Classic Show 2011

Jiné akce neorganizované Ladaklubem

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Classic Show 2011

Příspěvek od Hurikán »

Dávám všem na vědomí, že se teď o víkendu koná u nás ve Štatlu hafo velkých, nejen motoristických, akcí. Předně je to velká Classic Show , která je společně s Autosalonem na brněnském výstavišti. Přidruženými akcemi jsou:

Classic Rally - jízda Brnem a jeho okolím
Škoda Classic Weekend - sraz historických automobilů Škoda (zejména poválečné produkce)
Slet eMBéiXů - sraz stejnojmenných vozidel
Porsche sraz

Tohle všechno se prolíná na pozadí festivalu Brno - město uprostřed Evropy, jehož hlavním lákadlem je festival ohňostrojů - Ignis Brunensis

Účastníci Classic Rally a spol. mají jako jeden z bodů sobotního programu i shlédnutí ohňostroje přímo na Brněnské přehradě. Doprava na VIP místo s luxusním výhledem je pro ně zajištěna historickým autobusem.

Tož neváhéte a dovalte pobét a kóknót se na betálné fajrvérk!!!

Další info najdete na webech jednotlivých akcí.
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
csfousek
Příspěvky: 591
Registrován: úte dub 22, 2008 09:42
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

Autosalon Brno 2011

Příspěvek od csfousek »

Zdravím:
Dneska jsem se vracel z Hustopečí tak mě napadlo zajed na autosalon,byl jsem hodně sklamaný malo vystavených značek prostě bída a utrpení co se mi naopak libilo byly staré auta viz foto.
http://csfousek.rajce.idnes.cz/Autosalon_Brno_2011/
Lada 2105 r.v. 1985
Lada 21044 1700i r.v.1996
Lada 112 1.6 16V r.v. 2006
Lada Vesta 1.6 16V r.v.2018


LADA-Krása a elegance,volnost a svoboda,odolnost a vytrvalost.
Little Red Riding Hood
Příspěvky: 2585
Registrován: ned zář 25, 2005 21:38
Bydliště: Olomoucity-Brnotown
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Little Red Riding Hood »

csfousek, no.. škoda že nemáš i nějaké foto z hyundaie, sem tam teď celej vikend leštil auta.. :D
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4262
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

Little Red Riding Hood píše:csfousek, no.. škoda že nemáš i nějaké foto z hyundaie, sem tam teď celej vikend leštil auta.. :D

HYU... cože co? :shock: :wink:
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Luděk Musil
Příspěvky: 10503
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Luděk Musil »

Teepee píše:
Little Red Riding Hood píše:csfousek, no.. škoda že nemáš i nějaké foto z hyundaie, sem tam teď celej vikend leštil auta.. :D

HYU... cože co? :shock: :wink:
Hnůjdaj ... což neznáš správné zemědělské náčiní?? :lol:
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Uživatelský avatar
csfousek
Příspěvky: 591
Registrován: úte dub 22, 2008 09:42
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od csfousek »

Tak toho jsem si nevšiml.
Lada 2105 r.v. 1985
Lada 21044 1700i r.v.1996
Lada 112 1.6 16V r.v. 2006
Lada Vesta 1.6 16V r.v.2018


LADA-Krása a elegance,volnost a svoboda,odolnost a vytrvalost.
Little Red Riding Hood
Příspěvky: 2585
Registrován: ned zář 25, 2005 21:38
Bydliště: Olomoucity-Brnotown
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Little Red Riding Hood »

no mě je to jedno, ale že se tomu posmíváte zrovna na ladaforu??.. :mrgreen:
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12117
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Tak teď jsi ťal do živýho :mrgreen:
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Štěpán

Příspěvek od Štěpán »

Koukal jsem, že Tajfůnek tam měl bohaté zastoupení v hale i venku. :D
Marek
Příspěvky: 5268
Registrován: úte čer 01, 2004 21:31
Bydliště: Třebíč, CZ

Příspěvek od Marek »

Mezi námi děvčaty - nevím, proč se tu posmíváte značce Hyundai, která v poslední době vyhrává testy a recenze tisíců spotřebitelů v celé Evropě. Asi nesledujete vývoj automobilového průmyslu - Hyundai patří ke světové špičce.


Jinak i já jsem zprostředkovaně slyšel, že letošní autoveletrh není nic moc. Asi krize dolehla i na něj.
RENAULT Mégane Grandtour *04/2008 - 1,5dCi 78kW (06/2016-)
RENAULT Scénic *05/2012 - 1,4TCe 96kW (10/2023-)
Uživatelský avatar
Luděk Musil
Příspěvky: 10503
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Luděk Musil »

Marek píše:Mezi námi děvčaty - nevím, proč se tu posmíváte značce Hyundai
Marku (a ostatní) - ten smejlík za textem je (myslím si) dost výstižný. Nejde o vysmívání, nýbrž jen o legraci.
Proč se i mnohé jiné automobilní značky přejmenovávají? Jako příklad myšivbuši, brambora, masařka, z našich luhů a hajů např. vrakosa, dvanáctsettroska, škodivka, pochcávka, filcka, fóbyje, z historie třeba honecker ... . A "naší" značce se také určitě přezdívky nevyhnuly.
To všechno jsou auta (za podmínky adekvátní péče majitelů) provozně spolehlivá, v rámci bezpečnosti poplatná své době a svým způsobem i pěkná.
L.
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4262
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

Překvapilo mne že LRRH má cosi společného s Hyndaiem, nic víc
Ale když už jsou Hyundaie ta kvalitní auta, tak měli jsem dávného času, jednoho víkendu podzimu roku 1998 půjčený od tehdejší přítelkyně (a dnešní maželky) z firmy luxusní vůz Hyundai Sonata. Rok výroby 1990, vypadalo to takhle: http://www.youtube.com/watch?v=PNHVN5ah8xw
V té doby, zvyklý na Škodovku 130L to bylo auto jako sen, elektrický okýnka, polstrování, tichý interér, motor 2,4, obrovské rozměry...
A skončilo to tím, že nás z potemnělé dálnice D5 odtahovali Policajti a z pumpy v Žebráce už pak Táta naší Škodovkou, která tu obrovskou krávu sotva dorvala do Berouna, kde jsme to raději nechali u nádraží a druhý den předali majiteli.
A ten to dal do servisu a tam konstatovali, popraskaná hlava, oprava asi za 12 000Kč (tehdy to byly trochu jiný peníze než dneska)
Autu k tomu ještě zlobilo dobíjení, takže když se to začalo na té dálnici přehřívat, tak jsem vyřadil a najednou tma, tma jak v pytli, přitom jedete přes kilo, už to nikdy nechci zažít.
A pak už to nenastartovalo, nebyly tlaky.

Dnes už vím, že tyhle auta, jakmile jim jen trochu vyleze teplota, musí se odstavit okamžitě, žádný, zkusíme dojet k nejbližšímu exitu. Takže zčásti to byla chyba obsluhy, znalé v té době jen vozů Škoda, která by s klokotem v nádržce dojela a nic by se jí nestalo... :oops:

Takže toť má zkušenost s Hyundajem. Vím, že dnes jsou to krásná a kvalitní auta, ale psychický blok vůči Korejským strojům už ve mne trochu zůstal, protože Hyundai, to je tahle krásná černá Sonata, se kterou byla věčně nějaká potíž.
Naposledy upravil(a) Teepee dne úte čer 07, 2011 11:12, celkem upraveno 2 x.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

Tak s tím hnojdajem to mám asi tak, že se občas svezu jako závozník s jedním valníkem - pět let staré auto s dvacet let starým motorem. Kutlura chodu nijaká, je to prostě valník a jako valník se to chová. Nic víc. Takže s žádnou špičkou jsem tu čest neměl.
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Marek
Příspěvky: 5268
Registrován: úte čer 01, 2004 21:31
Bydliště: Třebíč, CZ

Příspěvek od Marek »

Já jsem se měl možnost povozit s několika vozy této značky.

Getz 1,3i chodil velmi pěkně a pro lidi běžných nároků je to mimořádně zdařilý kousek.

V malé i10 mě velmi zaujal motor 1,25/16V, který svým výkonem 85 koní uděluje minivozíku doslova letecké parametry - moc pěkné svezení (i když pro mých 194 cm a 135 kg to bylo spíš blbě padnoucí sako než prostorné auto :wink: ).

V modelu i30 cw mě mimořádně nadchl motor 1,6 CRDi s ukrutným výkonem 94 kW, na nějž jiné automobilky ještě nedávno potřebovali podstatně vyšší objem válců. S tímhle motorem vůz rozměrů Octavie II letí jak vítr a spotřebou je velmi lehce nad čtyřmi litry. Prostoru jak v obýváku a cena víc než zajímavá.

Kolega dovezl úplně nový ix35 s motorem 2,0 CRDi. Má psaný výkon 184 kobyl a točivý moment téměř 400 Nm - to je velmi slušné stádo. A na to, že je to nový nezajetý motor, je to čtyřkolka a navíc v automatu, spotřebou je do osmi litrů (a to téměř stále jezdí kolem komína). Takže taky moc fajn.

Abych jen nechválil - soused má SantaFe z roku 2004 a cokoli mu sháním, to je ukrutně drahé. Náhradní díly na tuto značku jsou v průměru dvakrát dražší než třeba na Sharana. To jako spotřebitel vnímám jako zásadní negativum.
RENAULT Mégane Grandtour *04/2008 - 1,5dCi 78kW (06/2016-)
RENAULT Scénic *05/2012 - 1,4TCe 96kW (10/2023-)
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4262
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

Marek píše:V modelu i30 cw mě mimořádně nadchl motor 1,6 CRDi s ukrutným výkonem 94 kW, na nějž jiné automobilky ještě nedávno potřebovali podstatně vyšší objem válců. S tímhle motorem vůz rozměrů Octavie II letí jak vítr a spotřebou je velmi lehce nad čtyřmi litry. Prostoru jak v obýváku a cena víc než zajímavá.
O tomto motoru jsem slyšel v souvislosti s KIA, a protože má KIA prodejce přímo u nás v obci, napadlo mne už párkrát, že bych to měl do Saloonu nebezpečně blízko...
Jenže cenovka: cca 400 000Kč....
Zajímavé je, jakou dávají záruku: 7let/150 000km na celé vozidlo, přičemž na první tři roky bez omezení kilometrů.
Asi lze přepokládat, že očekávaná životnost vozu by mohla být více než 5-7 let o kterých se tu kdysi psalo v souvislosti v celoživotnostní náplní převodového oleje.
Naposledy upravil(a) Teepee dne úte čer 07, 2011 11:54, celkem upraveno 2 x.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Zamčeno

Zpět na „Ostatní akce“