VŮLE V ŘÍZENÍ ?

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
omar
Příspěvky: 30
Registrován: pát lis 30, 2007 16:50
Bydliště: brno

VŮLE V ŘÍZENÍ ?

Příspěvek od omar »

poraďte mi prosím někdo zkušenější . . . mám vůli v řízení , což není nic zvláštního nicméně mám na mysli vůli při které auto při rychlosti nad 70km/h plave jako bych jel opilej . . . zkoušel jsem čepy , vymezil vůlí v nábojích kol ,koupil novou převodku řízení a při tom jsem pořád na začátku a auto si vesele plave dál . . . v terénu to samo nevadí ale na silnici je to průda nevíte někdo čím jiným by to ještě mohlo být ? napadla mě ještě torzka na zadní nápravě ,ale zase vůle je dost velká i při parkování a navíc sem kontroloval i torzky . . . nejsem automechanik i když se v tom hrabu rád ale z tohodle už šedivím . . . help please
stav
Příspěvky: 210
Registrován: stř led 25, 2006 18:48
Bydliště: Klatovy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od stav »

mohlo by to být tím, že máš vymlácená gumová futra na těch tyčích které drží zadní nápravu. Ono se to časem vyžvejká.
Uživatelský avatar
omar
Příspěvky: 30
Registrován: pát lis 30, 2007 16:50
Bydliště: brno

Příspěvek od omar »

stav píše:mohlo by to být tím, že máš vymlácená gumová futra na těch tyčích které drží zadní nápravu. Ono se to časem vyžvejká.




hmm ,díky za pomoc . . . tohle mě taky napadlo ale ty silenbloky na tyčích sou dobrý ,navíc tenhle týden jsem dával podložky pod péra a bylo to rozdělaný. plavalo to předtím stejně jako teď . myslím si že to je spíš v přední nápravě . když auto stojí a zakvedlám volantem levá-pravá tak tam ta vůle je fakt velká navíc pak za jízdy to vychytávat . . . myslel sem si že to bude ta převodka ale s novou je to furt stejný .díval se na to známej automechanik a nevěděl si taky rady . . . musí bejt přece omezenej počet variant ,toho kde to může vaklat . . .
Maysner
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv črc 06, 2006 13:22
Bydliště: Brno

Příspěvek od Maysner »

ze by i nova prevodka mela takovou vuli. zkousel si prevodku dotahnout? nahore na prevodce se povoli matice a s citem dotahnes ten sroub. pak matici dotahnes zpatky. nebo tak nejak. uz tu nekde byl postup popisovanej
E36 330i coupe skoro Alpina, Mauritiusblau Metallic - Crash Packet
Dokud karu nerozdelas, nevis o ni nic :-P

Chatka 12 forever
Buková Drift Challenge Team
Romania team 2009
Uživatelský avatar
omar
Příspěvky: 30
Registrován: pát lis 30, 2007 16:50
Bydliště: brno

Příspěvek od omar »

jj . . . stará převodka měla velkou vůli i ve středové poloze natož pak v rejdu . . . ta nová ji má malou a jen při max. rejdu a prej je to tak normální .ve středové poloze je to o.k. ale auto plave i když jedu uplně rovně . . . no vlastně nejedu páč plavu . . . mechanik mě na to řekl že u žigula je to vcelku normální jev ale myslím si že né v takové míře a u auta 8 let starýho ,navic vcelku servisovanýho . . . ?


výměnou převodky jsem si pomohl asi tak o 5 - 10 % (pocitově) ale nevím jestli se tím jen nechlácholím že sem vyhodil 4-litry zbytečně


taky vám ty nivy plavou ?
stav
Příspěvky: 210
Registrován: stř led 25, 2006 18:48
Bydliště: Klatovy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od stav »

předpokládal jsem že máš přední nápravu a řízení OK, nejlépe se domluvit v servisu nebo STK, aby ti nápravu prohlídli na těch ,,roztřásadlech,, tam se ukáže všechno. A ono to plavání taky bývá pneumatikama, i když by se to třeba zdálo téměř nemožné, tak i na osobáku vytahané gumy dovedou s autem pěkně zacloumat, natož na Nivě, která je význačná svoji nestabilitou kvůli krátkému rozvoru.
Uživatelský avatar
omar
Příspěvky: 30
Registrován: pát lis 30, 2007 16:50
Bydliště: brno

Příspěvek od omar »

hmm hmm hmm . . . kola už sem taky zkoušel 175 R16 i 195 r15 . . . asi s tim budu muset nekam do servisu lady
marty
Příspěvky: 122
Registrován: ned říj 17, 2004 19:37
Bydliště: kosoř

Příspěvek od marty »

ja bych se podíval na volantovou tyč jestli je tam vůle i s novou prevodkou
Uživatelský avatar
vik2
Příspěvky: 1904
Registrován: stř črc 20, 2005 14:39
Bydliště: ChomutOFF
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vik2 »

kontroloval jsi pomocnej cep rizeni??

Jen tak mimo, kdyz pri kontrole cepů nezvednes kola heverem, prd poznas...
LR Def 110 300Tdi

Rumunskej trip 2016
Rumunskej trip 2015
Montenegro 2014
Romania Nivama 2009
dřevohryz
Příspěvky: 8
Registrován: stř úno 21, 2007 21:57

Příspěvek od dřevohryz »

Ahoj, mám stejný problém auto má vůli i po komplet výměně řízení.čepy,tyče,převodka i pomocná převodka.V servisu mi mechanik řekl že to je u Nivy normální,ale to mu se mi nechce věřit že 3-4cm vůle je o.k.
Majo
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Majo »

zle nastavena prevodka rizeni...
21043(reinkarnacia), 2105 1.3k(svagrov), 2110 1.5 16V, Niva(rozobrata), Chevy Niva 1.7i, Priora1,8+, BMW e36 328iA, Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4
Uživatelský avatar
omar
Příspěvky: 30
Registrován: pát lis 30, 2007 16:50
Bydliště: brno

Příspěvek od omar »

dřevohryz píše:Ahoj, mám stejný problém auto má vůli i po komplet výměně řízení.čepy,tyče,převodka i pomocná převodka.V servisu mi mechanik řekl že to je u Nivy normální,ale to mu se mi nechce věřit že 3-4cm vůle je o.k.

no sem rád že mi někdo věří . . .
Uživatelský avatar
omar
Příspěvky: 30
Registrován: pát lis 30, 2007 16:50
Bydliště: brno

Příspěvek od omar »

podle mýho to musí bejt nějaká triviální pitomost kterou člověk běžně přehlídne , protože pokud všechno zkontroluju ,co je špatný vyměním a i přez to se taková věc děje . . . nechápu to . . . nejspíš dílenský zpracování dílů či co . . .
Uživatelský avatar
Ivo
Příspěvky: 1730
Registrován: ned led 29, 2006 19:07
Bydliště: Janovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivo »

I nová převodka řízení by se měla seřídit. Brácha ji taky měnil a první co bylo, tak si stěžoval, že má moc velkou vůli.
Majo
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Majo »

ja som kupoval novu dvakrat(prvy a posledny) a veru som musel este aj vymedzovacie podlozky vyberat aby sa na nej dala nastavit normalna vola.
21043(reinkarnacia), 2105 1.3k(svagrov), 2110 1.5 16V, Niva(rozobrata), Chevy Niva 1.7i, Priora1,8+, BMW e36 328iA, Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4
Odpovědět

Zpět na „Hnací soustava“