Oltcit - odvézt/neodvézt

Rozpravy o drobných muškách vašich neVAZových miláčků.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Oltcit - odvézt/neodvézt

Příspěvek od Hurikán »

JJ, dílů není nikdy dost! 8) :lol:
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12118
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Oltcit - odvézt/neodvézt

Příspěvek od Laďuša »

To povídej mýmu tátovi, on by mi to nejradši vyházel :lol:
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Oltcit - odvézt/neodvézt

Příspěvek od Hurikán »

Tak si ty díly schovej u mně. Budou v bezpečí, Tvůj táta bude spokojený a Ty a budeš mít klid. :P :lol: Spokojenost bude na všech stranách. 8) :weedman:
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12118
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Oltcit - odvézt/neodvézt

Příspěvek od Laďuša »

No, něco bych možná k tobě i strčil. Mam tam v kopřivach poslední díl výfuku, kde jsem flexou zkoumal, jak to vypadá v tlumiči, ňáký olejový filtry by se našly, nejspíš i ten olej, co v nich koloval, pak tam je ňáký hnilý rameno, pár vyrezlých parabol, disky, některý i s OR34... Eště něco by se našlo, ale zbytek jsou skvosty, to už si fakt necham! :mrgreen:
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Oltcit - odvézt/neodvézt

Příspěvek od Hurikán »

No jak myslíš. Ale určitě by pro Tebe bylo lepší, kdybys ke mě přiblížil něco nového a čistého. Neměl bys tolik starostí s balením a hlavně by sis nezašpinil svůj sqělý stroj. :finga:
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
3enit
Příspěvky: 487
Registrován: sob pro 26, 2009 23:01
Bydliště: Brno

Re: Oltcit - odvézt/neodvézt

Příspěvek od 3enit »

Mám dotaz...
Abych to auto mohl přepsat, musí mít STK. Ale nemám k němu malej techničák, jen velkej.
Je to dědictví a osoba od které to mám, má jen plnou moc s tím nakládat. Vím (myslím?), že tedy musím udělat STK a EM na značkách (které sou mmch pardubický kraj) a potom při přepisu je odevzdat na úřadě, aby mi dali nové pro JMK a nalepili i nové známky (to je šaškárna :rolleyes: )
Jak se postupuje? To musí ta osoba jet do pardubic nechat udělat nový malý techničák abych mohl udělat stk a aby mi mohli hned na to ustřihnout roh? Potom taky pojištění... to zajisté ten techničák nedají pokud to nebude pojištěný, že? :roll:
BTW: Je STK zároveň i jako evidenčka?
OLTCIT CLUB 11R
LADA KALINA CROSS

Boxer inside
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Oltcit - odvézt/neodvézt

Příspěvek od Hurikán »

Vezmu to postupně:

- pro úspěšné absolvování STK je nutné mít k autu i malý techničák (OTP)
- na EM/STK může s autem přijet kdokoliv a auto může být klidně i v polopřevodu. To je jim jedno. Oni posuzují jen technický (evidenční) stav.
- dědic si musí nechat vystavit nové OTP. Pokud je to na něj již napsané, tak jen nahlásí ztrátu, nebo v opačném případě se to na něj rovnou přepíše. Dle současně platného zákona je přímý dědic osvobozen od ekovýpalného a při následném přepisu se již nehradí. Pokud nejsou SPZ v depozitu, tak u vydávání OTP nikdo pojistku nevyžaduje. Byla by nutná jen v případě přepisu spolu s evidenčkou.
- protokol z STK slouží současně i jako evidenčka po dobu 30-ti dnů. Před přepisem si jej ale ofoť, neboť si na DI protokol nechávají a Ty bys tak neměl žádný doklad o STK
- při přepisu a změně SPZ Ti na ně na DI rovnou vylepí i správné známky, takže nemusíš znovu na STK

Uff, to je snad ve stručnosti všechno.
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
3enit
Příspěvky: 487
Registrován: sob pro 26, 2009 23:01
Bydliště: Brno

Re: Oltcit - odvézt/neodvézt

Příspěvek od 3enit »

Ooo, děkuji :)

Nevíš, jestli to na sebe může napsat i ta osoba která je pověřena plnou mocí, ale dědic není? Přepsat jo... ale teda aby neplatila onen pos*aný poplatek (předpokládám že při takovém přepisu z dědictví není STK potřeba)
Jinak značky v depozitu nejsou...
OLTCIT CLUB 11R
LADA KALINA CROSS

Boxer inside
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Oltcit - odvézt/neodvézt

Příspěvek od Hurikán »

Ekovýpalné při přepisu nemusí platit jen dědic. Na žádnou jinou osobu (vyjma držitelů ZTP/P) se tato úleva nevztahuje :!: Jak je to s nutností mít platnou STK při přepisu na dědice nevím. Na tohle Ti musí odpovědět na DI.
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
3enit
Příspěvky: 487
Registrován: sob pro 26, 2009 23:01
Bydliště: Brno

Re: Oltcit - odvézt/neodvézt

Příspěvek od 3enit »

Boha jeho... to zas bude boj na dlouhý lokte... :(
Ale díky za vysvětlení, já začnu přemlouvat zplnomocněnou osobu :?

EDIT: Pokud má tedy ale plnou moc na nakládání, tak by to teoreticky mohla nechat napsat na dědice. Je to tak?
OLTCIT CLUB 11R
LADA KALINA CROSS

Boxer inside
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Oltcit - odvézt/neodvézt

Příspěvek od Hurikán »

3enit píše:EDIT: Pokud má tedy ale plnou moc na nakládání, tak by to teoreticky mohla nechat napsat na dědice. Je to tak?
To asi ano. Ale na rovinu řečeno, raději si ještě všechny podrobnosti a možnosti při přepisu z (v rámci) dědictví zjisti na DI. Já se k takovémuto přepisu nachomýtl loni zjara a ani jsem to osobně neřešil, takže jsem nevěnoval pozornost všem detailům. Je tedy možné, že ve skutečnosti budou v něčem třeba odlišnosti od mého popisu. ;)
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
3enit
Příspěvky: 487
Registrován: sob pro 26, 2009 23:01
Bydliště: Brno

Re: Oltcit - odvézt/neodvézt

Příspěvek od 3enit »

Tak s přepisem to vypadá slibně...
Ale ty brzdy :(
Rozdělal jsem komplet třmeny, vykoupal, vyčistil... Gumičky nejsou steřelé, tak jsem je tam dal z5. Když teď otevřu kapotu, tak se na mě lesknou třmeny jak psí kule a stejně, když zabrzdím, tak to fest zatočí :cry:
Tak já nevím co s tím...

EDIT: Kde v Brně koupím průhlednou hadičku o vnitřním průměru cca 4mm (musel bych to přesněj změřit...) ? Šikla by se na odvzdušnění, pořádný
OLTCIT CLUB 11R
LADA KALINA CROSS

Boxer inside
Uživatelský avatar
Marťas
Příspěvky: 3466
Registrován: ned čer 21, 2009 22:56
Bydliště: Praha 10

Re: Oltcit - odvézt/neodvézt

Příspěvek od Marťas »

Zkus akvaristiku a kup hadičku k tomu "provzdušňovači". V 01 jsem to měl na ostřikovač a paráda. Snad to snese i brzdovku.
2101, r.v.1977, 1700k - Vladimir / 2106, r.v.1978 - Nikolaj / 21061, r.v.1986 - Sergej / 21044, r.v. 1999 :hrob: / 21044, r.v. 1997 Ivan / 1119, r.v. 2009 Kalina / Jawa 20, rv. 1969 / Š1203 rv. 1975 - Blaženka / Jawa 250/353 rv. 1957 / Avia A21 Furgon / Zetor 25A
Obrázek
Жигули навсегда!
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4269
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Oltcit - odvézt/neodvézt

Příspěvek od Teepee »

Nějak nechápu s tím dědictvím. V dědickém řízení nabyde děděný majetek ten kdo ho zdědil = dědic.
Pokud ten dal Plnou moc k tomu aby s jeho zděděným majetkem někdo další (tedy zmocněnec) nakládal, nebo podnikl v Plné moci vymezené kroky, pak to lze, ale ten zmocněnec je jen prostředník, který se bude na úřadech prokazovat jako osoba oprávněná jednat za dědice.
Takže ohledně placení ekovýpalného není co řešit, protože je to dědictví, nic jiného (jestli to vyřizuje přímo dědic, nebo jeho zmocněnec) zde nehraje žádnou roli.
Jiná konfigurace dědic - zmocněnec - kupující snad ani není možná.
Co se týká samotného převodu, já jsem takto kupoval Bílého LADU v roce 2008 a převedl se při odhlášení na dědice (nikoli rovnou na mě jak jsem se domníval, i když jsem v tu chvíli už byl jeho fyzickým držitelem-vlastníkem) a při přepsání na držitele-vlastníka (s vydáním značek, ORV atd) jsem byl v techničáku už uveden rovnou já.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Re: Oltcit - odvézt/neodvézt

Příspěvek od Jelen »

Ať to napíše dědic na sebe a pak to normálně přepiš na sebe. Ekodaň se už platit nebude, protože první převod bude na dědice = osvobození od ekodaně, druhej už je na tebe = bez ekodaně. Funguje to stejně, jako přes ZTP.
Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“