Návrh na letní dovolenou 2010

(Náměty na výlety a dovolené)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Honza 21061
Příspěvky: 1600
Registrován: úte pro 13, 2005 22:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Návrh na letní dovolenou 2010

Příspěvek od Honza 21061 »

Letos jsem se Žigulem podnikl první cestu delší, než 100 km do Jedovnice a díky srovnání s novějšími auty jsem si uvědomil, že by mělo velkou sílu, podniknout příští rok cestu na dovolenou právě Žigulem a to nikam na východ, do žádných pustin, rumunských serpentýn apod. ale na západ!
Zájemci z řad klubu by mohli uspořádat týdenní dovolenou i s částí rodin u moře s dopravou po vlastní ose s tím, že by cesta vedla přes Rakouské, Německé a Italské dálnice s cílem v Itálii (místo, ubytování apod. mám vymyšlené, 2x osobně vyzkoušené, s nejlepším doporučením...) cca 1600 km od českých hranic.
Cesta by se dala pojmout částečně jako prezentace Ladaklubu ČR, myslím, že úspěch by to mělo velký vzhledem k tomu, že na Žigula s pražským číslem už se dnes dívají s údivem i 100 km od Prahy.
Počítám s tím, že by se náklady na jedno auto rozložily do více lidí, aby benzín tolik nebolel, každá posádka by vezla určitý sortiment dílů tak, aby se z nich daly vzájemně složit celky k vyřešení případné poruchy, co by mohla znemožnit dojezd.
V cíli je spousta možností výhodných pronájmů velkých bytů nebo domů, který když se opět rozloží mezi cca 10 a víc lidí, je velmi únosný, stejně jako ceny na místě, mezi Čechy je to velmi oblíbené místo, někdy je Čeština a Slovenština slyšet více, než Italština.
Cíl by byl tento:
http://www.rodigarganico.info/
http://cestoweb.plamicz.info/italie_gargano/index.htm
Osobně ručím za to, že na toto místo musí každý vzpomínat velmi dobře, tak jako já i po 9 letech, co jsem tam byl naposledy.

Jsem zvědav, jestli bude mít někdo zájem a vyjádří se k tomu. Podnik by to byl dost dobrý! :)

P.S. Trasa by zhruba vedla: CZ...Dolní Dvořiště-Linz-Salzburg-Rosenheim-Innsbruck-Bolzano-Bologna-Ancona-San Severo...Rodi. Další varianta je Tauernským tunelem přes Villach, ta je běžnější, o něco kratší, ale přes Německo a Brennerský průsmyk hezčí. Mám projeté obě.
Honza
Osa Praha - Brno
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvek od Jelen »

Pokud by mi vše vyšlo dle předpokladů, velice rád se zůčastním. Zní to jako bezva nápad. Devět let je sice dlouhá doba, ale věřím, že se nic zásadního nezměnilo.
Uživatelský avatar
radek mb
Příspěvky: 5187
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od radek mb »

Jáí jsem spíš uvažoval o tom,dojet na setkání čili sraz východoevropských vozů v Anglii.Zatím jsem to na netu nehledal,ale ta akce existuje a nápad je to předběžný.
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Uživatelský avatar
Honza 21061
Příspěvky: 1600
Registrován: úte pro 13, 2005 22:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza 21061 »

Jelen píše:Pokud by mi vše vyšlo dle předpokladů, velice rád se zůčastním. Zní to jako bezva nápad. Devět let je sice dlouhá doba, ale věřím, že se nic zásadního nezměnilo.
Nezměnilo! Průběžně to sleduju, navíc zbytek rodiny, známých atd. do Rodi a jeho okolí mezitím už jeli několikrát a ani letošek nebyl výjimkou, takže mám aktuální inforamce. 8)
Honza
Osa Praha - Brno
peet2101
Příspěvky: 1096
Registrován: čtv lis 20, 2008 20:47
Bydliště: Záříčí CZ

Příspěvek od peet2101 »

Proboha :shock: :shock: :shock: diť tam jsme kdysi byli :shock: :shock: už nevím kdy přesně, je to dávno, ale poznávám to podle fotek :) .
Low and Slow
Teoretik
BA3 2101 *1978
BA3 21011 *1977
East side custom shop za zahradou
__________________________________
Uživatelský avatar
Saša
Příspěvky: 3359
Registrován: pon črc 09, 2007 16:08
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od Saša »

Dobrej nápad . V první chvilku mě napadlo když Itálie tak Lago de Garda . Nádherná krajina koupání , je to za humny a vzít kola .
Jinak moře je moře a pokud se bude konat "klubová dovča 2010" tak jedu .
VAZ 2102 r.v.74 1984-1997 "Legenda"
VAZ 21043 r.v.90 1996-White Lady - nyní v GO. VAZ 21044 r.v.96 2007-(muzeum koroze)
VAZ 2106 r.v.78 2008-a dál...
VAZ 2105 r.v.87 12/2012-Rudý dělník
Nikdy neříkejte že to nejde,protože se v zápětí objeví někdo kdo neví že to nejde a udělá to!
Uživatelský avatar
dusin
Příspěvky: 1023
Registrován: čtv srp 26, 2004 17:42
Bydliště: Libomyšl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dusin »

Tak to já bych byl pro England,ale momentálně tak jako spolujezdec......
2103 - красное октябрь
21061 - экспедиционной машине/էքսպեդիցիոն մեքենա/საექსპედიციო მანქანა
2101 - Lahváček (Echt veterán 1975)
Uživatelský avatar
ger007
Příspěvky: 4784
Registrován: úte kvě 06, 2008 13:38
Bydliště: NMnV - Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ger007 »

a pustia nas zigulakmi cez rakusakov ??
Be better, not second best
if not better, be different
LADA !

1x2104X 16V, 1x 21044, 2 x 1111, 1xB210, 1xJawa550, 1x Toyota Avensis T25

Obrázek
детские игрушки
Nulašestka
Příspěvky: 1296
Registrován: úte led 31, 2006 20:53
Bydliště: Kocourkov a Hulvátov

Příspěvek od Nulašestka »

ger007 píše:a pustia nas zigulakmi cez rakusakov ??

Jak koho. :mrgreen: Osobně se mi ten nápad líbí a docela rád bych se zúčastnil. :D Bohužel, otázkou jsou především finance, protože se očekává snad už konečně dodělání šestky a to pak při pohledu do prasátka asi ukápne slzička... :| :(
Štěpán

Příspěvek od Štěpán »

Nápad je to skvělej a s žigulíkem vás pustěj všude ( a dokonce i obdivujou :wink: ). Důkazem je to, že před 3 lety jsem jel 2103 do Itálie ( Avelíno - blízko Salerna a Neapole ; 1525km ) odtamtaď na UA ( Lutsk ; 2300km ) a Lutsku přes 1000km do MB. Celem jsem nalítal 5160km a jediný, co se mi na autě posralo byl užpřed tím načatej střední díl vejfuku. Prostě vyrezla díra na rezonátoru.

Cestu bych doporučil: Praha - Příbram - Strakonice - Vimperk - ( Volyně :D ) - Strážný - Passau - Salzburg ( resp. Bat Raichenhall nebo jak se to vlastně píše ) - Lienz - Dobbiaco - Cortina di Ampezzo - Belluno - Venezia - Ravenna a pak normálně po dálnici na Anconu. Poplatky by byli za tunel před Lienzem ( 10€ ), po dálnici mezi Bellunem a cca 6,50€ a pak ta dálnice mezi Ravennou a cílem by byla tak cca 10€

Z MB do Benátek je touhle cestou 800km.
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hurikán »

Tak tohleto mě opravdu zaujalo. :) Zní to velmi velmi zajímavě. ;)

Itálie sice není moje srdeční záležitost, ale myslím si, že pokud by se sešla dobrá parta a byla dobře naplánovaná trasa i s různými návštěvami zajímavých míst, tak by to mohla být dost podařená akce, na kterou se hned tak nezapomene.

Takovéto ladadovolené bych se zúčastnil velice rád, jenže je tady několik neznámých. Nevím, jak na tom budu po finanční stránce (mám na příští rok už naplánované nějaké projekty), zatím nemám auto ve stavu, v jakém bych se s klidem v duši vydal na cestu (to by ale nebyl problém doladit), ale především nemám nikoho do posádky. :(

Času je zatím dost. Zlomové období pro finální rozhodnutí vidím někdy na únor/březen. Myslíte, že bysme dali dohromady tak dvě až tři auta?
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Cooper
Příspěvky: 1070
Registrován: úte črc 21, 2009 16:54
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Cooper »

Jo, mě se to taky líbí. Chtěl jsem jet sice do Francie, ale Itálie by se taky klidně dala, do krajiny Fiatů :-D

Jak už tady ostatní nahodilo, hlavně záleží na penězích a tech. stavu auta. ;-)
Lada 21044i r.v. 1997 "Láďa"
Lada 2105 r.v. 1984 "Ivan"

http://www.spotreby.cz/sigs/ico_1_3751.gif

http://www.flickr.com/photos/minicoopercz/

Akce roku: Ke každému vozu Lada, svářečka MIG/MAG Zdarma!!!!

Tři Sestry Lada Gang
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvek od Jelen »

Jelo by nás určitě i víc, v Moskvičklubu se to zamlouvá a určitě by se k nám připojili.
Cooper
Příspěvky: 1070
Registrován: úte črc 21, 2009 16:54
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Cooper »

Asi se nikomu nechce spočítat, na kolik by to odhadem vyšlo, co?
Lada 21044i r.v. 1997 "Láďa"
Lada 2105 r.v. 1984 "Ivan"

http://www.spotreby.cz/sigs/ico_1_3751.gif

http://www.flickr.com/photos/minicoopercz/

Akce roku: Ke každému vozu Lada, svářečka MIG/MAG Zdarma!!!!

Tři Sestry Lada Gang
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvek od Jelen »

Tak odhadem, je to 1600km, x2 = 3200, spotřebou okolo dvou, až tří korun na kilometr, je to od sedmi do desíti tisíc. (s předpokladem, že pojedeš na benzín) + náklady na bydlení, stravu, tak 15 - 20 pro posádku vozu. (počítám samozřejmě s rezervama, takže kdybys šetřil, tak by ses do patnácti za celý výlet vešel. (posádka auta)
Odpovědět

Zpět na „Zajímavá místa na cestování“