Cvrlikání motoru...

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Michal Karásek
Příspěvky: 184
Registrován: čtv pro 04, 2008 13:07
Bydliště: Malátova 7, Jihlava

Cvrlikání motoru...

Příspěvek od Michal Karásek »

Tak jsem vyměnil víko ventilů u 1300 řemen. Najednou začalo auto vydávat prapodivné zvuky, ještě podivnější ale je, že tyto zvuky se podaří z motoru vyloudit pouze ve velice "úzkém" režimu. Tedy, nejprve zvuky: Vyšší pravidelný tón, odpovídající cvrčkovi, ale necvrká s přestávkama, cvrká furt. Teď režim, kdy se zvuk ozývá: Je to při zahřátém motoru, jízdě na plyn a pouze v momentě, kdy přišlápnu pedál pouze takovým způsobem, abych vymezil vůli v táhlech, ale neotevřel klapku...
Při jízdě na sytič to nedělá, benzín jsem zatím nezkoušel. Zvuk má tendenci pronikat do kabiny, ale při otevřené haubně není přes celkové pozadí slyšet. Projevuje se jak při stání, tak při jízdě.
Karburátor jsem dnes dotahoval, přetěsnil jsem usazení na přírubu sání, seštěloval ventily (0,15 na tvrdo), překontroloval hadice plynu. Nepomohlo nic. Čím to může být?

EDIT: Ještě jsem zapoměl na restrikční podložku mezi karburátor a přírubu, kterou jsem tam dneska dával, ale ty zvuky to dělalo i předtím...
[VAZ 2104 Květuška (dříve Nataša)]
[Trabant 601 Žlutej ďábel]
"Rozdíl mezi svěřencem blázince a hlídačem je ve vlastnictví klíčů."
Uživatelský avatar
Puhi
Příspěvky: 2727
Registrován: čtv čer 07, 2007 20:48
Bydliště: Michaelsheep

Příspěvek od Puhi »

podľa popisu ti nejakým spôsobom cvrliká tiahlo plynu, skús kvapnúť trochu oleja na ten "čap" čo je na viečku ventilov. Inak neviem. Mne istý čas doslova buchotal, ale bol to pedál plynu a len pri voľnobehu :lol:
Michal Karásek
Příspěvky: 184
Registrován: čtv pro 04, 2008 13:07
Bydliště: Malátova 7, Jihlava

Příspěvek od Michal Karásek »

skusím to ještě všecko promáznout, uvidíme, zítra snad napíšu, jestli jse se někam hnul
[VAZ 2104 Květuška (dříve Nataša)]
[Trabant 601 Žlutej ďábel]
"Rozdíl mezi svěřencem blázince a hlídačem je ve vlastnictví klíčů."
Marek
Příspěvky: 5274
Registrován: úte čer 01, 2004 21:31
Bydliště: Třebíč, CZ

Příspěvek od Marek »

Michal - ten Tvůj kladkostroj převodu táhla karburátoru je sám o sobě unikátní model a nemá ve světě obdoby. Určitě tam něco rezonuje. Hledej, hledej a jistě najdeš :wink:.
RENAULT Mégane Grandtour *04/2008 - 1,5dCi 78kW (06/2016-)
RENAULT Scénic *05/2012 - 1,4TCe 96kW (10/2023-)
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 9344
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vašátor »

Jo přesně toto mi dělal prasklý plastový úchyt táhla plynu - uchycení táhla plynu v motorové stěně. A taky mi trvalo pěkně dlouho, než jsem na to přišel :)
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Petr HC
Příspěvky: 2295
Registrován: stř lis 21, 2007 11:27
Bydliště: Hořice

Re: Cvrlikání motoru...

Příspěvek od Petr HC »

Michal Karásek píše: ...zvuky: Vyšší pravidelný tón, odpovídající cvrčkovi, ale necvrká s přestávkama, cvrká furt. Teď režim, kdy se zvuk ozývá: Je to při zahřátém motoru, jízdě na plyn a pouze v momentě, kdy přišlápnu pedál pouze takovým způsobem, abych vymezil vůli v táhlech, ale neotevřel klapku...
Přesně takto se mi choval karburátor Ozon 2108-1107 ve 2104ce (montovaný už z fabriky) a někde (tuším servis v Č.Skalici) mi bylo sděleno, že to je jeho typický a naprosto neškodný projev. Možná by se k tomu mohli vyjádřit "Samaristi", protože podle typového čísla patří do Samary.
Michal Karásek
Příspěvky: 184
Registrován: čtv pro 04, 2008 13:07
Bydliště: Malátova 7, Jihlava

Příspěvek od Michal Karásek »

kladkostroj, který nevydal ani hlásek byl odstraněn (vzal jsem víko s přepákováním vzadu včetně táhel) a začalo to, snad to bude tím, co tu píše PetrHC a ne něco protrženého (obroušeného, urvaného atd.)

Marek: Až mě po přečtení tvého článku mrzí že jsem ten kladkostroj dal pryč a nahradil originálem, takhle to fakt asi neměl nikdo... :mrgreen:
[VAZ 2104 Květuška (dříve Nataša)]
[Trabant 601 Žlutej ďábel]
"Rozdíl mezi svěřencem blázince a hlídačem je ve vlastnictví klíčů."
amiricas
Příspěvky: 56
Registrován: sob srp 21, 2010 17:26
Bydliště: Borkovice

Příspěvek od amiricas »

Zrovna před dvěma dny mi začal taky jakoby cvrkat jako cvrček,poté co mi došel plyn a já musel jet dva dny na benzín, ještě před tím jsem cca na začátku léta ladil volnoběd a od té doby mi dělal takový obdélníkový průběh zvuk motoru (otáčky)__--__ , ale necvrkal. A dneska mi to nedalo natankoval jsem si plyn v domění, že to předtím nedělal a že to přestane, ale stejně to dělá i na plyn, takže jsem začal zkoušet hadičky... a mám za to že to dělá asi ventil na plynu. Když jsem ho odpojil tak přestaly kolísat otáčky volnoběhu, ale netuším jak s tím cvrkáním, protože mi to dělá jen za jízdy když je motor v zaběru. V sobotu doplním foto o jakým ventilku mluvím a jestli mi to pomohlo od "cvrčka".

[ Komentář přidal: Luděk Musil: pá říjen 15, 2010 06:46 ]
Cvrčka najít a vyhodit :P . L.
Odpovědět

Zpět na „Hnací soustava“