Gufero na poloose

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mojma
Příspěvky: 30
Registrován: stř srp 19, 2009 21:51
Bydliště: Prostějov

Gufero na poloose

Příspěvek od Mojma »

Zdarec hoši, chci se zeptat, máte někdo problém se symeringama na poloosách. Já je měním pomalu každých 9 měsíců, déle nevydrží a začnou téct. Nevím jaké mám koupit aby vydržely trochu víc. Dík :(
Dusan
Příspěvky: 3917
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Příspěvek od Dusan »

NO raz za zivot auta. a teraz vazne. Neprehrievaju sa ti bubny nasledkom coho stvrdne simering a uz netesni.... skontroloval si ako vyzera plocha na polosi ci njeje nejaka drsna a podobne pripadne drazka vysuchana na polosi...... Odzvzdusnovak na diferenciali je OK ? Nevem naposledy som daval hnede silikonove vraj do 110st...ale aj klasika vydrzi roky
Uživatelský avatar
Mojma
Příspěvky: 30
Registrován: stř srp 19, 2009 21:51
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Mojma »

Brzdy jsou v pořádku-nepřehřívají se, poloosa je taky krásně hladká, odvzdušňovák mám vyčištěný. Nevím proč tak rychle odcházejí.
Uživatelský avatar
Petanek2101
Příspěvky: 1106
Registrován: sob bře 04, 2006 16:56
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petanek2101 »

duležity je taky ho tam presne naklepnout,s citem.ne na křivo a ne ho tam až moc narvat že se prostředek už prohne dovnitř.koupil bych nejaky lepší třeba s dvojitym přitem a videlo by se
Mno a už je po bastlu,ať jsou mu hutě lehké.
rosta
Příspěvky: 1417
Registrován: ned led 07, 2007 12:53
Bydliště: Moravany u Holic

Příspěvek od rosta »

v jakým stavu máš ložisko na poloose-když je v pr..li tak to chvíli těsní a potom začne téct
když jsem byl malý vozili mě ladou a od té doby....
Uživatelský avatar
Ivo
Příspěvky: 1730
Registrován: ned led 29, 2006 19:07
Bydliště: Janovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivo »

Já kupuju nějaké modré, asi silikonové. Jsou sice trochu dražší, ale to nevadí. A jak už tu bylo napsáno. Chce to tam naťuknout rovně. Brácha si to kdysi nechal dělat v servisu a asi při vytahování starého gufera, mu udělali pěkný vryp do míst, kde se gufero nasazuje. A při naklepávání nového, kterému se tam přes ten vryp nechtělo, se gufero trochu pokroutilo. A asi podle hesla, to je žigul, to musí stačit, to tak nechali. Za pár týdnů, jsem to dělal znova a pořádně. Takže bych se asi zaměřil na to, jestli tam někde není nějaké viditelné poškození. Jak v mostu nápravy, tak na poloose. Popřípadě bych zkusil dát jinou poloosu.
►Stodolní II◄
Expedice Estonia 2010 :hrob:
Iniciátor všeho zlého! Bacha na mě!
Život je tak rozmanitý. Každej den mě nasere někdo jinej.

Octavia combi 1,9tdi
Vaz 21073 1,7i, r.v. 1998 až 5.3.2012 prodáno
Vaz 21073 1,7i, r.v. 1996 - 19.2.2012 až 20.2.2012 prodáno
Vaz 2107 1,5 AXTEC, LPG r.v.1995 - 3.6.2008 až 3.6.2008 :hrob:
Uživatelský avatar
Mojma
Příspěvky: 30
Registrován: stř srp 19, 2009 21:51
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Mojma »

Ložisko na poloose je OK, když ono to dělá na obou stranách střídavě. Vždy jedno vyměním, pak je chvíli pokoj a zase na druhé straně. Na narážení mám "speciální" nástroj-sací ventil ze Zetoráckyho motoru :lol: , ale přesně pasuje na to gufero, tak to taky nijak nepokřivím. Budu se muset podívat po nějakých lepších a ne tam furt dávat jedno za 30 Kč :D
Odpovědět

Zpět na „Hnací soustava“