Poruchy

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
JakubN
Příspěvky: 152
Registrován: pon dub 25, 2005 12:22
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JakubN »

rudo. píše:Jakub, veľká vďaka za návody z múdrej knihy. ... ešte ťa Jakub poprosím, ak budeš mať čas a chuť, daj tu návod ku predným tlmičom

Zítra jedu na týden pracovně do zahraničí, ale pak to oskenuji J.
Jiri
Příspěvky: 867
Registrován: pon čer 07, 2004 22:41

Příspěvek od Jiri »

Rudo - olej v prevodovce - v me servisni knizce pisou po 75000km menit, v casopise www.zr.ru psali info od vyrobce ze menit olej je potreba po 30000km (jmenovite se to tykalo desitkove rady) nevim cemu verit ale probiralo se tu uz co za olej protoze vyrobce rikal ze do prevodovky se muze nalit motorovy olej (prevodovce to pry nevadi ale zivotnost to jaksi..... snizi) Ted uz tam zase lejou prevodovy.
TAky jsem kdysi videl servisni knizku na 21099 kde predepisovali vymenu motoroveho oleje po 20000km (myslim pro nemecky trh) a v prevodovce po 60 000km
honzat
Příspěvky: 198
Registrován: stř dub 26, 2006 07:49
Bydliště: Tachov

Příspěvek od honzat »

novou Ladu mám už dva měsíce ale do tohoto fora jsem se zaregistroval až dnes.Když čtu o vašich poruchách tak hořce lituji koupě tohoto auta.Myslím si že i za tuto cenu je to drahé auto
Skalouš
Příspěvky: 667
Registrován: sob črc 10, 2004 17:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Skalouš »

Suď až po pár letech provozu.
Mám jí už čtyři roky a celkem spokojenost. :-)
Mám jediný problém, zdá se mi malinkatá.
(Ale ten pocit, jsem získal až po koupi Fordu Transit. :-)
Sk.
__________________________________
Skálobus - Ford Transit 2,5L TDI - 2000 (Henry)
Citrouš - XM - 3,0L V6 24V - 1998 (André)
Lancia Y - 1.1i - 1997 (zatím bez jména)
honzat
Příspěvky: 198
Registrován: stř dub 26, 2006 07:49
Bydliště: Tachov

Příspěvek od honzat »

jak můžeš být spokojený při závadách které si měl, modlím se aby mě nepotkala tak četná frekvence záva jakou má Jiří, nejbližší servis mám v Plzni (65 km) a nerad bych si vyplácal na to celou dovolenou.Jinak Lada je uvnitř opravdu malá nato , že zvenku budí dojem velkého auta
Skalouš
Příspěvky: 667
Registrován: sob črc 10, 2004 17:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Skalouš »

Jsem spokojenej z několika důvodů:
1. Součet pořizovací ceny a ceny za likvidaci závad vyplývajících z nedokonalosti auta se ani omylem neblíží k pořizovací ceně jiného srovnatelně velikého nového auta s podobným motorem a spotřebou.
2. Veškeré závady mi na Mělníce vždy opravili do druhého dne nebo na počkání. Takže Lada za ty čtyři roky pro poruchu nestála déle než jeden den.
3. Většina mých problémů vyplynula z podělané montáže LPG zařízení u firmy Autogas ve Strakonicích.

Do mých problémů nelze objektivně započítat, spotřebu kotoučů a tlumičů, neb jezdím jak dobytek (díra nedíra, přejezd nepřejezd, vždycky mě potěší, jak to pěkně skočí :-)) A tudíž tyhle díly musím měnit častějc, jestliže chci, aby mě to auto na 100% poslouchalo.
Sk.
__________________________________
Skálobus - Ford Transit 2,5L TDI - 2000 (Henry)
Citrouš - XM - 3,0L V6 24V - 1998 (André)
Lancia Y - 1.1i - 1997 (zatím bez jména)
Uživatelský avatar
danielTIR
Příspěvky: 213
Registrován: čtv říj 27, 2005 17:51
Bydliště: opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od danielTIR »

To je fakt, nejdřív jezdi a pak suď.Já mám LADA 2110 r.v. 2000 a zatím spokojenost na 100 % . Poruchy žádné, pouze normální opotřebení segmentů.Ale to je u každého auta.Já nelituji a to mi LADA jezdí každodenně.
ŠKODA FABIA combi 1.9 Sdi AUTOŠKOLA - přesto fanda vozů LADA
Uživatelský avatar
danielTIR
Příspěvky: 213
Registrován: čtv říj 27, 2005 17:51
Bydliště: opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od danielTIR »

Mimochodem, předtím jsem měl FIATA.Tam byla četnost poruch :banghead: Lada se tomu zatím ani nepříbližuje.Po 70 000 km jsem měnil kotouče a desky.Vzadu brzd.válečky.A poslední díl výfuku.TO je vše za šest let provozu a 70 000 km.Pro mě zlaté auto.Koneckonců já vím co mám a ty to klidně prodej.......... :bootyshake:
ŠKODA FABIA combi 1.9 Sdi AUTOŠKOLA - přesto fanda vozů LADA
honzat
Příspěvky: 198
Registrován: stř dub 26, 2006 07:49
Bydliště: Tachov

Příspěvek od honzat »

snad budu mít štěstí jako ty, ale musíš uznat , že některé příspěvky v "poruchách" jsou děsivý.Auto neprodám, už jsem si ho jednou vybral a prodej by byl značně nevýhodný
Uživatelský avatar
dmatej
Příspěvky: 2845
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dmatej »

honzat píše:snad budu mít štěstí jako ty, ale musíš uznat , že některé příspěvky v "poruchách" jsou děsivý.Auto neprodám, už jsem si ho jednou vybral a prodej by byl značně nevýhodný
Ber to tak, že v první řadě se do diskuzí píšou poruchy a problémy, spokojenej majitel těžko bude popisovat, co mu všechno funguje :D . U každýho auta najdeš nějakou slabinu, Lada není zázrak, to by asi stála o dost víc.
Každopádně přeju spokojenej a bezproblémovej provoz.
Jiri
Příspěvky: 867
Registrován: pon čer 07, 2004 22:41

Příspěvek od Jiri »

Honzo, když budeš mít štěstí na slušnšj kus tak to tak zlý není:-) a co se týče velikosti - já bych řekl že na to jakej to má rozvor je to docela velký i vevnitř..... prostě srovnávat to s autama co mají rozvor 2700 nemůžes----
co píšeš o tom že ladu se nevyplatí prodat toje fakt, ceny ojetin jsou velmi nízké když koupíš ojetinu co má 3 roky a 30000km zaplatíš za ní něco okolo 100000.
pak už to tak moc rychle dolů nepůjde
tenkrat jsem to kupoval s tim že stejne draha felda by v kombiku mela 150000km a 5-6let stara = tedy dnes bych se ji asi taky chtel uz zbavit, ale naklady na opravy by byly mensi i kdyby byly zavady stejne... a hlavne servis na kazdem rohu...
franta
Příspěvky: 95
Registrován: stř čer 09, 2004 16:07

Příspěvek od franta »

Honzat: Nevím, tedy jestli to myslíš vážně, ale lada211. , a malá. Podívej se u konkurence, jediný konkurent co do velikosti je logan a ten je s cenou na tom podobně. Jinak další auta srovnatelná velikostí jsou o desítky tisíc dražší. Co do poruch, mám jí dva roky 41000, kombinovaná spotřeba 5,9l/100km, jediná věc výměna prostředního dílu výfuku, trochu rezonoval kolem 3-3500 ot. Takže maximální spokojenost.
Franta
rudo.
Příspěvky: 397
Registrován: pát úno 17, 2006 19:10
Bydliště: Prešov

Příspěvek od rudo. »

Jiří,díky za informácie tykajúce sa prevodoveho oleja. Vidím, že táto situacia po kupe auta tu už bola. Podobne ako Honzo som reagoval aj ja. Rozdiel je zrejme ten, že Honzo kupil auto nove a prevdepodobne dal za ňho dvakrat viac ako ja. Auto mam 5 mesiacov, najazdil som sice len 5000 km, zavady som mal po starom majiteľovi, oprava nestala skoro nič, akurat to sklamanie z kupy na zaciatku, dosť sa podobajúce Honzovmu. Teraz, ale som maximalne spokojny a som rad, že som si kupil prave tuto znacku. Klopem na drevo. Podotykam, že este stale nie som fanusikom Lady. :hello2:
honzat
Příspěvky: 198
Registrován: stř dub 26, 2006 07:49
Bydliště: Tachov

Příspěvek od honzat »

Dneska ráno jsem našel pod Ladou olejovou skvrnu asi 15 cm vypadá to na převodovku , až přijdu s práce tak se na to podívám. Mám najeto cca 3000 a měl jsem tyto závady:
vadné relé stěračů
otvírání zadního okna
smrdí katalyzátor
Jinak co se týká velikosti Lada má velký kufr, ale malý interiér, zkuste si natáhnout nohy na místě spolujezdce.
honzat
Příspěvky: 198
Registrován: stř dub 26, 2006 07:49
Bydliště: Tachov

Příspěvek od honzat »

před koupí Lady jsem uvažoval i o Loganu, ale Logan je ošklivý a má malý vstup do kufru, ale jinak je uvnitř větší(má větší rozvor), dílenské zpracování je lepší, motror slušný, volant padne lepší do ruky, ale Logan byl od začátku konstruovaný tak aby se co nejvíc ušetřilo, takže právě tady může být zakopaný pes. Jinak Lada je designově nadčasová, není to tuctové auto a má velmi slušný motor(i když zatím nedosahuji spotřeby jakou uvádíte)
Zamčeno

Zpět na „Diskuse k modelové řadě“