Možný vzor LADAklubu

Všetko okolo organizácie oficiálnej časti Ladaklubu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4269
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Možný vzor LADAklubu

Příspěvek od Teepee »

Jako možný vzor zamýšleného oficiálního LADAklubu bych opět připoměl http://cmc.fordclubs.org (viz též http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php?t=15)

Ovšem nerad bych aby to byl vzor 100%, neb mám z doslechu že diskuzní fórum je přísně hlídáno a nováček s nějakým tradičním dotazem je nekompromisně a neosobně odkazován na starší příspěvky. Tak to neee, to nechci.
Ale příklad vidím v občanském sdružení, které naplní legislativní formality (valná hromada se zápisem prezence, kde se odhlasuje pár věcí) na výročních srazech.
Ovšem je to i o nadšenci, který to chytne za pačesy a bude LADAklub zastupovat. Jak už jsem kdysi nakousl, já se na to necítím i v současném životním tempu a vytíženosti mívám pocit, že to se mnou asi brzy šlehne. :D Navíc mám rodinu a nehodlám vzít zodpovědnost za něco, co by mé rodině mohlo zkomplikovat život, až třeba na srazu nějakej debil někoho přejede, nebo tam poorá brambory.

Každopádně já osobně se hlásím, že se dál budu velmi rád starat o obsah www.ladaklub.com a jsem otevřen jakýmkoli připomínkám (pořád je na tom co vylepšovat)
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Patrac
Příspěvky: 3739
Registrován: stř srp 04, 2004 12:15
Bydliště: Brno - King field
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patrac »

Hele nechtěl bych motat dohromady oficiální klub a Ladaklub fórum. To by se mělo nadále využívat ve stejném duchu a navíc ho budeme využívat jako komunikační středisko pro zástupce oficiálního klubu. Klidně ať oficiální klub tvoří třeba jen 15 lidí kteří autem žijí a zbytek ať si zůstává na fóru. Nebudeme fórum nijak omezovat pouze jsem se s Luďkem pustili do "upratování" starších věcí a eventuelním usměrnění některých debat, což už tu mělo být delší dobu.Oficiální klub by měl spíše sloužit pro ostatní právě pro těch zbylých 350 uživatelů ladafóra.
Ale stanovy jsem si z CMC stáhl a už je upravuju dám je sem na odsouhlasení samozřejmě že se to bud dát doplnit. Jak to porbereme tak to sestavíme a požádám Myša aby je umístil do podobné sekce tak jak to mají oni. Aneb proč vymýšlet vymyšlené :idea1:
Lada Niva M:1/8,5
Kia Cee´d SW 12.12.2011- ???
21044 - ice dream rising 1.11.2006-19.12.2011
2107 - red storm rising 1.5.2003-1.11.2006
Uživatelský avatar
Patrac
Příspěvky: 3739
Registrován: stř srp 04, 2004 12:15
Bydliště: Brno - King field
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patrac »

Takže tady jsou oficiální stanovy upravené převzaté z CMC. než mne začnete kamenovat datumy uvedené jsou moje data narození :hello2: a členy přípravného výbru jsem úmyslně napsal všechny tři z Brna, kvůli podpisům a nejsou totožní se členy výboru tewn bude teprve zvolen. Vlastní členství resp výbor Ladaklubu ČR bych asi viděl v této pozici:

Předseda ( teda ten koho eventuelně zavřou) :laughing4: : Luděk Musil
1. místopředseda: Michael Krištofič (Myšo) nebo Marián Bradňán (Majo) (nevím ale jestli mohou být mistopředsedové ze zahraničí
2. místopředseda: Ctirad Vyskočil
3. místopředseda: Kamil Teplárek
Tajemník:Michal Verner (SalWador)
Účetní : Drápal Radek (Pátrač) (nevím jestli oficiálně páč netuším jestli bez školy mohu vůbec dělat daňové přiznání a tak.)
a zde jsou zmíněné stanovy jak se to odsouhlasí tak to pošlu na ministerstvo a třeba do bechyně už budem oficiální :laughing6:

I. Základní ustanovení

Klub Lada Klub ČR (dále jen LKČR) je dobrovolným sdružením občanů. V LKČR se sdružují jednotlivci na základě registrovaného členství specifikovaného dále.

LKČR byl založen
dne: 11.9.1975
pod názvem: LADA Klub ČR
s místem působnosti: Česká republika
se sídlem: Skácelova 17, BRNO , 612 00


II. Poslání a cíle

LKČR si dal tyto cíle:
• organizace setkání členů a příznivců klubu
• tvorba zázemí pro přístup k technickým informacím
• sdílení praktických zkušeností členů
• vytvoření sítě členů ochotných k vzájemné pomoci
• propagace vozů značky LADA
• navázání kontaktů s komerčními subjekty za účelem získání výhod pro členy
• rozšíření povědomí o LKČR a získávání nových členů
• poskytování všeobecných informací souvisejících se silničním provozem
• navázání kontaktů s obdobnými národními kluby v zahraničí
• vytváření materiálních podmínek pro další činnost


III. Orgány klubu

Nejvyšším orgánem LKČR je valná hromada složená z jednotlivců. Schůze valné hromady se konají nejméně dvakrát za rok. Pokud o její svolání požádá alespoň třetina členů LKČR, popř. předsednictvo, koná se nejpozději do 1 měsíce od doručení takového podnětu. Valná hromada zejména:
• rozhoduje o sídlu a symbolice LKČR
• rozhoduje o přijetí a změnách stanov LKČR
• volí předsednictvo
• stanovuje podmínky pro přijímání nových členů
• rozhoduje o vyloučení z klubu
• schvaluje a projednává hospodaření LKČR
• stanoví hlavní směry činnosti LKČR pro příští období
Výkonným orgánem valné hromady je předsednictvo klubu. Předsednictvo zabezpečuje plnění úkolů klubu v období mezi valnými hromadami. Rozhoduje ve všech věcech, pokud nejsou ve výlučné pravomoci valné hromady, která si může vyhradit rozhodování v dalších otázkách.
Předsednictvo má předsedu, 3 místopředsedy a tajemníka. Předseda svolává předsednictvo klubu dle potřeby, minimálně však jednou za šest měsíců. Je schopné se usnášet, je-li přítomna nadpoloviční většina jeho členů. K platnosti usnesení je třeba nadpoloviční většiny přítomných.


IV. Společné zásady členství

• členem klubu se může stát každá fyzická osoba, která souhlasí s posláním a stanovami LKČR
• členy se stávají především majitelé vozů značky LADA , avšak LKČR se nebrání ani tzv. podpůrnému členství, kdy člen uvedený vůz nevlastní a ani nevlastnil nemusí být ani držitelem řidičského oprávnění
• typy členství upravuje interní směrnice
• členem se stává dobrovolný zájemce poté, kdy podá žádost o registraci a splní podmínky stanovené pro členství a zaplatí členský příspěvek
• přístup k datům a informacím může být upraven interními směrnicemi
• výše členských příspěvků je upravena interní směrnicí


V. Práva a povinnosti členů

• členové LKČR mají přístup k plnému seznamu členů s daty o nich, jejich vozech a kontakty
• členové mají právo být informováni o hospodaření LKČR
• každý člen má právo kdykoli požádat o zrušení členství, avšak bez nároku na vrácení případného členského příspěvku


VI. Majetek a hospodaření klubu

Zdrojem majetku jsou zejména příspěvky členů. Majetek je ve vlastnictví klubu jako celku. O převodech práva k hospodaření rozhodne předsednictvo v rámci klubu. Kromě vlastního majetku může klub hospodařit i s majetkem svěřeným či pronajatým apod. Hospodaření s majetkem klubu upravuje směrnice schválená valnou hromadou. Jménem klubu vystupuje předseda nebo jiný pověřený člen.


VII. Závěrečné ustanovení

Tyto stanovy nabývají účinnosti datem 11.9.1975.



Členství a jeho typy
Aktivní člen – Je registrován jako aktivní člen LKČR dodržuje veškeré stanovy LKČR a platí členské příspěvky
Pasivní člen – Vlastní vůz značky LADA je registrován jako pasivní člen, neplatí členské příspěvky a využívá služeb LKČR a jeho Webových stránek
Podpůrný člen – Nevlastní vůz značky LADA je registrován jako podpůrný člen, není povinen platit členské příspěvky a využívá služeb LKČR a jeho Webových stránek. V případě uhrazení Členského příspěvku získává výhody stejné jako Aktivní člen. Rozdíl je pouze ve vlastnictví / nevlastnictví vozu značky LADA.


• Aktivní člen má zejména nárok na zaslání či vyzvednutí registračních podložek s klubovým potiskem (podle výše příspěvku) a také na další klubové insignie. Má nárok na slevy na zboží dodávané klubem a na některé informace a podklady nepřístupné pro pasivní členy.
• Pasivní člen se finančně na chodu klubu nepodílí a nemá tak nárok na žádné vnější znaky LKČR za zvýhodněné ceny. Nemá nárok na slevy na zboží dodávané klubem veškeré věci hradí v plné výši.
• Podpůrný člen může také uhradit příspěvek a pak má stejná práva jako člen aktivní.

• Členství pasivní přechází v aktivní kdykoli poté, kdy člen uhradí členský příspěvek. Aktivním členem se stává po ověření platby výpisem z klubového účtu, tedy v měsíci následujícím po provedení platby.
• Rozhodne-li valná hromada o dalším vybírání členských příspěvků, pak jejich neuhrazení přesunuje aktivního člena do pozice člena pasivního, tzn. aktivní členství, má-li trvat stále, znamená uhradit všechny příspěvky navržené předsednictvem a schválené valnou hromadou. Členské příspěvky se platí vždy jednou ročně. Neplatí se jeho poměrná část ,ale vždy jeho plná výše a to i tehdy pokud do konce členského roku zbývá už jen jeden den.


Příspěvky

Dne 11.9.1975 byl založen účet pro vedení klubových financí. Účet byl založen pro přehlednější hospodaření s penězi vybíranými na hrazení výroby klubových samolepek či výdaje při republikovém srazu či mezinárodním srazu. Výpis účtu bude každý měsíc uveřejněn zde. Finance jsou používány především pro zajišťování výhod členům k uhrazení manipulačních poplatků souvisejících s provozem LKČR. Finance nejsou určeny pro jakékoli finanční ohodnocení kohokoli.


Rozhodne-li se člen pro členství aktivní, má na výběr následující formy úhrady příspěvku. Příspěvek je jednorázový. O případných pravidelných ročních příspěvcích bude předsednictvo CMC jednat dle potřeby. Tento jednorázový příspěvek má pokrýt cenu samolepek, insignií LKČR a případné další náklady do budoucna.

výše příspěvku charakter
A 200,- Kč členský příspěvek (bez nároku na insignie LKČR)
B 250,- Kč členský příspěvek spolu s insigniemi LKČR (samolepky oficiálního klubu nezaměňovat s nálepkami virtuálního LADAklubu.COM)
C 300,- Kč Stejně jako B, doručení insignií poštou

Způsob úhrady příspěvku se člen dozví po registraci v sekci Finance na klubových stránkách LKČR
Valná hromada

Konání valné hromady

1. valná hromada se koná minimálně 2x do roka
2. konání valné hromady je zpravidla totožné s národním srazem
3. je-li národních srazů v daném roce více, předsednictvo určí, na kterém z nich bude pořádána valná hromada
4. další valné hromady mohou být konány na podnět předsednictva nebo podnět alespoň 1/3 členů
5. mimořádná valná hromada je uspořádána do 1 měsíce od doručení podnětu
6. konání valné hromady se dává na vědomí mailem, ve fóru a na klubových stránkách nejméně 3 týdny předem

Rozhodování valné hromady
1. řádná i mimořádná valná hromada je usnášeníschopná při účasti alespoň 3 členů
2. návrhy vznesené na valné hromadě jsou považovány za přijaté při nadpolovičním počtu kladných hlasů
Konání srazů

Jednou z aktivit LKČR je konání srazů a setkání a jejich organizace.
Dělení srazů si vynucuje fakt, že akce, o kterých nejsou informováni jednotně všichni členové LKČR, nemohou být považovány za akce oficiálně klubové. Omezila by se tak práva ostatních členů účastnit se jich.

Podle charakteru programu a jeho komplexnosti spojené i s organizačními úkony mají srazy charakter:

Mezinárodní
sraz přímo organizuje předsednictvo LKČR nebo jím pověřená osoba, popřípadě pomáhá v organizaci zahraničním klubům to v případě konání mezinárodního srazu mimo ČR
• jedná se vždy o oficiální akci LKČR nebo ve spolupráci s kluby zahraničními
• o jeho konání jsou samozřejmě informováni všichni členové LKČR prostřednictvím webových stránek
• zpravidla jsou na tyto srazy zváni hosté


národní
• sraz přímo organizuje předsednictvo LKČR nebo jím pověřená osoba
• jedná se vždy o oficiální akci LKČR
• o jeho konání jsou samozřejmě informováni všichni členové LKČR prostřednictvím webových stránek
• zpravidla jsou na tyto srazy zváni hosté
• národní srazy jsou obvykle 2-3 ročně (jeden v regionu Čech a druhý v regionu Moravy třetí ve spolupráci se slovenskou sekcí LKČR)
regionální
• o srazu je informováno předsednictvo LKČR prostřednictvím webových stránek
• o jeho konání jsou samozřejmě informováni všichni členové LKČR
• je orientován na konkrétní region a jejich počet není specifikován
Další dělení srazů je pak:

a) oficiální
• sraz je přímo koordinován předsednictvem LKČR nebo je předsednictvo alespoň předem informováno (z důvodu bodu následujícího)
• informace o tomto srazu je s dostatečným předstihem doručena všem členům LKČR
b) neoficiální
• sraz neorganizuje ani nekoordinuje předsednictvo LKČR
• jedná se o setkání na základě domluvy např. e-mailem či na fóru
• nejsou informováni všichni členové LKČR
Koordinace oficiálních srazů předsednictvem je nezbytná pro zajištění včasné a dostatečné informovanosti všech členů. Veškeré srazy, které nejsou s předstihem vyhlášeny na kmenových stránkách LKČR jsou považovány za neoficiální.

Za jediný prostředek, který zajistí informovanost všech členů, je možné považovat výhradně webové stránky LKČR a to: http//WWW.LADAKLUB.COM


Žádost o registraci občanského sdružení

Ministerstvo vnitra ČR
Odbor všeobecné správy
Oddělení volební a sdružovací
úsek sdružování
U Obecního domu 3
112 20 P r a h a 1


V Praze dne 11. září 1975

Věc: Registrace sdružení

Žádáme o registraci sdružení „Lada Klub ČR“ a v příloze přikládáme stanovy, které byly odsouhlaseny valnou hromadou dne 11. září 1975.

Členové přípravného výboru:

Musil Luděk, r.č.
. . . . . . . . . . . . . . .

Drápal Radek, r.č.
Skácelova 17 Brno 612 00 . . . . . . . . . . . . . . .

Luděk Ondrůch,r.č.
Brno . . . . . . . . . . . . . . .

Zmocněncem přípravného výboru byl zvolen Drápal Radek.

S pozdravem
Drápal Radek
Naposledy upravil(a) Patrac dne čtv led 01, 1970 01:00, celkem upraveno 2 x.
Lada Niva M:1/8,5
Kia Cee´d SW 12.12.2011- ???
21044 - ice dream rising 1.11.2006-19.12.2011
2107 - red storm rising 1.5.2003-1.11.2006
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4269
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

Určitě je tam místy nemístné datum 11.9.1975 . Třeba datum založení LKČR určitě není 31 let zpátky. :)
Ale jinak asi dobrý, bohužel nejsem právník abych tam viděl nějaké nedostatky tohoto typu.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
SalWador
Příspěvky: 415
Registrován: stř čer 02, 2004 22:20
Bydliště: Dobruška

stanovy klubu

Příspěvek od SalWador »

Teepee píše:Určitě je tam místy nemístné datum 11.9.1975
Pátrač psal, že datum je fiktivní

Uff, konecne jsem to cele precetl. Nevidim na tom nic spatneho, do tehle veci moc nevidim. V kazdem pripade dobra prace.

Jen me tak napada, ze jsem ve skole asi nedaval pozor, pac nevim, co je valna hromada. :laughing6:
SalWador
Uživatelský avatar
Luděk Musil
Příspěvky: 10520
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov
Kontaktovat uživatele:

Re: stanovy klubu

Příspěvek od Luděk Musil »

SalWador píše: Jen me tak napada, ze jsem ve skole asi nedaval pozor, pac nevim, co je valna hromada. :laughing6:
Už podle názvu valná hromada - hromada, kde se všichní válí :lol: :lol: :lol:
Pravda je spíše zde:
nejvyšší orgán sdružení. Je to víc než představenstvo, nebo předseda.

Po letmém přečtení těchto stanov jsem dospěl k závěru, že nyní stačí odsouhlasit přípravný výbor a nic nebrání založení oficiálního klubu. L.
Uživatelský avatar
Brandy
Příspěvky: 372
Registrován: čtv led 19, 2006 07:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brandy »

Patraci, parada! :hello1: Co se tyce pripravneho vyboru, souhlasim (stejne Vas neznam :icon_smile: :oops: ). Tak uz to jen poslat. :icon_smile:
Lada 1600 - bouračka | Lada 1500s - prodáno | Peugeot 406
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4269
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: stanovy klubu

Příspěvek od Teepee »

SalWador píše:Pátrač psal, že datum je fiktivní
Pátrač psal jen to, že je to datum jeho narození. Nic o fiktivnosti. Holt jsem to nepochopil :crybaby: Kdyby tam byl aspoň dnešní datum. Ale co už...
Naposledy upravil(a) Teepee dne stř dub 12, 2006 14:51, celkem upraveno 1 x.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Patrac
Příspěvky: 3739
Registrován: stř srp 04, 2004 12:15
Bydliště: Brno - King field
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patrac »

Jen škoda že mi se změnou designu fóra přestalo fungovat víc věcí než co fungovat začly.. nechodí my odpovědi na maily a tak.. no nic tak se k tomu vymáčkněte. Pokud se to zdá O.K. tak já ty stanovy vytisknu a nachystám k odeslání. Jde ale ještě o jednu věc jaký bude mít klub ofic název??? Ladaklub CZ LadaklubČR Lada klub ČR
Lada Niva M:1/8,5
Kia Cee´d SW 12.12.2011- ???
21044 - ice dream rising 1.11.2006-19.12.2011
2107 - red storm rising 1.5.2003-1.11.2006
Myso
Příspěvky: 1389
Registrován: stř kvě 26, 2004 17:59
Bydliště: Bratislava-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Myso »

Ladaklub ČR
Ich fahre einen Shiguli - WAS2105
Keď ju poriešiš, nie je čo milovať...
_________________
Chatka 12 forever :mrgreen:
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4269
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

LADAklub CS
Rozepsáno "LADA klub CzechoSlovakia", jen nevím, jestli to nebude úřednímu šimlu vadit. Mj. Nevíte někdo co znamená CS AUTO Lada? To bude to samé ne?

Neměli jsme o tom hlasovat ? Já bych se alternativně přiklonil k Myšovu návrhu, jen přesněji LADAklub ČR, tzn. LADA klub České Republiky. Ale už je to podivné, že máme ve sdružení cizí státní příslušníky a jsme jim otevřeni. Tohle fakt nevím, co si lze a co nelze u občanského sdružení dovolit.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Marcel
Příspěvky: 1122
Registrován: ned led 15, 2006 19:58
Bydliště: Hajnice u trutnova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marcel »

konečně jsem to přečetl (dobrá práce) se vším sohlasím :hello2:
Marcel 2107
LADA 2107 - Laděnka
Největší abstinent z LKCS :)
http://marcel2107.rajce.idnes.cz/Ladka/#album
Silnice, mé přechodné bydliště
Kamil Teplárek
Příspěvky: 162
Registrován: ned říj 16, 2005 19:50
Bydliště: Ostrava-Hrabůvka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kamil Teplárek »

Pátrač píše:Jen škoda že mi se změnou designu fóra přestalo fungovat víc věcí než co fungovat začly.. nechodí my odpovědi na maily a tak.. no nic tak se k tomu vymáčkněte. Pokud se to zdá O.K. tak já ty stanovy vytisknu a nachystám k odeslání. Jde ale ještě o jednu věc jaký bude mít klub ofic název??? Ladaklub CZ LadaklubČR Lada klub ČR
:salute: Osobně si myslím,že by mněl být "[shadow=red]LADAklub CZ[/shadow]" ,jelikož CZ je mezinárodní označení vozidel České republiky,a LADA je označení vozidel.Toť můj názor.
P.S. Pátrači,chybí ti tam znak a vlajka klubu.
Myslím že by mněl být..........znak LADY(plachetnice)modrý,a a vevnitř napsáno LADAklub CZ jinou barvou.To samé i na vlajce.Bílá vlajka se symbolem LADY a nápisem LADAklub CZ.A mnělo by se to uvést ve stanovách
Naposledy upravil(a) Kamil Teplárek dne stř dub 12, 2006 20:15, celkem upraveno 1 x.
LAĎA 2102(1992-2002)LAĎA 2104 (Ivan)(2002-) a taky modrá Laďa 2101 (Nataša)
Uživatelský avatar
Ctirad Vyskočil
Příspěvky: 410
Registrován: stř dub 13, 2005 21:05
Bydliště: Morašice u Znojma
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ctirad Vyskočil »

Stanovy jsou podle mě v pořádku.Souhlasím s nimi.
Přikláním se k názoru Kamila.Název by měl být mězinárodně čitelný.Takže jsem pro LADAklub CZ.
Jinak i ta vlajka a ten znak by se měly vyřešit.
Ctirad
Uživatelský avatar
dmatej
Příspěvky: 2845
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dmatej »

Já bych byl spíš pro Ladaklub CS.

Jinak mě napadla jiná věc - sdružená bude zodpovědný i za stránky? Totiž, aby nás pak někdo nehonil kvůli naskenovaný literatuře. Pokuty nejsou moc hezký. Legálně sdílet kopii kompletní knihy, příp. její velké části není možný, pokud vím...

Notifikace mi taky nechodí!!!
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto) a Škleblík (VW Passat).
Odpovědět

Zpět na „Oficiálny klub“