Prevodka rizeni

Moderátor: Moderátoři

hornak.active.sound

Prevodka rizeni

Příspěvek od hornak.active.sound »

Neco mi negde dost hlasite prasklo pri zataceni doprava a volant sel najednou nejak moc ztuha,po nekolika stech dalsich metrech sem tocil volantem tam a spjet v uhlu asi 90st. a auto se do strany ani nehnulo,jelo porad rovne.Velka vule v rizeni. Dneska sem to vystih a zastavil auto zrovna gdyz se ta vule projevila. Tocim volantem tam a zpet v 90st. a paka rizeni se ani nepohla. Toto se stava nyni cim dal casteji.Mam podezreni na prevodku rizeni ale vyndat ji je trosku pakarna,Bez jamy nebo aspon najezdu a stahovaku se nechytam.Co to muze byt??Loziska v prevodce nebo zuby?? Jezdit se s tim da ale dost je to vo hubu a navic STK mam za minutu dvanact.
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Příspěvek od Michal Pokorný »

No, myslím, že ta převodovka řízení musí ven tak jako tak. Zas tak moc práce to není - odpojit tyč řízení od volantu, odpojit ty dva čepy - stahovákem jsem to nikdy nedělal, vždy postačilo kladivo :oops: no a pak ji odšroubovat a je venku. Jen tak pro představu nějaký obrázek. Na první pohled z venku není nic vidět? Nepraskla ta hliníková skříň ? Asi bude nutná rozborka a prozkoumání.
VAZ 2101, VAZ 2104, Škoda Fabia 1,4 16V
ex. 2xVAZ 2101, 2xVAZ 2105, 2xVAZ 21044i, Škoda Favorit 135 GLXi, VAZ 2111, Lada 4x4, Peugeot 206 1,4 HDi, VAZ 2104
hornak.active.sound

Příspěvek od hornak.active.sound »

Zvenci zadna viditelna vada,jen sroub na serizeni vule jde cim dal vic zasroubovat,co vic jde zasroubovat uplne celej.
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 9341
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vašátor »

Zas tak moc práce to není?? Mno, většina tady na foru klasifikuje jako nejhorší práci na VAZu výměnu kohoutu topení .... u mě absolutně vede výměna převodky řízení. Po půldenním snažení povolit matice čepů a sundat je, jsem milou převodku vyřezal flexou :twisted: Celou tu dobu jsem ležel pod autem, páč jámu nemám :? .... ale také se to dá ... když se chce, všechno jde :D
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Příspěvek od Michal Pokorný »

Vašátor píše:Po půldenním snažení povolit matice čepů a sundat je
Fakt, jo? To jsem teda netušil že může nastat komplikace i tady, mě to vždy šlo úplně v pohodě. Měl jsem tam teda většinou ještě ten starší typ matic - taková ta zubatá se závlačkou a největší problém byl většinou vyšťourat z toho tu orezlou závlačku, ale povolit to šlo vždy v pohodě. Chystám se v nejbližší době vyndavat převodovku řízení, protože ze spoda slušně kape olej, tak doufám, že mě taková komplikace nepotká :?
VAZ 2101, VAZ 2104, Škoda Fabia 1,4 16V
ex. 2xVAZ 2101, 2xVAZ 2105, 2xVAZ 21044i, Škoda Favorit 135 GLXi, VAZ 2111, Lada 4x4, Peugeot 206 1,4 HDi, VAZ 2104
hornak.active.sound

Příspěvek od hornak.active.sound »

Dneska sem ze srotaku vykuchal z 2101 prevodku rizeni. [snad je stejna] Problem se vyskytl jak sundat paku nani nasazenou,kladivo nepomaha,mlatil sem jak o zivot a trochu vzal zavit :D ale nevaddi,stahovak mam jen s velkou pakou a ta se tam nedostane.Neni moznost autogenu tagze se odflexuje aby ostala samotna prevodka [ve srotaku autogenovali vse co slo a kus paky zustal].Snad z myho LAADI pujde sundat lepe.
Dusan
Příspěvky: 3882
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Příspěvek od Dusan »

No bez autogenu si to neviem predstavit...tu maticu 36 ci aku som ani inak nepovolil a druha odysea bolo stiahnut to rameno :) Pri poslednej rozborke to islo uz hravol ale puzdrov s krinke ma uz volu 1mm tak ze je to na h...o :) o tej praci ako sa to dobre vybera nehovorim ...ceresnicka na torte je povolit skrutku ktora spaja tyč volantu s hriadelom prevodovky klicek 13 a vela stastia :D nato ako to povolit prides sam :D
Little Red Riding Hood
Příspěvky: 2585
Registrován: ned zář 25, 2005 21:38
Bydliště: Olomoucity-Brnotown
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Little Red Riding Hood »

hlavní průser bude ten že 2105 má jinou převodovku než 2101..
hornak.active.sound

Příspěvek od hornak.active.sound »

2101 je jina nez 2105 ??? Snad si delate srandu ne?? :cry: pokud vim tak sou jiny ramena to jo,ale prevodky ??matice 36 je f pohode a sroub na spojovaci tyci taky.U myho je mam povoleny ale to rameno asi bude problem.
Little Red Riding Hood
Příspěvky: 2585
Registrován: ned zář 25, 2005 21:38
Bydliště: Olomoucity-Brnotown
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Little Red Riding Hood »

rozdil by měl být v tom že hranátý maj kardanovou tyč řízení.. kulatý maj v celku (možná nějaké novější už maj taky kardanovou).. no a jak ti z převodovky čouhá ten trn na tyč řizení, tak ten je jinak dlouhej..

ještě takhle.. ona by tam šla použít, ale musel by jsi dát aj tyč řizení v celku (01) a ještě předělat to uložení tyče řizení pod volantem (jak je to tam kluzně uloženo v pouzdře), tak už se to liší od toho co tam máš namonotváno.. 2 páčka 3 páčka.. ale stejně ta konzala jako samotná je jiná než 01.. a aby si mohl mit pořád 3 páčku (předpoklládám že tam určitě máš), tak by jsis musel sehnat zase jeden dil z 03, kterej tvoří přechodku mezi konzolou 01 a 3 páčkou.. (no zní to asi složitě.. ale je to tak.. :lol: )
Naposledy upravil(a) Little Red Riding Hood dne úte dub 10, 2007 19:19, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvek od Jelen »

prevodka jako takova je stejna, ale 05 ma delsi tu tycku na kterou se nasazuje tyc rizeni. Jde tam dat, musis ale pouzit tyc rizeni z 05
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvek od Jelen »

taak to jsme se trefili do stejnyho casu odpovedi :-)
hornak.active.sound

Příspěvek od hornak.active.sound »

tagze pokud budou dobry urcity dily tak tzv:zbastlit ze dvou jednu,ja tusim ze snekova cast u mne bude dobra a ze cast na ktery je paka bude shit bo stelovaci sroub se vic a vic propada do prevodky,mozna bude prdly lozisko.Uvidim zejtra bo se na to vrhnu. Dam vjedet co a jak.
Myso
Příspěvky: 1389
Registrován: stř kvě 26, 2004 17:59
Bydliště: Bratislava-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Myso »

takto sa povoluje ta 36ka:
Obrázek
Obrázek

btw.: to na fotke je 05kova prevodka s dlhou tou tycou...
Ich fahre einen Shiguli - WAS2105
Keď ju poriešiš, nie je čo milovať...
_________________
Chatka 12 forever :mrgreen:
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvek od Jelen »

No ta matka mi sla povolit jeste celkem dobre i na aute, ale nesla z toho sundat ta tyc co hejbe tycema dole :-)
Odpovědět

Zpět na „Hnací soustava“