STK + EK
Moderátor: Moderátoři
STK + EK
Priatelia,
mam za sebou prvu STK+EK na svojej 2172. Objednany vo velkom stredisku na 8:00, vyse polhodinu si technik studoval nejake manualy a hladal konektor na pocitac... Potom to odmietalo nadviazat spojenie... Kontakty na konektore boli zanesene, po precisteni davalo aspon nejake data (napriklad hladina CO sa nechytala a bola neustale na nule). Nakolko auto nebolo v databaze, tak ho musel nanovo zadavat... No proste po hodine a stvrt som mal nalepky na skle a frcal domov.
Pre vlastnikov Priory - konektor je za odkladacim priestorom pred spolujadzcom! Je potrebne ten "suflik" odvesit z tych hornych ramienok (s trochou nasilia to ide) a konektor je taam - blizsie k stredu auta.
Bol som trochu prekvapeny, ze technik nemal Prioru v databaze (hlavne, ze ich Slovlada predava o 100 metrov dalej)...
Ake mate skusenosti vy?
mam za sebou prvu STK+EK na svojej 2172. Objednany vo velkom stredisku na 8:00, vyse polhodinu si technik studoval nejake manualy a hladal konektor na pocitac... Potom to odmietalo nadviazat spojenie... Kontakty na konektore boli zanesene, po precisteni davalo aspon nejake data (napriklad hladina CO sa nechytala a bola neustale na nule). Nakolko auto nebolo v databaze, tak ho musel nanovo zadavat... No proste po hodine a stvrt som mal nalepky na skle a frcal domov.
Pre vlastnikov Priory - konektor je za odkladacim priestorom pred spolujadzcom! Je potrebne ten "suflik" odvesit z tych hornych ramienok (s trochou nasilia to ide) a konektor je taam - blizsie k stredu auta.
Bol som trochu prekvapeny, ze technik nemal Prioru v databaze (hlavne, ze ich Slovlada predava o 100 metrov dalej)...
Ake mate skusenosti vy?
Re: STK + EK
Prioru mám na tuto anabázi moc mladou, ale kam jezdím na STK, mají v databázi jen Samaru a Nivu, tak například odklon kol dopadá na 2101 a 2112 tak, "Asi to tak má být"........ 
Žigulíci: VAZ 2101 r.1971, VAZ 2103 r.1974, VAZ 2170 r.2012
Re: STK + EK
Do odklonu kol je jim kulový a taky co sem zažil to měřili jen jednou a porovnával to jen jestli je pravý a levý stejný. Stejně tak sbíhavost apod.
Stejně tak s tím obd, z toho bych taky neměl radost kdyby se mi do toho montoval nějakej ňouma a zkoušel jesi se připojí nebo to vyzkratuje
))
Stejně tak s tím obd, z toho bych taky neměl radost kdyby se mi do toho montoval nějakej ňouma a zkoušel jesi se připojí nebo to vyzkratuje
21113 >>> 21113 >>> 21113
Komu není rady, tomu není pomoci.
Komu není rady, tomu není pomoci.
-
112zigul
Re: STK + EK
Podle mě na STK nemá co lozit do compu,bo je žádoucí odjet z stk vlastní silou!
Re: STK + EK
Neviem ako u vas v ČR, ale u nas na SK je v protokole kolonka OBD a mali by tam byt nejake vysledky. Teda pokial auto ma zasuvku OBD. Dokonca ked som bol na emisnej s mojou 2105 s MPi, tak technik mal snahu napojiť sa na konektor, ale rovno som mu povedal, že konektor este nemam napajkovany
A ja sa vlastne ani necudujem, nejak by si mali overiť, ci je v danom aute spravna RJ, resp motor.
Lada 2171 Priora 1,6 MPi (2013), Lada 2105 v regenerácii (1985), Lada 21044 1,9 MPi (1998), Škoda Felícia 1,3 SPi - 40kw (1996), 2 x Babetta 210 (1984,1988), Simson 70 ccm (1989), Zetor 4011 (1966)
- ger007
- Příspěvky: 4791
- Registrován: úte kvě 06, 2008 13:38
- Bydliště: NMnV - Brno
- Kontaktovat uživatele:
Re: STK + EK
ajajaaj to som ani nevedel :_D
Be better, not second best
if not better, be different
LADA !
1x2104X 16V, 1x 21044, 2 x 1111, 1xB210, 1xJawa550, 1x Toyota Avensis T25

детские игрушки
if not better, be different
LADA !
1x2104X 16V, 1x 21044, 2 x 1111, 1xB210, 1xJawa550, 1x Toyota Avensis T25

детские игрушки
Re: STK + EK
Ale napriklad feldu mi nenapajaju na PC..ono to bude asi od urciteho roku vyroby a musi to mat asi OBDII.
Lada 2171 Priora 1,6 MPi (2013), Lada 2105 v regenerácii (1985), Lada 21044 1,9 MPi (1998), Škoda Felícia 1,3 SPi - 40kw (1996), 2 x Babetta 210 (1984,1988), Simson 70 ccm (1989), Zetor 4011 (1966)
Re: STK + EK
Stejně ale vědí kulový jaká řj kde má bejt při dnešním počtu typů aut...Cory píše: nejak by si mali overiť, ci je v danom aute spravna RJ, resp motor.
21113 >>> 21113 >>> 21113
Komu není rady, tomu není pomoci.
Komu není rady, tomu není pomoci.
Re: STK + EK
To je fakt, ale je možne, že prave tomu, že vedia kulový, tak to napichnu na PC, zisti sa typ RJ a podla nej PC vyberie hodnoty urcene pre dany automobil...A možno to tak nie je
Lada 2171 Priora 1,6 MPi (2013), Lada 2105 v regenerácii (1985), Lada 21044 1,9 MPi (1998), Škoda Felícia 1,3 SPi - 40kw (1996), 2 x Babetta 210 (1984,1988), Simson 70 ccm (1989), Zetor 4011 (1966)
- mirozv
- Příspěvky: 959
- Registrován: úte kvě 11, 2010 20:45
- Bydliště: okr. Zvolen
- Kontaktovat uživatele:
Re: STK + EK
Nikdy nikto sa mi na STK/EK nesnažil desiatku pripojiť na diagnostiku. Dokonca to technik ani nevedel naštartovať. Na EK len strčil sondu do výfuku popridával tomu a zahlásil, že čo to má za motor, že to má lepšie emisie ako marcedes 
Re: STK + EK
Je to dalšia blbosť s EU,od určitého roku výroby kontrolujú aj OBD (neviem načo).Bol som s firemnými (VW T5 a Panda)a kontrolovali aj pc
Re: STK + EK
moja niva je rok 2006 a ma lpg, stk+ek ma vysla na 59€
kombik, rok 93 bezkat. bezplyn 31€
ze ten ich software skoro nenacital lambdu ani nehovorim.
prioru samozrejme v systeme nemali, ale tomu sa ja nedivim, kedze mam prvu na slovensku a teda som bol aj prvy na kontrole, ale po mne by to uz v tom ich centralnom systeme mat mohli....
kombik, rok 93 bezkat. bezplyn 31€
ze ten ich software skoro nenacital lambdu ani nehovorim.
prioru samozrejme v systeme nemali, ale tomu sa ja nedivim, kedze mam prvu na slovensku a teda som bol aj prvy na kontrole, ale po mne by to uz v tom ich centralnom systeme mat mohli....
21043, 21063, 2121, 21214, 2123....
Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4, Range Rover 4.4i, Audi Q7, 4.2FSI
Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4, Range Rover 4.4i, Audi Q7, 4.2FSI
Re: STK + EK
Jednou jsem byl na stk a předemnou byl nějakej děda s volhou 24 , technik do toho namachrovaně nalezl, pak po chvíli když zjistil jak se to startuje, tak si neuvědomil že tam má kvalt a tak na tu jámu dokuckal jako první jízda v autoškole. Když jsem to viděl, šly na mě mdloby.
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch
znamení : KozoHroch

