5q místo 4q

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Božena Dömeová
Příspěvky: 5
Registrován: čtv led 27, 2005 12:25
Bydliště: Plzeň/Beroun

5q místo 4q

Příspěvek od Božena Dömeová »

Uvažuju o výměně převodovky u svého kombíka 2104 r.v. 1987, motor je tam 2105. Mám možnost získat repasovanou 5q. Známý mě ale zrazuje, ať prý zůstanu u 4q. Prý s 5q bývaly problémy. Je tomu opravdu tak? Pokud by už mělo k této záměně dojít - stačí jen namontovat, nebo musí být nějaké úpravy? A má to vůbec nějaké výhody mít tam 5q - je to znát na spotřebě apod?
Uživatelský avatar
MZ
Příspěvky: 237
Registrován: úte dub 19, 2005 17:57
Bydliště: Holýšov

Příspěvek od MZ »

jestli ten pětikval nechceš, rád bych ho koupil 8)

jak jsem četl někde tady na fóru - vždycky můžeš jezdit na 4 s 5q, ale na 4q pětku nezařadíš. Což je, alespoň pro mě - laika, jasná odpověď.
již bez Lady. Přešel ke Škodě.
čmelák
Příspěvky: 1636
Registrován: úte čer 01, 2004 15:29
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od čmelák »

ten 5q tam urcite nedavaj ja ho kupim :lol:
Uživatelský avatar
MZ
Příspěvky: 237
Registrován: úte dub 19, 2005 17:57
Bydliště: Holýšov

Příspěvek od MZ »

čmelo: jseš druhej :lol: a já to mám blíž :lol: :lol: :lol:
již bez Lady. Přešel ke Škodě.
Uživatelský avatar
slade
Příspěvky: 35
Registrován: úte pro 07, 2004 22:00
Bydliště: Týniště nad Orlicí

Re: 5q místo 4q

Příspěvek od slade »

Božena Dömeová píše:Uvažuju o výměně převodovky u svého kombíka 2104 r.v. 1987, motor je tam 2105. Mám možnost získat repasovanou 5q. Známý mě ale zrazuje, ať prý zůstanu u 4q. Prý s 5q bývaly problémy. Je tomu opravdu tak? Pokud by už mělo k této záměně dojít - stačí jen namontovat, nebo musí být nějaké úpravy? A má to vůbec nějaké výhody mít tam 5q - je to znát na spotřebě apod?
Mám též 2104 - z r.1988 a 4q.Už dávno jsem tam chtěl dávat pětku,ale známý,který dělá do Laděnek více než 25 let mi to též moc nedoporučil,protože bývá pětka dost poruchová. Nejsem si teď na 100% jistý,ale mám dojem, že se musí vyměnit i stálý převod v rozvodovce,což by byly další náklady. Úspora ve spotřebě bude určitě znát,odhadem tak 0,5 - 1l na 100km.Ale k tomu by mohl asi hodně říci třeba Marek. Zdeněk
LADA 2101 1979-1998, LADA2103 1998-2002,LADA2104 2002 - 2008, Hyundai Lantra 1,6/16V 84kW 2008, Hyundai Elantra 1,6/16V 79kW 2011
Majo
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Majo »

urcite do toho chod ak to mas na ruke v slusnej cene. A myslim, ze ked je repasovana(za predpokladu, ze je to spravene ozaj dobre-odborne) bude to velmi dobre. Tu patku v Lade 2104 urcite dobre vyuzijes, nakolko Lada 2104 ma diferak 4,3:1, i ked mas motor 1300 budes kludne jazdit na 5ke od cca 85 vyssie. Uspora na spotrebe pri ustalenej rychlosti 90km/h bude o dost viac nez 1 liter na sto km.
a k tej poruchovosti - Patstupnova prevodovka je z 99% zhodna so stvorstupnovou prevodovkou. Urcite nie je poruchovejsia nez 4q. Mozno tak v Nive, kde su na nu kladene omnoho vacsia naroky a vacsia zataz, inak sa fakt nema preco kazit...

A Zdeněk(Slade) - to mi vysvetli, PRECO by si musel menit "staly prevod v rozvodovke"(ja to volam diferak :) ). Urcite mozes, no preco by si musel :?
Drobek81
Příspěvky: 2129
Registrován: pon lis 01, 2004 19:47
Bydliště: Brno-Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drobek81 »

Souhlasim s Majem, ta prevodovka je naprosto bezproblemova.Lisi se jen pajslem, vnejsi pripojovaci rozumery sou stejny.Staci jen vymenit kus za kus.Ja to daval na 05ku a muzu jen doporucit.Motoru ta petka vylozene chybi, to je znat.K te poruchovosti bych este dodal, ze zalezi na typu prevodovky.Ja se setkal se dvouma typama, ten puvodni je mozna trochu hlucnejsi ale kazdopadne vydrzel 100000km, este urcite vydrzi.Jinak o vikendu ju budu vyndavat z auta tak to vyfotim a jestli mate nekdo v planu vyndavat z nejake novejsi lady(1.7) tak ju urcite taky vyfotte.Lisi se jen v poslednim dilu tak at i ostatni vedi v cem.
Uživatelský avatar
Luděk Musil
Příspěvky: 10515
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Luděk Musil »

Psal jsem o tématu 4q/5q v nějakém jiném příspěvku, ale napíšu to ještě jednou:
Úvahy o záměně výše uvedených převodovek musí začít o jejich využití.
Pátý stupeň se dá zařadit od rychlosti více než 80 km/h.
Pokud využívám, v tomto případě kombíka (navíc 1300 ccm i když rozvodovka 4,3:1) hlavně k tahání nákladů a pojížďkám po městě, tak tu pětku nevyužiju. Pokud s ním dělám dlouhé trasy (to je např. Plzeň - Praha, s využitím dálnic a silnic 1. třídy) bude instalace "5" převodovky velmi vhodná.
K výměně: pokud použiješ originální převodovku Lada - netřeba žádných dalších úprav - je to výměna kus za kus. L.
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 432
Registrován: stř led 05, 2005 17:32
Bydliště: Brno - Starý Bronx
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomáš »

Kurňa už abych ju měl...stačí tak málo..jen ju sehnat...jo a co ta převodovka s Poloneza......
Drobek81
Příspěvky: 2129
Registrován: pon lis 01, 2004 19:47
Bydliště: Brno-Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drobek81 »

Tomáš píše:Kurňa už abych ju měl...stačí tak málo..jen ju sehnat...jo a co ta převodovka s Poloneza......
Tome nevim, ale radeji se podivej po originale.Kdyz mas z neceho jineho tak musis vetsinou rezat a prevarit diru v podlaze, zkracovat kardan a nevim co jeste.Zvaz jestli se to vyplati, navic kdyz se Ti s origo prevodovkou neco stane nebo budes chtit vymenit treba jen synchrony nebo loziska, vzdycky koupis co potrebujes.Nevim jak budes shanet neco na ostatni.Na druhou stranu je fakt ze prevodovka neni nejak poruchovej dil...
V neposledni rade souhlasim s Ludou ze na jezdeni po meste je to zbytecnej luxus.Nevim sice kde jezdis Ty, ale myslim ze spotrebu jsi uz patricne vyresil karbecem, zadarmo stejne jezdit nebudes:-))
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 432
Registrován: stř led 05, 2005 17:32
Bydliště: Brno - Starý Bronx
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomáš »

Drobek81 píše:
Tomáš píše:Kurňa už abych ju měl...stačí tak málo..jen ju sehnat...jo a co ta převodovka s Poloneza......
Tome nevim, ale radeji se podivej po originale.Kdyz mas z neceho jineho tak musis vetsinou rezat a prevarit diru v podlaze, zkracovat kardan a nevim co jeste.Zvaz jestli se to vyplati, navic kdyz se Ti s origo prevodovkou neco stane nebo budes chtit vymenit treba jen synchrony nebo loziska, vzdycky koupis co potrebujes.Nevim jak budes shanet neco na ostatni.Na druhou stranu je fakt ze prevodovka neni nejak poruchovej dil...
V neposledni rade souhlasim s Ludou ze na jezdeni po meste je to zbytecnej luxus.Nevim sice kde jezdis Ty, ale myslim ze spotrebu jsi uz patricne vyresil karbecem, zadarmo stejne jezdit nebudes:-))
:cry: :cry: :cry: ..škoda jám myslel že s novým ozonem a s 5q už budu jezdit tak za 4-5 na 100km
Drobek81
Příspěvky: 2129
Registrován: pon lis 01, 2004 19:47
Bydliště: Brno-Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drobek81 »

Tomáš píše: :cry: :cry: :cry: ..škoda jám myslel že s novým ozonem a s 5q už budu jezdit tak za 4-5 na 100km
U mne to bylo minimum 6.8l/100km ale na dlouhe trate pri rychlosti kolem 110-120km/h...
Uživatelský avatar
Božena Dömeová
Příspěvky: 5
Registrován: čtv led 27, 2005 12:25
Bydliště: Plzeň/Beroun

to: MZ

Příspěvek od Božena Dömeová »

Já tu převodovku zatím nemám doma, ale mám ji možnost získat. V Klatovech je pan Václav Soukup, tel 736/634198, který má spoustu dílů na Lady. Bylo mi řečeno, že převodovku můžu získat i výměnou. Přivezu starou a on mi za nějaký peníz dá jinou, už repasovanou.
xcerno12
Příspěvky: 31
Registrován: čtv lis 11, 2004 15:22
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: to: MZ

Příspěvek od xcerno12 »

Božena Dömeová píše:Já tu převodovku zatím nemám doma, ale mám ji možnost získat. V Klatovech je pan Václav Soukup, tel 736/634198, který má spoustu dílů na Lady. Bylo mi řečeno, že převodovku můžu získat i výměnou. Přivezu starou a on mi za nějaký peníz dá jinou, už repasovanou.
Na to cislo jsem volal a na druhem konci nebyl pan Soukup, ale uplne nekdo jiny. Neni tady to cislo spatne prepsane?
Uživatelský avatar
Božena Dömeová
Příspěvky: 5
Registrován: čtv led 27, 2005 12:25
Bydliště: Plzeň/Beroun

číslo

Příspěvek od Božena Dömeová »

Ještě to zjistím, mám to číslo zprostředkovaně, sama jsem mu ještě osobně nevolala.
Odpovědět

Zpět na „Hnací soustava“