CB

Free pokec (aj keď Ondra 07 by to celé zmazal)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hurikán »

Petr HC, jasné. :D Probereme na srazu. Já jsem hodnotu činitele uvedl jen jako příklad. Jelikož jsem kdysi byl donucen použít na CB kabel se Z=75Ω :oops: , tak mám pocit, že činitel potom vycházel právě nějak kolem hodnoty 1,3. Je ale dost možné, že si to již pletu. Je to min. 10 let zpátky.
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11032
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Jen si vykládejte dál, je to zajímavé a poučné.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
plavec
Příspěvky: 4714
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od plavec »

Petr HC píše:Do Jedovnice vezmu PSW/SWR metr , 50 ohm rozbočku , 50 ohm umělou zátěž , 50 ohm prodlužovací kabel , vlnoměr 27 Mhz a lambda/2 antenu , takže mohu zkontrolovat výkon transceivrů CB a event. nastavit optimální PSW anteny .Níže uvedený pramen doporučuje max . 2 pro ztrátu výkonu 11% , více než 3 již ohrožuje koncový tranzistor vysilače .
K délkám kabelu . Běžně doporučovaný a používaný kabel RG58 má činitel zkrácení 0,66 a jeho optimální délka pro 26,205 Mhz (střed pásma CB) je 3,64 m a násobky této hodnoty .
POZOR ! pokud je dodržena výstupní impedance transceivru , kabelu i anteny 50 ohmů (což obvykle splněno není) pak na délce kabelu vůbec nezáleží – takže je to jen jakási „z nouze ctnost“ , kompenzující všechny nedostatky v impedančním přizpůsobení.
Použitá literatura : Amatérské radio pro konstruktéry č. 1 a 3 / 94 .(Celá čísla jsou věnována problematice CB anten a TCVR) .



Ty měřáky klidně vezmi.Pokud budu moci, rád se budu koukat fachmanovi pod ruku, jak měří a nastavuje.Tyhle technický detaily jsou nějak docela mimo mě.Ale třeba se to naučím .Díky moc za ochotu. :wink:
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
Raduz
Příspěvky: 4069
Registrován: úte pro 04, 2007 09:22
Bydliště: Brandýs nad Labem

CB

Příspěvek od Raduz »

Já do auta scháním Elix 77s, chci ji udělat vyndavací-zandavací kvůli parkováni na ulici. Je to řešitelný pomocí takového jako šuplíku. Ale ta cena 600 :shock: Počítám že vyhodím kukačky a hodiny a bude tam místa dosti :!:
Naposledy upravil(a) Raduz dne čtv led 01, 1970 01:00, celkem upraveno 1 x.
®; Člen LKCS
Uživatelský avatar
Petr HC
Příspěvky: 2295
Registrován: stř lis 21, 2007 11:27
Bydliště: Hořice

Příspěvek od Petr HC »

Plavec , Honza - OX CH 15 – rozumím . (radiové spojení musí probíhat rychle ,stručně ,jasně , srozumitelně) .
Raduzi , cena 600 za slušnou CB je velice dobrá . Za 600 se mi podařilo jen jednou koupit CB-Phone (takový ten závěsný telefon ).
Pátrači , kdybych si měl vybrat na tom Aukru , pak jedině výrobky fy DNT(Carat ,Zirkon ,Formel ,HighWay)
Mají na vstupech MOSFET tranzistory a kruhový směšovač (záruka vysoké citlivosti přijimače) . Z ostatních snad jen Allamat 295 . Ale znáš to - z bazaru to chce mít štěstí na kus (těžko se dozvíš proč to prodává) . Na CB burzách jsou nabízeny od 1 do 2 tis.Kč (ale za 2 ji skoro nikdo neprodá).
Uživatelský avatar
Raduz
Příspěvky: 4069
Registrován: úte pro 04, 2007 09:22
Bydliště: Brandýs nad Labem

Příspěvek od Raduz »

Petr HC píše:Raduzi , cena 600 za slušnou CB je velice dobrá


To je za ten ŠUPLÍK!!! :shock:
®; Člen LKCS
Uživatelský avatar
Petr HC
Příspěvky: 2295
Registrován: stř lis 21, 2007 11:27
Bydliště: Hořice

Příspěvek od Petr HC »

Tak to jo ,šuplíčky jsou mastný . V Oktávce (r.v. 1968) jsem měl "šuplíkové" maďarské autoradio a šuplík byl skoro za polovinu ceny autoradia.
Uživatelský avatar
Patrac
Příspěvky: 3739
Registrován: stř srp 04, 2004 12:15
Bydliště: Brno - King field
Kontaktovat uživatele:

CB - dotazy rady

Příspěvek od Patrac »

tak povídejte sem s tím kdo co máte v autě značku typ popřípadě foto.a jak jste s tím spokojeni. Jakej to má dosah jakou anténu a tak. Chci něco do auta tak poraďte. Má smysl kupovat něco staršího? nebo raději něco nového.. co k tomu koukám je k tomu spousta ptákovin všelijakých krabiček převaděčů a pod. Rozhodně potřebuju něco co se dá z auta lehce vyjmout a zase vrátit nejlíp jak psal Radůz (šuflík) jednak kvůli krádeži a druhak kvůli tomu že bych si s tím možná občas "pohrál" i doma :)
Lada Niva M:1/8,5
Kia Cee´d SW 12.12.2011- ???
21044 - ice dream rising 1.11.2006-19.12.2011
2107 - red storm rising 1.5.2003-1.11.2006
Uživatelský avatar
Raduz
Příspěvky: 4069
Registrován: úte pro 04, 2007 09:22
Bydliště: Brandýs nad Labem

Příspěvek od Raduz »

No teď mám Intek ručku kterou koupíš i s kabelem pro zapojení do auta.
viz: http://www.elix.cz/?q=h-520-plus
ještě jsem si dokoupil repro pro lepší slyšitelnost ve vysokých rychlostech :D ,
až mi budeš lepit tu sluneční clonu na sklo zevnitř tak to uvidíš.
Nebudu clona se nekoná..P.
Naposledy upravil(a) Raduz dne stř říj 01, 2008 12:34, celkem upraveno 1 x.
®; Člen LKCS
Uživatelský avatar
Patrac
Příspěvky: 3739
Registrován: stř srp 04, 2004 12:15
Bydliště: Brno - King field
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patrac »

Lada Niva M:1/8,5
Kia Cee´d SW 12.12.2011- ???
21044 - ice dream rising 1.11.2006-19.12.2011
2107 - red storm rising 1.5.2003-1.11.2006
Uživatelský avatar
utia
Příspěvky: 405
Registrován: úte pro 13, 2005 14:57
Bydliště: Praha

Příspěvek od utia »

Neco se uz probiralo zde, zkus se podivat http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php?t=2062&start=0

Take si chci letos nejake CB poridit, premyslim o necem starsim (mozna Alamat). Kazdopadne az si vyberes dej vedet jak budes spokojeny.
Ha tak tady se to probíralo a já to hledal takže přesunu to k tématu.P.

Mimochodem - pokud vim pouzivani vysilacky ridicem za jizdy je zakazane ne? Slysel jsem ze celni sprava dela monitorovani vysilani a vybira si podle toho co na sebe reknes...
Naposledy upravil(a) utia dne stř říj 01, 2008 13:50, celkem upraveno 1 x.
Dva dny nato seděl Pú na své větvi,
pohupoval nohama sem a tam,
vedle něj, stály čtyři hrníčky medu...
Uživatelský avatar
Petr HC
Příspěvky: 2295
Registrován: stř lis 21, 2007 11:27
Bydliště: Hořice

Příspěvek od Petr HC »

Já mám HighWay (obr.) max spokojenost – je miniaturní ale klasická montáž – ne SMD (tedy snadno opravitelná), antena amatérská – z vojenského ohebného „biče“. O dosahu – to by bylo na dlouhé povídání – od 5 do 150 km .
Starší neradím kupovat tomu ,kdo si neporadí s její opravou . Prohlédl jsem si odkaz Radůze a byl jsem mile překvapen novou generací staniček fy Intek (solidní italská firma – dříve vyráběla jen PMR stanice) . Ta ručka s držákem a napájením z autobaterie H 520 je moc pěkná a cena - 3490 CZK je mírně nad průměrem . Velkým nedostatkem (a snad jediným) je výstupní nf výkon 0,3 W .Pro dobrý poslech v rychleji jedoucím autě je potřeba min . 3 W. Líbí se mi i Intek 110 plus za 2092 CZK . Kdybych přišel k penězům snáze než prací (dnes už pouze důchodem) koupil bych si Intek 795 plus – export za 3090 CZK (je miniaturní , má 80 kanálů vč AM – i Polské půlené a je rozšiřitelná na 20 W vf výkonu – není ale v ČR povoleno ) . Všechny ceny jsou vč.DPH . Autostanice lze snadno provozovat i doma – ze starší autobaterie nebo z externího síťového zdroje . Velmi pěkné stolní stanice zde uveřejněné, jsou bohužel jednoúčelové zbytečně velké „bedny“ .
P.S. Nutné „ptákoviny“ jsou napájecí kabel , mikrofon , antenní kabel a antena event .adapter k ručce – bez nich to ale „nechodí“ .
Přílohy
highway.jpeg
highway.jpeg (16.12 KiB) Zobrazeno 2119 x
Uživatelský avatar
plavec
Příspěvky: 4714
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od plavec »

Mám formel1. Prý jednoduchá, dobře jištěná a citlivá stanička. Už nevím kolik stála, ale byla od opraváře, nějaká starší.Možná i ze dvou kousků udělal jeden :P musel jsem si jen koupit magnetku a zástrčku zapalovače a mám jí udělanou tím pádem lehce vyndavací.



Pátarači a co tohle? http://www.vltava2000.cz/vysilacky/good ... sID=tcb550 Za sotva 1500kč je to ta nejlevnější nová. K tomu jen nějakou anténu za cca tisícovku a jedeš. :roll:
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
utia
Příspěvky: 405
Registrován: úte pro 13, 2005 14:57
Bydliště: Praha

Příspěvek od utia »

Dva dny nato seděl Pú na své větvi,
pohupoval nohama sem a tam,
vedle něj, stály čtyři hrníčky medu...
Uživatelský avatar
Raduz
Příspěvky: 4069
Registrován: úte pro 04, 2007 09:22
Bydliště: Brandýs nad Labem

Příspěvek od Raduz »

utia píše:Co si myslis o tomhle? http://www.vysilacky.com/elix77s.html


To je ona má vysněná! :P
Škoda že ji už nedělají!
Taky mě zajímá názor odborníka. 8)
®; Člen LKCS
Odpovědět

Zpět na „Poklábosme“