Zhasína a neštartuje

Moderátor: Moderátoři

lubaby
Příspěvky: 3
Registrován: pon srp 06, 2007 10:43
Bydliště: Slovensko

Zhasína a neštartuje

Příspěvek od lubaby »

Tento rok ma po dlhom období spoľahlivej služby prestal náš Žiguli (VAZ 2101) poslúchať. (Neviem či to s tým súvisí, ale) začalo to tým, že som zabudol prehodiť nasávanie zo zimného režimu na letný. Akonáhle sa zohrial motor začal zhasínať a nechcel štartovať...keď som na to nakoniec prišiel na nastavil to na "leto" opäť všetko fungovalo...Pri jeho poslednej jazde sa však objavila nová predtým nikdy nepozorovaná porucha -- pri vyšších otáčkach začal vynechávať motor -- zvlášť nepríjemné to bolo pri predbiehaní :-(. Po cca 120 km jazdy som zastal na križovatke na semaforoch, tam motor zrazu zhasol a už nenaštartoval (naštastie to bolo už asi 800 m od garáže). Tak som začal hľadať, čo mu asi je. Cievka hádzala iskru, kábliky za rozdeľovačom tiež. Palivové sitko nebolo zapchaté, sviečky boli suché (t.j. pálili dobre). Teda palivo aj elektrika by mala byť v poriadku. Jediná príčina (podľa knižky), ktorá by to mohla spôsobovať by bolo nasávanie nadbytočného vzduchu odniekiaľ (mám deravý výfuk a ani na STK mi nevedeli zistiť, že kde :shock: (a to ho dosť ochotne prezerali asi 10 min). Prosím o radu, ako pokračovať, resp. môžem naozaj s istotou vylúčiť, že chyba nie je v palive, ani v elektrike (sviečky, rozdeľovač). ďakujeeeem.
Uživatelský avatar
Luděk Musil
Příspěvky: 10520
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Luděk Musil »

lubaby píše:... sviečky boli suché ...
proč mám pocit, že tohle asi bude příčina? Že palivo nedošlo do válců? Nepřibývá Ti náhodou "olej" ve vaně? L.
Uživatelský avatar
dusin
Příspěvky: 1023
Registrován: čtv srp 26, 2004 17:42
Bydliště: Libomyšl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dusin »

Co takhle odomontovat palivovou hadici u karbu a podívat se jestli dává palivo?Případně hladina paliva v plovákové komoře?Říjen momentálně na benál taky nefachá z důvodu špatného nastavení plováku.
2103 - красное октябрь
21061 - экспедиционной машине/էքսպեդիցիոն մեքենա/საექსპედიციო მანქანა
2101 - Lahváček (Echt veterán 1975)
lubaby
Příspěvky: 3
Registrován: pon srp 06, 2007 10:43
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od lubaby »

Ďakujem za rady. Tak som pre istotu vymenil sviečky, dobil baterku, vyčistil vrchnú časť karburátora a nakoniec to nejak naskočilo a vyzerá to, že to funguje...aj keď pri vyšších otáčkach to stále občas vynecháva...no neviem...niekedy mám pocit, že toto autíčko má fakt autoregeneračnú schopnosť...všetky chyby ktoré sa dajú násť sa dajú aj ľahko odstrániť, a tie ktoré je problém lokalizovať sa po čase sami stratia 8)
Uživatelský avatar
Acibuk
Příspěvky: 1006
Registrován: ned lis 06, 2005 22:01
Bydliště: u maminky

Příspěvek od Acibuk »

čerpadlo?
zde
Kua vsecko hraje pro ty podnikatelse zazobane prasata ....

Tak a už zbývá jen ten Jelen a můžeme vytáhnout oponu.
Dostal ste Bludišťáka!
Klikněte zde pro zobrazení.
Uživatelský avatar
Luděk Ondrůch
Příspěvky: 1503
Registrován: pon srp 01, 2005 12:59
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Luděk Ondrůch »

Pravděpodobně ti odchází palivová pumpa do věčných lovišť.
VAZ 1117
Uživatelský avatar
dmatej
Příspěvky: 2845
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dmatej »

Nemá jen blbě seřízenej plovák?
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto) a Škleblík (VW Passat).
lubaby
Příspěvky: 3
Registrován: pon srp 06, 2007 10:43
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od lubaby »

Takže po prejdení 148 km horským terénom sa problém vrátil, ale naštastie som už bol skoro doma (do garáže ma ťahali len 3 km :-) ). Kde je chyba som stále nezistil :-( Ak by to bolo v palivovom čerpadle, ako píšete, fungovala by AC pumpa? Zhora je vidno, že keď som pohýbal tým tiahlom od plynu, do karburátora strekol benzín. Ešte jednu vec som zistil -- bola prasknutá tá gumová hadička čo ide z priestoru nasávania vzduchu (hore) do karburátora -- tak som ju o kúsok skrátil a už je v poriadku...ale zjavne to s touto chybou nesúviselo, lebo to opäť neštartuje.
Myso
Příspěvky: 1389
Registrován: stř kvě 26, 2004 17:59
Bydliště: Bratislava-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Myso »

ta hadicka je len odvetravanie benzinovych vyparov z karbeca, tym ze si ju skratil si dosiahol max. ze ti nebude smrdiet v kabine benzin...

tvoj problem bude niekde inde, a ked vravis ze akceleracna pumpa striekala tak cerpadlo asi vylucime, pretoze benzin v plavakovej komore zjavne mas...
Ich fahre einen Shiguli - WAS2105
Keď ju poriešiš, nie je čo milovať...
_________________
Chatka 12 forever :mrgreen:
Uživatelský avatar
dmatej
Příspěvky: 2845
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dmatej »

Myso píše:ta hadicka je len odvetravanie benzinovych vyparov z karbeca, tym ze si ju skratil si dosiahol max. ze ti nebude smrdiet v kabine benzin...

tvoj problem bude niekde inde, a ked vravis ze akceleracna pumpa striekala tak cerpadlo asi vylucime, pretoze benzin v plavakovej komore zjavne mas...
Když jsem si s plovákem u sebe pohrával, jednou jsem došel k nízký hladině - auto jelo normálně v nízkých otáčkách, ale jakmile jsem přišlápl plyn, jen se zakuckalo.
Se startováním mám problém pořád, s tím jsem smířenej - na druhej pokus vždy chytne a drží otáčky bez problémů, to mi stačí. Dneska jela 70 km (skut.) 130-160 km/h (tacho), ujel jsem to za 35 minut včetně 6 km po Plzni (50-70, 5 stání na semaforech). Prům. spotřeba 10,3. To na 2101 jde, ne?
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto) a Škleblík (VW Passat).
Uživatelský avatar
Matej
Příspěvky: 338
Registrován: pát srp 11, 2006 21:27
Bydliště: Hlohovec SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Matej »

Dnes som musel rano zaviest sestru do školy tam spatky 50 km plus minus a tak som si povedal že ked teda už som na aute išiel som do školy na aute aj ja zaparkoval som a ked som sa vratil otočil klučikom a budiky nič myslel som že poistka poistka v pohode tak som naštartoval a auto skapalo stale mi skapinalo na volnobehu ale podivne je že ani smerovky mi neišli a brzdy tiež nie, sice na prve zašlapnutie išli no na to trete už bol pedal tak tvrdy že sa nedal zmagnut . :( :( :( :( čo tomu je ?????????
Cory
Příspěvky: 11573
Registrován: stř čer 14, 2006 17:14
Bydliště: Snina/Košice

Příspěvek od Cory »

Tie elektricke veci sa zdaju byt na poistku,do istej miery aj to,ze skapina na volnobehu-elektropneu.ventil nie je pod napätim (iba ak mas ekonomizer).Tie brzdy-to je cudne.Zeby sa ti vysunula hadica z posilovaca?Aj preto moze skapinat na volnobehu,ale to by mal motor nepravidelny chod stale :roll:
Lada 2171 Priora 1,6 MPi (2013), Lada 2105 v regenerácii (1985), Lada 21044 1,9 MPi (1998), Škoda Felícia 1,3 SPi - 40kw (1996), 2 x Babetta 210 (1984,1988), Simson 70 ccm (1989), Zetor 4011 (1966)
Štěpán

Příspěvek od Štěpán »

Zkontroluj hadici podtlaku na brzdovým posilovači.
Uživatelský avatar
Matej
Příspěvky: 338
Registrován: pát srp 11, 2006 21:27
Bydliště: Hlohovec SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Matej »

Štěpán Getsko píše:Zkontroluj hadici podtlaku na brzdovým posilovači.
ale čo tie smerovky? tomu už vobec nechapem može mat aj to niečo spoločne s potlakovu hadicu to je blbost nie?
Cory
Příspěvky: 11573
Registrován: stř čer 14, 2006 17:14
Bydliště: Snina/Košice

Příspěvek od Cory »

smerovky nemaju nic spolocne s brzdovym posilovacom.Podla mna je to zhoda náhod-problem je v poistke a tiez v hadici
Lada 2171 Priora 1,6 MPi (2013), Lada 2105 v regenerácii (1985), Lada 21044 1,9 MPi (1998), Škoda Felícia 1,3 SPi - 40kw (1996), 2 x Babetta 210 (1984,1988), Simson 70 ccm (1989), Zetor 4011 (1966)
Odpovědět

Zpět na „Hnací soustava“