silentbloky motor aneb dalsi dil co vydrzi 14 dni...

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Ondra 07
Příspěvky: 654
Registrován: stř říj 05, 2005 21:31
Bydliště: Olomouc / Brno
Kontaktovat uživatele:

silentbloky motor aneb dalsi dil co vydrzi 14 dni...

Příspěvek od Ondra 07 »

Poradte vazeni panove, odbornici a vedci... Kdo pamatuje mou vymenu silembloku v Trnave vi o cem mluvim, ale ono se to deje porad znova. Proste a jednoduse, mi motor pri burnout-u derformuje ty gumovy picidila az je uplne zdemoluje, ci natrhne jak malou... no, zpet k problemu.Ja uz se bojim pustit tu spojku rychleji,aby me motor neudelal pod kapotou kotrmelec. A nerikejte mi ze nejaky tvrdsi pruzinky vevnitr to zachrani, protoze ta sila na ten silemblok co se trha pusobi v opacnym smeru, tz. desky se tahaji od sebe. Kupoval jsem 2x novy a oboje na picu. Problem sehnani kvalitnich dilu me odrazuje od lady cim dal tim vic. Kolikrat se mam chut na to vysr... a koupit neco, na co se daji sehnat kvalitni dily a nedopadne to tak ze clovek do toho nasype desetitisicove castky ale ono to porad tam skripe,onamhle vrze a klepe,tamhle je vule atd... Posvidte konecne nekdo do te neprehledne dzungle ruznych "pochybnych" nahradnich dilu na zigo z kdejake prdele, kde to flakaji jeste vic jak soudruzi tenkrat pod rudou hvezdou, a dejme dohromady solidni seznam kvalitnich nahradnich dilu a kvalitnich vyrobcu. Jinak to nikam nepovede a myslim ze nejen me, prestane takoveto "sudlani" se zmetkovejma dilama nadobro bavit.
...anebo jinej případ, průsek v lese asi na metr širší ne, sráz jako střecha. Šero, mlha, skoro tma. Rozhodl jsem, sjedeš to šusem, sotva odpíchnu je zle hochu námraza jako mejdlo. Zkouším zaplužit, ani zdání...
Majo
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Majo »

pouzi silentbloky z Nivy su plne a podstatne silnejsie(udrzia aj motor v prevratenom aute ) :mrgreen:
21043(reinkarnacia), 2105 1.3k(svagrov), 2110 1.5 16V, Niva(rozobrata), Chevy Niva 1.7i, Priora1,8+, BMW e36 328iA, Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4
Uživatelský avatar
Ondra 07
Příspěvky: 654
Registrován: stř říj 05, 2005 21:31
Bydliště: Olomouc / Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondra 07 »

Jo o nich jsem slysel, ale je to pry hrozne tvrde, mozna je to kec, nevim...vibrace mi nevadi, mam vyfuk pritazeny ke kastli,takze uz ted se mi to trepe jak... no moc. Skoda ze ty nivacke tenkrat nemeli v Trnave, uz by tam byli... Ale je potreba prezkoumat i uchyceni, protoze to je taky kapitola sama pro sebe.
...anebo jinej případ, průsek v lese asi na metr širší ne, sráz jako střecha. Šero, mlha, skoro tma. Rozhodl jsem, sjedeš to šusem, sotva odpíchnu je zle hochu námraza jako mejdlo. Zkouším zaplužit, ani zdání...
Uživatelský avatar
Tommel
Příspěvky: 3256
Registrován: pon pro 20, 2004 10:44
Bydliště: Brno - HK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommel »

Ja jsem koupil od Vašenkova silentbloky, myslim že pravě na Nivu a drží v poho už několik tisic km 8)
Chatka 12 forever :mrgreen: . Buková drift challenge team. Aerodynamika je pro ty, co neumí ladit motor.

Nové vozy Lada, UAZ, GAZ, Kamaz z Ruska
Uživatelský avatar
Ondra 07
Příspěvky: 654
Registrován: stř říj 05, 2005 21:31
Bydliště: Olomouc / Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondra 07 »

Tommel píše:myslim že pravě na Nivu a drží v poho už několik tisic km
Myslet a vedet je dost rozdil. jak se s nema jezdi? Pokud je tam teda opravdu mas... Znas to jeden myslel a vymyslel... :mrgreen: Asi se na ne zajdu zeptat do Solexu, pokud teda primeju tu ochotnou slecnu, aby prekonala odpor k praci a zvedla prdel ze zidle. :D
...anebo jinej případ, průsek v lese asi na metr širší ne, sráz jako střecha. Šero, mlha, skoro tma. Rozhodl jsem, sjedeš to šusem, sotva odpíchnu je zle hochu námraza jako mejdlo. Zkouším zaplužit, ani zdání...
Pool

Příspěvek od Pool »

Já mám teď na motoru nové silentbloky ze solexu a stejně si motor občas poskočí, když se snažím rozjet poklidně, tak co mám na to říct jako...?
Uživatelský avatar
JmJ
Příspěvky: 6525
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od JmJ »

Pool píše:Já mám teď na motoru nové silentbloky ze solexu a stejně si motor občas poskočí, když se snažím rozjet poklidně, tak co mám na to říct jako...?
v tehle vecech nejsem kovany, ale mam za to, ze ty silentbloky dokazi lecos utlumit, ale kdyz se zacne motor klepat, tak se proste klepe a muze clovek byt rad, ze se neklepe cela kastle.
MFP
VAZ 2104 1.3 1989
Hyundai i30 1.6 GDI 2013
Škoda Felicia 1.3 1996
Škoda Fabia 1.4 MPI 2002
BMW M135i 3.0 2012
Majo
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Majo »

este som pocul(myslim od Mysa) ze sa zvyknu pouzivat silentbloky co na ife(IFA - nakladak) drzia kabinu...
21043(reinkarnacia), 2105 1.3k(svagrov), 2110 1.5 16V, Niva(rozobrata), Chevy Niva 1.7i, Priora1,8+, BMW e36 328iA, Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4
Štěpán

Příspěvek od Štěpán »

A nebo kupujte konečně originál díly dovážené dovozcem aut, a nebudete nadávat na špatnou kvalitu :D
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11033
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Štěpán Getsko píše:A nebo kupujte konečně originál díly dovážené dovozcem aut, a nebudete nadávat na špatnou kvalitu :D
To má velkou myšlenku, myslíš, že v autoladě koupíš jiný matroš než v pop-artu, solexu ... ? Jsi si jist?
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Jozef Matuška
Příspěvky: 147
Registrován: úte bře 22, 2005 08:30
Bydliště: Šurany, Slovensko

Příspěvek od Jozef Matuška »

Tiež si myslím že na tom niečo bude, bol som u predajcu v AutoExtra v Zlatých Moravciach a dovolili mi sa trochu prehrabat v regaloch, poviem vám že tie ND vyzerali uplne inak ako tie šajty čo sa bežne predavajú. Napr. kardanové kríže úplne iné vypracovanie dobre že neboli ešte vychrómované, guľové čapy resp, manžety na nich jemná húževnatá guma no radosť na to pozrieť. Ceny cca 50 - 70 Sk rozdiel výššie samozrejme. Momentalne je auto rozobraté ale ako náhle budem niečo meniť kupujem u nich.
čmelák
Příspěvky: 1636
Registrován: úte čer 01, 2004 15:29
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od čmelák »

ja veci objednavam cez autokelly alebo elit nekupujem inde moze blvat toto mi donesu az domo
Uživatelský avatar
dmatej
Příspěvky: 2845
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dmatej »

Asi bych na to přistoupil tak, že by mohla vzniknout db, každý kdo něco namontuje, vyplní co to je, výrobce, rok (datum?) výroby. Ve chvíli, kdy se mu s tím něco stane, zapíše se to (důvod poškození/výmeny atp.).

Potom by šlo dělat statistiky, jak dlouho co vydrželo a jaká byla spokojenost.

Takovejch nápadů a tak málo času :(
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto) a Škleblík (VW Passat).
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11033
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Hm, většina dílů je ti v ladakrámě vložena do ruky, tak jak je bez obalu, bez možnosti jakékoliv identifikace ve které chýši to pastevci a rolníci z východu v rámci přidružené výroby ukovali. Tedy obal bývá, sáček do kterého ti to hodný prodávající vloží, pokud padne dotaz na kvalitu, prodejce s lítostivým výrazem ve tváři pokrčí rameny se slovy co mi poslali to tu mám, jedinou výhodou je, že jsem zatím neměl problémy s případnou výměnou pokud jsem se k ní tedy odhodlal. Posledním zářným příkladem byla investice do tělesa ekonomizéru ovládajícího volnoběh u ozónu. Jediné co v té součástce bylo dobře byla membrána, zbytek rozměrově neodpovídal představám konstruktérů z DAAZ, místo vracení a odnesení si stejného zmetku jsem přistoupil na problematickou transplantaci membránky, takže podtrženo sečteno koupil jsem membránku za 150 kaček, ale funguje to. Za to tělísko bych dal klidně i 400Kč, za předpokladu, že bude fungovat aspoň 5 let bez jakékoliv úpravy, tak jak tomu bývá zvykem u jiných značek a to i u druhovýrobních dílů.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
dmatej
Příspěvky: 2845
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dmatej »

Taky je možný to nafotit, opsat cokoliv se na tom najde ... vim, že spousta těch věcí je téměř neidentifikovatelná, ale lepší něco než nic. A rozdíl se vždycky najde.
Mě by třeba teď zajímalo, který ty iatlský čepy jsou dobrý, protože já narazil jen na krásně zabalenej šmejd. Tu krabičku už ale nemám :(
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto) a Škleblík (VW Passat).
Odpovědět

Zpět na „Hnací soustava“