fólie

Moderátor: Moderátoři

Nemo
Příspěvky: 784
Registrován: stř pro 07, 2005 23:50
Bydliště: Praha-západ

Příspěvek od Nemo »

Vyndání zadního skla je záležitost, ...takříkajíc (slušně) s prstem v nose na tři minuty. Nandání z5 řekněme 10 minut, když se s tím budu babrat.
Věř, že v půlce lepení si budeš nadávat, proč's to sklo nevydělal. Pátrač má recht.

No, každopádně Ti přeju, ať se akce zdaří k Tvé radosti. 8)
Lada ? - tím jezdit, není normální !
>2121- ? hniloba s velkou budoucností! Již vyvařená a bojeschopná.
Uživatelský avatar
Patrac
Příspěvky: 3739
Registrován: stř srp 04, 2004 12:15
Bydliště: Brno - King field
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patrac »

Nemo píše:Vyndání zadního skla je záležitost, ...takříkajíc (slušně) s prstem v nose na tři minuty. Nandání z5 řekněme 10 minut, když se s tím budu babrat.
Věř, že v půlce lepení si budeš nadávat, proč's to sklo nevydělal. Pátrač má recht.

No, každopádně Ti přeju, ať se akce zdaří k Tvé radosti. 8)
jo jo vzpomeneš za hrozného kur...ní na moje a Nemova slova. Doporučuju zkusit si někde sehnat kousek fólie třeba tak 8/30cm a jen tak si ho nalepit na kousek zadního skla nejlépe někde v jeho spodní části. Získáš představu jak se ti to bude " bombasticky" dělat. A jestli sám přiznáváš že "kolmá" skla nic moc tak se máš na co těšit na zadním...
Jo a bacha pokud máš vyhřívání a lepíš fólie zevnitř tak v případě demontáže nezapomeň po celou dobu nechat jet vyhřívání. jinak ti totiž "zůstane" na fólii :D :?
Lada Niva M:1/8,5
Kia Cee´d SW 12.12.2011- ???
21044 - ice dream rising 1.11.2006-19.12.2011
2107 - red storm rising 1.5.2003-1.11.2006
Uživatelský avatar
tarquin
Příspěvky: 73
Registrován: stř dub 11, 2007 09:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tarquin »

S vyhříváním určitě dobrá rada, díky.

Blbej dotaz teda.. jak se to sklo vydělává a dává zpět ? :) Předpokládám, že minimálně potřebuju nějakej tmel na zatěsnění.
Uživatelský avatar
Patrac
Příspěvky: 3739
Registrován: stř srp 04, 2004 12:15
Bydliště: Brno - King field
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patrac »

tarquin píše:S vyhříváním určitě dobrá rada, díky.

Blbej dotaz teda.. jak se to sklo vydělává a dává zpět ? :) Předpokládám, že minimálně potřebuju nějakej tmel na zatěsnění.
co blbneš
vytáhneš ven ten stříbrnej klínek po obvodu a vytlačíš sklo ven sejmeš z něj těsnění
nalepíš fólii, pak nasadíš těsnění na sklo natřeš ho třeba mýdlem založíš do drážky lanko a ve dvou nasdíš do okna pak zaklepeš klínek zpět a hotovo.
Lada Niva M:1/8,5
Kia Cee´d SW 12.12.2011- ???
21044 - ice dream rising 1.11.2006-19.12.2011
2107 - red storm rising 1.5.2003-1.11.2006
Little Red Riding Hood
Příspěvky: 2585
Registrován: ned zář 25, 2005 21:38
Bydliště: Olomoucity-Brnotown
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Little Red Riding Hood »

jen upřesním to nasazení, vemeš si dostatečně pevne a co nejvíc kluzké lanko, špagat nebo podobně (ja ted narazil na naprostej bestof: a to je prádelní šnůra, taková ta v plastovo/gumovém povlaku)... potřebuješ to tak dlouhe aby jsi obmotal cele okno a ještě se ti to překrylo (když říkám překrylo nemyslím 3 cm :mrgreen: ale nech si kus navic ad se ti to dobře drží).... špagát vemeš a nastrkáš ho do drážky (do te první), co možná nejhloubějš, mydlová voda, olej nebo něco podobného není od věci.... jak už máš špagát kolem namotanje, tak se ti překříží a motáš jakoby druhe kolo, tak si necháš od překřížení tak 10 - 15 cm na každou stranu navíc a uděláš na koncích suky, tyhle suky musíš však taky schovat do drážky!!!!!!! díky nim si pak "nahodíš" gumu přez hranu rámu.. no položíš si sklo do polohy kde by mělo být, prostě hojen položíš do rámu, chytneš za konec špagátku (jen jednoho, druhej máš proto kdyby ten první selhal) a pomalu táhneš, suk ti nahodí gumu přez hranu a pak už to jde samo a okno ti krásně zajíždí na svoje místo, nejhorší můžou být rožky, tam je potřeba občas pomoc si šroubováčkem... nezapomen bud sám, nebo někoho kdo ti bude venku porovnávat okno (doprava doleva ad.. )..
Uživatelský avatar
Saša
Příspěvky: 3359
Registrován: pon črc 09, 2007 16:08
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od Saša »

Vše jak píše LRRH jen jestli mohu poradit je dobré rám okna i gumu potřít resistínem ML místo vody s mýdlem . Má velmi dobré kluzné vlastnosti (zasychá tak hoďku) takže času dost , okno tam krásně vklouzne a zaručeně tama nepoteče a nebude to reznout .
Mnohokrát vyskoušeno .
Přebytky se po zaschnutí lehce setřou benzínem .
Resistín nelepí takže okno jde kdykoli znovu vyndat .
VAZ 2102 r.v.74 1984-1997 "Legenda"
VAZ 21043 r.v.90 1996-White Lady - nyní v GO. VAZ 21044 r.v.96 2007-(muzeum koroze)
VAZ 2106 r.v.78 2008-a dál...
VAZ 2105 r.v.87 12/2012-Rudý dělník
Nikdy neříkejte že to nejde,protože se v zápětí objeví někdo kdo neví že to nejde a udělá to!
Maysner
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv črc 06, 2006 13:22
Bydliště: Brno

Příspěvek od Maysner »

pro vyndavani neni treba ten klinek vytahovat. pro jeho zachovani uz vubec nevytahovat. normlane zevnitr pomoci plochyho sroubovaku (pouzivam 5mm nebo o neco vic sirokej) dostat to tesneni za ten plech pres kterej je navliknuty. funguje to bez problemu. vytahuju tak okna porad. jen jedno okno mi prasklo, ale to uz bylo nacaty a to uz jsem jich par vytahal. klinek z tesneni nevytahovat ani po vyndani skla z tesneni. tesneni pak nasadis na okno a budes postupovat jak uz ti psali. :)
E36 330i coupe skoro Alpina, Mauritiusblau Metallic - Crash Packet
Dokud karu nerozdelas, nevis o ni nic :-P

Chatka 12 forever
Buková Drift Challenge Team
Romania team 2009
Štěpán

Příspěvek od Štěpán »

Před tejdnem jsem lepil folie na citronovi, ale mám malinkej problém. Jak jsou po obvodu na zadním a na zadních bočních okýnkách takové malé černé tečky, ( něco jako plynulej přechod od kraje skla směrem ke středu ) tak mi v těch místech folie nelepí. Když se podívám zvenčí na okno, tak po obvodu mám světlejší pruh.
Nevíte, jak tento problém vyřešit? :cry:
Uživatelský avatar
tarquin
Příspěvky: 73
Registrován: stř dub 11, 2007 09:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tarquin »

U toho zadního okna sem hlavně ztroskotal na tom, že jak je to zaoblený tak to na to nesedne, jak ste to vyřešili ? Dyť ten jeden kus na ten oblou snad ani sednout nemůže... :?:

Jinak to okno vypadá jako dost složitá operace teda, a ještě když u toho praskaj :idea: Rozhodně dík za vyčerpávající rady.

http://www.youtube.com/watch?v=t0e_F3TacPI
Uživatelský avatar
Luděk Musil
Příspěvky: 10520
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Luděk Musil »

tarquin píše:Jinak to okno vypadá jako dost složitá operace teda, a ještě když u toho praskaj
Coseserešmikuláševlétě .... :D ... překlad: máš zbytečné obavy.
Vyjmutí a nasazení okna je jedna z nejjednodušších operací. A kdyby Ti to okno (zcela čistě náhodou) prasklo - tak mám doma jedno, možná i dvě, náhradní. Stačí říct. L.
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Uživatelský avatar
tarquin
Příspěvky: 73
Registrován: stř dub 11, 2007 09:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tarquin »

Luďku, uklidnils mě.

Ještě jedna věc, tvarování horkovzdušnou pistolí : http://www.autodoplnky.cz/montaze/slunecni-folie/
Uživatelský avatar
plavec
Příspěvky: 4715
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od plavec »

Tak se taky přidám se svou troškou do mlýna.NA hradní střele mám folie už od koupě. NEchal mi je tam předchozí majitel.A nejdřív jsem si nemohl zvyknout, v noci z toho není nejlíp vidět, ale pak jsem se otrkal. Couvat v noci s foliema není nejlepší, ještě k tomu vezmu-li v potaz jak málo svítí "couvačky". Co ale je naprosto špičkový , tak je to, že v létě vážně pohltí dost tepla a je to docela znát, když auto stojí na vyhřátém parkovišti, tak je v něm o trochu líp, než kdyby tam folie nebyly.Bez nich už si to nedokážu představit, to pak není auto ale výkladní skříň na kolečkách. :wink: Dovnitř taky nemusí kdekdo čučet, však tam mám stejně samý haraburdí, tak ho mám aspoň i částečně schovaný. CEnu netuším kolik za to dal, neřešil jsem.Na STK měli kecy, že asi nebudou mít propustnost, jakou předepisuje vyhláška, ale po předložení dokladu s atestem technik zabrblal, že mi to teda jako pustí, a napíše že mi nešly stahovat okýnka, ale musím to hned doma strhnout. :shock:
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
Jozef Matuška
Příspěvky: 147
Registrován: úte bře 22, 2005 08:30
Bydliště: Šurany, Slovensko

Příspěvek od Jozef Matuška »

tarquin U toho zadního okna sem hlavně ztroskotal na tom, že jak je to zaoblený tak to na to nesedne, jak ste to vyřešili ? Dyť ten jeden kus na ten oblou snad ani sednout nemůže... :?:

Zabudni na to že s fóliou z Lidlu alebo hocijakou za par korún nalepíš zadné okno z jedného kusu. Tieto lacné fólie sú strašne tvrdé niečo ako celofán či ako sa to volá nedá sa formovať v oblúku. Videl som to nalepené z niekoľkých kusov a vyzeralo to otrasne. Kvalitná fólia je ako guma za tepla sa dá pekne formovať a preto to vieš nalepiť z jedného kusu aj v oblúku. Doma nalepíš s lacnou fóliou akurát zadné bočné, zadné len u kombíka nakoľko je rovné, sedan nie.
Uživatelský avatar
Miichaal
Příspěvky: 391
Registrován: pát led 20, 2006 18:07
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Miichaal »

boční okna jsou rovné..ty se lepěj docela v pohodě... ale zadní nešlo..takže muselo k odborníkům..jinak cena naepení folie s atestem od odborniku nevyjde o tolik min nez tonovani skel(pokud tam okna dovezete uz vyndane)...v noci se mi jezdi s foliema normalne...až na couvání...ani na osvětlené ulici si nejsem moc jistej a radsi couvam s vystrcenou hlavou z okinka a podle bočních zrcátek:-) a policajti me stavěli a nic na to nerikali...a na stk se s autem nechystam:-)
Uživatelský avatar
plavec
Příspěvky: 4715
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od plavec »

Miichaal píše:boční okna jsou rovné..ty se lepěj docela v pohodě...
u krabice jo, ale u desítky jsou ty boční skla zaoblený, ale nebude to snad nejhorší. :wink:
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Odpovědět

Zpět na „Karoserie a ostatní“