Lem zadního blatníku

Moderátor: Moderátoři

Thoman
Příspěvky: 8
Registrován: pát srp 17, 2007 09:07
Bydliště: Uh.Brod

Lem zadního blatníku

Příspěvek od Thoman »

Chtěl bych na mojí 01 vyměnit lemy zadních blatníků,nevím jestli jsou stejné s 03 a06(mam možnost sehnat po levnu pouze LZblatník 03 a PZ z 06).Jedná se mi pouze o lem,nechci měnit celé blatníky.
Dík za odpovědi.
Little Red Riding Hood
Příspěvky: 2585
Registrován: ned zář 25, 2005 21:38
Bydliště: Olomoucity-Brnotown
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Little Red Riding Hood »

lemy jsou stejné, daji se koupt jako samostatný kousek, nemusíš kvůli tomu kupovat celej blatník...
Thoman
Příspěvky: 8
Registrován: pát srp 17, 2007 09:07
Bydliště: Uh.Brod

Příspěvek od Thoman »

kde se dají koupit a kolik asi stojí?Ty blatníky můžu mít za 150kč/ks,tak jestli se mě to oplatí kupovat ty lemy samostatně.
Drobek81
Příspěvky: 2129
Registrován: pon lis 01, 2004 19:47
Bydliště: Brno-Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drobek81 »

kde se dají koupit a kolik asi stojí?Ty blatníky můžu mít za 150kč/ks,tak jestli se mě to oplatí kupovat ty lemy samostatně.
Pochybuju, že se doma někomu válí lemy...Nové stojí kolem 300-450kč/kus. Nemá ale smysl měnit jen lem, leda u 04ky kde nový zadní blatník stojí přes 2500kč. U ostatních lad to nemá cenu- Navíc vyměnit celý blatník je jednodušší, na to nemusí být člověk klempíř...s lemem je to horší-pokud to chceš mít dobře udělané tak už jen mít kleště na udělání odsazení...
Moudrost nepřichází vždy s věkem. Někdy věk přichází sám.
Starý dům a mladá žena - hojnost práce zaručena.
Práce vyžaduje čím dál větší vzdělání, vzdělání čím dál větší práci.
Uživatelský avatar
Yellow01
Příspěvky: 1862
Registrován: úte kvě 17, 2005 20:14
Bydliště: Třeboň

Příspěvek od Yellow01 »

Drobek81 píše:vyměnit celý blatník je jednodušší, na to nemusí být člověk klempíř...s lemem je to horší-pokud to chceš mít dobře udělané tak už jen mít kleště na udělání odsazení...
S tím bych si dovolil trošku nesouhlasit. Odsazení se dá udělat i bez kleští. Při přesnosti blatníků je snazší vyměnit lem. Ten je za chvíli hotovej, ale blatník se musí ze všech stran přizpůsobovat, ze starýho přendat výztuhy na novej, kolem zadního okna je to taky práce na ho..o, na mojí 2107 jsem musel v tom oblouku ve dveřích dovařit 3 cm širokej proužek plechu, abych měl vůbec novej blatník k čemu chytnout a nevisel ve vzduchu apod. Takže i pro mě jako klempíře je mnohem snazší vyměnit lem než blatník. A taky levnější.
Drobek81
Příspěvky: 2129
Registrován: pon lis 01, 2004 19:47
Bydliště: Brno-Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drobek81 »

No pokud máš ruskej blatník tak ten vcelku sedí, měl sem problémy leda s polskejma šmejdama...
Pokud někdo mění jen lem u 01čky(kterej seženeš 3xdráž jak ten blatník) tak to fakt nemá smysl, nehledě na to, že musíš mít dobře udělanej vnitřní přechod aby se tam nedostala voda. A taky po sundání blatníku se dá dostak k případným "nedokonalostem" které způsobují zatékáni do vozu a vyvařit to.
Měnit lem se může vyplatit tak na feldě ale na žígu bych toto neřešil. Navíc pokud by si to dotyčný chtěl udělat sám, doporučuju celý blatník 8)
Moudrost nepřichází vždy s věkem. Někdy věk přichází sám.
Starý dům a mladá žena - hojnost práce zaručena.
Práce vyžaduje čím dál větší vzdělání, vzdělání čím dál větší práci.
Uživatelský avatar
Yellow01
Příspěvky: 1862
Registrován: úte kvě 17, 2005 20:14
Bydliště: Třeboň

Příspěvek od Yellow01 »

Hehe, tak se tu nebudem přít, stejně záleží na stavu auta a odvaze a šikovnosti majitele, pokud to bude měnit sám. :D
Drobek81
Příspěvky: 2129
Registrován: pon lis 01, 2004 19:47
Bydliště: Brno-Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drobek81 »

pravda...ale pokud chce koneckonců měnit lemy, prověřil bych si v prodejně jestli jsou lemy na 01 nebo 03 stejné...pokud ano(předpokládám že jo, i plastové podběhy sou stejné) tak bych koupil za 150kč blatník a z něj bych si vyřízl tu část kterou bych potřeboval(řek bych že pokud jsou jen rožky v háji tak třebas jen ty...záleží co od auta očekávám...
Moudrost nepřichází vždy s věkem. Někdy věk přichází sám.
Starý dům a mladá žena - hojnost práce zaručena.
Práce vyžaduje čím dál větší vzdělání, vzdělání čím dál větší práci.
Little Red Riding Hood
Příspěvky: 2585
Registrován: ned zář 25, 2005 21:38
Bydliště: Olomoucity-Brnotown
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Little Red Riding Hood »

jestli můžeš koupit takhle levně blatníky tak je kup a použij z nich co je třeba...

můj názor je taky ten že to co sedí na to nesahat a měnit jen to co je špatné....

taky jsem zvedav jak mi sednou lemy..
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hurikán »

Taky bych šel spíš cestou výměny lemu. Pokud tedy chci auto jen nějak opravit, a ne renovovat. Potom jedině celý blatník a to mmj. z důvodu inspekce vnitřních částí vozu.

OT: přijde mi jen, že je škoda na to řezat blatníky na 03/06. Ty jsou dneska již docela málo dostupné a taky tomu odpovídá jejich cena. :?
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Jozef Matuška
Příspěvky: 147
Registrován: úte bře 22, 2005 08:30
Bydliště: Šurany, Slovensko

Příspěvek od Jozef Matuška »

u nás ten lem stojí 180 Sk a výmena tohto lemu je oveľa jednoduchšie ako meniť celý blatník.
Little Red Riding Hood
Příspěvky: 2585
Registrován: ned zář 25, 2005 21:38
Bydliště: Olomoucity-Brnotown
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Little Red Riding Hood »

Jozef Matuška píše:u nás ten lem stojí 180 Sk a výmena tohto lemu je oveľa jednoduchšie ako meniť celý blatník.
to je nějak vela málo.. :evil: nemyslíš spíd podblatník??:. respektivě jeho lem??:
Uživatelský avatar
Jozef Matuška
Příspěvky: 147
Registrován: úte bře 22, 2005 08:30
Bydliště: Šurany, Slovensko

Příspěvek od Jozef Matuška »

za vonkajší lem som dal 180, za ten vnutorný podblatník tiež cca 200 sk, presne neviem pozriem na účtenku ale vonkajší lem na stopro 180 Sk, inak sú to plechy z maďarska ale da sa to dopasovať
cicek
Příspěvky: 1
Registrován: sob zář 08, 2007 07:48
Bydliště: Rokytnice u Přerova

Lem

Příspěvek od cicek »

Nevíte kde se dají takové lemy koupit??Třeba nějakej odkaz nebo něco??díík
Uživatelský avatar
Yellow01
Příspěvky: 1862
Registrován: úte kvě 17, 2005 20:14
Bydliště: Třeboň

Příspěvek od Yellow01 »

Se spíš vyplatí koupit na inzerát nějakej původní ruskej blatník za dvě tři kilča a vzít si z něj co potřebuješ.
Odpovědět

Zpět na „Karoserie a ostatní“