1600 DOHC

Moderátor: Moderátoři

Tomik
Příspěvky: 172
Registrován: ned bře 12, 2006 21:19
Bydliště: PRAHA
Kontaktovat uživatele:

1600 DOHC

Příspěvek od Tomik »

tak takhle vypada muj moturek
doovi
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvek od Jelen »

hůstý, neni to z fiata 125 Super nebo nějak tak?
Pája
Příspěvky: 991
Registrován: ned čer 06, 2004 19:51
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pája »

Prima. A jezdí to?
Uživatelský avatar
Ondra 07
Příspěvky: 654
Registrován: stř říj 05, 2005 21:31
Bydliště: Olomouc / Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondra 07 »

To je 100% Fiat, myslim ze je to16V... nekdo mi to nabizel stejnej i s prevodovkou za 2000,-
...anebo jinej případ, průsek v lese asi na metr širší ne, sráz jako střecha. Šero, mlha, skoro tma. Rozhodl jsem, sjedeš to šusem, sotva odpíchnu je zle hochu námraza jako mejdlo. Zkouším zaplužit, ani zdání...
Majo
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Majo »

to 16V nie je, je to klasicka 8V DOHC Fiat technika. Podla vika ventilov a rozdelovaca v bloku usudzujem, ze starsej produkcie. Zrejme 131 alebo 132. Novsie modely maju rozdelovac na hlave pohanany od vacky. Rozdiel vykonu oproti Lade 1600 nie je nejaky prieborny, troska ho tam viac je vdaka vyssiemu kompresnemu pomeru. Jedinu vyhodu s trapenim, ktore suviselo s montazou takehoto cuda do Lady je, ze dotycny uz nikdy nebude stelovat ventily, nakolko to ma hydrostely :wink:
Mam doma takmer identicky motor(akurat novsieho data - Lancia Delta 1,6 SPI), nad jeho montazou som kedysi uvazoval, no potom som zohnal par silnejsich kuskov :)
21043(reinkarnacia), 2105 1.3k(svagrov), 2110 1.5 16V, Niva(rozobrata), Chevy Niva 1.7i, Priora1,8+, BMW e36 328iA, Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4
Nulašestka
Příspěvky: 1296
Registrován: úte led 31, 2006 20:53
Bydliště: Kocourkov a Hulvátov

Příspěvek od Nulašestka »

Majo píše:to 16V nie je, je to klasicka 8V DOHC Fiat technika.

Počkej,teď se v tom ztrácím.Čili když je to Double OHC,jsou tam nepochybně dvě vačky,že.Ale to by při osmi ventilech znamenalo,že každá z vaček ovládá vždy jen jeden ventil.Jeden ventil na každé straně,když jsou proti sobě a ne vedle sebe.Je to tak?Jinak mě prosím včas opravte. :wink: Pokud je zde toto uspořádání pouze kvůli onomu hydraulickému vymezování vůle ventilů,přijde mi to,diplomaticky řečeno,pozoruhodné.
Števo
Příspěvky: 298
Registrován: čtv říj 21, 2004 21:04
Bydliště: Veĺký Krtíš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Števo »

Mas pravdu dve vacky na 4 valce ,8 ventilov. Vyrabali sa slabsie DOHC 8V a tiez o nieco vykonnejsie 16V. Presnejsie neviem koli comu. Ale asi koli vyplachovaniu. Tak isto ako ma Octavka 20V DOHC. Ako viem 3ventily su vyfukove.
Majo
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Majo »

nie je to len koli tomu stelovaniu. Je to celkovo inak riesene tvar spalovacieho priestoru. Tymto sposobom tam dokonca lepsie vojdu vacsie ventily. A tiez potom pekne ide na jednu stranu sacie a na druhu vyfukove potrubie, takze aj kanaly mozu byt vacsie.
Ma to svoje vyhody, ale ze by to bolo nejake prelomove riesenie :wink:
21043(reinkarnacia), 2105 1.3k(svagrov), 2110 1.5 16V, Niva(rozobrata), Chevy Niva 1.7i, Priora1,8+, BMW e36 328iA, Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4
Pool

Příspěvek od Pool »

To je ten motor co měl v Ladě ten Thomas z Dánska, dával sem video jak to hulí 160 na trojku... pamatujete?
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvek od Jelen »

Ten tak sehnat... Nevíte o něm někdo, aby nebyl vylágrovanej a levně?
Pšenda
Příspěvky: 313
Registrován: úte čer 01, 2004 14:38
Bydliště: Praha

Příspěvek od Pšenda »

Ten motor je fakt pěknej a asi to dobře pojede, ale má to jeden háček. Prostě už to není Lada.
Ford Sierra 2.9i V6 Manuál Ghia - 150 koní a jede to šíleně, jak jinak než na LPG
Tomik
Příspěvky: 172
Registrován: ned bře 12, 2006 21:19
Bydliště: PRAHA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomik »

JE TO MOTOR Z FIATA 1600 DOHC 8V,JEDNA VAČKA JE NA VEJFUKOVÉ VENTILY A DRUHA JE NA SACÍ VENTILY,VENTILY JSOU FAKT OBROVSKE,EŠTE JSEM SNIM NEJEL,V PATEK JSEM HO TAM DAL,ALE EŠTE ANI NEMAM HOTOVE AUTO,TAKŽE TO BUDE CHVILKU TRVAT,NEŽ TO PROJEDU,JINAK TO PASUJE NE NORMALNÍ ŽIGULACKOU PREVODOVKU A NA NORMALNÍ SILENTBLOKY.TEN MOTOR MA ASPON SKVELEJ VZHLED.JINAK NA TOM BYL NEJAKEJ KARBEC Z FORDA,A TEN JE UPLNĚ V HAJI.AKORAT EŠTE BUDU MÍT PROBLEM JAK VYŘEŠIT TAHLO PLYNU :evil:
doovi
Uživatelský avatar
Ondra 07
Příspěvky: 654
Registrován: stř říj 05, 2005 21:31
Bydliště: Olomouc / Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondra 07 »

Jelen píše:Nevíte o něm někdo, aby nebyl vylágrovanej a levně?

Borec mi onehdy nabizel tenhle,ale pry 16V a objem 2.0... vykon 110HP cena i sprevodovkou 2000,- ale uz to asi prodal.Kazdopadne myslim ze tyhle motory se vcelku dobre zhani. Majo to je mafian ten ti ho sezene, vid Majo! :mrgreen:
...anebo jinej případ, průsek v lese asi na metr širší ne, sráz jako střecha. Šero, mlha, skoro tma. Rozhodl jsem, sjedeš to šusem, sotva odpíchnu je zle hochu námraza jako mejdlo. Zkouším zaplužit, ani zdání...
Tomik
Příspěvky: 172
Registrován: ned bře 12, 2006 21:19
Bydliště: PRAHA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomik »

Ondra 07 píše:
Jelen píše:Nevíte o něm někdo, aby nebyl vylágrovanej a levně?

Borec mi onehdy nabizel tenhle,ale pry 16V a objem 2.0... vykon 110HP cena i sprevodovkou 2000,- ale uz to asi prodal.Kazdopadne myslim ze tyhle motory se vcelku dobre zhani. Majo to je mafian ten ti ho sezene, vid Majo! :mrgreen:

to se me nejaknezda.tyhle motory se shanej docela spatne,ale toho 2litra bych bral,a za 2000 je zadarmo,to se me nejak nezda,a ten 2.0 ma mit vetší vykon než 110hp
doovi
Uživatelský avatar
Ondra 07
Příspěvky: 654
Registrován: stř říj 05, 2005 21:31
Bydliště: Olomouc / Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondra 07 »

Tomik píše:2.0 ma mit vetší vykon než 110hp
No Mozna ma 130HP uz nevim,ale musi byt vdobrym stavu.Ten co mi nabizeli nevim v jakym byl satvu, videl jsem jenom fotky a pak jsem od toho couvl...
...anebo jinej případ, průsek v lese asi na metr širší ne, sráz jako střecha. Šero, mlha, skoro tma. Rozhodl jsem, sjedeš to šusem, sotva odpíchnu je zle hochu námraza jako mejdlo. Zkouším zaplužit, ani zdání...
Odpovědět

Zpět na „Zajímavé úpravy a vylepšení“