Přísady do oleje - test

Moderátor: Moderátoři

Máte nějaké zkušenosti s přísadami do oleje??

ano je to dobrá věc používám to
4
13%
použil jsem to a nic jsem nezaznamenal
7
23%
použil jsem to a výkon šel spíš dolů
1
3%
nikdy bych to do motoru nedal
14
45%
Nevím neznám nezajímá mne to
5
16%
 
Celkem hlasů: 31

Uživatelský avatar
Patrac
Příspěvky: 3739
Registrován: stř srp 04, 2004 12:15
Bydliště: Brno - King field
Kontaktovat uživatele:

Přísady do oleje - test

Příspěvek od Patrac »

Chtěl bych se zeptat, zda někdo máte zkušenosti s přísadami do olejů pro snížení opotřebení motoru, pro vytěsnění vůlí a tak. Vím že je toho na trhu hodně a tak by mne zajímalo co a jak. Vím že Ctirad pěje chválu na Metalec 1 od Chevronu. osobně s tím nemám zkušenost ale vím o dalším člověku kterj ho použil do auta a pochvaluje si to. ( moje zkušenost je ta že od Chevronu používám nějaké přípravky a kvalitativně jseou tak o 20-30% lepší než přípravky jiných firem).
Proto jsem se rozhodl udělat následující test. Seřídím ventily, motor, zajedu ke známému přeměřit tlaky ve válcích, změřit emise. Uděláme protokol. Před cestou do Trnavy naleju do motoru Metaltec 1 Mělo by se na něj najet bez delšího zastavení asi 150-200 km aby se dobře promísil a navázal což je pro cestu do Trnavy ideální. Po návratu zajedu opět přeměřit emise a tlaky a pak ještě jednou po 2000 km kdy by měl metaltec dosáhnout stabilizovaného výkonu. Uvidíme co a jak.
Lada Niva M:1/8,5
Kia Cee´d SW 12.12.2011- ???
21044 - ice dream rising 1.11.2006-19.12.2011
2107 - red storm rising 1.5.2003-1.11.2006
Uživatelský avatar
denis
Příspěvky: 308
Registrován: pon lis 07, 2005 15:06
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od denis »

Kolega lije do motoru nějakou sračku, která opravdu funguje-on má problémy s hlavou motoru a samostavy a ta sračka dokáže vrátit stav na únosnou míru. Jmenuje se to Duralube a navzdory tomu, co všude psali, že to nepomáhá, tak nadzvedáky ventilů jsou po nalití do oleje jako nové. :wink: Tady je odkaz stránek s testem: http://www.rozhlas.cz/veda/technologie/_zprava/224864
Mitsubishi Colt 1,5GLX :-)
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11032
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Do Žluťáka jsem tu a tam, když byly penízky nebo dobrý rozmar lil jakési Cyclo, byla to přísada, která způsobovala omezení ztrát oleje a vymezení vůlí. Fungovalo to vždy tak po dobu 2-3 tis. Km, pak přestalo a olej začal mizet rychleji. Nicméněž po dobu funkčnosti přípravku došlo ke zpomalení úbytku oleje a studené starty po delším stání bývaly bez rachotu z klikovky.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Patrac
Příspěvky: 3739
Registrován: stř srp 04, 2004 12:15
Bydliště: Brno - King field
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patrac »

denis píše:Kolega lije do motoru nějakou sračku, která opravdu funguje-on má problémy s hlavou motoru a samostavy a ta sračka dokáže vrátit stav na únosnou míru. Jmenuje se to Duralube a navzdory tomu, co všude psali, že to nepomáhá, tak nadzvedáky ventilů jsou po nalití do oleje jako nové. :wink: Tady je odkaz stránek s testem: http://www.rozhlas.cz/veda/technologie/_zprava/224864

No hodně zajímavé nádherně se tam rozepisuje právě o Metaltecu. Zajímavý je že pokud většina přípravků spíše škodí než pomáhá, proč je doporučují i výrobci olejů jako přísady do starších motorů.. Dnes jsem pátral po zkušenostech. Jedn kolega z práce má kamaráda. jeszí na motorkách do olej pravidelně přidává právě metaltec ale jen 1/3 uvedeného množství zato však při každé výměně oleje, Porovnání dvou motcyklů je zarážející s metaltecem je motro o dost tišší a kvalitněji jede. Druhý známý přímo můj ze servisu potvrdil účinky nějakých přísad do motoru Značku si nepamatuje. Aplikoval to na svém starém vozítku ( favorit) a za kratší čas znatelně vzrostly tlaky ve válcích a zlepšil se chod motoru. uff no tak jsem zvědav na další názory ostatních pište pište.
Lada Niva M:1/8,5
Kia Cee´d SW 12.12.2011- ???
21044 - ice dream rising 1.11.2006-19.12.2011
2107 - red storm rising 1.5.2003-1.11.2006
Pool

Příspěvek od Pool »

Můj tatík mi to pořád doporučoval, až mi to nakonec koupil jako dárek k vánocům. Tak jsem to tam nalil, ale měl jsem pocit že "...neděláš dobře Jaromíre..." :) . Je to na snížení tření motorových částí a vymezení vůlí, od EKOLUBE. Ta náplň vypadala jako chemoprén a v duchu jsem si říkal, proč to liju do tak krásně čistého oleje...? :wink: Nutno podotknout, že po nalití se motor ztišil a ševelil jako švýcary. Bezprostředně po nalití se změnilo složení výfukových plynů na štiplavej smrad! a na emisích bych myslím letěl zavřenýma dveřma. Ale po pár dnech tohleto zmizelo a už to vonělo klasicky žigulácky :twisted: . Jestli se to projevilo blahodárně na výkon motoru si netroufám posoudit :?
Majo
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Majo »

ja s takymto nicim osobnu skusenost nemam, no Patracovi som to uz aj pisal, ze vacsina ludi co poznam a pouzili to nedopadla najlepsie. Po chvilke to vyriesilo vsetky problemy, motor bol tichsi, tlaky super, spotreba oleja ziadna. Ale potom po par tisicoch km sli tlaky rapidne dolu, spotreba oleja zas hore a motor isiel hlucnejsie nez predtym. Ovsem aky typ, znacku, ci druh pouzili uz neviem a co viem tak radsej ani nepoviem.
21043(reinkarnacia), 2105 1.3k(svagrov), 2110 1.5 16V, Niva(rozobrata), Chevy Niva 1.7i, Priora1,8+, BMW e36 328iA, Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4
Uživatelský avatar
Ivo
Příspěvky: 1730
Registrován: ned led 29, 2006 19:07
Bydliště: Janovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivo »

Pátrači, jsem moc zvědavý jak dopadne tvůj test s výrobkem METALTEC-1. Zajímá mě to z toho důvodu, že jsem ho do svojeho auta použil asi před 2-3 roky. Motor zatím šlape pěkně, takže mu to asi neuškodilo. Jestli to ale prospělo, to nevím. Olej mi to nežralo a ani nežere. Tlaky jsem neměřil ani před použitím, ani potom. A jestli došlo k nějakým změnám, tak je nedokážu rozpoznat. Vím akorád to, že brách ten přípravek použil do převodovky a potom ji musel dáva opravit. To ale nemusí být důsledek metaltecu, protože mu blbla už před tím a meslel si že se to po použití metaltecu spraví. To co jsme použili my, vypadalo takto:
Uživatelský avatar
Honza 21061
Příspěvky: 1600
Registrován: úte pro 13, 2005 22:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza 21061 »

Už jsem to tu jednou zhruba před pradávnými 6 měsíci psal, že není dobré do motoru lít cokoliv jiného, než je olej, voda a benzín. (výjimkou je náhražka olova do benzínu, to tam lijte horem dolem, i když se to údajně nemusí...) Jiné věci mu spíše uškodí, ne techwebu škodovkářů jsou o tom asi 3 články na pokračování od odborníka, který relativně chválí jedinou značku ze všech co na trhu existují, je to něco amerického a výrobce si už nepamatuji, ale stejně...
Tyhle přípravky motor akorát hezky pomalu zničí. :roll: Bohužel spousta jich jde i s jejich neviditelným poškozením do rukou druhých majitelů, takže jsem se vždycky při koupi nadšeně vyjadřoval o používání přísad a když majitel byl stejně nadšený, koupě nepřipadala v úvahu. Když se chytil za hlavu :shock: řekl jsem mu jak je to ve skutečnosti a oba jsme si rozuměli. :)
NIC do těch olejů a benzínu NEPŘIDÁVEJTE!
Ničíte si motory, pomalu, ale jistě!!! Než by to někoho třeba pobouřilo, tak nejprve doporučuji vyhledat a přečíst ty články.
Kdyby ty přísady byly tak zázračné a dokonalé, proč by je výrobci sami do těch olejů nedávali? Že by světoví staletí výrobci olejů neuměli svoji pýchu vylepšit lépe, než dělají teď?
Honza
Osa Praha - Brno
Uživatelský avatar
Ivo
Příspěvky: 1730
Registrován: ned led 29, 2006 19:07
Bydliště: Janovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivo »

Já ty přísady nikomu nenutím, ale taky je nedsuzuju. Psal jsem svoje zkušenosti s jední výrobkem. A nejsem schopen posoudit jestli to motoru pomohlo, nebo uškodilo. A ne webu jsou reakce tak asi půl na půl.
Nulašestka
Příspěvky: 1296
Registrován: úte led 31, 2006 20:53
Bydliště: Kocourkov a Hulvátov

Příspěvek od Nulašestka »

Ivo píše: A nejsem schopen posoudit jestli to motoru pomohlo, nebo uškodilo.

To mě trochu mate,to by potom,třžně vzato,znamenalo,že používání těch přísad je protismyslné-zaplatím za to a změnu ani nepoznám.Leda by to mělo za vliv delší životnost motoru,což je,nejen vzhledem k předešlé diskusi,přinejmenším spekulativní.
Uživatelský avatar
Honza 21061
Příspěvky: 1600
Registrován: úte pro 13, 2005 22:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza 21061 »

Honza
Osa Praha - Brno
Drobek81
Příspěvky: 2129
Registrován: pon lis 01, 2004 19:47
Bydliště: Brno-Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drobek81 »

Osobne bych to do oleje nikdy nedal, zkusil sem to jednou bo sem k tomu prisel gratis...bylo to neco od STP v plechovem obalu...melo to zastavit unikani oleje, coz se ovsem nejak zvlaste neprojevilo.Vzhledem k tomu ze nove gufero stoji 30-130kc na Ladu tak si myslim ze neni co resit...Nehlede na to ze pokud neni prisada v oleji, nemela by se do nej pridavat...chtel bych videt vyrobce aut, ktery si veme na triko hlasku ze to doporucuje...to je blbost, kazdej kdo o tom neco vi od toho zrazuje(i kdyz penize delaj divy)...V dnesni dobe je spousta aditivovanych oleju tak nevim proc do toho lit dalsi sr..ky :roll:
Drobek81
Příspěvky: 2129
Registrován: pon lis 01, 2004 19:47
Bydliště: Brno-Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drobek81 »

To IVO: kdyz uz prevodovka zacne hucet, zpravidla nema cenu zkouset nejake synteticke oleje(naopak jsou ridsi-este se to zhorsi) nebo lit hustejsi(dojde k vymezeni vuli ale vice se zahriva) ci pouzit prisady ktere udajne 100%ne snizi hlucnost (pravda, hlucnost se muze snizit ale problem se tim neodstrani, naopak se to jeste zhorsuje...proste nejlepsi je usetrit tech x kacek a opravit prevodovku nebo motor.Jak jsem jiz psal, ono pretesneni motoru u zigula stoji par kacek, vymena lozisek v prevodovce sice pres litr ale zalezi co je potrerba vymenit...
Uživatelský avatar
Ivo
Příspěvky: 1730
Registrován: ned led 29, 2006 19:07
Bydliště: Janovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivo »

Nulašestka píše:
Ivo píše: A nejsem schopen posoudit jestli to motoru pomohlo, nebo uškodilo.

To mě trochu mate,to by potom,třžně vzato,znamenalo,že používání těch přísad je protismyslné-zaplatím za to a změnu ani nepoznám.Leda by to mělo za vliv delší životnost motoru,což je,nejen vzhledem k předešlé diskusi,přinejmenším spekulativní.


Já z toho nejsem zmatený vůbec. Prostě nedošlo k takové změně k lepšímu, abych to poznal. A taky nedošlo k takové změně k horšímu abych to poznal. Motor mi netekl a neteče. Nežral olej a nežere. Hlučnost nedokážu posoudit, protože když jsem auto koupil, tak se mi zdálo strašně tiché, ale časem si na to člověk zvykne a už mu to ani nepříjde. Zato když vezu někoho cizího, tak říká že to tiché je. A jestli se nějak změnily tlaky, to bych je nejdřív musel změřit a to jsem neudělal ani před tím ani po tom. A jestli jde o životnost, tak si myslím že je brzo o tom mluvit, protože mám najeté zatím jenom asi 70 000km. Proto píšu že nejsem schopen posoudit jestli to pomohlo, nebo ne.
Uživatelský avatar
Ivo
Příspěvky: 1730
Registrován: ned led 29, 2006 19:07
Bydliště: Janovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivo »

Drobek81 píše:To IVO: kdyz uz prevodovka zacne hucet, zpravidla nema cenu zkouset nejake synteticke oleje(naopak jsou ridsi-este se to zhorsi) nebo lit hustejsi(dojde k vymezeni vuli ale vice se zahriva) ci pouzit prisady ktere udajne 100%ne snizi hlucnost (pravda, hlucnost se muze snizit ale problem se tim neodstrani, naopak se to jeste zhorsuje...proste nejlepsi je usetrit tech x kacek a opravit prevodovku nebo motor.Jak jsem jiz psal, ono pretesneni motoru u zigula stoji par kacek, vymena lozisek v prevodovce sice pres litr ale zalezi co je potrerba vymenit...

Z tou převodovkou to byl asi jenom takový poslední pokus jestli to náhodou nepomůže. A taky že nepomohlo. Ale přece kvůli tom nebudu všude psát, že ta převodovka odešla proto, že jsem tam nalil nějaký přípravek. Jestli si někdo myslí, že když do motoru na odpis něco nalije a on se mu jako zázrakem spraví a potom mu ten motor klekne, je stašně překvapený, jak se to mohlo stát, vždyť jsem tam nalil toato, to není vada přípravku, ale vada člověka. Potom píše na všechny strany, co je to za šmejd atd. Manželce jsem minulý týden dělal motor. Tekl ze všech stran, kouřil jak sviňa a olej na dolívání nestačila kupovat. Nikdy by mě nenapodlo, že když koupím nějaký zázrak za asi 500kč a naliju to tam, že se to spraví. Vyměnil jsem kroužky, gufera a všechny těsnění a je klid(doufám). Vyšlo to sice dráž, ale mám jistotu.
Odpovědět

Zpět na „Zajímavé úpravy a vylepšení“