211x

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Skalouš
Příspěvky: 667
Registrován: sob črc 10, 2004 17:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Skalouš »

Já za 2002 bez posilovače dal 305tkč. :-)
Sk.
__________________________________
Skálobus - Ford Transit 2,5L TDI - 2000 (Henry)
Citrouš - XM - 3,0L V6 24V - 1998 (André)
Lancia Y - 1.1i - 1997 (zatím bez jména)
Uživatelský avatar
Luděk Musil
Příspěvky: 10520
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Luděk Musil »

Teď trošku mimo mísu: právě jsem se vrátil z krátké služební cesty Brno - Boskovice a zpět a při cestě zpět jsem zhruba 10 minut před dvanáctou potkal mezi Boskovicemi a Blanskem tmavě stříbrnou 110, dokonce jsem stačil zaregistrovat kus SPZ a je to auto z okresu Blansko. Před 3 týdnama jsem ho potkal nad Lysicemi. Nevíte o něm někdo něco? L.
Wolf
Příspěvky: 1246
Registrován: úte čer 01, 2004 11:14
Bydliště: Kraj Lučanů
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wolf »

Anonymouse píše:...Kdyby neměla auta zadní náhon ale už přední, tak snad by ještě mělo smysl kupovat...
Na noveho bavora ani medoura nemam a jsem rad, ze mam klasicky pohon... W.
martina
Příspěvky: 86
Registrován: stř čer 02, 2004 12:28
Bydliště: praha

Příspěvek od martina »

nše r.v.2003 stálo ve slevě asi 269 tisíc komplet se vším všudy včetně liťáků (teda sámoška bez posilovače).
nojo, ceny lezou dolů :wink:

drahý anonymouse, jsi si jist, žes zavítal na správné fórum? ono asi těžko můžeš čekat od lidí, kteří si auto, které tu kritizuješ koupili a jezdí v něm, že ti odsouhlasí tvoje vyprávění. ale asi by sis bezvadně rozuměl se speedym, pokud tedy nejsi jeho klon :wink: :lol: i když on přiznával těmhle autům v jednom příspěvku cenu dokonce až 130 tisíc :wink:

ale jo v něčem souhlasit můžu - dovozce je fakt na utlučení, opravdu nějak nerozumím togliat. vedení, že tohle tu nechávají v této podobě fungovat

jo a mimochodem, co si příště na takové povídání založit vlastní témátko ať se nám to tu nemotá
m.
Uživatelský avatar
Luděk Musil
Příspěvky: 10520
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Luděk Musil »

martina píše:....... drahý anonymouse, jsi si jist, žes zavítal na správné fórum? ono asi těžko můžeš čekat od lidí, kteří si auto, které tu kritizuješ koupili a jezdí v něm, že ti odsouhlasí tvoje vyprávění. ale asi by sis bezvadně rozuměl se speedym, pokud tedy nejsi jeho klon :wink: :lol: i když on přiznával těmhle autům v jednom příspěvku cenu dokonce až 130 tisíc :wink: .............. . m.
Děkuji, Martino, že jsi to řekla za mně.
Jen bych měl doplňující otázku pro anonymouse zda-li se pod přezdívkou anonymouse neskrývá speedy? L.
Uživatelský avatar
dmatej
Příspěvky: 2845
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dmatej »

Anonymouse: tohle už tu bylo řečeno a zopakováno asi 5x, přečti si těch (možná částečně) svých 35 stránek a už si to nech. Pokud chceš, můžeš zavolat do CS AutoLada nebo do Togliatti a trošku s tím třeba pohnout, tady plkáš úplně zbytečně.

Krom toho mi přijde, že si trochu pleteš auta (2112 a Astra?!), to je ale jen detail...

....beton. Je to speedy. Ale nějakej zmatenej... asi tím počasím, či co.(?!) :roll:
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto) a Škleblík (VW Passat).
Skalouš
Příspěvky: 667
Registrován: sob črc 10, 2004 17:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Skalouš »

Škoda mluvit a cokoli tomu speedmousovi vymlouvat.
Zajímalo by mě který auto z doby před tolika lety, co on uvádí, mělo 16V motor s těma parametrama co Lada, atd...
Zdá se, že ten tvor opravdu neví o čem povídá.
Co se týká obchodní politiky CS Auto - jediný bod, kde s ním souhlasím.

Je škoda, že se díky mizerný reklamě, prodává namísto Lady, technicky výrazně zastaralejší a nezinkovaný Logan.

Začínam přemýšlet o tom, že budu nakupovat žehlící prkna.
Opatřím je kolečkama, rádiem s MP3 a na požádání airbagem řidiče.
Když se tomu udělá reklama a nalepí se na to logo nějaké známější automobilky, tak by to mohl být trhák. (Gumová nožní odrážedla k připevnění na boty budou samozřejmě v barvě vozu).
Sk.
__________________________________
Skálobus - Ford Transit 2,5L TDI - 2000 (Henry)
Citrouš - XM - 3,0L V6 24V - 1998 (André)
Lancia Y - 1.1i - 1997 (zatím bez jména)
Skalouš
Příspěvky: 667
Registrován: sob črc 10, 2004 17:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Skalouš »

Hledám lrůzná loga a nápisy LADA.
Rád bych si natisknul tričko. (Papíry do ingoustové tiskárny mám.)
Ale nemohu nikde najít nic, co by se dalo použít ve velikosti A4.
Založím na tohle nové téma v "Poklábosíme".
Sk.
__________________________________
Skálobus - Ford Transit 2,5L TDI - 2000 (Henry)
Citrouš - XM - 3,0L V6 24V - 1998 (André)
Lancia Y - 1.1i - 1997 (zatím bez jména)
Jiri
Příspěvky: 867
Registrován: pon čer 07, 2004 22:41

Příspěvek od Jiri »

TAk byl jsem si v melnice pro opravenou ladu, KONECNE servis kde autu rozumi, opravi co je treba. Jen skoda ze si pro auto nemuzu zajet tak jak to delaji jini po praci -- kdyz mi kolega rekl ze SRBA ma otevreno do 20 vecer a paj jeste do 12 v sobotu.. bylo by to bez zbytecne honicky pres den atd.
No taky vim kam auto nesmi, kde zkurvi na co se kouknou...
Prevodovka byla totalne v prdeli. Kdyz jsem auto koupil melo 2500km zdalo semi ze prevodovka moc huci. Zadny servis to nepovazoval za problem a kdyz jsem chtel aby opravili prevodovku ze obcas jde blbe radit dvojka tak nazacatku tvrdili "to je lada to si musi sednout" a pak jiinde "ze je to zbytecny ze to jsem detailista a stalo by to zbytecne penize". No je zazrak ze to vydrzelo tech 70000km s prevodovkou co musela byt evidentne "nacata"
Ad anonymus z casti souhlas, vse se vyviji a taky ceny a vybaveni aut. v roce 2001 kdy jsem ladu kupoval ja jako mirne ojetou a opravenou po bouracce na zadek. 5 let stara felda combi 1,6 se 100000km stala neco pres 180000kc takze mi pul roku stara lada za cca 140 000 prisla celkem slusna. Dnes tlaci cenu dolu nejen logan, tahlia, ale i korejci. Lada drzi cenu stale a nejvetsi inovaci je moznost posilovace (ja bych spis uvital ABS, ASR... prece jen je to na mokru a snehu mile).
Skalouš
Příspěvky: 667
Registrován: sob črc 10, 2004 17:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Skalouš »

S věcma jako ABS, ASR bych šetřil, protože mám pocit, že tyhle pochystátory vyrábí jen "pár" firem a firma Lada by je musela nakoupit za stejnou cenu, jako ostatní výrobci. Tím pádem by se cena musela nutně šplhat k cenám jiných výrobců.
Koukal jsem včera na velikostí a výkonem srovnatelný Lacetti SW a ten s ABS začíná na 388tkč. Takže když to srovnám s Ladou 2111 za 250tkč, tak mě ABS zas tak moc nezajímá.
A ty dvě fordky, co jsem jim už stihnul demontovat zadní nárazník, bez škody na Ladě to ABS nejspíš měli. :-)
Sk.
__________________________________
Skálobus - Ford Transit 2,5L TDI - 2000 (Henry)
Citrouš - XM - 3,0L V6 24V - 1998 (André)
Lancia Y - 1.1i - 1997 (zatím bez jména)
Uživatelský avatar
dmatej
Příspěvky: 2845
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dmatej »

Ach jo, asi bude lepší už na to radši neodpovídat... jednak to nemá smysl, jednak to tu už bylo. Takže, Speedomouse, sprostě jsem ti já osobně nenadával, ani jsem si nevšiml, že by tak činil někdo jiný, tvoje připomínky myslím všichni vzali na vědomí, cokoliv ještě dodáš, jen se opakuješ.
2110-2112 jsou podle mě jakýkoliv Astře na míle vzdálený, ale tvůj dojem ti vyvracet nebudu.
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto) a Škleblík (VW Passat).
Uživatelský avatar
Ctirad Vyskočil
Příspěvky: 410
Registrován: stř dub 13, 2005 21:05
Bydliště: Morašice u Znojma
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ctirad Vyskočil »

speedy+anonymouse
Chtěl bych jen něco dodat k té Astře.Nevím,co je na tom pravdy,ale když jsem se kdysi vyptával(asi před 4 roky)jednoho prodejce,tak mi bylo řečeno,že karoserie byla vyvíjena ve spolupráci s Japonci.Krom toho byl navíc motor vyvíjen s Porsche.Takže tady mi srovnávání s Astrou nějak nesedí.To je jen tak na okraj.
Jinak jsem stále zatím pro Ladu i kdyby prodali 100 000 Loganů.
Ctirad
Uživatelský avatar
JakubN
Příspěvky: 152
Registrován: pon dub 25, 2005 12:22
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

re: anonymouse

Příspěvek od JakubN »

Možná jsem vykřičník s velkým otazníkem vystřelený někam do hlubin Vesmíru, ale Ladu 2111 si kupuji z několika důvodů. Autům moc nerozumín (čímž si mnozí vysvětlují mé rozhodnutí :-)), ale z ekonomické teorie znám efekt zvaný "nepříznivý výběr" (který se většinou vysvětluje na autobazaru), proto si nechci kupovat ojeté auto. U nového je alespoň záruka.
Auto, téměř jakékoli, mi připadá jako neefektivní investice, takže jsem hledal něco levného, i když bych mohl pomýšlet i na dražší, ale např. ušetřit na vlastní bydlení mi přijde důležitější. A 2111 nabízí oproti cenově srovnatelným novým vozům silný motor a pro začínající rodinu dostatek praktického zavazadlového prostoru. Jediné, s čím jsem váhal, byla bezpečnost, ale srovnání s Loganem nevyznívá zase tak špatně (viz rubrika bezpečnost) a holt je to levné auto.
Možná v tom výběru hrála roli i troška fatalismu: před penzionem v ulici, kde bydlím parkovala týden slovenská 2111 a bez této náhody (s marketingem Lady v CR, který se limitně blíží 0) by mě Lada ani nenapadla. Možná i troška "exhibicionismu", že nebudu mít tuctové auto. Možná i záliba v ruských letadlech. Ale určitě hlavní roli hrála cena.
Uvidím, jak budu své rozhodnutí hodnotit po nějakém čase.
Nedokáži objektivně posoudit poruchovost a náklady na provoz, ale Lada 2111 mi prostě vychází výhodnější než Dacie Logan. A to, že se Logan začal tolik prodávat, vypovídá, že mám asi jiná kritéria výběru než ostatní. Já, pokud bych nenarazil na Ladu, bych asi skončil u Fabie Combi.
Jsem zvědav na "zážitky" s Ladou, ale říkám si: "Kdo neriskuje, nevyhrává". A "každá prohra je důležitá pro budoucí vítězství".
Uživatelský avatar
JakubN
Příspěvky: 152
Registrován: pon dub 25, 2005 12:22
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JakubN »

Anonymouse píše: V každém případě však Vám nákup auta přeju, přeju Vám radost z něj a ať padnete na dobrý kus :P 8)
Díky, uvidím, jak dopadnu :roll:
Uživatelský avatar
JmJ
Příspěvky: 6527
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od JmJ »

Anonymouse píše:dmatej a Skalouš:
Orel much nelapá (jako JÁ much přece nelapám) a tak mne Vaše poťouchlosti z rovnováhy nevyvedou, cha, chááááá.
...
Na závěr, abych předešel osobním útokům nebo i přímo sprostým nadávkám (některým nekritickým obdivovatelům zn. LADA nadávky nečiní problémy, jak jsem měl tu pochybnou čest zjistit):
osobně mi konzervativní auta nevadí, ba právě naopak, nemělo by to však být kouzlo nechtěného, to si ale každý musí přebrat sám a je jeho věc.
Co je cilem tvych prispevku? Zrusit LADA forum, nebo si nekoupit LADU? To prvni se ti moc nepodari, to druhe je jen tvoje vec a jestli citis nejake vycitky, tak to zkus u zpovedi ;-).

V podstate tady stale a dokola opakujes to same. My to vsichni vime, nevadi nam to, mame auta jaka mame a koupili sme si to co sme si koupili. Jestli cekas, ze ti tu nekdo napise: Lada je srot, nikdy si to nekupuj!, tak to asi cekas na spatnem miste.

Ostatne z toho, jake pises slohovky a jak casto, se da usoudit, ze jsi bud nepracujici milionar, nebo nudici se prumerny obcan. Pokud jsi to prvni, pak nevim co tu resis, pokud to druhe, tak zacni neco delat, at jsi to prvni ;-). Ale prosil bych, nas uz do toho netahej :-). Dekuji.
VAZ 2104 1.3 1989
Odpovědět

Zpět na „Diskuse k modelové řadě“