Brzdové hadičky - jaký výrobce?

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 9327
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Brzdové hadičky - jaký výrobce?

Příspěvek od Vašátor »

Jistě jste se všichni setkali s úžasnou výdrží brzdových hadiček. Nevím jak vás, ale mě teda fakt nebaví je každé 2-4 roky měnit. Máte někdo dlouhodobé zkušenosti s nějakým západním výrobcem těchto hadiček? Koukal jsem po TRW, Ferodo... ale kvalita tohoto komponentu mi známa není. Doma ve skříni sice ještě nějaké sovětské/ruské mám, nicméně raději bych zvolil nesmrtelnou jistotu. TRW cenově vychází na nějakých 230kč, což je cena pěkná. Ovšem jaká je kvalita???
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdové hadičky - jaký výrobce?

Příspěvek od Hurikán »

No, toť otázka. Už jsem nad hadicemi taky přemýšlel. Zatím jich mám v zásobách docela dost, takže to až tak neřeším. Stejně měním každé tři až čtyři roky brzdovku, takže eventuelní výměna hadice, není při té příležitosti nijak zásadní komplikací. Jakmile ale začnou zásoby docházet, budu tuto otázku muset řešit taky. Předběžně jsem se díval a třebaty TRW mě taky docela padly do oka. Potom jsem ještě viděl hadice Bosch, ale cca 700,- nebo jakoužeto pálku za ni chtěli, bych za kus asi nedal. A hlavně pořád nikde není záruka toho, že je to opravdu špička.
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Marek
Příspěvky: 5268
Registrován: úte čer 01, 2004 21:31
Bydliště: Třebíč, CZ

Re: Brzdové hadičky - jaký výrobce?

Příspěvek od Marek »

Upřímně - mně vydržely destičky 100 - 120 tisíc km (na Ladě). Nyní na Galaxy skoro 200 tisíc km. Ono jde především o to, jak kdo brzdí a v jakém stavu brzdy jsou.

Můj názor je, že je dobře, že destičky ubývají - je to známka toho, že jsou měkčí než kotouč (který tímto tolik neubývá).

Kvalitní desky dělá Ferodo (optimálně SL Target nebo Premier, pokud jsou v nabídce), ATE, Brembo, Pagid. Já mám na Galaxy Remsa a nemůžu si stěžovat.

Hurikáne - Tobě připadá 700 Kč za sadu destiček pálka? :-D No, nevím nevím. Co bych měl říkat já?


Auto Kelly umí Ferodo Premier za mimořádně příznivou cenu - maloobchodní cena je 386 Kč vč. DPH (pro mne samozřejmě podstatně levněji). Na druhou stranu Ferodo DS Performance (keramika) jsou tři a půl litránku :-D.
RENAULT Mégane Grandtour *04/2008 - 1,5dCi 78kW (06/2016-)
RENAULT Scénic *05/2012 - 1,4TCe 96kW (10/2023-)
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 1285
Registrován: úte čer 01, 2004 09:18
Bydliště: Kralův Dvůr
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdové hadičky - jaký výrobce?

Příspěvek od Roman »

Marek: otazka nebola "desticky" ale "hadicky"
Roman
Marek
Příspěvky: 5268
Registrován: úte čer 01, 2004 21:31
Bydliště: Třebíč, CZ

Re: Brzdové hadičky - jaký výrobce?

Příspěvek od Marek »

Už to vidím... Blbej - to říkám furt.... :-D


Tak já to zkusím s hadičkama: Dobrá značka pochopitelně TRW, často používám QUICK BRAKE a Quinton Hazel, určitě BOSCH.
RENAULT Mégane Grandtour *04/2008 - 1,5dCi 78kW (06/2016-)
RENAULT Scénic *05/2012 - 1,4TCe 96kW (10/2023-)
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdové hadičky - jaký výrobce?

Příspěvek od Hurikán »

700,- za destičky mě jako pálka nepřijde. Ale 700,- za jednu brzdovou hadici už docela jo. :)

Marku, a myslíš, že hadice Bosch za cca 700,- je třikrát lepší (déle vydrží), než hadice TRW za 230,- :?: Jde mě o to, jestli se v tomto případě vyplatí si připlatit, nebo ne. U mnoha jiných komponentů, jako třeba brzdovka, prasátka atp. to mám již ověřené, ale u hadic zatím ne.
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 9327
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdové hadičky - jaký výrobce?

Příspěvek od Vašátor »

Teď jsem mluvil s naším dodavatelem o hadičkách a nabídl mi za 120kč hadičku od výrobce Inter Com (nebo tak nějak, špatně jsem mu rozuměl). Prý dělají brzdy do prvovýroby a to i do VW. Tak nevím. Pak nabízel ješt nějaké polské SPS nebo tak nějak :-D ... za 80Kč. Volal zrovna u oběda, tak jsem to moc nezaregistroval :mrgreen:
Otázkou je, o kolik víc vydrží. U Žigula je hlavní problém ten šílený ohyb hadičky při plném rejdu. I když se upraví držáček a změní se úhel hadičky, stejně jde do šíleného oblouku ... jen mi vysvětlete, proč originální hadice montovaná přímo na lince, vydrží 40let... Respektive Pepík má 39let a v hadičkách jsem objevil pouze 3 mikroprasklinky.
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Marek
Příspěvky: 5268
Registrován: úte čer 01, 2004 21:31
Bydliště: Třebíč, CZ

Re: Brzdové hadičky - jaký výrobce?

Příspěvek od Marek »

Vašku - vše, co bylo originál, vydrželo mnohem víc než druhovýrobní díl, to je známá věc. To platí snad u všech dílů do aut, které mě napadnou. Je to dáno jedinou věcí - dobou, v níž se to vyrobilo. Před 40 lety měli lidé zájem na tom, aby jim auto vydrželo pokud možno celý život, taková byla doba. Proto i kvalita těch dílů byla tomuto trendu odpovídající. Dnes? - trend opačný, doba komerční a spotřební. Nikdo z výrobců nemá zájem na tom, abys měl brzdové hadice (a cokoli jiného) celou životnost auta, to dá rozum ;-).
RENAULT Mégane Grandtour *04/2008 - 1,5dCi 78kW (06/2016-)
RENAULT Scénic *05/2012 - 1,4TCe 96kW (10/2023-)
futura
Příspěvky: 10
Registrován: úte srp 26, 2008 08:20
Bydliště: Praha

Re: Brzdové hadičky - jaký výrobce?

Příspěvek od futura »

Pokud bych pominul originalitu a mozna problem na STK, tak mi jako dlouhodoby a vysoce funkcni reseni vychazej pancerovky. Metr hadice cca.220, sroubeni jedno cca 150, nejlevnejsi je prutokac a banjo pokud se to da pouzit. Trvanlivost pravdepodobne az do mechanickyho poskozeni, ja je mam na spotrebaku 6let a kdyz se otrou od bordelu, vypadaj jak novy.Kdyz se dodrzi radius ohybu a dobre nameri delka, aby se to u sroubeni nelamalo,tak to musi vydrzet jako origo.
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11031
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Re: Brzdové hadičky - jaký výrobce?

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Kdysi jsem MJauto pořídil brzdovou hadičku značky Quick za cca. 200Kč, hleděl jsem na to poněkud nedůvěřivě, ale je tam už dva nebo možná spíše čtyři roky a pořád vypadá jako nová. Velká spokojenost oproti ladakrámovým K&K, které do obnažení pletené vrstvy vydržely tak akorát rok.

Edit: Jinak destičky Ferodo Premier jak zmiňuje Marek jsou též moc fajn. V MJauto bývaly za 330Kč, ale vypadly ze sortimentu, škoda.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 9327
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdové hadičky - jaký výrobce?

Příspěvek od Vašátor »

Marku, je jasné, že dnes na výdrži nikdo zájem nemá. Nicméně dnes jsou mnohem kvalitnější materiály než tehdá. Přesto rus/ukrajinec neumí vyrobit hadice kvalitní ... přitom jak píše Kolaloka, hadice pochybého názvu, ale západní, zatím drží.

Pancéřové hadice mě také napadli, nicméně dávat je na veterána mám odpor a navíc díky velkému ohybu brzdové hadice u Lady by myslím neprošli. Vypadá to, že teda budu muset něco objednat a uvidíme jak vydrží :-)
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Jan Vaníček
Příspěvky: 1098
Registrován: úte úno 03, 2009 10:26
Bydliště: Krkonoše

Re: Brzdové hadičky - jaký výrobce?

Příspěvek od Jan Vaníček »

Já jsem za 34 let existence našeho auta měnil hadičky dvakrát - poprvé po devatenácti letech a podruhé po 11 letech(jen přední-to je výhoda, když je auto v rodině od nova a vedu si evidenci ...). Protože jsem při poslední výměně měl k dispozici jen asi 5 zadních hadiček a žádnou přední, vzpomněl jsem si, že mám koupené hadičky na šestistovku - nějaké italské, tak jsem je tam dal. Jsou o chlup delší (asi 2cm), musel jsem je osadit s ohledem na styk s kolem, ale myslím, že je to lepší. Po 4 letech žádné stopy opotřebení.
popest
Příspěvky: 361
Registrován: úte led 09, 2007 18:37
Bydliště: Žatec

Re: Brzdové hadičky - jaký výrobce?

Příspěvek od popest »

Já mám asi už 3 nebo 4 roky z mjauto TRW. TRW je v podstatě Lucas. Je to podle mne kvalitní značka. Bosch bývá zbytečně předražený. Jinak k těm náhodou zmíněným Ferodo deskám... :-) Targety nebrat. Premier jsou good. Aspoň na Ladě mám kombinaci Brembo kotouče a Ferodo desky. Ale třeba kámoš na své fábce měl Ferodo kotouče a po pár desítkách tisíc se zvlnily a to není rozhodně žádný závodník, naopak.
Uživatelský avatar
dvk
Příspěvky: 2562
Registrován: pát pro 04, 2009 16:21
Bydliště: okr. Přerov

Re: Brzdové hadičky - jaký výrobce?

Příspěvek od dvk »

Když už tady byly zmíněné kotouče ... mám dva roky staré kotouče Fenox, cca po půl roce používání se zvlnily a pedál v určitém bodě sešlápnutí houpe. Masa mají dost, má cenu je ztočit na soustruhu ? Když už se vyhřály a zvlnily, tak po stočení už by mohly rovné vydržet ... co myslíte ? Je to pěkný hnus, každé dva roky před technickou řešit brzdy :?
2x УАЗ 452, еx 21044 a 2105
popest
Příspěvky: 361
Registrován: úte led 09, 2007 18:37
Bydliště: Žatec

Re: Brzdové hadičky - jaký výrobce?

Příspěvek od popest »

Já byh to vyhodil. Kup něco kvalitního. Lidi na všech fórech doporučují brembo i já je mam už 3 roky a good. Životnost kotouče taky dost ovlivní i destičky. Na Brembo všichni doporučují Textar. Já mam na Ladě Ferodo Premier a taky dobrý. Teď jsem na svého megana 1.9DTi, takže celkem těžké auto koupil nové kotouče Brembo a desky taky Brembo, tak uvidíme jaké to bude, ale myslím, že nebude žádný problém.
Odpovědět

Zpět na „Hnací soustava“