Protektory?

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
gogo
Příspěvky: 507
Registrován: úte čer 01, 2004 12:11
Bydliště: niekde v SVK

Protektory?

Příspěvek od gogo »

Zaujimalo by ma ci pouzivate zimne protektory, resp. ak ano tak ake konkretne , ake mate skusenosti, ake jazdne vlastnosti, vyrobca a tak podobne.....
Snazte sa pisat k veci a konkretne. :P Dik.
Pšenda
Příspěvky: 313
Registrován: úte čer 01, 2004 14:38
Bydliště: Praha

Příspěvek od Pšenda »

Já jsem zastáncem používání protektorů na zimu. Momentálně mám celoprotektory PNEUVRANÍK a to vzorek Krisalp mám je tedy v rozměru 185/65 R14. A jsem s nima velice spokojen. Ve sněhu a břecce to jede jako divý.
http://ext.pneuvranik.cz/img/high_KRISALP.jpg
Naposledy upravil(a) Pšenda dne pon led 29, 2007 13:07, celkem upraveno 1 x.
Ford Sierra 2.9i V6 Manuál Ghia - 150 koní a jede to šíleně, jak jinak než na LPG
Uživatelský avatar
JmJ
Příspěvky: 6525
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od JmJ »

Kolega ma protektory na Citroenu C3 uz 3. zimu a nestezuje si. Typ zjistim.
MFP
VAZ 2104 1.3 1989
Hyundai i30 1.6 GDI 2013
Škoda Felicia 1.3 1996
Škoda Fabia 1.4 MPI 2002
BMW M135i 3.0 2012
Uživatelský avatar
gogo
Příspěvky: 507
Registrován: úte čer 01, 2004 12:11
Bydliště: niekde v SVK

Příspěvek od gogo »

Psendo, neplava to pri vyssich rychlostiach? resp.nehadze? hlavne na suchej ceste....

ja som bohuzial mal takuto zlu skusenost, ale to bolo tak zo 10 rokov dozadu, preto sa pytam, mozno uz technologie hodne pokrocili dopredu.....terajsie zimne mam tak na 5mm a spekulujem nieco poriesit na dalsiu zimu.
Pšenda
Příspěvky: 313
Registrován: úte čer 01, 2004 14:38
Bydliště: Praha

Příspěvek od Pšenda »

gogo píše:Psendo, neplava to pri vyssich rychlostiach? resp.nehadze? hlavne na suchej ceste....

ja som bohuzial mal takuto zlu skusenost, ale to bolo tak zo 10 rokov dozadu, preto sa pytam, mozno uz technologie hodne pokrocili dopredu.....terajsie zimne mam tak na 5mm a spekulujem nieco poriesit na dalsiu zimu.
No abych pravdu řekl, tak mě lehce vibruje auto v 70 km/h ale když jedu pod a nebo nad, tak je to klidné. Spíše bych to přisoudil špatnému vyvážení. Ale na silnici to neplave a drží to dobře stopu, ale nejsou to zkušenosti s Ladou.
Ford Sierra 2.9i V6 Manuál Ghia - 150 koní a jede to šíleně, jak jinak než na LPG
Dusan
Příspěvky: 3884
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Příspěvek od Dusan »

debica..myslim ja na inych ani nejazdimm..samozrejme samovrah,.... mam ich aj v predu :D
Uživatelský avatar
gogo
Příspěvky: 507
Registrován: úte čer 01, 2004 12:11
Bydliště: niekde v SVK

Příspěvek od gogo »

Dusan píše:samozrejme samovrah
??? o co ide? to su take zle?
21061 *1986
21043 *1994 LPG
2107 *1989 LPG
...... potom nejake sracicky...
od 2020 VESTA CROSS LPG
Myso
Příspěvky: 1389
Registrován: stř kvě 26, 2004 17:59
Bydliště: Bratislava-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Myso »

debica predsa nie su protektory :!: :?:
Ich fahre einen Shiguli - WAS2105
Keď ju poriešiš, nie je čo milovať...
_________________
Chatka 12 forever :mrgreen:
Uživatelský avatar
Tommel
Příspěvky: 3256
Registrován: pon pro 20, 2004 10:44
Bydliště: Brno - HK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommel »

Přesně tak Debica nejsou protektory a s jejich jiznima vlastnostma jsem naprosto spokojen :twisted:
Chatka 12 forever :mrgreen: . Buková drift challenge team. Aerodynamika je pro ty, co neumí ladit motor.

Nové vozy Lada, UAZ, GAZ, Kamaz z Ruska
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hurikán »

V létě jsem jezdil na Barum Brillant 165/80 R13. Když byly nové a zánovní byly jízdní vlastnosti velmi dobré. Časem, jak směs stárla, se ale vlastnosti postupně zhoršovaly. A to hlavně přilnavost. Zvláště za mokra to bylo patrné a muselo se s tím počítat. Bohužel je toto vlastnost prakticky všech pneumatik moderní kostrukce. Směs má velmi dobré vlastnosti, ale neudrží si je dlouho. Max. asi 4 roky. Loni jsem Brillanty dojel a na letošek již mám koupené celoprotektory od Obnovy Brno. Jedná se o rozměr 175/70 R13 s dezénem Michelin MXT. Na jejich vlastnosti jsem sám zvědavý.

V zimě používám již několik let celoprotektory také od Obnovy Brno. 165/80 R13 s dezénem RPT 12, což je v podstatě Continental TS 770. Už jsem pár sad sjel. Letos již mám celkově asi 3. Záběrové vlastnosti bych hodnotil jako dobré. Nemám problémy ani s couváním do kopce s prázdným zadkem. Největší slabina těchto gum je v trošku horších směrových vlastnostech při vyšší vrstvě sněhu. Celkově bych je za danou cenu (asi 550,- Kč) hodnotil jako dobrou investici. Jezdím na nich vždy 2 zimy. To se sníží hloubka vzorku asi na .4 mm. Poté je dojíždím v létě. Životnost tedy je +/- asi 18.000 km v zimě + 10.000 v létě.
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Víťa
Příspěvky: 234
Registrován: pon dub 04, 2005 10:19
Bydliště: Blučina/Žabovřesky

Příspěvek od Víťa »

Obnova---hrůza!!Už bych do protektoru nešel, mám zimní Barumky a jezdil sem na nich i toto léto :oops: , ale sjetí je minimální. Onova byla za zimu pryč...navíc, nerovnoměrně.No more, protektory Obnova.
slavoj
Příspěvky: 136
Registrován: úte dub 18, 2006 15:23
Bydliště: VELKY SARIS

Příspěvek od slavoj »

JmJ píše:Kolega ma protektory na Citroenu C3 uz 3. zimu a nestezuje si. Typ zjistim.
No bol by idiot keby teraz priznal co za somarinu kupil :)
Uživatelský avatar
JmJ
Příspěvky: 6525
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od JmJ »

slavoj píše:
JmJ píše:Kolega ma protektory na Citroenu C3 uz 3. zimu a nestezuje si. Typ zjistim.
No bol by idiot keby teraz priznal co za somarinu kupil :)
pokud myslis koupi C3, tak to uz jako hovadinu priznal :lol:
ja s nim v zime jel a to po velmi nekvalitni horske silnici komplet pod snehem a problem nebyl. tezkou soudit, treba se to za tech podminek dalo vyjet jen na rafkach :-)
MFP
VAZ 2104 1.3 1989
Hyundai i30 1.6 GDI 2013
Škoda Felicia 1.3 1996
Škoda Fabia 1.4 MPI 2002
BMW M135i 3.0 2012
Marek
Příspěvky: 5274
Registrován: úte čer 01, 2004 21:31
Bydliště: Třebíč, CZ

Re: Protektory?

Příspěvek od Marek »

gogo píše:Zaujimalo by ma ci pouzivate zimne protektory, resp. ak ano tak ake konkretne , ake mate skusenosti, ake jazdne vlastnosti, vyrobca a tak podobne.....
Snazte sa pisat k veci a konkretne. :P Dik.

Protektory obecně: v současnosti se prodávají pouze celoprotektory, tedy guma natažená od patky k patce. Má to sice v porovnání s původní běhounovou technologií výhodu v tom, že se tolik netrhají, ale současně i jednu zásadní nevýhodu. Uživatel neví, na jakém původním kordu je nový běhoun navulkanizován. Vysvětlím: Koupíš si dva na pohled shodné protektory a namontuješ na jednu nápravu (například na přední). Obě kola nahustíš na shodný tlak. Jenže jedno kolo bude radial a druhé all steel radial (což ovšem Ty ani nikdo jiný nemůže vědět) a v tom okamžiku nastává hromada problémů. Především každá pneumatika má jiný odvalovací index, laicky řečeno jedna bude vypadat měkčí než druhá, někdy táhne auto k jedné straně při jízdě rovně. Každá se bude jinak sjíždět. A co je nejhorší - při prudkém brzdění bude mít každá jinou deformační schopnost, neboť každá je prostě jinak tvrdá, a může se stát, že auto potáhne k jedné straně.
Navíc vyvážiti protektory je v drtivé většině případů nadlidský úkol a když už se to povede, je na obvodu disku tolik závaží, že by to u normálních pneumatik stačilo pro dvě celá auta!!! A to se zvláště při používání zinkových závaží šeredně prodraží. Může se i stát, že to, co ušetříš na koupi protektorů, utratíš za závaží při vyvažování.

Nejsem příznivcem protektorů, na své auto bych si je nikdy nedal a kdo pozorně četl, dá mi za pravdu.
RENAULT Mégane Grandtour *04/2008 - 1,5dCi 78kW (06/2016-)
RENAULT Scénic *05/2012 - 1,4TCe 96kW (10/2023-)
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Protektory?

Příspěvek od Hurikán »

Marek píše:Nejsem příznivcem protektorů, na své auto bych si je nikdy nedal a kdo pozorně četl, dá mi za pravdu.
Zcela s Tebou Marku souhlasím. Já také nejsem příznivcem protektorů a na "normální" ježdění bych si je na auto také nedal.
Jenže já z ročně najetých 25.000 km najedu 90% pouze ve městě. Navíc denně asi tak 20x parkuju najížděním na obrubníky. Často i na velmi vysoké. Občas jsem nucen jet i do areálu nějaké stavby, kde přejíždím různé desky, trámky a pod. Na takovéto ježdění mi přijde použití téměř jakýchkoliv nových pneu jako zbytečný luxus. Jednou jsem již musel zánovní pneu z důvodu natržení o ostrou hranu vyhodit. Při představě, že vyhazuji třeba Michelin Alpin mi vstávají mé poslední vlasy na hlavě. :D Proto, ač nearad, používám protektory. Pro moje rajtování po městě, kdy se rychlost pohybuje většinou v rozmezí 40-80, si myslím že jsou protektory postačující.
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Karoserie a ostatní“