bílá VAZ 2103 - původní stav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12118
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Nádhernej stroj!! :P :P :P
Prostě nulatrojka...
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Jarda1
Příspěvky: 177
Registrován: úte říj 10, 2006 06:02

Příspěvek od Jarda1 »

Tak už se mi podařilo namontovat 2 pásky (pásky jsou na 13 palcová kola). Je to opravdu nádhera, bílá k bílé, perfektně to sedí, řek bych, že až pojedu, tak to bude až příliš provokativní, ale krásné. Montáž byla absolutně bez problémů – na bezdušovou barum 165/80 – briliant. Důležité je rovnoměrně zamačkat mezi ráfek a plášť a trochu si s tím pohrát, ale netrvalo včetně očistění technickým benzínem původního černého boku, aby pásek nezežloutnul cca 20 minut.
Zatím jsem viděl jen v garáži, uvidím co to udělá, až vyjedu na denní světlo. Příští týden sem hodím foto pro Vaše zhodnocení.
Fuksa.Tomas
Příspěvky: 309
Registrován: ned pro 11, 2005 20:05
Bydliště: Chrast
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fuksa.Tomas »

Mám dotaz.Kde se dají sehnat ty bíle pásky na pneumatiky???
Jarda1
Příspěvky: 177
Registrován: úte říj 10, 2006 06:02

Příspěvek od Jarda1 »

Lemy jsem objednal telefonicky v kontaktu na této stránce.
Celobílé jsou levnější než černobílé. Stály 1640 kč i s poštovným.
Následně jsem mu emailem zaslal na kterou adresu má lemy zaslat.

http://www.autum.cz/bile-ozdobne-lemy-na-pneumatiky.php
Fuksa.Tomas
Příspěvky: 309
Registrován: ned pro 11, 2005 20:05
Bydliště: Chrast
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fuksa.Tomas »

Dík moc za radu.
Jarda1
Příspěvky: 177
Registrován: úte říj 10, 2006 06:02

Příspěvek od Jarda1 »

Snad jen pro doplnění, na Ladu pasují lemy na 13 palcová kola. Protože jsem si ale nebyl z počátku tak úplně jist, že na Ladu jdou 13 palcové, tak jsme byli domluveni na případnou výměnu za jinou velikost.To už je ale pasé.
Uživatelský avatar
Ondrej
Příspěvky: 75
Registrován: stř zář 01, 2004 22:20
Bydliště: Zb.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondrej »

Jarda1 píše:A ještě mne zaujaly příspěvky s muzejními 2101.Ty jsou překrásné a u té modré to hodně zvedly ty bílé lemy. Asi se nechám také inspirovat. Informoval jsem se - stojí cca 1500 a jsou od firmy Atlas. Máte někdo zkušenosti s těmi lemy? Drží na pneumatice nebo se odlepují.
No jo, bílé lemy od Gerži, známá značka :) Mám několik známých, kteří je používají a všichni do jednoho na ně nadávají.
Jarda1 píše:Originál pneu s bílým bokem stojí cca 5000 kč/ks – dělá se v USA. To je opravdu palba. Myslím, že lem bude plnohodnotná náhrada.
Plnohodnotnou náhradou teda v žádném případě nejsou.
Za prvé, Gerža moc dobře ví, proč u nich udává max. rychlost 80kmh- viz poznámka Petra 06.
A za druhé, dnešní pneumatiky jsou z měkčí směsi, než se používala kdysi, takže ty lemy ty boky pneumatik rozedírají. Neplatí to pro nějaké staré OR6, to jsou ještě atrapy pneumatik z tvrdé pryže, ale naopak jeden kolega použil jakési drahé nové pneu jedné věhlasné značky a kromě toho, že ji ty lemy derou, tak na některých místech ve styku s bokem pneu ty lemy dokonce zčernaly.
Svého času jsem o těch bílých bocích také uvažoval, ale po konfrontaci s jejich zkušenostmi jsem se na to vykašlal.

Jinak v době, kdy přišly na ČSR trh lady a polské fiaty, byly už ozdobné prvky na ústupu a vozy z východu přece měly být moderními výrobky pro každodenní použití, takže pro soudruhy nějaké bílé boky pneu opravdu neměly význam- spíše by v té době působily archaicky. Když si přečtete nějaký test z první poloviny sedmdesátých let, kde redaktoři jásají, že výrobce v rámci modernizace nahradil další chromovanou ozdobu plastovou, pochopíte :)

Jinak na F124 se bílé boky pneu na přání dávaly- kromě toho, že 124 se začala vyrábět o nějaký ten rok spíše, než lady, je potřeba nezapomínat také na poněkud odlišné chápání takového auta na "západě". Tady byla lada nebo 125p vrcholem luxusu, u špageťáků jen průměrnou střední třídou :)
Uživatelský avatar
Karlík
Příspěvky: 3
Registrován: pát srp 25, 2006 12:53
Bydliště: Opava

Příspěvek od Karlík »

Ahoj Jardo1, máš nádherný leštěnky, to je fantazie! Ty bílé boky se mi moc líbí, opticky zvětšují kola a dodávají autu na exkluzivitě a určitě to nebude žádný tuzing. Myslím že těch 80 km/hod je optimálních a to, že je někdo odmítá, může být zapříčiněno také jejich cenou 1640 Kč za komplet. Takže bílým bokům zdar a na té bílé 03 zvlášť. Ještě mám jeden postřeh, sleduji toto forum asi rok a zdá se mi, že poslední dobou hodně vzrostla úroveň zde prezentovaných fotek,mám na mysli hlavně prostředí ve kterém jsou ta auta focena, prostě míň oprýskaných garáží a stodol nebo pozadí jako na vrakáči a to je myslím dobře. Např. ta bílá 03 na hrázi rybníka, tak ta se Ti Jardo fakt povedla :D .
Jarda1
Příspěvky: 177
Registrován: úte říj 10, 2006 06:02

Příspěvek od Jarda1 »

Tak Ladu jsem včera nafotil s bílými lemy, ale bohužel jsem zapomněl čtečku. Tak ještě vydržte. Můj dojem je ten, že se za Ladou otáčí ještě více lidí než dříve (a to už jsem jel hodně navečer). Auto teď nemá chybu. 15 km včerejší jízdu jsem si zase pořádně užil a vychutnal.

Jinak mne překvapila negativní reakce Ondreje na lemy. Kdyby lemy byly tak špatné, tak by je přeci výrobce nemohl vyrábět? Můj včerejší dojem z první jízdy s lemy byl absolutně bez problémů. Je pravda, že jedu tak maximálně 70 km/hod, abych si jízdu v tom tichu vychutnal.

Já na zimu plánuji dát mezi lem a pneu karosářskou žlutou pásku, abych od sebe oddělil a minimalizoval efekt zčernání. Také nepředpokládám, že příliš zničím pneu při mojich cca 300-500 km/rok.
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 9344
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vašátor »

Karlík píše: Ještě mám jeden postřeh, sleduji toto forum asi rok a zdá se mi, že poslední dobou hodně vzrostla úroveň zde prezentovaných fotek,mám na mysli hlavně prostředí ve kterém jsou ta auta focena, prostě míň oprýskaných garáží a stodol nebo pozadí jako na vrakáči a to je myslím dobře. Např. ta bílá 03 na hrázi rybníka, tak ta se Ti Jardo fakt povedla :D .
Jj, také jsem si toho všimnul. I toho, že víc a víc lidí si pořizuje leštěnky a vůbec zmizel dřívější boj o to, kdo bude mít více úprav, větší tuning... Jako by se spousta lidí, při pohledu na ty krásně leštěnky zde prezentované, rozhodla více pečovat o své autí. A to je dobře 8)

Jardo, už se těším na nové fotky :wink:
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
radek mb
Příspěvky: 5187
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od radek mb »

to Vašátor:kdybych měl auto z kulaté řady,tak si ho taky nechám jako leštěnku,ale 07 nejde nechat tak ,jak je,protože to je vo ničem...
jinak je fakt,že leštěnkářů přibývá a to je dobře
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Uživatelský avatar
Ctirad Vyskočil
Příspěvky: 410
Registrován: stř dub 13, 2005 21:05
Bydliště: Morašice u Znojma
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ctirad Vyskočil »

Tak jsem se konečně pročetl až sem.
Ahoj Jardo.
To jsem rád,že už jsi se sem dostal.
Doufám,že tu bílou krasavici uvidím brzy na vlastní oči. :wink:
Ctirad
Uživatelský avatar
dusin
Příspěvky: 1023
Registrován: čtv srp 26, 2004 17:42
Bydliště: Libomyšl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dusin »

Jarda1 píše:Lemy jsem objednal telefonicky v kontaktu na této stránce.
Celobílé jsou levnější než černobílé. Stály 1640 kč i s poštovným.
Následně jsem mu emailem zaslal na kterou adresu má lemy zaslat.

http://www.autum.cz/bile-ozdobne-lemy-na-pneumatiky.php
Ještě k tomu odkazu:všimly jste si drátěných kol?14x6" sada za 21000 kč?
Jarda1
Příspěvky: 177
Registrován: úte říj 10, 2006 06:02

Příspěvek od Jarda1 »

Tak konečně již pár foto s lemy.....:-)
Jarda1
Příspěvky: 177
Registrován: úte říj 10, 2006 06:02

Příspěvek od Jarda1 »

další
Odpovědět

Zpět na „Diskuse k modelové řadě“