Tesneni dveri a oken

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
JmJ
Příspěvky: 6563
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Tesneni dveri a oken

Příspěvek od JmJ »

Nez po tom zacnu patrat, chtel bych se zeptat

a) da se bezne sehnat tesneni do dveri? kupuje se to jako "tesneni do levych prednich dveri" nebo na metry?

b) da se sehnat tesneni mezi okno a ram okna? hadam, ze to bude asi na metry?

c) pokud a) neplati, cim se to tesneni da nahradit?

d) pokud b) neplati, cim se to da nahradit?

e) ma smysl zkouset menit oboji tesneni sam? nebo je na to treba nejaky figl a zkusenosti, takze v servise to maji za chvili a ja to budu delat cely den? :-)
VAZ 2104 1.3 1989
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvek od Jelen »

za a)mas pravdu, na metry
za b) pokud myslis celni, tak to se da koupit vcelku, ale nikde jsem nevidel na bocni
Uživatelský avatar
JmJ
Příspěvky: 6563
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od JmJ »

Jelen píše:za a)mas pravdu, na metry
a jak se resi ten ostry roh, ktery je u levych prednich dveru vpravo nahore?

za b) pokud myslis celni, tak to se da koupit vcelku, ale nikde jsem nevidel na bocni[/quote]

omlouvam se za nepresnost, jde mi o bocni okna. o ta "semisova" tesneni, co v nich okna jezdi.
VAZ 2104 1.3 1989
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvek od Jelen »

ten ostry roh se resi asi lomem, v tom tesneni je takovej zeleznej tentononc, asi spirala nejak naohybana, tak to bud ohnes, nebo kladivem :-)
za b) tak to ja nevim, ale asi se to nejak da koupit, pokusim se zeptat v krame.
Will
Příspěvky: 32
Registrován: čtv srp 17, 2006 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Will »

těsnění do dveří se dá normálně koupit originál, je to jen "těsnění do dveří" - prý se to řeže z metráže, cena cca 250 korun. S tím ostrým rohem to také řeším, z výroby je to tam seřízlé pod úhlem 45 stupňů a nějak navařené nebo nalepené. Dva lidi mi nezávisle na sobě tvrdili, že s tímto zalomením se to nikdy jako náhradní díl neprodávalo - což se mi zdá jako blbost, protože 2101 má pro každou stranu jiné katalogové číslo. Nadruhou stranu 2107 už myslím ne

Takže pokud někdo víte jak na zlom.... :)

jo a prý se tam taky běžně dává těsnění ze 120

ad b) určitě se dá sehnat těsnění na zadní trojúhelníkové okénko - cena cca 140,-
Uživatelský avatar
Brandy
Příspěvky: 372
Registrován: čtv led 19, 2006 07:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brandy »

Co se tyka tech semisovych tesneni na bocni okna, tak ty se novy asi uz nesezenou. Jeden cas jsem se po nich pidil a nikde je nemeli. Nakonec jsem pouzil z jednoho vraku. Jinak je to jako celek s takovym kovovym drzakem, kterej je prisroubovanej ve dverich a do kteryho je to tesneni nasazeny a pridelany tajkovejma sponkama. Ale da se to rozebrat a pouzit jenom to samotny tesneni (sametku). Tak je to alespon u 06, ale predpokladam ze to bude podobny u vsech typu.
Lada 1600 - bouračka | Lada 1500s - prodáno | Peugeot 406
Nulašestka
Příspěvky: 1296
Registrován: úte led 31, 2006 20:53
Bydliště: Kocourkov a Hulvátov

Příspěvek od Nulašestka »

Jinak už se prakticky nedá sehnat těsnění dveří s kostkovaným vzorem,ale jen s takovými jako linkami. :( Alespoň mě prodali vcelku těsnění do předních dveří a zadní v podobě dvou kusů,už nařezané v přesné délce.
Uživatelský avatar
ladalover
Příspěvky: 249
Registrován: čtv dub 20, 2006 11:24
Bydliště: Praha

Příspěvek od ladalover »

Tu sametku do bočních oken jsem taky sháněl, a v CS auto lada, ani v Krči ani v kladně ani u strachoty /Jelene, neptej se tam, už jsem se ptal/ je nemaj a sehnat se aSI NEDAJ NOVÝ. To těsnění do dveří se na přední kupuje na kusy, do obou dveří je stejný, cena jednoho:259Kč, už to tu někdo psal.

Ten ostrý roh vyřešíš že je dáš do toho kovovýho elka co tam bylo původně. Stačí to jen nasadit a je to. nIC TĚŽKÉHO.
lada time is comming...
Lada 1500S, 1,5, r.v. 1978 1978 - dále
Citrónek XM 2,1D, r.v. 1991 04/2008-09/2009
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvek od Jelen »

Tak ja se tam teda ptat nebudu... :ANAL:
Myso
Příspěvky: 1389
Registrován: stř kvě 26, 2004 17:59
Bydliště: Bratislava-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Myso »

ja som kupoval pirelu skodovacku-favoritacku, ma vacsi priemer ako zigulacka a je na metre a lacnejsia. v tom rohu to zacina a konci, takze nemusim riesit zahybanie.
Ich fahre einen Shiguli - WAS2105
Keď ju poriešiš, nie je čo milovať...
_________________
Chatka 12 forever :mrgreen:
Dusan
Příspěvky: 3917
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Příspěvek od Dusan »

Ja som to tesnenie na okna kupoval v Slovlade pri KE, ale to bolo tak 2roky dozadu.... mozno ze este maju vo vypredaji nejake kusy alebo este maju ako nahradny diel pre nivu :D
Uživatelský avatar
janci
Příspěvky: 237
Registrován: stř úno 07, 2007 18:46
Bydliště: Bratislava

Re: Tesneni dveri a oken

Příspěvek od janci »

JmJ píše:Nez po tom zacnu patrat, chtel bych se zeptat

a) da se bezne sehnat tesneni do dveri? kupuje se to jako "tesneni do levych prednich dveri" nebo na metry?
Mne v mototechne povedal,ze maju zvlast na prave lave (zadne predne)z toho vypliva,ze kus,tak zaujimave info,ze sa to kupuje na metre
VAZ 2102 r.v. 1977 Kombik oslavuje 30r 160 000km origo
Uživatelský avatar
janci
Příspěvky: 237
Registrován: stř úno 07, 2007 18:46
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od janci »

Myso píše:ja som kupoval pirelu skodovacku-favoritacku, ma vacsi priemer ako zigulacka a je na metre a lacnejsia. v tom rohu to zacina a konci, takze nemusim riesit zahybanie.
Kolko metrov si kupoval?
VAZ 2102 r.v. 1977 Kombik oslavuje 30r 160 000km origo
Myso
Příspěvky: 1389
Registrován: stř kvě 26, 2004 17:59
Bydliště: Bratislava-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Myso »

nepamatam, je to 6rokov dozadu. a vypocital som tak ze som zmeral obvody vsetkych dveri, resp tych dier v karoserii. logicke, nie?
Ich fahre einen Shiguli - WAS2105
Keď ju poriešiš, nie je čo milovať...
_________________
Chatka 12 forever :mrgreen:
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Příspěvek od Michal Pokorný »

tak jsem dnes náhodou na něco narazil http://www.autodilykrc.cz/eshop/detail/ ... 1c729d6999
VAZ 2101, VAZ 2104, Škoda Fabia 1,4 16V
ex. 2xVAZ 2101, 2xVAZ 2105, 2xVAZ 21044i, Škoda Favorit 135 GLXi, VAZ 2111, Lada 4x4, Peugeot 206 1,4 HDi, VAZ 2104
Odpovědět

Zpět na „Karoserie a ostatní“