hodiny

Moderátor: Moderátoři

crestik
Příspěvky: 1
Registrován: pát pro 29, 2006 21:46
Kontaktovat uživatele:

hodiny

Příspěvek od crestik »

V inzerci sháním hodiny, zajímalo by mě, na kolik se tak cení ony autohodiny, když na ně někde narazím?
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvek od Jelen »

novy stojej v kramu asi 350,- ale kvalita je desna, skoro kazdy se zastavej.
Uživatelský avatar
Honza 21061
Příspěvky: 1600
Registrován: úte pro 13, 2005 22:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza 21061 »

Já koupil na Koněvce za asi 440,- originál, ale už ty novější krystalem řízené, kromě toho, že byly hodně hlučné, začas začaly jít pozdě, protože se zasekával krokový motorek. Nedávno jsem je rozebral, celé naskrz prolil WD-40, vč. motorku (ten jen mírně) a od té doby jsou tiché a jdou naprosto bez chyby, tak jsem zvědavý, jestli vydrží. :)
Bohužel ta WD-40 se rozlezla po celých hodinách, takže jsem je musel skutečně rozložit na kousíčky a vyčistit části co nepotřebují mazat. Při rozebírání doporučuji zapamatovat si polohu zeleného průsvitného kroužku a obroučky se sklíčkem, protože potom se to těžko skládá a mohl by prasknout plastový ciferník. Také podložky a pružinka pod kolečkem na seřizování se rády rozskakují.

Co se týče těch starých hodin, tak jediné co tam asi může zlobit, jsou ty dva oranžové tranzistůrky, kondenzátor a odpor, kdyby se to všechno proměřilo a vyměnilo (sehnat schéma a přečíst hodnoty) tak by šly i ty staré hodiny. Když jsem je připojil na napětí, tak ten magnetický nepokoj udělal jeden slabý výkyv, ale zpět se nevrátil, tzn. musí zlobit klopný obvod...
Honza
Osa Praha - Brno
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11033
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Honza 21061 píše:o se týče těch starých hodin, tak jediné co tam asi může zlobit, jsou ty dva oranžové tranzistůrky, kondenzátor a odpor,
Hm, tak mě normálně fungují (na poslech), až na to, že se ulomil jeden zoubek na jednom významném kolečku a neposunují se ručičky, ale dostal jsem darem jedny elektricky vadné hodiny s dobrým kolečkem, jen jsem se ještě nedokopal k tomu, abych s tímto delikátním problémem navštívil hodináře.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Honza 21061
Příspěvky: 1600
Registrován: úte pro 13, 2005 22:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza 21061 »

Koko Loko: Nemáš náhodou ročník výroby 1986? V tomhle ročníku vyrobené Lady mají totiž dle mých zjištění většinou původní hodiny funkční. :shock: Bezchybně a přesně jdou i u kamaráda, který nedávno koupil 2107 (také r.86), takže se asi nějak mimořádně povedla série hodin, které tam v té době dávali. Mně samozřejmě nešly, asi ještě model 85, vzhledem k tomu, že auto bylo vyrobeno někdy v lednu/únoru.
Doufej, že se Ti na to hodinář nevykašle, mne hodináři s Ladahodinami pravidelně vykazovali k východu. :lol: Ale když jde o mechanickou část, tak by snad nemuseli... Mně se na těch původních hodinách líbí, jak je to v podstatě klasika s nepokojem, který pohání místo péra takový miniaturní obvůdek, bohužel značně poruchový.
Honza
Osa Praha - Brno
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 9344
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vašátor »

Honza 21061 píše:Koko Loko: Nemáš náhodou ročník výroby 1986? V tomhle ročníku vyrobené Lady mají totiž dle mých zjištění většinou původní hodiny funkční. :shock: Bezchybně a přesně jdou i u kamaráda, který nedávno koupil 2107 (také r.86), takže se asi nějak mimořádně povedla série hodin, které tam v té době dávali.
Bratránek má VAZ 21061 r.v. 1986 (jeden z posledních dovezených) a hodiny mu NEJDOU :?
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4269
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

Co mám dělat se svými hodinami. Vše je funkční (elektronika i mechanismus). Jen jeden zoubek na tom prvním plastovém kolečku (kam se přenáší kývavý pohyb na otáčivý) je asi trochu (tisíciny mm) jiný a hodiny se na něm zastavují (tikají, ale nejdou, nepokoj jen hází kolečkem sem a tam). Promazal jsem je WD40, porozhýbal a šly, cca 30 hodin. Pak zase zarazily. :cry: Nemá se nějak nastavit axiální vůle nepokoje, který má teď cca 0,3 - 0,5mm?

Jinak ani u Slonového LADY 21061 (registrace březen 1987, výroba zřejmě 1986), hodiny nejdou. Ty co jsem zkoušel opravit by měly být z 1979.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11033
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Myslím, že by to chtělo navštívit nějakého jemného mechanika, nejlépe hodináře.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4269
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

Koko Loko píše:Myslím, že by to chtělo navštívit nějakého jemného mechanika, nejlépe hodináře.
No jo, jenže kde takového, v době kdy se jen mění baterky v quartzových stroječcích, najít? Budu ho muset nějak pohledat a nebo dám hodiny "k ledu". Chtěl jsem koupit ty co má Honza, ale jak to čtu, není to řešení.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12118
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Teepee píše:
Koko Loko píše:Myslím, že by to chtělo navštívit nějakého jemného mechanika, nejlépe hodináře.
No jo, jenže kde takového v době kdy se jen mění baterky v quartzových stroječcích najít? Budu ho muset nějak pohledat a nebo dám hodiny "k ledu". Chtěl jsem koupit ty co má Honza, ale jak to čtu, není to řešení.
Kua, v Praze západ nemáte hodináře? V KT je jich dost, jeden minimálně a další 2 nebo 3, co aspoň něco umí......... :P
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Wolf
Příspěvky: 1246
Registrován: úte čer 01, 2004 11:14
Bydliště: Kraj Lučanů
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wolf »

Urcite se vsude jeste najdou mistri hodinarsti, mne take u nas stale opravuji stare PRIMky, na ktere jsem si zvykl a nechci se jich zbavovat. Jenom to vzdy okomentuji tim, ze to jsou jeste poctive kovove hodinky. W.
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11033
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Jsem zvědav jak mistr hodinář okomentuje sovětský palubní chronometr.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12118
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Koko Loko píše:Jsem zvědav jak mistr hodinář okomentuje sovětský palubní chronometr.
óóó, před dvaceti lety sem lez jeden tajemník OV za druhým, prej aby jim to v tej limuzíně fungovalo......myslel jsem si, že už to všude je spravený :shock: ....... :lol:
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
FOMA
Příspěvky: 2183
Registrován: pát kvě 05, 2006 06:13
Bydliště: Kroměříž - Vyškov

Příspěvek od FOMA »

Mně ty hodiny šli dobrých 10let a přesně,pak se začali předbíhat nebo zpoždovat.Známý hodinář se na ně díval,říkal,že jsou dobrý a přesný ale pak se tam vytvoří buď vůle anebo se přidřou v čepech a pak prostě nejdou jak by měli.Dohromady teda šli 15 let a ted již nejdou.Nicméně v prostředí v jakém pracují(vlhko,prudké změny teplot atd.) je prý i 10 roků docela pěkná životnost.
Uživatelský avatar
Honza 21061
Příspěvky: 1600
Registrován: úte pro 13, 2005 22:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza 21061 »

Vždyť jsem psal, že se vám na to hodináři spíše asi vykašlou... Ale za pokus to stojí.

Teepee: Hodiny, co mám teď já, jsou pro Tebe právě jedním a asi nejlepším řešením. Pokud jsi se už jednou do nich pustil, rozebíral je a prostříkával, tak to jistě zvládneš zase až se začne zadírat krokový motorek u těch nových. 8) (a nebo třeba nezačne) Mně to zatím po prostříkání jde úplně bez problémů a myslím, že na tak jemný mechanismus stačí WD-40 nastříkat jen jednou celoživotně a nebude se to muset opakovat. Problém je ten, že by to měli lehce namazat už ve výrobě.
Spíše mě láká opravit ty staré hodiny. :wink:
(na tomto místě hlásím, že kdyby se někdo z pražské sekce a okolí chtěl zbavit nějakých nefunkčních původních hodin s chromovým kroužkem, tak si je rád vezmu)
Honza
Osa Praha - Brno
Odpovědět

Zpět na „Elektrická soustava“