příspěvky: 1636
Registrován: úte čer 01, 2004 15:29
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od čmelák »

ta elektrikra v tych karach je to proste pruser. ja uz chcem spat moj kyblik03 tam som s tym problem nikdy nemal. to je proste auto
Hnojar
Příspěvky: 296
Registrován: čtv lis 25, 2004 07:59
Bydliště: Orlová - opět :))))
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hnojar »

Vyměnil jsem alternátor za jiný. Do "nového" alternátoru jsem dal nové uhlíky.... asi minutu či dvě to blikalo a pak to přestalo...snad už se to nevrátí....ve starém alternátoru byly kroužky co na ně dosedají uhlíky poněkud jeté, v tom novějším vypadaly jako nové....
VAZ 2106 ............... обессмертилься
East Runner БРИГАДА
Uživatelský avatar
stz_comp
Příspěvky: 1
Registrován: stř úno 27, 2008 17:50
Bydliště: Poděbrady

Příspěvek od stz_comp »

Ahoj. Měl jsem do posledního detailu stejný problém u své 2103. Nepomohla výměna regulátoru, alternátoru ani relé kontrolky dobíjení. V jiné diskuzi zde "Blikající světla" jsem objevil radu, že to způsobila uvolněná pojistka č. 9. Znělo to velmi nepravděpodobně, ale skutečně výměna pojistky za 5,-Kč problém vyřešila. :-))
Uživatelský avatar
FOMA
Příspěvky: 2183
Registrován: pát kvě 05, 2006 06:13
Bydliště: Kroměříž - Vyškov

mrkání

Příspěvek od FOMA »

taky jsem měl problém v poslední době s ,,mrkáním,,které se neustále zhoršovalo ...až dnes po jízdě ve tmě mě to tak nas..o,že jsem na to vlítnul a světe div se -závada byla odstraněna během 2 min..,ačkoliv sem podezříval regulátor .tak v mém případě to byla volna pojistka č.1 a 2 :oops: ,tudíž postačilo napružení plíšku(lůžka pojistky)a vše o.k :wink:
Prostě za toho čtvrt století se to unavilo. :lol:
Uživatelský avatar
plavec
Příspěvky: 4715
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od plavec »

No já teda nejsem znalec těchle modelů.Ale na fáčku mi to taky problikávalo jako cirkus, dokonce jsem jednou ve tmě zůstal na parkovačkách, tak jsem musel dát aspoň mlhovky, abych něco viděl.
Bylo to vylágrovaným vypínačem, chvilku měl kontakt, chvilku ne, ale pozor, tím jak to všechno blikalo, tak se přetěžovaly plošný spoje v pojistkový skříňce a musel jsem za elektrikářem, aby jí proměřil a přeletoval.Protože to začalo dělat kraviny, třeba šly blinkry jen na jedné straně, pak zase jen na tý opačný straně, a tak podiobně. Takže neváhej a zkus vyměnit vypínač a hurá k elektrikáři aby zkouknul tu pojistkovku. :wink: Přeji Ti hodně štěstí.
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Odpovědět

Zpět na „Elektrická soustava“