Air box neboli čistič vzduchu a jeho úpravy
Moderátor: Moderátoři
- Matej
- Příspěvky: 338
- Registrován: pát srp 11, 2006 21:27
- Bydliště: Hlohovec SK
- Kontaktovat uživatele:
Re: Air box neboli čistič vzduchu a jeho úpravy
Chcel by som vedet že či s takym upravenim filtrom prejdem cez stk. viete mi poradiť?
- Křečík Barbuška
- Příspěvky: 11118
- Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
- Bydliště: Brno
Malý poznatek, možná to tu již padlo, ale dnes ráno se u nás teplota propadla na nějakých -5°C a při vyřazení po delší rychlejší jízdě cca. 60-70Km/hod jsem zaznamenal neschopnost motoru udržet volnoběh, pravděpodobně došlo asi k zamrzání něčeho v karburátoru neb mám ještě osazen 100% ořezaný filtrbox. Jsou vaše zkušenosti podobné? Dále by mě zajímalo, jestli bude docházet k tomuto jevu i po po instalaci klasického boxu, ale v režimu nasávání chladného vzduchu tj. bez předehřevu od svodů. 2105ka jezdila bez předehřevu spolehlivě, ale jsem zvědav jak se bude chovat 15ctka.
Lada Granta Liftback 1,6 16V platinum - téměř normální auto
Lada Granta Liftback 1,6 16V bílá - necháme se překvapit
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107, VAZ 1117
Lada Granta Liftback 1,6 16V bílá - necháme se překvapit
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107, VAZ 1117
Nase zkusenosti jsou pozitivni. Filterbox mame obrezanej 20 let a problemy tohohle razu jsme nikdy nezaznamenali. Divny ne?Koko Loko píše:Jsou vaše zkušenosti podobné?
mimochodem, tak pekny auto a je tak zbastleny tou cernou maskou a hroznejma poklicema a ty blinkry, no skoda mluvit. fuj
Calling name Bastl One
Calling name Bastl One
- Krwel
- Příspěvky: 128
- Registrován: stř čer 02, 2004 07:40
- Bydliště: Říčany u Prahy
- Kontaktovat uživatele:
A jakej mas karburator? Na 05 to bylo neustale na prostredni poloze a nebyl problem. Ale ted u 07 jsem minulou zimu jel po dlouhy dobe na benzin a nechal klapku na zimu a po nejaky dobe to pomalu, ale jiste prestavalo jet, az to dojelo uplne. Tal jsem chvilku pockal, prepnul ve volne chvili klapku a pak uz nebyl problem.
- Křečík Barbuška
- Příspěvky: 11118
- Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
- Bydliště: Brno
Mám tam Ozóna, ale tipnul bych na to zamrzání neb přez den to chodilo dobře, ale jel jsem pak večer a zase to nebylo ono. Koneckonců teď se již musí jezdit obezřetněji, takže ořezané sání ztrácí na významu, zítra nahodím klasiku a uvidí se.
Lada Granta Liftback 1,6 16V platinum - téměř normální auto
Lada Granta Liftback 1,6 16V bílá - necháme se překvapit
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107, VAZ 1117
Lada Granta Liftback 1,6 16V bílá - necháme se překvapit
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107, VAZ 1117
- Křečík Barbuška
- Příspěvky: 11118
- Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
- Bydliště: Brno
Ono stačilo trošku polevit z tempa a rozchodilo se to, každopádně jsem nahodil klasický airboxík a vrátil pružinu do membrány ovládající druhou komoru a z bílého dravce se stal lenošný leč poslušný oslík
.
Lada Granta Liftback 1,6 16V platinum - téměř normální auto
Lada Granta Liftback 1,6 16V bílá - necháme se překvapit
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107, VAZ 1117
Lada Granta Liftback 1,6 16V bílá - necháme se překvapit
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107, VAZ 1117
-
Pool
ale kdyz je motor studenej tak se mu schvalne privadi teplej
K&N namontuj a nemej strach. ono to pojede v pohode
motoru se bude lip dychat nez pres seriovej airbox
K&N namontuj a nemej strach. ono to pojede v pohode
E36 330i coupe skoro Alpina, Mauritiusblau Metallic - Crash Packet
Dokud karu nerozdelas, nevis o ni nic
Chatka 12 forever
Buková Drift Challenge Team
Romania team 2009
Dokud karu nerozdelas, nevis o ni nic
Chatka 12 forever
Buková Drift Challenge Team
Romania team 2009
no ved hej ale vsetko do urcitej miery. ja som s tym este teda problem nemal jazdim s otvorenym stale. kym sa to zohreje ide to trochu chrchlavo ale zohriate je to very goodPool píše:To mi ale řekněte čím to je? Vždyť jsme to probírali mockrát že studený a vlhký vzduch je pro motor lepší.
21043, 21063, 2121, 21214, 2123....
Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4, Range Rover 4.4i, Audi Q7, 4.2FSI
Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4, Range Rover 4.4i, Audi Q7, 4.2FSI
- Křečík Barbuška
- Příspěvky: 11118
- Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
- Bydliště: Brno
Ano, ale všeobecně se myslí letní podmínky, pokud je lehce pod bodem mrazu, vlhký vzduch, tak při silném proudění ke kterému v karburátoru dochází může dojít vysrážení vzdušné vlhkosti a následnému vytvoření námrazy.Pool píše:To mi ale řekněte čím to je? Vždyť jsme to probírali mockrát že studený a vlhký vzduch je pro motor lepší.
Lada Granta Liftback 1,6 16V platinum - téměř normální auto
Lada Granta Liftback 1,6 16V bílá - necháme se překvapit
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107, VAZ 1117
Lada Granta Liftback 1,6 16V bílá - necháme se překvapit
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107, VAZ 1117