celne sklo

Moderátor: Moderátoři

j.cernak
Příspěvky: 26
Registrován: ned dub 10, 2005 09:40
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

celne sklo

Příspěvek od j.cernak »

Nemate niekto postup vymeny celneho skla,pripadne aj nejaku radu ako ho vymenit a nic neposkodit...Nejaku skusenost... :cry:
BARTEK
Příspěvky: 47
Registrován: sob úno 26, 2005 22:51
Bydliště: hnojnik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BARTEK »

nastřihej si plišky z plechu,nebo použij hafo šroubovaku.pak je vražej pod profila vihni ho kesklu.Musiš postupovat nejlepe od vrchu stejnoměrně.A stejně si myslim že pokud to neuvídíš na vlstní oči je to těžke vysvětlovat :roll:
BA3
Příspěvky: 165
Registrován: ned srp 29, 2004 09:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: celne sklo

Příspěvek od BA3 »

j.cernak píše:Nemate niekto postup vymeny celneho skla,pripadne aj nejaku radu ako ho vymenit a nic neposkodit...Nejaku skusenost... :cry:
No já to už dělal a taky na radu kámoše.
Sklo jsem si nachystal dal na něho těsnění a do těsnění jsem dal po obvodě prádelní šňůru přiložil jsem okno k otvoru kámoš mě ho z druhé strany přidržoval a já jsem si nohou přidržoval jeden konec šňůry a druhý vtahoval do auta a gumové těsnění se po provaze vsouvalo za rám auta.
Guma co drží sklo se má natřít nějakým lepidlem ( já to ničím nenatíral a drželo mě to.
Vaz 21011 1200\1500\1700\5q
Vaz 2105 1500
Vaz 2101 1200

WWW.volny.cz/ba3
Uživatelský avatar
Chaloupka
Příspěvky: 76
Registrován: úte črc 11, 2006 12:05
Bydliště: HK/Březhrad
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chaloupka »

BA3 píše:No já to už dělal a taky na radu kámoše.
Sklo jsem si nachystal dal na něho těsnění a do těsnění jsem dal po obvodě prádelní šňůru přiložil jsem okno k otvoru kámoš mě ho z druhé strany přidržoval a já jsem si nohou přidržoval jeden konec šňůry a druhý vtahoval do auta a gumové těsnění se po provaze vsouvalo za rám auta.
Guma co drží sklo se má natřít nějakým lepidlem ( já to ničím nenatíral a drželo mě to.
:shock: Dávali jste tam klínek???, nebo to byla guma bez klínku. mám 4 bodný rány od šroubováku, 1 rozbité sklo a psychycky rozhozeného šváru :roll: Nakonec se to povedlo :D Jak vy? podělte se o skušenosti, čeká me zadní sklo :mrgreen: Dík
VAZ 2103, "velitelský vůz", r.v. 1978, 5Q
Uživatelský avatar
Brandy
Příspěvky: 372
Registrován: čtv led 19, 2006 07:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brandy »

j.cernak píše:Nemate niekto postup vymeny celneho skla,pripadne aj nejaku radu ako ho vymenit a nic neposkodit...Nejaku skusenost...
Delal jsem to nekolikrat. Pokusim se popsat postup. Stary sklo se vynda jednoduse. Da se pryc klinek z tesnici gumy a potom se z vnitrni strany sklo opatrne vytlaci ven. Nasleduje montaz noveho skla. Nejdrive na nej nasadime tesnici gumu. Do te pak vlozime klinek (jeste pred montazi na auto). Potom do gumoveho tesneni po obvodu vlozime nejakou snuru (jak psal BA3). Ja jsem pouzil telefoni kabel (musi se davat pozor, aby se nepretrhl). Delal jsem to tak, ze oba konce koukali uprostred v dolni casti okna. Potom se sklo s gumovym tesnenim a klinkem prilozi na sve misto a lehce pritlaci. Nasleduje postupne vytahovani snury (kabelu) stridave za oba konce. Pri tom se musi okno zvenku neustale pritlacovat a hlavne kontrolovat, jestli je stale rovne a uprostred. Idealni je, kdyz jsou na to dva lidi, ale zvladne to i jeden (musi stridave tahat za konce snury zevnitr auta a zaroven kontrolovat polohu skla zvneku auta). Jak jsem psal, delal jsem to nekolirat. Nic na tom neni.
Lada 1600 - bouračka | Lada 1500s - prodáno | Peugeot 406
Uživatelský avatar
Chaloupka
Příspěvky: 76
Registrován: úte črc 11, 2006 12:05
Bydliště: HK/Březhrad
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chaloupka »

U nás byl problém tvrdý gumy, i když jsme ji nahřáli se sklenářem, tak to nepomohlo. no já mám hold smůlu :(
VAZ 2103, "velitelský vůz", r.v. 1978, 5Q
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 9344
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vašátor »

Brandy píše:Do te pak vlozime klinek (jeste pred montazi na auto).
Koukám, že to každý dělá krapet jinak :)

Já to dělal tak, že jsem na sklo nasadil gumu (bez klínku), do gumy provaz (jak již bylo popsáno) a pak jsme ve dvou lidech pomocí vytahování provázku gumu se sklem vsadili do rámu kastle. Klínek jsme nasadili až po nasazení okna. 8)
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Chaloupka
Příspěvky: 76
Registrován: úte črc 11, 2006 12:05
Bydliště: HK/Březhrad
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chaloupka »

Vašátor píše:Koukám, že to každý dělá krapet jinak

Já to dělal tak, že jsem na sklo nasadil gumu (bez klínku), do gumy provaz (jak již bylo popsáno) a pak jsme ve dvou lidech pomocí vytahování provázku gumu se sklem vsadili do rámu kastle. Klínek jsme nasadili až po nasazení okna.
HMMMMMMmmmmmmmmm :shock:

my taky, jak si tam ten klínek narval? šel pěkně, nebo si se sním rval? :idea:
Nám teda dal zabrat :!:
VAZ 2103, "velitelský vůz", r.v. 1978, 5Q
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 9344
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vašátor »

Chaloupka píše: jak si tam ten klínek narval? šel pěkně, nebo si se sním rval? :idea:
Nám teda dal zabrat :!:
No, žádná sranda to nebyla, ale zase nějakej extra problém taky ne. Lehce jsme to mázli olejem a pak pomocí šroubováku objeli. Jedna strana klínku (bok) se zasunula a druhá se pomocí šroubováku a zatlačení prstem nacpala.
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4269
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

Vašátor píše:No, žádná sranda to nebyla, ale zase nějakej extra problém taky ne. Lehce jsme to mázli olejem a pak pomocí šroubováku objeli. Jedna strana klínku (bok) se zasunula a druhá se pomocí šroubováku a zatlačení prstem nacpala.
Já klínek nedávno měnil a sice je třeba zapojit obě ruce a trochu dát pozor, aby se šroubovák nevysmekl a nezakousl do laku, ale silikon olej, šroubovák, nůž na zkrácení klínku, trocha trpělivosti, Vašátorův postup (ono to snad ani jinak nejde) a prostě jedna z lepších prací, neb ten výsledek...
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Brandy
Příspěvky: 372
Registrován: čtv led 19, 2006 07:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brandy »

No ten klinek se lip nasazuje, kdyz je guma venku. Taky jsem mel tu zkusenost, ze pri vymene samotneho klinku mi do auta zacalo tect. Asi se to nejak hnulo. Taky proto mi prislo lepsi nejdriv vlozit klinek a pak to nasadit do karoserie jako komplet.
Lada 1600 - bouračka | Lada 1500s - prodáno | Peugeot 406
Myso
Příspěvky: 1389
Registrován: stř kvě 26, 2004 17:59
Bydliště: Bratislava-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Myso »

Teepee píše:neb ten výsledek...
a za 3 roky to mozes robit znova... pica klinek
Ich fahre einen Shiguli - WAS2105
Keď ju poriešiš, nie je čo milovať...
_________________
Chatka 12 forever :mrgreen:
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4269
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

Myso píše:a za 3 roky to mozes robit znova... pica klinek
Já vim, ale klínek stál u Vašenkova 40Kč. Jednou za tři roky ho klidně vyměnim. Lepší to mít 3 roky pěkný, než pořád hnusný, protože to stejně dýl než 3 roky nevydrží... Myšo to víš, my retraři si na chromy potrpíme. :wink:
Horší jestli tam fakt dokáže začít téct, taky jsem z toho měl strach, vidím, že opodstatněný.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Majo
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Majo »

chce to PRAX a PRAX a zase PRAX :wink:
ja uz menim klinky bez problemu na zalozenom skle, fakt to chce len cvik. Ked som to robil prvykrat zrusil som si lak sroubovakom, druhy krat som si ho zapichol do ruky. Ale po takych 10tich sklach to uz ide ako po masle :mrgreen:
21043(reinkarnacia), 2105 1.3k(svagrov), 2110 1.5 16V, Niva(rozobrata), Chevy Niva 1.7i, Priora1,8+, BMW e36 328iA, Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4
Uživatelský avatar
Petanek2101
Příspěvky: 1106
Registrován: sob bře 04, 2006 16:56
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petanek2101 »

zajimalo by me jestli se nedaji sehnat gumy kolem oken bez tech klinku :?:
Mno a už je po bastlu,ať jsou mu hutě lehké.
Odpovědět

Zpět na „Karoserie a ostatní“