Evidence nabízených dílů...

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět

No a co vy na to povíte?

Je to dobrý nápad, už se těším!
8
40%
To je naprd, ani tim neztrácejte čas
1
5%
Noo, když se to promyslí a dotáhne, tak by to mohli i být zajímavé
9
45%
Nevím, asi bych to stejně nevyužíval... i když čert ví?
2
10%
 
Celkem hlasů: 20

Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12118
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Evidence nabízených dílů...

Příspěvek od Laďuša »

Ahoj lidi...
V zelených mozkach se pomalu začla rodit taková myšlenka ... Jedná se o jakousi databázi nabízených dílů....

Když někdo bude mít ňákej díl na prodej, tak ten díl se vloží do tý databáze s tim, čí je, kde se nachází, kolik stojí, v jakým je stavu...... Samozřejmě po prodeji by musel ven..

Hlavně mi ale napadlo, že když někdo má ňákej díl, pro něj nevhodnej a chce se ho zbavit úplně (třeba díl na kulatýho v rukou hranatomila), tak než aby to vyhodil do kontejneru, tak díl propadne (majitel ho prostě "převede") na LADAklub. Následně se ten díl u někoho uskladní (komu to nebude překážet samozřejmě) a ten díl se vyvěsí do databáze jako klubovej, asi bude levnější a asi bych tu dal eště slevu členom LKCS. Následně výtěžek z prodeje takovýho dílu by šel na účet klubu (a možná ňáký procento tomu, kdo by ho ved skladem a nebo ho vložil)....

Díly klubový a soukromý by od sebe byly ňák odlišený.
Vedlo by se to ňák podle katalogových čísel, možná by bylo dobrý to i rozdělit na díly podvozku, karoserie, ozdobný prvky a pod., pro snažší orientaci.

Nevim, jak si to vedení přesně představuje a jak se to dá přesně technicky udělat.
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Drobek81
Příspěvky: 2129
Registrován: pon lis 01, 2004 19:47
Bydliště: Brno-Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drobek81 »

Laďuša píše:pro něj nevhodnej a chce se ho zbavit úplně (třeba díl na kulatýho v rukou hranatomila), tak než aby to vyhodil do kontejneru
mno zrovna resim dily z 03ky, ale kontejner to jisti bo nebudu preci podporovat vyskyt tech plecek 8)
Moudrost nepřichází vždy s věkem. Někdy věk přichází sám.
Starý dům a mladá žena - hojnost práce zaručena.
Práce vyžaduje čím dál větší vzdělání, vzdělání čím dál větší práci.
Uživatelský avatar
Luděk Musil
Příspěvky: 10515
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Luděk Musil »

Nápad dobrej, chce to ale "dotáhnout".
Tedy jednak doladit myšlenku, druhak napsat prográmek, třeťak prostory, ... . L.
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Uživatelský avatar
Patrac
Příspěvky: 3739
Registrován: stř srp 04, 2004 12:15
Bydliště: Brno - King field
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patrac »

Přiznám se že sem to zezačátku moc nechápal ale když sem o tom s Laďušou debatil tak se mi to začalo líbit. v podstatě by šlo o sekci bazar ale s evidencí dílů. přístup by měl mít každý registrovaný s tím že jeden dva lidi by dělali správu dílů. co se týče prostoru tak spousta lidí má doma místo a má i nakřečkovaný díly který nechce dát z ruky ale přitom je nikdy nevyužije.. :) tohle by byl solidní nápad a možnost DB by naprogramoval můj kamarád podle našeho popisu. otázka zprovoznění myslím pohoda.
Lada Niva M:1/8,5
Kia Cee´d SW 12.12.2011- ???
21044 - ice dream rising 1.11.2006-19.12.2011
2107 - red storm rising 1.5.2003-1.11.2006
minosk
Příspěvky: 84
Registrován: pon čer 18, 2007 19:59

Napad super

Příspěvek od minosk »

Jeden vedlajsi bonus ma hned napada - ked sa to cele nakodi odlehcena kopia by sa mohla pouzit na "databazu" novych dielov ktore sme pokupili s popisom spokojnosti/zivotnosti :D .
Uživatelský avatar
Patrac
Příspěvky: 3739
Registrován: stř srp 04, 2004 12:15
Bydliště: Brno - King field
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patrac »

doba pokročila popřemejšlejte jestli někdo vládnete programovací schopností tu databázi udělat.
Já doma svoje ND probral popsal roztřídil staré věci vyházel a to co mi zůstalo mám zaevidováno prozatím v Excelu krom pár drobností. Do stejný práce se pustil i Luděk. Webový prostor mohu poskytnou u sebe vč podpory mySQL .
Lada Niva M:1/8,5
Kia Cee´d SW 12.12.2011- ???
21044 - ice dream rising 1.11.2006-19.12.2011
2107 - red storm rising 1.5.2003-1.11.2006
Odpovědět

Zpět na „Sekce pro sponzory“