Tipy na baterku

Moderátor: Moderátoři

Martin
Příspěvky: 61
Registrován: stř čer 02, 2004 09:06
Bydliště: Brno

Tipy na baterku

Příspěvek od Martin »

Dival jsem po cenach baterek, s tim ze preferuju Vartu nebo Bosch, a v jednom ksefte mi nabidly baterku PERION. Na webu jsem nasel, ze ji dela stejny vyrobce jako nasi Vartu. Cenove vychazi na necelych 1300 Kc, proti ostatnim dobra cena. Parametry ma mit stejny jako Varta. Mate nekdo zkusenost?
Doporucujete klasickou baterku, nebo radeji bezudrzbovou. Budu ji davat do 04-ky. Ja jsem pro klasiku, kde muzu dolevat.
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4266
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Tipy na baterku

Příspěvek od Teepee »

Martin píše:Dival jsem po cenach baterek, s tim ze preferuju Vartu nebo Bosch, a v jednom ksefte mi nabidly baterku PERION. Na webu jsem nasel, ze ji dela stejny vyrobce jako nasi Vartu. Cenove vychazi na necelych 1300 Kc, proti ostatnim dobra cena. Parametry ma mit stejny jako Varta. Mate nekdo zkusenost?
Doporucujete klasickou baterku, nebo radeji bezudrzbovou. Budu ji davat do 04-ky. Ja jsem pro klasiku, kde muzu dolevat.


Já jsem dost konzervativní, vždycky dlouho vybírám a pak se toho držím. Akumulátor mám vyřešen, šel bych jedině do AKUMY.
Důvod? Otcova Felicie, ročník 1996, originální AKUMA (Škoda) byla raději odložena v lednu 2005, neb byly pochybnosti, že by po týdnu stání už nemusel nastartovat. Vůz má najeto cca 35 000km, čili pro akumulátor režim jeden z nejhorších.
Doporučuji jedině baterku dolívací, bezúdržbový akumulátor je mýtus, resp. marketingový tah na lenochy. I z konstrukčně pokročilého akumulátoru (tzv. bezúdržbového) se voda odpařuje.
Ale vše je subjektivní, každý máme svou značku a svou zkušenost, slušné mi přijdou i YUASy (v Modrém LADOvi stále startuje, cca 6 let) a Boschky (přežila měsíc pod odběrem 0,5A, tj. cca 14 dní absolutně vybitá na 0V).
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
radek mb
Příspěvky: 5187
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od radek mb »

Já bych řek,že baterie Akuma jsou opravdu dobré.Stačí 55 Ah,mě vydržela i ty 25 stupňový mrazy.
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Uživatelský avatar
VaSek
Příspěvky: 227
Registrován: pát čer 04, 2004 11:53
Bydliště: Dvůr Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od VaSek »

Taky bych se opet spolehl na Akumu. Ale ve finale je to skoro jedno, neb je vetsinou bouchaj v jedne fabrice a pak se na ne lepi ruzne nalepky :P
S pozdravem
VaSek (ex Vaz 2107,ex Fiat Bravo GT, Fiat 124 Spider, Fiat Coupé 2.0 16VT, Subaru Outback 3.0 H6)
Uživatelský avatar
radek mb
Příspěvky: 5187
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od radek mb »

to VaSek trefil si to s hodinářskou přesností :shock:
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
čmelák
Příspěvky: 1636
Registrován: úte čer 01, 2004 15:29
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od čmelák »

jj akuma je super alebo banner
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 432
Registrován: stř led 05, 2005 17:32
Bydliště: Brno - Starý Bronx
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomáš »

já kupoval tu baterku PERION..55AH...naprostá spokojenost...je to totiž VARTA vyrobená v Maďarsku...AKUMA.se mi zdá moc předražená....navíc když má baterka normálně fachčit vydrží stejně max 3-4 roky a je jedno jaká to je...jo a bacha na žigula je baterka s obráceným +..což se u PERIONU občas nevyskytuje
Martin
Příspěvky: 61
Registrován: stř čer 02, 2004 09:06
Bydliště: Brno

Příspěvek od Martin »

Rozhodl jsem se pro Akumu, uz je doma.
Uživatelský avatar
Brandy
Příspěvky: 372
Registrován: čtv led 19, 2006 07:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brandy »

Martin píše:Rozhodl jsem se pro Akumu, uz je doma.

Dobra volba. :wink:
Lada 1600 - bouračka | Lada 1500s - prodáno | Peugeot 406
Nulašestka
Příspěvky: 1296
Registrován: úte led 31, 2006 20:53
Bydliště: Kocourkov a Hulvátov

Příspěvek od Nulašestka »

Tomáš píše:když má baterka normálně fachčit vydrží stejně max 3-4 roky a je jedno jaká to je...

No mám 7 nebo 8 let starou Bannerku,nesčetněkrát vybitou a jede pořád.A to dobíjím jen na podzim a na jaře a jezdím prakticky denně.Akorát v -20 mě letos mrcha nechala ve štychu.Jediná závada je že se ztratila jedna z bočních odvětrávacích ucpávek a cmrndá tam trochu voda z prvního článku...Myslím že s Bannerkami tu asi někteří nemají dobré zkušenosti,no já se řadím k těm ostatním...
Trevor
Příspěvky: 759
Registrován: ned zář 04, 2005 19:09
Bydliště: Šurany -SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trevor »

Banner seria Power Bull :D
530i
Chatka 12 4ever :mrgreen:
Expedicia Eesti 2010
Uživatelský avatar
denis
Příspěvky: 308
Registrován: pon lis 07, 2005 15:06
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od denis »

Tomáš píše:já kupoval tu baterku PERION..55AH...naprostá spokojenost...je to totiž VARTA vyrobená v Maďarsku...AKUMA.se mi zdá moc předražená....navíc když má baterka normálně fachčit vydrží stejně max 3-4 roky a je jedno jaká to je...jo a bacha na žigula je baterka s obráceným +..což se u PERIONU občas nevyskytuje

Taky mám teď Perion a jede jako pila, ale moje auto bere na start málo a tak by stačila i vycucaná Bannerka. :-)
Mitsubishi Colt 1,5GLX :-)
Uživatelský avatar
zeek
Příspěvky: 118
Registrován: sob zář 18, 2004 14:48
Bydliště: Praha 10 - Strašnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Tipy na baterku

Příspěvek od zeek »

Teepee píše:Doporučuji jedině baterku dolívací, bezúdržbový akumulátor je mýtus, resp. marketingový tah na lenochy. I z konstrukčně pokročilého akumulátoru (tzv. bezúdržbového) se voda odpařuje.
Ale vše je subjektivní, každý máme svou značku a svou zkušenost, slušné mi přijdou i YUASy (v Modrém LADOvi stále startuje, cca 6 let) a Boschky (přežila měsíc pod odběrem 0,5A, tj. cca 14 dní absolutně vybitá na 0V).


Dovolil bych si s tebou nesouhlasit. Baterie bezůdržbová není žádný mýtus. Princip je jednoduchej, dolejvací otvory jsou zalepený a přepouštěcí ventil je řešen tak aby se vypařená voda kondenzovala před ním a vracela se do baterky...při přetlaku odpustí jen vzduch.
Bezůdržbová baterka má i další výhody.. např. na krámě tu mám klasickou údržbovou a od stejný značky bezůdržbovou.
Na tu klasiku je záruka 2 roky, na tu bezůdržbovku je záruka 4roky. To mluví samo za sebe.
Další věc o které bych se s tebou hádal je kvalita Boschky. Za posledních pár let jsem nepotkal skoro nikoho kdo by s ní byl spokojen, dva roky startuje a pak chcípne :? nejde dobít nic....
Baterky do aut prodávám už dost let, tak to beru z širší perspektivy než kdo měl to štěstí a Boschka mu vydržela....Taky znám lidi kteří řeknou že Daewoo je to nejlepší auto protože se mu nikdy neporouchalo...ale to že to je největší a nejporuchovější srač...to je nezajímá...je to otázkou štěstí....na jakej kus prostě člověk narazí....
Lada 2103 rok 2004 - 2006(bouračka). Lada 21061 rok 2006 až 2007 prostě chudinka umřela...budiš jí vrakoviště lehké...
současnost..felda v kombiku kvůli psu.
Uživatelský avatar
Marcel
Příspěvky: 1122
Registrován: ned led 15, 2006 19:58
Bydliště: Hajnice u trutnova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marcel »

a co říkáš na OPTIMU je sice dost drahá ale jinak super
Marcel 2107
LADA 2107 - Laděnka
Největší abstinent z LKCS :)
http://marcel2107.rajce.idnes.cz/Ladka/#album
Silnice, mé přechodné bydliště
Jerry
Příspěvky: 36
Registrován: stř kvě 17, 2006 10:24

Příspěvek od Jerry »

jáá môžem doporučiť jedine AKUMU!!!!! :prayer:
Odpovědět

Zpět na „Elektrická soustava“