Lůza z Václaváku aneb třídní boj zde na fóru

Free pokec (aj keď Ondra 07 by to celé zmazal)

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
mušketýr
Příspěvky: 1248
Registrován: stř srp 23, 2006 11:19
Bydliště: U Strakonic
Kontaktovat uživatele:

Lůza z Václaváku aneb třídní boj zde na fóru

Příspěvek od mušketýr »

Tak pod todle bych se klidně podepsal:http://martakrausova.blog.idnes.cz/c/25 ... Recka.html

Odkaz na plně politický, navíc silně vyhraněný článek. Základ možné budoucí hádky na fóru, alias past na flame. Proto zamykám. A.

Aby nám nebylo spíláno za censuru, zde zůstane toto téma otevřené k politickým debatám. Pište své názory, debatujte dle libosti.Radek mb
Ne SMS, ne SZ.
Pouze volat!
602132238
Uživatelský avatar
JmJ
Příspěvky: 6514
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Re: Lůza z Václaváku

Příspěvek od JmJ »

No ja se nechci zastavat toho clanku, ale prece jen trochu mezitridni diskuse by nam nemusela skodit ;-) ale vnucovat vam to nebudu :-)
MFP
wergl I - 2104 - melt down
wergl II - 2104 - rebuild succeded
wergl III - 21113 - sold (Chester's new)
wergl IV - i30 - tout est bleu
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11033
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Re: Lůza z Václaváku aneb třídní boj zde na fóru

Příspěvek od Křečík Barbuška »

To je mi tedy uvědomělý článek, samá perla :puke: .
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
mayo456
Příspěvky: 2665
Registrován: úte říj 25, 2005 20:28
Bydliště: Košice

Re: Lůza z Václaváku aneb třídní boj zde na fóru

Příspěvek od mayo456 »

Krausová si perdla a vyšla z nej perla. asi tak na mňa pôsobí tento článok ako keby si ho vytiahla odnekial zozadu. Bol by som zvedavý, ktorá politická strana si tento članok zaplatila a koľko dostala Krausová. Ak su to jej vlastné myšlienky potom mi neostáva nič iné len sa prežhnať a popriať je dlhý a krásny život. :D
Minule mi povedala jedna milá pani,
Maťo mne sa zdá že ty si ani, ani, ani.
Musíš vedieť kde máš miesto, musíš niekam
patriť,
nemôžeš sa takto motať a tárať dve na tri.
Uživatelský avatar
dvk
Příspěvky: 2562
Registrován: pát pro 04, 2009 16:21
Bydliště: okr. Přerov

Re: Lůza z Václaváku aneb třídní boj zde na fóru

Příspěvek od dvk »

Ten článek má víc rovin. Když se oprostím od emocí a hovorových ne-li přímo vulgárních výrazů (lůza atp.), tak má v lecčems pravdu. Vím, že půlka mojí rodiny by tam šla taky demonstrovat a vadilo by mi nazývat je lůzou. Na druhou stranu ... ono opravdu nejde mít se líp a líp, (už z fyziky je to blbost - budeme se jednou mít nekonečně dobře?). A když je třeba udělat systémové změny, většinou je to doprovázené krátkodobým omezením a přínos je vidět až za nějaký čas. Bohužel dneska si tohle nikdo nechce uvědomovat a lidi nejsou schopni nebo ochotni vidět dál než v horizontu pár let (a to su možná ještě zbytečně optimistický). Generace našich rodičů (cca dnešní padesátníci) vyrostla v existenční jistotě a většina není ochotná připustit, že je to už pryč a že se to nezrhoutilo kvůli štrngání klíčema ale proto, že to ekonomicky nefungovalo. Jenomže za dalších dvacet třicet let my budem ti padesátníci a my budem žít ve světě, který si teď tvoříme .... A že pokud nechceme skončit jako ti Řekové, tak se budou muset udělat změny, které nebudou všechny úplně příjemné, alespoň ne hned. A že doba je prostě taková, že člověk se musí v prvé řadě spoléhat sám na sebe, ne na to co mu někdo dá.

A s podnikáním ... pár kamarádů podniká nebo se o to snaží a vůbec jim to nezávidím. Stát očividně dělá všechno pro to, aby těch pár zbylých schopných ochotných tvořit nějakou hodnotu zlikvidoval. Nejlepší je nic neumět a nic nedělat - to se má člověk dobře. Jakmile projevíš nějakou schopnost, okamžitě je snaha státu mít z toho taky něco.


Je super probrat ledasco, jen nezapomínejme na to hlavní o co tady jde a co nás tady spojuje - Lady a jejich technika 8)
2x УАЗ 452, еx 21044 a 2105
Veverka

Re: Lůza z Václaváku aneb třídní boj zde na fóru

Příspěvek od Veverka »

Spíše mě zajímá,jaké je řešení současné ekonomické situace ČR(myslím ten státní dluh,i když jedno takové téma už tu je,ale směřování tam zatím nepadlo).Co myslíte?
Uživatelský avatar
mayo456
Příspěvky: 2665
Registrován: úte říj 25, 2005 20:28
Bydliště: Košice

Re: Lůza z Václaváku aneb třídní boj zde na fóru

Příspěvek od mayo456 »

ja som napríklad za zdanenie bohatších prijmových skupín. Myslím si, že tí, ktorí majú prijmy väčšie, mali odvádzať štátu viacej. Nie je to žiadna závisť ale naopak reálne uváženie situácie. Veď človek, ktorý má priemerný ba až podpriemerný zárobok nemôže ťahať štát pomocou väčšieho daňového zaťaženia. tento model funguje aj v iných vyspelých krajinách a chcú ho zavádzať aj američania. zároveň by to nemalo byť len o dvíhaní daní pre istú skupinu ľudí ale mal by to byť akýsi sociálny dialóg so zamestnávaťeľmi o oblastiach, kde im štát môže pomôcť úpravou legislatívy aby sa im v našich podmienkach lepšie pracovalo. Tiež je potrebné zefektívniť daňový systém aby nedochádzalo k daňovým únikom, aby cielené daňové úniky boli čoraz náročnejšie. Investori, podľa môjho skromného názoru neprichádzali pre nízke daňové zaťaženie ale skôr pre lacnú pracovnú silu, ktorá ešte nejaký čas lacnou bude. Zahraničný investor má veľké zisky aj tak lebo kým by nemcovi za rovnakú prácu zaplatil 1500 euro na mesiac slovákovi alebo čechovi dá cca 500 euro. naviac do týchto vecí bude aj tak v mnohom kecať EU. Veď si vezmime aj benzín. u nás stojí liter cca 1,6 euro a pri tom výrobné náklady na ten liter sú cca 0.65-1 euro ale stojí 1.6 euro. údajne je to kôli vojne v Líbii ale z jedného zdroja som sa dozvedel, že USA nadiktovalo EU aby uvalila embargo na ropu dovážanú z líbie pričom líbia by ropu do EU dovážala rada ale nepotrebuje to lebo má iné trhy kde ju bezproblému predá. teraz síce EU chce robiť reformu zdaňovania pohonných hmôt ale zase tam majú rozhodujúce slovo francúzi a nemci, kde ľuďom je jedno čit ten liter bude stát, 1.6 alebo 1,8 euro a takto je to zo všetkým že do mnohých vecí hovorí EU takže je jedno čo budú chcieť ľudia, alebo čo bude chcieť vláda podstatné je čo povie EU. pre silnejšie európske štáty slúžime len ako odbytisko lacného tovaru a potravín, ktorý sa u nich nepredáva.
Minule mi povedala jedna milá pani,
Maťo mne sa zdá že ty si ani, ani, ani.
Musíš vedieť kde máš miesto, musíš niekam
patriť,
nemôžeš sa takto motať a tárať dve na tri.
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11033
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Re: Lůza z Václaváku aneb třídní boj zde na fóru

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Neřekl bych, že většína těch co byla na náměstí a sympatizujících s nimi očekává, že jim budou létat pečená holoubátka do pusinek a že budou mít všechno zadarmo. Jen naivně očekávají, že za práci kolikrát velice náročnou budou mít řádně zaplaceno. Že v té práci budou mít důstojné podmínky jako lidé. Že za své daně dostanou od státu aspoň trochu těch životních jistot, že třeba po letech práce nezakončí své dny někde pod mostem. Nalijme si čistého vína, myslíte si, že dožijete důchodového věku baj voko kolem 70 let v takové kondici aby jste mohli vykonávat své nynější pracovní pozice a že budete dosahovat nynější úrovně příjmů? Pokud tedy nevěříte bludům toho magora co šéfuje zdravotnictví o tom jak vás neustále rozvíjející se lékařská věda udrží v plné vitalitě.

Problémem tady je kapitalizace zisku a socializace ztrát, více se tu vyjadřovat nehodlám, je to zbytečné.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
vodis
Příspěvky: 1666
Registrován: stř lis 25, 2009 21:18
Bydliště: Rakovník

Re: Lůza z Václaváku aneb třídní boj zde na fóru

Příspěvek od vodis »

Koko Loko: Souhlas!

Ačkoli mám příjem nad průměrnou mzdou a moje žena před mateřskou měla taky, tak bych na ten Václavák šel taky. Mimochodem, nejsem v odborech a komunisty jsem nevolil a nevolím. Ale takzvané reformy nepoměrně víc zatěžující lidi s nižšími příjmy, halasně proklamovaný boj s korupcí, ovšem jen jako a čím dal větší arogance moci se mi prostě nelíbí... takže se hlásím k lůze. :lol:
Sněhobílá Samara 21083 r. 1994 - ŽIGADLO! koupeno 10/2009, 16400 - 36142 km, prodáno 26.5.2013
Stříbrná 21102 r. 2003 - Samara EVO! koupeno 5/2011, 15100 - 71109 km, prodáno 28.7.2014
Červená 2105 r. 1990 - Ruda koupeno 4/2013, 58329 - 95400 km, prodáno 7.12.2019
Sněhobílá 2101 r. 1973 - Jáchym koupeno 8/2013, 43740 - 50065 km
a ještě Volha 24
Nemo
Příspěvky: 784
Registrován: stř pro 07, 2005 23:50
Bydliště: Praha-západ

Re: Lůza z Václaváku aneb třídní boj zde na fóru

Příspěvek od Nemo »

Problémem tady je kapitalizace zisku a socializace ztrát....
To je opravdu výstižné.

Jinak jeden starší, leč dle mého názoru výstižný a snadno pochopitelný článek na téma ekonomické, aneb proč leckde chybí peníze: http://www.blisty.cz/art/58642.html
Lada ? - tím jezdit, není normální !
>2121- ? hniloba s velkou budoucností! Již vyvařená a bojeschopná.
Cory
Příspěvky: 11573
Registrován: stř čer 14, 2006 17:14
Bydliště: Snina/Košice

Re: Lůza z Václaváku aneb třídní boj zde na fóru

Příspěvek od Cory »

No k tym daniam:
Na Slovensku máme nejaký dlh, ktorý neviem presne koľko tvorí, ale viem, že ak by sme chceli hospodáriť s vyrovnaným deficitom štátneho rozpočtu, tak by sme musel dvihnúť našú "slávnu" rovnú 20%-nú daň z 20 na 23%, čo by malo fatálne následky nielen pre bežných ľudí, ale aj pre vznik pracovným miesť a súčasne by malí podnikatelia krachovali - vyššia nezamestnanosť, vyplácanie podpory, sociálnych dávok (to sú ďalšie zaťaženia ekonomiky). Navyše, aj keby sme takto dosiahli v priebehu roku vyrovnaný štátny rozpočet, stále tu máme štátny dlh, ktorý treba splácať aj s úrokmi.
Čo sa týka zdanenia bohatších skupín - áno, no nemalo by to zasiahnuť strednú vrstvu, ktorá už aj tak nie je veľmi bádateľná.
Veľký problém zahraničných investorov u nás nie je lacná pracovná sila - aj keď by sa to mohlo zdať, že je to tak. Nevravím, že úplne nie, ale nie je to hlavný dôvod. Hlavným dôvodom je už spomenutá rovná daň. To spôsobí to, že podnik/investor je v pasívnej pozícii, pretože daňovú povinnosť má stále rovnakú, či vytvorí 10 miest alebo 1000 miest, či má veľké alebo malé zisky atď... To je pre zahraničných investorov viac než výhodné. Mali by sa spraviť výnimky v daňovom systéme, ktoré by investorov motivovali a ich motiváciou by boli rôzne daňové úľavy, ktoré by boli pre štát výhodnejšie, napr. vytvorenie viacerých pracovným miest = nižšie náklady pre štátny sociálny systém a takto ušetrené peniaze by boli väčšsie ako neznížená daň....
Predlžovanie odchodu do dôchodku - to zas nie je úplne politická záležitosť, aj keď v tom politika prsty má...v 80% ide o demografickú záležitosť - máme veľa dôchodcov a malú produktívnu zložku...no a niekto predsa musí robiť na ľudí v predproduktívnom a poproduktívnom veku (a v neposlednom rade na nezamestnaných). Politika v tom má prsty tak, že nevytvorí podmienky pre populačný rast...

Toľko moja prednáška.
Lada 2171 Priora 1,6 MPi (2013), Lada 2105 v regenerácii (1985), Lada 21044 1,9 MPi (1998), Škoda Felícia 1,3 SPi - 40kw (1996), 2 x Babetta 210 (1984,1988), Simson 70 ccm (1989), Zetor 4011 (1966)
Uživatelský avatar
radek mb
Příspěvky: 5187
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB
Kontaktovat uživatele:

Re: Lůza z Václaváku aneb třídní boj zde na fóru

Příspěvek od radek mb »

Zatím sem položím takovou řečnickou otázku, která se týká tématu: Je správné a v pořádku, že o šetření financí rozhoduje člověk, který byl snad v každé vládě od roku 89´, ať levé, středové či pravé, který je kam vítr, tam plášť, který nemá žádné zábrany a morální hodnoty, vždy je s tím, kdo má moc a navíc nemá ani ekonomické vzdělání? Člověk, jež byl zapleten do mnoha skandálů? Je to opravdu ten pravý, který nám má kázat?
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Uživatelský avatar
Luděk Musil
Příspěvky: 10515
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov
Kontaktovat uživatele:

Re: Lůza z Václaváku aneb třídní boj zde na fóru

Příspěvek od Luděk Musil »

radek mb píše:...o šetření financí rozhoduje člověk,...?
Jo - tak tady bych si přiložil polínko: vsadil bych boty, že kdyby se jeho současná politická strana nedostala přes 5% (= sněmovna) a "jeho" bývalá strana do sněmovny prošla, že klidně dokáže převlíct kabát, "prohlédnout" a vrátit se do své rodné strany. L.
PS: na současného správce státní kasy jsem obzvláště nabroušen. Vše co prozatím udělal, nemělo pro státní ekonomiku jediného přínosu - ba naopak
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Uživatelský avatar
mayo456
Příspěvky: 2665
Registrován: úte říj 25, 2005 20:28
Bydliště: Košice

Re: Lůza z Václaváku aneb třídní boj zde na fóru

Příspěvek od mayo456 »

za chvíľu asi nebude iná možnosť iba nová revolúcia. Inak v mnohom súhlasím s Corym
Minule mi povedala jedna milá pani,
Maťo mne sa zdá že ty si ani, ani, ani.
Musíš vedieť kde máš miesto, musíš niekam
patriť,
nemôžeš sa takto motať a tárať dve na tri.
Uživatelský avatar
Honza 21061
Příspěvky: 1600
Registrován: úte pro 13, 2005 22:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Lůza z Václaváku aneb třídní boj zde na fóru

Příspěvek od Honza 21061 »

Jenom 14 příspěvků? Tohle je mi teda hodně uvědomělá debata. :lol:

No nic, nebudu tady rozebírat politiku zleva ani zprava, jenom říkám, že mezi tu lůzu z václaváku patřím taky, protože jsem tam tehdy byl a řval jsem hodně nahlas. A mám pro to spoustu svých důvodů a ani jeden nesouvisí s přítomností členů KSM, s přítomností různých vejpitků a bezdomáčů, s lidmi ukecávající odběr "časopisu" A-kontra a dokonce ani s tou zmanipulovanou tragicky komickou reportáží TV Nova.
Ten, komu se nelíbí poměry a v dnešní, opět čím dál víc zamlčené době si dovolí dát svůj nesouhlas spolu s ostatními občany najevo, nemusí nutně znamenat, že je lůza, bolševik, asociál, chudák, nevzdělanec a podobné výplody chorobných bojůvek, kterým tento stav vyhovuje. Jak by ne, když si žijou ve svojí vatě, nemají představu o tom co se děje mimo Prahu, nebo mezi "obyčejnými" zaměstnanci a neuvědomí si, že ne každý má denně kapesné několik desítek tisíc korun a že pro mnoho lidí může i těch "blbých" 30 korun, za čím dál víc debilnější a arogantnější doktory, znamenat už nemalé narušení denního rozpočtu - jeden ze stovek příkladů, jen pro ilustraci stavu.
A ještě bych mohl psát dál, ale radši to už zarazím, nebo se to tu fakt bude muset kvůli mně zamknout.
Zdraví lůza z Václaváku...

P. S. Kdy už si ta hovadská banda uvědomí, že dělník není nadávka a člověk, odvažující se toto slovo jen vyslovit, není komunista. Fakt výborná doba. Ta kráva, kráva, kráva, co vyblila tu škváru, by měla spadnout ze svého viladomu přímo na p-del do kaktusů, možná by se jí roztočilo těch pár koleček navíc, co má evidentně zadřené. Chudák holka, ona je opravdu hloupá. EU že do nás leje peníze... Chuděry krávy, já je ještě urazil.
Nic, po třetím editu mám čím dál víc páry... konec. :roll:
Honza
Osa Praha - Brno
Odpovědět

Zpět na „Poklábosme“