diferák houká

Moderátor: Moderátoři

Aleš_Plzeň
Příspěvky: 5
Registrován: čtv led 12, 2006 23:51

diferák houká

Příspěvek od Aleš_Plzeň »

Ahoj lidi,

potřeboval bych pomoct. Mám na ladě 2101 motor 1,5 z 2107 diferák s převodovým poměrem 4,1. Při určité rychlosti pěkně houká. Nejvíc to dělá asi mezi 80 a 100 km/h. Dá se s tim něco dělat nebo radši výměna za jinej kus?

Předem díky za radu.

Aleš
Majo
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Majo »

Niekedy diferak huci pretze je opotrebovany, moze to vsak byt aj pouzitim nevhodneho(pripadne vyteceneho) oleja. Uz sa mi stalo, ze diferak, ktory mierne hucal s povodnym olejom(presnejsie s tym co tam narypal predchodzi majitel), potom som tam nalial nejaku kvalitnu GL-5ku a je tichy. Kazdopadne je to viac problem zvukovy nez technicky. On Ta nikde nenecha len proste bude hucat :D
21043(reinkarnacia), 2105 1.3k(svagrov), 2110 1.5 16V, Niva(rozobrata), Chevy Niva 1.7i, Priora1,8+, BMW e36 328iA, Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4
Uživatelský avatar
radek mb
Příspěvky: 5187
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od radek mb »

Uf,to se ulevilo i mě.Tak budu muset zkusit vyměnit olej v diferáku,nebo se aspoň podívat,zda tam vůbec je. :glasses10:
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Uživatelský avatar
JmJ
Příspěvky: 6519
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od JmJ »

Majo píše:Niekedy diferak huci pretze je opotrebovany, moze to vsak byt aj pouzitim nevhodneho(pripadne vyteceneho) oleja. Uz sa mi stalo, ze diferak, ktory mierne hucal s povodnym olejom(presnejsie s tym co tam narypal predchodzi majitel), potom som tam nalial nejaku kvalitnu GL-5ku a je tichy. Kazdopadne je to viac problem zvukovy nez technicky. On Ta nikde nenecha len proste bude hucat :D
da da. ja na Werglu I najzedil pres 30 000 na hucicim diferakem a na nic to nemelo vliv. spotreba byla dobra, jet to jelo jak das a hluk se ani nezhorsoval ani nesnizoval. Proste hucel a to bylo vsechno :-).
MFP
VAZ 2104 1.3 1989
Hyundai i30 1.6 GDI 2013
Škoda Felicia 1.3 1996
Škoda Fabia 1.4 MPI 2002
BMW M135i 3.0 2012
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 432
Registrován: stř led 05, 2005 17:32
Bydliště: Brno - Starý Bronx
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomáš »

jo mě hučí v zimě diferák pravidelně...nejvíc než se olej dostane do všech míst...pak to přestane..zajel jsem s tím na diagnostiku a řekli že už mám velký vůle ale nic vážnýho to není..opravu mi nedoporučovali..jen častěji měnit olej
čmelák
Příspěvky: 1636
Registrován: úte čer 01, 2004 15:29
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od čmelák »

ja mam v difereku olej povodny ale je ticho
iba sa mi zda ze je trosku oteceny po tej zime nic extra len trosku :)

aky olej do difu? a kolko?
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 432
Registrován: stř led 05, 2005 17:32
Bydliště: Brno - Starý Bronx
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomáš »

čmelák píše:ja mam v difereku olej povodny ale je ticho
iba sa mi zda ze je trosku oteceny po tej zime nic extra len trosku :)

aky olej do difu? a kolko?
do difecu LADA..jedině a vždy olej HYPOIDNÍ...já používám 80W90 API GL-4...od Polské společnosti Orlen..a kolko..no 2litry ti stačí...liješ a liješ nejlíp stříkačkou..nebo plnidlem,až ti to začne vytíkat..pak je plno...tuším kolem 1,5l
Uživatelský avatar
Honza 21061
Příspěvky: 1600
Registrován: úte pro 13, 2005 22:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza 21061 »

U mě je to přesně naopak, v zimě nic nehučelo, ale jak je trochu tepleji, tak se diferák začal ozývat. Olej měnil původní majitel a jestli si nevymyslel tu tabulku výměn, tak by měl být olej daleko v normě, kontroloval jsem ho po koupi a neteče. Ale pro jistotu ho v brzké době vyměním a použiju asi ten, co píšou ve starším Tůmovi, tedy 90H. Četl jsem někde na netu, že jsou dobré zkušenosti s nějakým hustším olejem Gyrol od Parama, ale asi nebudu dělat pokusy...
Honza
Osa Praha - Brno
Nulašestka
Příspěvky: 1296
Registrován: úte led 31, 2006 20:53
Bydliště: Kocourkov a Hulvátov

Příspěvek od Nulašestka »

Honza 21061 píše:U mě je to přesně naopak, v zimě nic nehučelo, ale jak je trochu tepleji, tak se diferák začal ozývat.
Tak to čumím jak puk! :shock: V zimě to trvá několik kilometrů a to vyjedu a mám pocit že co nevidět uvidím nápravu za sebou v zrcátku-to jsou rány jak kdyby mi někdo mlátil hodně velkým kladivem hodně velkou silou do nápravy...jak se to ohřeje,tak už to jde,ale můj diferák to má už dávno za sebou,olej jsem vyměnil a spíš se to zhoršilo...to u mě dělá rozvodovka mnohem(!) větší randál než motor s převodovkou dohromady...fakt...jednou vzadu seděl známý a to jen jsme se rozjeli tak se úplně začal ošívat na sedačce,pořád koukal pod sebe a ptal se "Co to je?" a měl v očích jasně vyděšený výraz... :lol: bál se chudák...a mě už je trapně když má jet někdo vzadu-ještě navíc buší při více jak třech lidech výfuk o pannhardku,hrozný...a to mám pod zadní sedačkou více protihlukové izolace jak na mezistěně motoru,zkoušel jsem pod zadní sedačku nafasovat i polštáře-sice to pomohlo,ale nedalo se na tom sedět,to bylo jak beton...takže to vidím na výměnu diferáku za 3,9:1,jen ho sehnat,že...a aby byl v lepším stavu... :(
Uživatelský avatar
Honza 21061
Příspěvky: 1600
Registrován: úte pro 13, 2005 22:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza 21061 »

Nulašestka:
Možná je to tím, že současný olej, co tam mám je hodně řídký, toho jsem si všiml už když jsem to kontroloval, prakticky je to voda. V zimě asi mírně zhoustl, tak soukolí nebylo tolik slyšet. Jestli je to skutečně ten předepsaný 90H, tak možná na výměnu seženu nějaký hustší, i když bych se radši držel knížky.
Honza
Osa Praha - Brno
Nulašestka
Příspěvky: 1296
Registrován: úte led 31, 2006 20:53
Bydliště: Kocourkov a Hulvátov

Příspěvek od Nulašestka »

Honza 21061 píše:Nulašestka:
Možná je to tím, že současný olej, co tam mám je hodně řídký, toho jsem si všiml už když jsem to kontroloval, prakticky je to voda.
Já se nestačím divit,šmankote to co jsem tam dal je normální hypoidní olej,už nevím značku,prostě kategorie podle předpisu,ale to je tak hustý olej že to tam nešlo velkou pumpou pomalu natlačit... :shock: tyjo prej voda,no já fakt koukám,dyk to je pomalu jak nějakej mazut...tak teď jsem v rozpacích,protože tam máme oba na tomtéž soukolí o tolik rozdílný olej... :happy7:
Uživatelský avatar
Honza 21061
Příspěvky: 1600
Registrován: úte pro 13, 2005 22:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza 21061 »

Předpis je 90H, ale původní majitel tam mohl nalít úplně něco jiného, resp. dával to do servisu. Ani bych se nedivil, když jsem po něm musel předělávat oleje motor+ převodovka (tam nalil 80 místo 90) odtrh, předstih, karburátor, přetlak v pneu, žárovky, zavzdušněnou brzdovou kapalinu!!! a další "drobnosti". Ten olej radši ani nechci vidět, ale čeká mě to a potom budu mít jistotu, že je tam opravdu 90H, kdoví, co tam je teď... :?
Honza
Osa Praha - Brno
Aleš_Plzeň
Příspěvky: 5
Registrován: čtv led 12, 2006 23:51

Příspěvek od Aleš_Plzeň »

Já mam právě problém, že když se rozjedu a olej je studený tak diferák skoro neslyšim, ale jak se olej zahřeje, tak difeák začne hučet, no spíš jako píská nebo jak bych to přesně řekl, no prostě houká. Je to když jedu stálou rychlostí, když přidam plnej nebo když úplně uberu tak skoro neni slyšet. Co by jste mi doporučili za olej? Teď tam je klasika převodový olej od Mogulu.
Uživatelský avatar
Honza 21061
Příspěvky: 1600
Registrován: úte pro 13, 2005 22:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza 21061 »

Aleš:
Jestli tam máš klasický převodový, tak pryč s ním, taky bys tím mohl diferák úplně odrovnat. Má tam být olej pro hypoidní soukolí, což převodovkový není, přiklonil bych se k doporučenému 90H (H jako hypoidní) ale někde na jiných žiguláckých stránkách jsem četl o dobrých zkušenostech s olejem Gyrol (Paramo), označení bohužel už nevím, ale dá se to najít. Je hustší a tedy by mohl lépe mazat a odstranit hučení, než 90H který údajně nedostačuje, ale tomu nevěřím, těžko by si to výrobce a Tůma vymysleli jen tak... Jak chceš, ale v každém případě to musí být pro hypoidní soukolí!
Honza
Osa Praha - Brno
Aleš_Plzeň
Příspěvky: 5
Registrován: čtv led 12, 2006 23:51

Příspěvek od Aleš_Plzeň »

Tak jsem koukal na stránky Parama. Mají tam GYROL 90H. To by mohlo být ono, nebo ještě něco jiného?
Odpovědět

Zpět na „Hnací soustava“