Kytara

Free pokec (aj keď Ondra 07 by to celé zmazal)

Moderátor: Moderátoři

Marek
Příspěvky: 5274
Registrován: úte čer 01, 2004 21:31
Bydliště: Třebíč, CZ

Kytara

Příspěvek od Marek »

Oslovuji především ty, kteří jsou muzikanti, ale nejen ty. Zajímal by mě názor například někoho, kdo pracuje se dřevem a třeba i názor zcela nezasvěceného člověka.

Chystám se kupovat kytaru. Protože mám dvanáctistrunnou kytaru, která mi mimořádně vyhovuje, ale chci změnu, chci si pořídit kytaru šestistrunnou. A asi vám dochází, že nechci něco ze supráče za dva tisíce - jinak řečeno chci kytaru, která je "dobrá". Dejme tomu, že peníze nehrají až tak významnou roli.

Mám zásadní dotaz, protože se týká problému, s nímž si sám neporadím. Jedná se mi o to, jaký materiál pro přední (rezonanční) desku mám volit.

Přední deska: Smrk nebo cedr ?

Na "cedrovku" jsem si několikrát zkusil zahrát a vždy (bez výjimky) to byl zvuk o tři levely výše než zvuk kytar smrkových. Ale to není pro mě směrodatné hledisko - může být, že jsem nikdy nehrál na dobrou smrkovou kytaru, která je třeba ještě lepší, než by byl ten cedr. Něco jsem o tom pročetl na různých fórech, ale nikdy jsem tak nějak nepobral, co je vlastně lepší materiál. Jeden vyzdvihuje to, jiný ono, každému podle jeho názoru a chuti. To mi ovšem moc nepomůže.

Chci kytaru, která když do ní praštím postaví do pozoru lidi kolem mě - tedy musí mít zvuk, který zaujme na první brnknutí. Chci kytaru, do níž mohu praštit trsátkem, ale i jemně hrát prstovým rozkladem. Prostě chci kytaru, která mě posadí na prdel.


A teď povídejte.........
RENAULT Mégane Grandtour *04/2008 - 1,5dCi 78kW (06/2016-)
RENAULT Scénic *05/2012 - 1,4TCe 96kW (10/2023-)
Uživatelský avatar
utia
Příspěvky: 405
Registrován: úte pro 13, 2005 14:57
Bydliště: Praha

Re: Kytara

Příspěvek od utia »

Ptal jsem se kamarada - profi houslisty, ten doporucuje smrk pry nejlepsi nastroje co se tyce housli a kytar byly vyroben ze smrku...
Dva dny nato seděl Pú na své větvi,
pohupoval nohama sem a tam,
vedle něj, stály čtyři hrníčky medu...
Uživatelský avatar
veliz
Příspěvky: 505
Registrován: čtv led 28, 2010 21:19
Bydliště: Praha-západ

Re: Kytara

Příspěvek od veliz »

A co se poradit přímo s mistrem kytarářem? Třeba Sagitarius, Liberec.
Lada Niva 1,7MPi+LPG r.v. 2009 (01/2010 - 3/2014);
Lada 2105 r.v. 1985 (06/1994 - 11/1996);
Marek
Příspěvky: 5274
Registrován: úte čer 01, 2004 21:31
Bydliště: Třebíč, CZ

Re: Kytara

Příspěvek od Marek »

Myslíš si, že bych psal na LADA fórum, kdybych tohle všechno neabsolvoval? Odpovědi hledám víc jak pět let, a to zpravidla u odborníků a profesionálních muzikantů.

Mně bylo několika výrobci kytar řečeno, že každá kytara (smrk x cedr) se prostě vyznačuje jiným zvukem. Ale už nikdo mi nebyl schopen říct, který z těch zvuků je lepší.

Možná ovšem proto, že jednoduše nelze určit, který je "lepší" a který "horší", protože to třeba porovnat nejde. Možná (to se domnívám pouze selským rozumem) je to podobně jako věčný boj mezi tím, zda je lepší benzinový nebo naftový motor. Zde odpověď známe - nelze porovnávat. Tak to tak asi bude i u těch materiálů kytar.

Mám teď svou dvanáctku (rozuměj dvanáctistrunnou kytaru, nikoli model vozu Lada :-)) v opravě u jednoho zkušeného kytaráře v Moravských Budějovicích. Ten mi říkal, že na přední desky kytar se používají i jiné materiály než smrk a cedr, mnohdy dokonce vhodnější. Jmenoval například mahagon - ten se v Evropě u většiny nástrojů používá na luby a zadní desku, ovšem někteří renomovaní zámořští výrobci (např. Fender či Gibson) používají mahagon i na desky přední. Opět má pak kytara zcela jiný zvuk.

Upřímně - potřeboval bych si sednout do nějaké dílny nebo prodejny, ale "dobré" dílny nebo prodejny, a zkusit si zahrát na různé nástroje vyrobené z různých materiálů. Pak si prostě podle vkusu vybrat. Jenže se obávám, že takovou možnost v ČR nemám. Co jsem zjistil, tak největší a nejzásobenější vzorkovou prodejnu v ČR má firma FURCH, a to na Zelném Vrchu v Brně. Tam jsem byl. Pro moje potřeby výběru je to málo, potřebuju větší výběr. 150 nástrojů je málo. Ne, že by to byl malý počet, to rozhodně není, ale Furch vyrábí kytary pouze cedrové a smrkové. Mahagon, javor a jiné materiály nepoužívá.
Asi budu muset do USA nebo Kanady na čumendu, tam by mi uměli pomoct.
RENAULT Mégane Grandtour *04/2008 - 1,5dCi 78kW (06/2016-)
RENAULT Scénic *05/2012 - 1,4TCe 96kW (10/2023-)
cackler
Příspěvky: 312
Registrován: stř čer 11, 2008 10:08
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kytara

Příspěvek od cackler »

Znáš http://kytary.cz/kytary/klasicke-kytary/ ? Na prodejně si můžeš vybrat a vyzkoušet cokoliv tam zrovna je...
Marek
Příspěvky: 5274
Registrován: úte čer 01, 2004 21:31
Bydliště: Třebíč, CZ

Re: Kytara

Příspěvek od Marek »

Díky.

Ovšem jedna neshoda tu je - já rozhodně nechci klasickou kytaru :-).
RENAULT Mégane Grandtour *04/2008 - 1,5dCi 78kW (06/2016-)
RENAULT Scénic *05/2012 - 1,4TCe 96kW (10/2023-)
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 9344
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kytara

Příspěvek od Vašátor »

No pokud ti nepomohl ani Furch, tak těžko radit :mrgreen: . Právě firmu Furch jsem ti chtěl doporučit ... jaké pak bylo moje zklamání, když jsem dočetl tvůj příspěvek :mrgreen: . U Furcha jsem si nechal spravovat svou 6tku i 12ku, přístup profesionální, no ale když jsi tam byl, tak jistě víš.
Kamarád taky dlouho vybíral kytaru, až nakonec zkoušel a zkoušel, až se mu zvuk jedné opravdu zalíbil a koupil ji. Každý má jiný vkus, takže těžko soudit, jaký materiál zvolit a jaký ti bude nejvíce vyhovovat. Já vyzkoušel asi 6 kytar a nejlépe mi zní komunistický Jumbo. Ovšem zase mi trošku vadí široký krk. Nicméně také chci kupovat novou, takže doufám, že se s výsledky svého bádání nakonec nezapomeneš pochlubit !
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Re: Kytara

Příspěvek od Jelen »

Ono v tomhle těžko radit, když napíšeš, poraďte mi materiál, který má nejlepší zvuk, je dost subjektivní, každému se líbí něco jiného, to je jako kdybys chtěl poradit barvu, která se ti líbí. Asi budeš muset vyrazit do USA, kde je výběr daleko větší a vyzkoušet si to na vlastní kůži. No a hlavně dej vědět, jak jsi dopadl. Kamarád se zabývá výrobou kytar, teď je ale pryč a tak se ho zeptám, až přijede, co je v jeho očích nejlepší materiál.
Marek
Příspěvky: 5274
Registrován: úte čer 01, 2004 21:31
Bydliště: Třebíč, CZ

Re: Kytara

Příspěvek od Marek »

Tak jsem posbíral několik dalších poznatků a názorů od výrobců kytar, kontaktoval jsem i Kanadu a Státy.

Bylo mi řečeno, že porovnávat nástroje cedrové se smrkovými je asi jako porovnávat auta s naftovými a benzinovými motory - porovnávat nelze, protože se jedná o něco trochu jiného. Takže v tom jsem se domníval správně. Jedni jsou příznivci cedru, jiní skalní zastánci klasiky, tedy smrku.

Pravdou je, že každý nástroj na světě má jiný zvuk a i kdybyste vyrobili dvě kytary z jednoho kusu prkna, ani takové dva nástroje nebudou hrát zcela stejně.
Cedr (strom původně pochází z horských oblastí Blízkého Východu) je prý velmi pevné, avšak citlivé dřevo, které vyžaduje malinko důslednější péči, protože je náchylné na změny teplot a vlhkostí. Zvukově je jiný a pro mnohé lidi líbivější, než smrk.
Jenže v souvislosti s tím jsem se dověděl, že není smrk jako smrk. Aby kytara opravdu dobře hrála, měl by se použít tzv. rezonanční smrk. Jedním z nejlepších je například Sitka, což je kanadsko-aljašský smrk velmi vysokého vzrůstu (dorůstá výšky i 80-100 metrů). Na tři kytary ze Sitky jsem si následně zahrál (podotýkám, že cenová relace byla kolem 50-80 tisícovek) a hrálo to tak, že jsem v tu ránu zapomněl na líbivý zvuk cedru. Takže moje rozhodování bude těžké, velmi těžké.

Seznámil jsem se s výrobcem kytar v Moravských Budějovicích, který mi v tuto chvíli opravuje mého dvanáctistrunného Furcha. Podle toho, co jsem u něho viděl (myslím jeho práci), mám za to, že hůře než Furch to určitě neopraví, jeho kvalita práce je velmi vysoká. A hlavně díky tomu, že dělá doma v malé dílničce, má oproti Furchům asi třetinové ceny a pětinové dodací lhůty. Takže ne 8-10 tisíc korun a čtyři měsíce (jak mi bylo řečeno u Furchů), ale max. 3 tisíce korun a dva až tři týdny.
Myslím, že rozborka nástroje, kompletní odstranění laku z nástroje a následné nové lakování, nová kobylka, nultý pražec a elektronický snímač je poměrně náročná práce, ale čtyři měsíce je opravdu hodně času (tak dlouho jsem nemínil čekat). Podle jednání s firmou Furch jsem nabyl pocitu, že se jim do té opravy nechce a asi z důvodu, že je to pro ně nelukrativní byznys. Je mi jasné, že jednodušší a výnosnější je vyrobit za den deset kvalitních kytar a trhnout na nich sto tisíc - to se dá pochopit.
Podle výsledku opravy (který tu samozřejmě rád zveřejním, včetně fotografií) se následně rozhodnu, zda si v Moravských Budějovicích nechám postavit šestku. Bylo mi řečeno, že je schopen mi postavit kytaru, jakou si navymýšlím (tvar těla, hloubka, krk, hmatník, hlava) a samozřejmě materiál, jaký si poručím. Viděl jsem u něho v dílně například kytaru vyrobenou z dřevěného hajzlového prkýnka - infantilní, ale vtipné. Sitka prý není problém, mahagon na luby a záda a palisandr na hmatník jsou samozřejmostí, na doplňky není problém i eben (který podle jeho slov není zdaleka tak drahý, jak je často veřejnosti předkládáno). Cena ve srovnání s Furchem čtvrtinová. Zkusil jsem dvě jeho kytary (šestku a devítku) a poté i pár elektrik (spíš kvůli zvědavosti - co například umí dvoukrká basa) a myslím, že dělá velmi slušně - nejen kvalitou provedení, ale i zvukově je to velice dobré. Ostatně mrkněte sami - zatím to neberte jako reklamu, zatím pro mě nic hmatatelného neudělal, ale jen pro ukázku pár kousků z jeho dílny (zejména slide 007, 017 a 019 mě oslovují velmi intenzívně). http://www.kytaryrunkas.wz.cz/kapitoly/ ... /index.htm

Uvidím.....
RENAULT Mégane Grandtour *04/2008 - 1,5dCi 78kW (06/2016-)
RENAULT Scénic *05/2012 - 1,4TCe 96kW (10/2023-)
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 9344
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kytara

Příspěvek od Vašátor »

S Furchem mám trošku jiné zkušenosti, ale už je to nějaký ten rok. Nesl jsem mu dvě kytary - na obou odlepený krk, pasoval se a měnil nultý pražec. Práce na chvíli, nicméně dodací doba více jak měsíc. To je děs, to souhlasím. Ovšem přístup velmi dobrý, skrz prsty se na mě rozhodně nekoukali a cenovka byla tehdá taky ještě velmi pěkná. No asi už jim to trošku vlezlo do hlavy :). Marku, na kolik cca plus mínus autobus vyjde postavení šestistrunky na míru? Je mi jasné, že to velice ovlivní použitý materiál, ale prosím zkus to nějak nahodit :). Dík
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Marek
Příspěvky: 5274
Registrován: úte čer 01, 2004 21:31
Bydliště: Třebíč, CZ

Re: Kytara

Příspěvek od Marek »

Já netvrdím, že by na mě u Furcha koukali skrz prsty nebo že by mne nějak odbyli - ostatně chtěl jsem od nich opravit kytaru jejich značky. Naopak musím říct, že jejich jednání bylo velmi příjemné a profesionální. Kdybych na opravě u nich trval, asi by mě neodmítli, ale dopředu mi řekli, že by to trvalo třeba i čtyři měsíce a cenově kolem osmi až deseti tisícovek. Doslova mi bylo řečeno, že vedení jim jako zaměstnancům opravy takového druhu nedoporučuje přijímat, a to ani pokud se jedná o nástroj jejich značky, protože tím, že firma chrlí neustále nové a nové kytary, nemá pro takové opravy prostor a čas. To mi úplně stačí.....


Myslím, že na použitých materiálech záleží velmi zásadně a od toho se ta cena vlastně odvíjí. Rozsah ceny je proto dost široký. Asi pokud se použije kus prkna ze stodoly, případně překližka, bude kytara za drobné - malá kytara pro děti na hraní se dá postavit do osmi stovek sakumprásk. Naopak kus 150 let starého dřeva ze smrku sitka, případně libanonského cedru na přední desku stojí třeba desítky tisíc (a to je jen přední deska o výměře cca čtvrt čtverečného metru - kde je zbytek, že?). Znám osobně kytary, které stály i přes sto tisíc korun - ač na první pohled by to jeden nepoznal :-).
A dále pochopitelně dost záleží na tom, kdo kytaru staví - jaké jméno na veřejnosti má, jaké má režijní náklady a kolik lidí platí. Proto myslím, že vhodnější je nechat si kytaru postavit u "drobného řemeslníka", který neplatí horentní sumy za platy, provoz, marketing a daně. Navíc mám tak nějak zažito, že tihle "domadělové" mají k té výrobě nějaký takový jakoby osobnější vztah, že se s tím víc vymazlí a dají tomu to srdíčko mnohem víc, než firma, která bouchá tisíce nástrojů ročně.

Není bez zajímavosti, když zmíním následující informaci: Velmi často, ale opravdu velmi často jsem se ve svém životě setkal s případem, kdy kytara, jejíž cena byla "závratná", zdaleka nehrála tak dobře jako kytara, jejíž cena byla dejme tomu třetinová. Známý měl amerického Martina, za nějž po revoluci dával padesát tisíc (dnes odhadem třikrát tolik) - nechal si ji tehdy přivézt přímo ze Států svým kamarádem emigrantem, takže bez dalších marží českých dovozců a prodejců - a troufám si tvrdit, že kdejaký soukromý výrobce v ČR by uměl kytaru s lepším zvukem postavit za dvacet.
Druhý případ - bývalý kolega z Třebíče má Furcha v sérii Millenium Edition za cenu asi 35 tisíc korun (před 12 lety, dnes podle aktuálního katalogu stojí padesát) - když jsem porovnal tuto kytaru zvukově s kytarou mého kamaráda z kapely ze Sokolova, kterou si před stejnou dobou nechal postavit v Lubech u soukromého výrobce (zn. MAIPET) za deset tisíc, byl MAIET zvukově naprosto srovnatelný - rozdíl byste nepoznali.

Moc záleží taky na tom, jak spolehlivě mi kytara bude sloužit. To si myslím se odvíjí od obou faktorů, které jsem tu již zmínil - od použitých materiálů a od kvality provedení. Co je mi platné, že si dnes mohu koupit solidní šestku z cedru a velmi slušným zvukem již v ceně kolem pěti tisíc korun, když je to Korea nebo Čína, případě Tchaj-wan a po pár letech ji nenaladím, protože se ten materiál někam pohne a kytaru můžu použít akorát tak na podpal?

Moje dvanáctistrunná kytara FURCH, kterou jsem kupoval před cca 20 lety, je z hlediska kvality provedení špičková. Sledujte dobře: Je to plasťák - z celého těla je dřevěná pouze přední deska, zbytek těla je plastový výlisek (s tímto typem kytar v minulosti vyletěla americká společnost Ovation). Je to dvanáctistrunná kytara, čili předem je dáno, že tah strun je extrémní a dost reálně hrozí, že díky tomu bude mít kytara kratší dobu života (přední deska velmi trpí). A ke všemu tomu na ni celé ty roky používám tvrdé a silné bluegrassové struny 0,12 - 0,54 a hraju trsátkem. Přes všechny tyto rizikové faktory kytara i po dvou desítkách let ladí na půli hmatníku s naprostou přesností (a když napíšu s naprostou přesností, myslím tím skutečně naprostou přesnost, která je doložitelná elektronickou ladičkou). Nástroj se za celý čas ani nehnul, drží jako hrom a hraje velmi dobře. Čili za kvalitu provedení dávám Františkovi Furchovi jedničku třikrát podtrženou. A to musím říct, že jsem tenkrát, coby pubescent vůbec neměl šajna, co kupuju. Prostě se mi to líbilo, že to bylo na pohled jiné než tradice a že se to líbilo lidem. "Ty vole, koukej, co to má za super kytaru!!!!!"
Kolikrát jsem potom slyšel názory typu "bacha, nechoď s tím hrát ven, aby to nenavlhlo, urve se ti deska z toho plastu", nebo "nechoď s tím k táboráku - oheň je pro takovou kytaru jasná smrt", případně "počkej za tři, čtyři roky, nenaladíš to, protože se to zkroutí a půjde to do hajzlu". Blbosti, blbosti, blbosti :-).

to vašátor: Dejme tomu, že cena slušné šestky, na kterou bych si mohl už poměrně slušně zahrát, začíná již na cenovce kolem 10 - 12 tisícovek. Podíváš - li se na stránky, jejichž link jsem tu dal, podívej se např. na slide 017. Totiž konkrétně na tento kus jsem se výrobce pana J.R. včera ptal (přesně něco takového by se mi líbilo - v případě, že bych se rozhodl nechat si kytaru udělat právě u něho). V době, kdy tuto kytaru stavěl (rok asi 2005), za ni chtěl necelých 15 tisícovek. Přičemž říkal, že dost významnou část ceny tvořil nápis BLUEGRASS MUSIC vykládaný perletí na hmatníku, jejž si majitel výslovně přál, a dále elektronický snímač. Deska smrk, luby a záda ořech, krk sapele, kobylka eben, mechaniky GOTOH, hmatník palisandr. Myslím, že s takovou kytarou bych byl na drtivé většině českých countryových scén králem - tedy rozhodně co se vzhledu týká. Jak hraje, to samozřejmě nemůžu vědět, pouze typnout podle jeho práce a použitých materiálů. Ale troufám si odhadnout, že to hrálo asi dost slušně, protože jinak by asi ty prachy tehdy nedostal. Navíc jsem včera již měl možnost jiné jeho nástroje zkusit.......

Samozřejmě jiný příklad - asi před dvěma měsíci jsem mluvil s Vojtou "Kiďákem" Tomáškem, který téměř 40 let patří k špičce české folkové scény, a ten mi říkal, že si k svým 65. narozeninám udělal radost a nechal si postavit kytaru - dal za ni přes šedesát. Nutno podotknout, že on se muzikou živí.......

Co se mi u pana J.R. z Moravských Budějovic líbí, je zvláštní úkaz, s kterým jsem se dosud nikde nesetkal. Bylo mi řečeno, že mi postaví kytaru, jakou si naporoučím, a to nejen z hlediska materiálů, ale i z hlediska tvaru těla, hloubky, tvaru krku a hmatníku, hlavy. Prostě originál prototyp. A poté, co bude kytara hotova, si ji zkusím - pokud se mi její provedení nebo zvuk nebude líbit, nemusím si ji koupit. A podotýkám, že nemusím předem platit ani žádné zálohy!!! Prostě mi postaví kytaru dle mého přání a pokud ji pak nebudu chtít, tak si ji nevezmu. Jeho postup sice nechápu a z hlediska obživy mu nerozumím, ale z pozice zákazníka se mi to líbí a maximálně mi to vyhovuje.

Takže tak...
RENAULT Mégane Grandtour *04/2008 - 1,5dCi 78kW (06/2016-)
RENAULT Scénic *05/2012 - 1,4TCe 96kW (10/2023-)
Marek
Příspěvky: 5274
Registrován: úte čer 01, 2004 21:31
Bydliště: Třebíč, CZ

Re: Kytara

Příspěvek od Marek »

Prolezl jsem server kytary.cz a objevil několik vcelku pěkných nástrojů za mimořádně pěkné ceny. Zaujaly mě například kytary kanadské společnosti Norton, které se dají pořídit v cenách kolem 12 tisíc korun (i s elektronikou) a co čtu, tak materiály velmi velmi dobré. Vzhledově vynikající a zvukově (protože je znám) rovněž velice slušné.

Například zde: http://kytary.cz/norman-protege-b18-ced ... /HN112510/


To je jako příklad, že slušný nástroj lze koupit za poměrně solidní peníz.
RENAULT Mégane Grandtour *04/2008 - 1,5dCi 78kW (06/2016-)
RENAULT Scénic *05/2012 - 1,4TCe 96kW (10/2023-)
Marek
Příspěvky: 5274
Registrován: úte čer 01, 2004 21:31
Bydliště: Třebíč, CZ

Re: Kytara

Příspěvek od Marek »

Pročetl jsem mnoho webových stránek recenzí, výrobců kytar i diskusních fór o tom, jaký materiál použít na přední desku. Zjistil jsem, že cedr moc chválen není - dokonce jsem nabyl dojmu, že někteří výrobci jej vůbec nepoužívají. A pravda je, že půjdeme-li do opravdu kvalitních nástrojů, jako materiál pro přední desku se téměř výhradně používá rezonanční smrk, cedr velmi málo. Navíc cedrové dřevo je choulostivé na změny teplot a na vlhkost vzduchu.
Zároveň jsem potkal několik nástrojů, které mají přední desku vyrobenou ze zcela jiného dřeva - ani smrk, ani cedr. Například toto:

Tohle je něco, co by se mi opravdu líbilo. Nevím sice, jaký zvuk má kytara kompletně vyrobená z mahagonu, ale tohle je zatím favorit. Když pro nic jiného, tak pro oko jednoznačně. A protože se s výrobcem tak trochu znám (je to dlouholetý člen známé folkové skupiny Hop-Trop), nejspíš ho co nevidět na Kladně navštívím. Co jí říkáte??? http://www.volny.cz/ryboslav/A22_kyt.htm
RENAULT Mégane Grandtour *04/2008 - 1,5dCi 78kW (06/2016-)
RENAULT Scénic *05/2012 - 1,4TCe 96kW (10/2023-)
Marek
Příspěvky: 5274
Registrován: úte čer 01, 2004 21:31
Bydliště: Třebíč, CZ

Re: Kytara

Příspěvek od Marek »

Takže kytaru mám z opravy týden doma a musím říct, že jsem nadmíru spokojen. Nejen na pohled, ale i zvukově je to jinde než původně. Nevěřil bych, že lak dokáže tak změnit zvuk. Ale ono to není jen lakem - použil jsem trochu "jiné" struny a ono to taky hodně udělá.

Nicméně posuďte sami:
IMG_0006.JPG


Takhle vypadala původně:
P7182954.JPG
RENAULT Mégane Grandtour *04/2008 - 1,5dCi 78kW (06/2016-)
RENAULT Scénic *05/2012 - 1,4TCe 96kW (10/2023-)
Uživatelský avatar
radek mb
Příspěvky: 5187
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB
Kontaktovat uživatele:

Re: Kytara

Příspěvek od radek mb »

Ten modrej lak je docela punk.
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Odpovědět

Zpět na „Poklábosme“