POMOZTE !!!! Podklady pro budoucí LADAslovník

Free pokec (aj keď Ondra 07 by to celé zmazal)

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Ivo
Příspěvky: 1730
Registrován: ned led 29, 2006 19:07
Bydliště: Janovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivo »

Já když jsem naposledy kupoval dutinky, tak jsem si domů donesl krabici cigaret, ale bez tabáku. Ten se musel koupit zvlášť a naplnit do dutinek.
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Příspěvek od Michal Pokorný »

Ivo píše:Já když jsem naposledy kupoval dutinky, tak jsem si domů donesl krabici cigaret, ale bez tabáku. Ten se musel koupit zvlášť a naplnit do dutinek.


:lol: :lol: ano - i to jsou dutinky, ale to už asi s fastonem nemá nic společného
VAZ 2101, VAZ 2104, Škoda Fabia 1,4 16V
ex. 2xVAZ 2101, 2xVAZ 2105, 2xVAZ 21044i, Škoda Favorit 135 GLXi, VAZ 2111, Lada 4x4, Peugeot 206 1,4 HDi, VAZ 2104
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11031
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Majo píše:to taky, ale ked si u nas v obchodoch budes pytat dutinky bez blizsieho upresnenia, tak dostanes toto...
U nás by jsi dostal toto http://www.ges.cz/?ipp=12&lang=cz&cur=C ... ES06600964 .
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
jiri.k
Příspěvky: 228
Registrován: sob črc 25, 2009 19:27
Bydliště: hradec kralove

Příspěvek od jiri.k »

jakpak to dopadlo se slovnikem? vzniknul vubec?
Uživatelský avatar
Malda
Příspěvky: 1013
Registrován: čtv srp 18, 2005 13:17

Příspěvek od Malda »

mimochodem, tak pekny auto a je tak zbastleny tou cernou maskou a hroznejma poklicema a ty blinkry, no skoda mluvit. fuj
Calling name Bastl One
Uživatelský avatar
Luděk Musil
Příspěvky: 10505
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Luděk Musil »

ale práce poněkud ustaly. L.
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Uživatelský avatar
Petr HC
Příspěvky: 2295
Registrován: stř lis 21, 2007 11:27
Bydliště: Hořice

Příspěvek od Petr HC »

jiri.k píše: jakpak to dopadlo se slovnikem? vzniknul vubec?

Luděk Musil píše: ale práce poněkud ustaly. L.

Zkusím zauvažovat proč . Již několikrát jsem okolo tohoto tematu „prošel“ a vždy po přečtení prvých dvou hesel jsem od toho utekl . Konkrétně :
ad A) mimo to, že hned ve třetím slově je hrubka z vyjmenovaných slov, je celý odstavec nesmysl, poněvadž AC pumpa je skutečně palivové čerpadlo a ne akcelerační pumpička. Tam by zkratka měla být ACC (asi acceleration convey) . AC u dopravního čerpadla je proto, že dávkuje palivo přerušovaně (analogie – střídavý proud). DC pumpa je odstředivé ,příp. zubové či jiné čerpadlo, které dodává kapalinu plynule (analogie – stejnosměrný proud) . Pokud se mýlím, mýlí se i několik desítek odkazů na Google (i když tam nazývají všechna dopravní čerpadla AC pumpa).
ad B) Bazmeq se píše bazmek a opět třetí slovo textu je …. řekněme – netisknutelné . Bazmek - rusky хренотень bych spíše charakterizoval jako čvonč, caplík, čudlík , veksl , cosi , atd.
Dále se slovník kupodivu nehemží spoustou gramatických chyb jako ostatní témata .
P.S. Promiňte mi tuto profesionální deformaci , ale přestože učím předměty z oboru elektro ,jímá mě hrůza z písemných projevů dnešních mladých lidí (nota bene i proto ,že dnes není problém překlep opravit a řadu gramatických chyb najde sám textový editor) a to nemluvím o slohu .
Buran
Příspěvky: 12
Registrován: pon led 18, 2010 20:41
Bydliště: Hořovice

Příspěvek od Buran »

Hned jsem si slovník vytiskl, a běžel jsem si ty jednotlivé díly a dílky najít. Je to šikovný, aspoň budu moct machrovat co všechno na tom autě mam. Jen jsem narazil na problém na konci u hesla "špajzka". Je tam, to teda jo. Všechno sedí, včetně toho lítání. Jen nevim, kde z toho leze ten kardan. Že to v tom rusku popletli a zapomněli ho na mojí priorku namontovat?!? :shock: :twisted:
Uživatelský avatar
Saša
Příspěvky: 3359
Registrován: pon črc 09, 2007 16:08
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od Saša »

Jó tuhle luxusní vymoženost již Priora nemá .
VAZ 2102 r.v.74 1984-1997 "Legenda"
VAZ 21043 r.v.90 1996-White Lady - nyní v GO. VAZ 21044 r.v.96 2007-(muzeum koroze)
VAZ 2106 r.v.78 2008-a dál...
VAZ 2105 r.v.87 12/2012-Rudý dělník
Nikdy neříkejte že to nejde,protože se v zápětí objeví někdo kdo neví že to nejde a udělá to!
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvek od Jelen »

Petr HC, poprosil bych o korekci slovníku, pustím se teď do jeho oprav, ale kdybych něco přehlídl, tak aby to tam nezůstalo. Je to opravdu plné bludů.
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12117
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Když je tolik diskutovaný to slovo ACpumpa, tak nedávno jsem v knihkupectví narazil na Slovník pojmů automechanika nebo jak se to přesně jmenovalo. Tak jsem to otevřel, našel rejstřík a jal se hledat. No v rejstříku byly prej jenom nejčastější výrazy, tak jsem teda pak hledal podle kapitol. Našel jsem palivovou soustavu a prostě nikde tam ACpumpa nebyla. V jiných kapitolach už jsem neměl náladu hledat, navíc mi přišlo malinko blbý tam tu knížku studovat :mrgreen:

Jinak koukaje na to, že ve slovníku se něco hnulo, pak tam rozhodně nefunguje A36YKA a původní carakterizace bazmeku mi přišla stylovější (to sprostý slovo se dalo nahradit třeba jiným slovem). To zacyklený odkazování na sebe se mi prostě líbilo.

A některý ty odstavce bez diakritiky by chtěli přepsat.
A nehrotil bych to až tak vážně, bo riť musí byť!
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvek od Jelen »

Laďuša píše:Jinak koukaje na to, že ve slovníku se něco hnulo, pak tam rozhodně nefunguje A36YKA
taky jsem zjistil, tak jsem to musel odstranit.
Laďuša píše:To zacyklený odkazování na sebe se mi prostě líbilo.

viz. rekurze :-P :-D
Laďuša píše:A některý ty odstavce bez diakritiky by chtěli přepsat.
A nehrotil bych to až tak vážně, bo riť musí byť!

se ti řekne, je toho moc, ale už by to mělo být, kdyžtak mě doplň po icq, když to někdo psal, diakritika mu byla cizí. A taky bych to moc nehrotil, ale jestli má být ladaklub brán vážně, tak pryč s komunizmem a sprostými slovy. Acibuk už to tu taky zabalil, právě proto, že to tu je samej radikální socan, komouš, každej nadává na politiky, na všechny nový auta, na všechny úspěšný lidi i věci atd... ;)
Uživatelský avatar
zelvotron
Příspěvky: 6275
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od zelvotron »

Skoro bych řek, že ten bazmek (q) byl fór i s tím podle mě úmyslným zkomolením, tou "opravou" to úplně ztratilo smysl, jsem za původní verzi, a vůbec to věčný "co tomu řeknou lidi" (co tomu řekne vesnice :mrgreen: ) a "musíme reprezentovat Kelišová", nebuďte tak upjatý :P

btw. Jelene s tou politikou máš pravdu, ale že to říkáš zrovna ty, kterej to má i v podpisu ;)

A mimochodem díky tý chybě s AC pumpou jsme byli slavný :D :
http://forum.predseda.com/viewtopic.php?p=3470#3470

(něco mě říká, že se to tu už i řešilo a já sem sem dokonce i tuten odkaz dával, a vůbec, jsem za používat termín palivový čerpadlo, i když to má nevýhodu v tom, že v tom není pak zmatek :P )
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvek od Jelen »

zelvotron, podpis není ani spíš reakcí na politickou stranu, ale na vývoj ekoterorizmu u nás ;) Nejsem si vědom, že autor by byl příslušníkem nějaké politické strany, v ODS už snad není, ne? ;-) a jen tak mimochodem, nebyl tam bazmeq ale bazmeg a to podle mě byla chyba a né šprým ;)
Uživatelský avatar
zelvotron
Příspěvky: 6275
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od zelvotron »

Jo tož tak, no to je fuk, já to používám s q, na věci to ale nic nemění, předtím to bylo vtipný, teď je to o ničem. :|

Hele však já nic neříkám, měj v podpisu co chceš, akurát potom ten tvůj postesk o řešení politiky vyznívá poněkud naprázdno.
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Odpovědět

Zpět na „Poklábosme“