Problémy se startem

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
zeek
Příspěvky: 118
Registrován: sob zář 18, 2004 14:48
Bydliště: Praha 10 - Strašnice
Kontaktovat uživatele:

Problémy se startem

Příspěvek od zeek »

Nazdárek, obracím se na všechny s prosbou o radu......
Mám problémy se studeným motorem. Když nastartuju studený motor tak absolutně nereaguje na vytažený táhlo sitiče...až když je hezky zahřátej na 90 tak pak reaguje okamžitě(vytáhnu sytič a otáčky vystřelí na 3000)....klapku jsem kontroloval...funguje perfektně...dovírá přesně není v ní žádná vůle...nevím čím to je...ale je to dosti obtížný, jelikož jezdím po praze a na každý křižovatce mi to chcípne.... :(
Prosím....pomoooooc.... :?
Lada 2103 rok 2004 - 2006(bouračka). Lada 21061 rok 2006 až 2007 prostě chudinka umřela...budiš jí vrakoviště lehké...
současnost..felda v kombiku kvůli psu.
Uživatelský avatar
Honza 21061
Příspěvky: 1600
Registrován: úte pro 13, 2005 22:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza 21061 »

Nevím, jestli Ti to pomůže, ale zkusil bych úplně sundat, rozložit na kousky karburátor a celý ho profouknout a vyčistit. Trysky, komůrky, difuzéry, ohyby, u žigula jsem to dělal už 2x a vždycky jsem ho úspěšně složil a odjel. (spotřeba vždycky klesla) :D
Tenhle problém jsem měl s Wartburgem (4t.) a bylo to právě ucpaným karburátorem. Studený motor sice chytil, ale když jsi se chtěl rozjet dříve, než za 20 vteřin, vždycky chcípal a než se ohřál, tak silně cukal. Neřešil jsem to do té doby, než to začalo cukat i po dlouhé jízdě, než to nakonec vůbec nejelo.
Karburátor šel dolů, všechno jsem vyčistil, co nejvíce se snažil strhat z difuzérů "houbu", v hlavní trysce jsem našel něco jako třísku a po složení to naskočilo a vteřinu po startu vrazilo jako raketa. :wink:
Honza
Osa Praha - Brno
Uživatelský avatar
zeek
Příspěvky: 118
Registrován: sob zář 18, 2004 14:48
Bydliště: Praha 10 - Strašnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zeek »

Nojo jenže mě to dělá při jízdě na plyn...a tam jestli se nepletu na to nemá vliv ucpaná tryska nebo zanesenej karburátor :?: :!:
Lada 2103 rok 2004 - 2006(bouračka). Lada 21061 rok 2006 až 2007 prostě chudinka umřela...budiš jí vrakoviště lehké...
současnost..felda v kombiku kvůli psu.
Uživatelský avatar
Honza 21061
Příspěvky: 1600
Registrován: úte pro 13, 2005 22:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza 21061 »

To jsem nevěděl, že máš LPG.. No, tak to nemůžu sloužit, ale zkusil bych se alespoň podívat na těsnost částí karburátoru a všech spojů. Když je motor studený, tak je na falešný vzduch náchylnější...
S tím benzínovým sytičem bych vůbec na plyn nešel, když jsem jezdil s Volhou, tak mi bylo lidmi kolem LPG důrazně zapovězeno používat benzínový sytič, ale jen ten dávkovač před startem a potom motor udržovat jen pedálem. Údajně se tím hodně poškozuje motor... Nevím jak žigul, ale Volha po pár vteřinách držela i při studených startech na plyn, stálé otáčky. Sice nižší, ale držela a za chvíli už to běželo normálně. :)
Honza
Osa Praha - Brno
Uživatelský avatar
zeek
Příspěvky: 118
Registrován: sob zář 18, 2004 14:48
Bydliště: Praha 10 - Strašnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zeek »

Mno vypadá to tak že vezmu karburátor co mám záložní a zatím ho tam dám...a tenhle rozeberu a prohlídnu co s tím vlastně je...no vlastně jsem se do toho chtěl pustit před hodinou ale po tom co jsem přišel k autu tak začalo pršet a tak jsem to vzdal....udělám to zítra....až budu v práci...
Lada 2103 rok 2004 - 2006(bouračka). Lada 21061 rok 2006 až 2007 prostě chudinka umřela...budiš jí vrakoviště lehké...
současnost..felda v kombiku kvůli psu.
Majo
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Majo »

to nie. skor by som sa zameral na to ci je dobra membrana v ovladani sytica a dalej ci pri plnom vytiahnuti sytica pohne aj skrtiacou klapkou prvej komory. Samotna vzduchova privera pri studenom motore totiz nestaci. Su tam totiz dve moznosti, kde zastrcit tycku, ktora to ovlada a len v jednej to gunguje ako ma. Moze byt, ze to niekto nespravne zlozil...
21043(reinkarnacia), 2105 1.3k(svagrov), 2110 1.5 16V, Niva(rozobrata), Chevy Niva 1.7i, Priora1,8+, BMW e36 328iA, Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4
Hnojar
Příspěvky: 296
Registrován: čtv lis 25, 2004 07:59
Bydliště: Orlová - opět :))))
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hnojar »

Honza21061: tys měl volhu ?
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvek od Jelen »

A jakou? 21 nebo 24???
Uživatelský avatar
Honza 21061
Příspěvky: 1600
Registrován: úte pro 13, 2005 22:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza 21061 »

24, ročník 1971, kompletní přestavba na novější model (kastle, sahara, sedačky, řízení), jediné, co zůstalo původní, byly krytky odsávání v zadních sloupcích bez pozičních světýlek... Měl jsem ji jen na čas půjčenou, ale byla kamarádova, takže jsem u ní i tak byl skoro denně. Už je prodaná...
Honza
Osa Praha - Brno
Uživatelský avatar
Luděk Musil
Příspěvky: 10515
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Luděk Musil »

Opět položím hloupou otázku: a na benzín to funguje všechno v pořádku?
Ono totiž není až tak docela pravda, že plynová soustava nemá s benzínovou nic společnýho :) . L.
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Trevor
Příspěvky: 759
Registrován: ned zář 04, 2005 19:09
Bydliště: Šurany -SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trevor »

No na benzin mi to tiez ide dobre a v podstate aj na plyn ale pokial idem startovat na plyn tak je to bozie dopustenie. po 30sekundach tocenia starterom to vzdy nejako zazrakom naskoci ale vzdy je to sprevadzane tym ze cakam keby pasne baterka :D .
530i
Chatka 12 4ever :mrgreen:
Expedicia Eesti 2010
Uživatelský avatar
denis
Příspěvky: 308
Registrován: pon lis 07, 2005 15:06
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od denis »

To Trevor: Pokud to voluje na LPG při startu, zkus startovat s lehce vytaženým sytičem, či zkusit fouknout plyn sytičem plynu-já jinak taky točím jako blázen a i u lady to pomáhalo. Pokud ani toto nepomůže, volit jiné svíčky, protože LPG je na to sviňa.
To Zeek: Vzhledem k tomu, že ti to chcípá než se to zahřeje a volují otáčky, nezamrzá ti náhodou reduktor? Už to tady řešil i hnojař a montéři LPG si u lady usnadňují práci tím, že předehřev napojují jak je jim to pohodlné a pak to nestíhá za studena ohřívat.
Mitsubishi Colt 1,5GLX :-)
slavoj
Příspěvky: 136
Registrován: úte dub 18, 2006 15:23
Bydliště: VELKY SARIS

Příspěvek od slavoj »

S tím benzínovým sytičem bych vůbec na plyn nešel, když jsem jezdil s Volhou, tak mi bylo lidmi kolem LPG důrazně zapovězeno používat benzínový sytič, ale jen ten dávkovač před startem a potom motor udržovat jen pedálem. Údajně se tím hodně poškozuje motor...

Ono vlastne vzdy sa doporucuje startovat studeny motor na benzin a az po zahriati prepnut na LPG.
Uživatelský avatar
dusin
Příspěvky: 1023
Registrován: čtv srp 26, 2004 17:42
Bydliště: Libomyšl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dusin »

S tim sytičem mi to přijde blbost.Staruju tak už hodně dlouho.Vytáhnu sytič na plno,trochu nacvakám,zatočim a vrčim.Po chvíli trochu stáhnu sytičem otáčky a jedu.Postupně stahuju sytič až do úplného zavření(v zimě cca po 2 km).Jinak start na plyn mám za sebou rekordně při -10 *C.Fáčko standartně nestartovalo od +5.
2103 - красное октябрь
21061 - экспедиционной машине/էքսպեդիցիոն մեքենա/საექსპედიციო მანქანა
2101 - Lahváček (Echt veterán 1975)
Hnojar
Příspěvky: 296
Registrován: čtv lis 25, 2004 07:59
Bydliště: Orlová - opět :))))
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hnojar »

Luděk Musil píše:Opět položím hloupou otázku: a na benzín to funguje všechno v pořádku?
Ono totiž není až tak docela pravda, že plynová soustava nemá s benzínovou nic společnýho :) . L.


Jo to víme všichni, a co teda má plynová a benzínová soustava společného krom škrtících klapek ? na weberu podle mě nic a na jiných karbech ?
Odpovědět

Zpět na „Hnací soustava“