Čím opravit stržený závit?

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
dmatej
Příspěvky: 2845
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov
Kontaktovat uživatele:

Čím opravit stržený závit?

Příspěvek od dmatej »

Při montáži napínacího ústrojí se mi podařilo zalomit šroub v hlavě. Ten jsem pak odrtal, jenže díra je větší než by měla.
Jedna varianta je jasná, větší šroub, pořádný závit závitníkem. Ta mě ale teď nezajímá.

Otázka je taková:
Existuje nějaké "lepidlo", kterým je možné díru znovu zaplnit, po zatvrdnutí vyvrtat novou a do ní udělat původní závit? Je zapotřebí, aby to potom odolalo příslušným teplotám!!!
Něco jsem našel, ale bylo to jen do 150°C, což se obávám, že stačit nebude.
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto) a Škleblík (VW Passat).
Nemo
Příspěvky: 784
Registrován: stř pro 07, 2005 23:50
Bydliště: Praha-západ

Příspěvek od Nemo »

Takové "lepidlo" či tmel jsem sháněl, když jsem něco potřeboval zmastit na kompresoru, a nakonec to zvadlo právě na tom, že jsem nesehnal nic s dostetečnou rezervou v teplotní odolnosti.
Teda....něco existuje, molekulární lepidlo tuším značky GOLDWELL, to lepí snad úplně všechno, třeba i polyetylen, a snese to teploty určitě přes 200°C, tvrdý je to skoro jak keramika, ale má to jeden háček. Nevim kde to sehnat! Naposled jsem se s tim setkal osobně v roce 88. :(
JInak, nevím, co je to za závit, ale co třeba vložku-velký závit-šroub na těsno-zajisit, a do něj příslušný závit, který potřebuješ. :?:
Lada ? - tím jezdit, není normální !
>2121- ? hniloba s velkou budoucností! Již vyvařená a bojeschopná.
Dusan
Příspěvky: 3882
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Příspěvek od Dusan »

Kontrolan otazka aval si hlavu dole c i vrtal to na namontovanom ? skus tekuty kov ale ten je len do 100stupnou alebo snad este vyvlozkovať ako uz pisali.... Ja som bol sikovnejsi ale dvakrat do spevu mi nebolo... som polozil hlavu utiahol a montoval uz napinak proste finalna faza a zrazu sup..zlomilo sa,,,,ale este som to nejako vysruboval :D
Uživatelský avatar
dmatej
Příspěvky: 2845
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dmatej »

Zavohnoutil jsem a dělal jsem to na autě. Ale už je to ok, závitníkem jsme to trošku projeli a šroubek se chytil. Moc jsem to nedotahoval, ale olej už necintá, takže na to už šahat nemíním ;-)
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto) a Škleblík (VW Passat).
Odpovědět

Zpět na „Hnací soustava“