podlaha do garaze

Free pokec (aj keď Ondra 07 by to celé zmazal)

Moderátor: Moderátoři

kubahosi
Příspěvky: 373
Registrován: sob črc 07, 2007 16:51
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

podlaha do garaze

Příspěvek od kubahosi »

caute, mam uz za ty leta deravou podlahu v garazi, a chtelo by udelat nove, naky napady jak to udelat? cena? posilam co bych si asi predstavoval
Přílohy
zuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu.jpg
Uživatelský avatar
Luky
Příspěvky: 1994
Registrován: úte čer 15, 2010 19:44
Bydliště: na cestách/Praha 10 - Strašnice

Příspěvek od Luky »

Nevim co to je za povrch, ale něco podobného mají v Tescu na Skalce, tam stačí s OR 34 přišlápnout plyn na dvojku a lítáš jak blázen. Já bych volil něco kapku hrubšího :wink:
VAZ 2106 - Marina r.1979
http://dean2107.rajce.idnes.cz/

Dva PoJeBy ze Skašova

„Duše se milují od pasu nahoru, těla od pasu dolů."
Gabriel García Márquez
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

Existují moderní licí hmoty, jednak samonivelační, jednak hmoty určené pro výrobní haly a podobné provozy, ale všechno to vychází tak draho, že nejlepší řešení je objednat kontejner, půjčit ze dvě velká kanga a vybourat to co tam máš teď a vybetonovat podlahu znova - a nešetřit na kvalitě betonu, hlavně ho vibralatí dobře stáhnout. Kdo to umí, udělá rovinu v milimetru.

Já nemám takovej velkej styl úplně v oblibě, takže jsem s dírama udělal to, že jsem je lehce upravil do vhodného tvaru, vysál bordel, namočil a festovně zahladil mastným betonem. Je to jako 100 a 1, ale na věky to není.

Jo, jinak beton jde různě penetrovat, natírat barvama a různý jiný opičárny, akorát je dobrý mít na čem stavět, protože jestli máš "beton", kterej klovou vrabci, splavují deště a sfoukává vítr, tak tomu není pomoci jinak, než tím kangem.
Bohužel, stále jsou naživu lidi, kterým nedělá problém namíchat "beton" z cementu, kterej někde 20 let ležel, ztvrdnul a poté byl roztlučen, aby šel míchat. To samé oblíbené prosívky opadané malty - ach jo.

Anebo, taky jde v garáži položit dlažba. Ale to chce vybrat materiál a zvolit technologii, aby to netrpělo na bodový zatížení. Starý teracco asi snese hodně, ale moderní plotýnky na pružným lepidle... no nevím, nezkoušel jsem, ale rozbitýho a odskákanýho sem toho viděl X.
Naposledy upravil(a) MartasBrno dne ned kvě 01, 2011 13:32, celkem upraveno 1 x.
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
Yellow01
Příspěvky: 1862
Registrován: úte kvě 17, 2005 20:14
Bydliště: Třeboň

Příspěvek od Yellow01 »

Já bych taky volil nějekaj hodně hladkej beton a ještě ho zatřít nějakou na to určenou barvou. Čím hladší to bude, tím líp. Když pak budeš něco dělat, tak prach krásně zameteš a nebude to tolik prášit. Nebo to třeba jde vyhnat hadicí s vodou ven před vrata a podlaha pak rychle uschne.
rosta
Příspěvky: 1417
Registrován: ned led 07, 2007 12:53
Bydliště: Moravany u Holic

Příspěvek od rosta »

jo jasně zagletovanej uhlazenej beton :evil: tak si ho klidně dejte jestli si chcete v zimě na mokrý podlaze zlomit nohu.... a to ani neříkám jak krásně to hrabe, když tam zajíždím-mám před garáží nájezd na cestu-garáž je výš..... je to vo hubu.....ale stálo by za zvážení udělat na podlahu dva široký pásy z nějaký hrubý neklouzavý stěrkový hmoty.....
když jsem byl malý vozili mě ladou a od té doby....
Marek
Příspěvky: 5274
Registrován: úte čer 01, 2004 21:31
Bydliště: Třebíč, CZ

Příspěvek od Marek »

Tyhle licí hmoty, které jsou na té fotce, jsou fajn, ale určitě ne do garáže. Nepije to vodu - sebemenší loužička, která steče z auta, promění podlahu v garáži v kluziště.

Ne - litou podlahu do garáže ano omylem. Kvalitní beton a případně nivelační stěrku, nic víc.
RENAULT Mégane Grandtour *04/2008 - 1,5dCi 78kW (06/2016-)
RENAULT Scénic *05/2012 - 1,4TCe 96kW (10/2023-)
Uživatelský avatar
Yellow01
Příspěvky: 1862
Registrován: úte kvě 17, 2005 20:14
Bydliště: Třeboň

Příspěvek od Yellow01 »

Tak ono záleží na využívání té garáže. U mě garáž = dílna pro práci, takže na zemi je pořád hodně bordelu a prachu z vrtání, svařování, broušení atd. a to se na hrubým betonu hodně špatně zametá a práší to jak prase. Kdybych měl garáž jen na parkování, tak bych to taky řešil jen obyč. betonem.
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

Tak ono není problém udělat solidní beton a položit na něj normálně lino. Na úklid je to super a vyhodit to jde vždycky. Můj dvorní auto-pneu-cokoli-serviceman má taky beton s linem a kromě zimy, kdy z auta odpadne halda sněhu a pak se musí člověk na metru rozjet aby přejel zvedák, je to docela OK a cena - za hubičku. Podmínka je, nemít potřebu záběru při výjezdech do prudkýho kopce a podobně.
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Little Red Riding Hood
Příspěvky: 2585
Registrován: ned zář 25, 2005 21:38
Bydliště: Olomoucity-Brnotown
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Little Red Riding Hood »

Lino by šlo za chvíli do haje, prosekané, propálené, atd... To je škoda peněz.. Ale to asi fakt záleží k čemu garáž je..
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

To určitě, na tvrdý práce to fakt není na věky, ale i tak, servis kam jezdím má jednu sadu linolea už léta v kuse, bez ohledu na sekance v něm :mrgreen: , samozřejmě jsou to zbytky kdoví odkud. Netřeba se zalamovat kvůli estetice...
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4269
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

Když steče z auta sníh se solí atp, tak jsou dvě možnosti co s tím - buď to někam odteče, nebo se to vsákne.
Jakýkoli beton to přece vsakovat nebude, nezbývá než mít garáž vhodně znivelizovanou a někde kanálek, který vodu odvede.
Vsakovací je snad jen zemina a na ní štěrk, atp...

Pak už jen souhlasím s Yellowem, na stání stačí beton, na amatérské opravy je třeba mít hladký povrch, který jde zamést a podle mého gusta, nejlépe setřít. Něco jako vidíme na fotce. Není nad to, když se jde člověk hrabat do auta, a nemusí se pořád zaobírat kartonem ze sporáku, na který si lehne a každou součástku musí hlídat, aby se do ní nenachytal bordel ze země.
Něco jinýho je profidílna s velkým zvedákem, kde se pracuje na ose auto ve výšce hlavy - pracovní stůl. Tam je podlaha méně důležitá. Ovšem kdo není bordelář a občas si pod sebou uklidí, ocení, že to jde zamést smetákem (neplést s koštětem) a třeba i setřít.

Takže je třeba určit jestli jde o garáž (bordel z auta), nebo amatérskou dílnu (osa práce podlaha - auto) nebo profi dílnu (osa práce vysoký zvedák - stůl) a případně vybrat vhodnou kombinaci provedení s nivelizací podlahy a odtokovým kanálkem.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
ger007
Příspěvky: 4784
Registrován: úte kvě 06, 2008 13:38
Bydliště: NMnV - Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ger007 »

momentalne mam v garazi tiez len zakladovu dosku ktora zrovna rovnostou neoplyva, kedze som pri navrhu garaze zabudol zakomponovat odttokovu dierku a trativod sa mi nechce tahat, urobim garaz "z kopca" aby voda oddteka smerom k vratam jako nie moc al tak 0,5cm na 7m coz mi nepride tak strasne, ale ako vrch bude hodne riedky beton ktory pekne zarovnam a nasledne natrem neakou podlahovou farbou aby sa tolko neprasilo
Be better, not second best
if not better, be different
LADA !

1x2104X 16V, 1x 21044, 2 x 1111, 1xB210, 1xJawa550, 1x Toyota Avensis T25

Obrázek
детские игрушки
Uživatelský avatar
Marťas
Příspěvky: 3466
Registrován: ned čer 21, 2009 22:56
Bydliště: Praha 10

Příspěvek od Marťas »

ger007, Jak chceš uhlídat řídkej beton, aby byl z kopce?
2101, r.v.1977, 1700k - Vladimir / 2106, r.v.1978 - Nikolaj / 21061, r.v.1986 - Sergej / 21044, r.v. 1999 :hrob: / 21044, r.v. 1997 Ivan / 1119, r.v. 2009 Kalina / Jawa 20, rv. 1969 / Š1203 rv. 1975 - Blaženka / Jawa 250/353 rv. 1957 / Avia A21 Furgon / Zetor 25A
Obrázek
Жигули навсегда!
Uživatelský avatar
ger007
Příspěvky: 4784
Registrován: úte kvě 06, 2008 13:38
Bydliště: NMnV - Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ger007 »

kuzlo ! :-P urobim antigravitacnu pumpu
Be better, not second best
if not better, be different
LADA !

1x2104X 16V, 1x 21044, 2 x 1111, 1xB210, 1xJawa550, 1x Toyota Avensis T25

Obrázek
детские игрушки
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 1285
Registrován: úte čer 01, 2004 09:18
Bydliště: Kralův Dvůr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman »

Na co pumpu? Postavis garaz tu: http://tvnoviny.sk/sekcia/spravy/zaujim ... rehom.html a je po probleme :wink:
Roman
Odpovědět

Zpět na „Poklábosme“