NIVA - palivové čerpadlo

Moderátor: Moderátoři

Hanuš
Příspěvky: 80
Registrován: sob říj 22, 2011 19:05
Bydliště: Krkonoše

Re: NIVA - palivové čerpadlo

Příspěvek od Hanuš »

ano když do svorky na obr pozice B pošlu 12V tak čerpadlo maká. Ale zdá se mi, že asi řídící jednotka, jak to dále zjistit?
Majo
Příspěvky: 6456
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Re: NIVA - palivové čerpadlo

Příspěvek od Majo »

Pre zaciatok zmeraj na relatku(A) ci ma 30 plus od prislusnej poistky a ci sa na ovladacej strane rele(85/86) objavuje +/-.
Edit: znovu som si to precital a doplnim: ak ma 85 plus, 86 musi mat minus. Ak nema, tak skutocne moze byt problem bud v RJ alebo este skor v imobilozeri
21043, 21063, 2121, 21214, 2123....
Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4, Range Rover 4.4i, Audi Q7, 4.2FSI
Cory
Příspěvky: 11724
Registrován: stř čer 14, 2006 17:14
Bydliště: Snina/Košice

Re: NIVA - palivové čerpadlo

Příspěvek od Cory »

Na kontakt 85 musi byt po zapnuti zapalovania privedenych +12V. Na kontakt 86 prichadza z RJ kostra prave vtedy, ked ma cerpadlo makat (pred startom a potom pocas startovania). Na kontakt 30 musi byt tiez privedenych +12V vzdy, ide to cez poistku. Po zopnuti relatka +12V pokracuje dalej do šedeho kablu k cerpadlu.
Lada 2171 Priora 1,6 MPi (2013), Lada 2105 v regenerácii (1985), Lada 21044 1,9 MPi (1998), Škoda Felícia 1,3 SPi - 40kw (1996), 2 x Babetta 210 (1984,1988), Simson 70 ccm (1989), Zetor 4011 (1966)
Hanuš
Příspěvky: 80
Registrován: sob říj 22, 2011 19:05
Bydliště: Krkonoše

Re: NIVA - palivové čerpadlo

Příspěvek od Hanuš »

Na pozici 30 jde od první nožové pojistky (15A) stale + , Na pozici 85 naměřím při zapnutém kličku a zasunuté druhé nožové pojistce také +, Na pozici 86 měřím +4V....
Cory
Příspěvky: 11724
Registrován: stř čer 14, 2006 17:14
Bydliště: Snina/Košice

Re: NIVA - palivové čerpadlo

Příspěvek od Cory »

A meras to pri zapnutom zapalovani? Zmeraj to v pocas zapinania zapalovania, alebo pocas startovania. Resp odpoj rele a zmeraj, ci pri zapnuti zapalovania allebo pri startovani sa objavi na kontakte 86 kostra.
Lada 2171 Priora 1,6 MPi (2013), Lada 2105 v regenerácii (1985), Lada 21044 1,9 MPi (1998), Škoda Felícia 1,3 SPi - 40kw (1996), 2 x Babetta 210 (1984,1988), Simson 70 ccm (1989), Zetor 4011 (1966)
Hanuš
Příspěvky: 80
Registrován: sob říj 22, 2011 19:05
Bydliště: Krkonoše

Re: NIVA - palivové čerpadlo

Příspěvek od Hanuš »

na pozici 86 jde v počase startování stalé cca 4V...žádná kostra nic...
Cory
Příspěvky: 11724
Registrován: stř čer 14, 2006 17:14
Bydliště: Snina/Košice

Re: NIVA - palivové čerpadlo

Příspěvek od Cory »

Tak potom chyba v RJ..alebo v imobilizeri.
Lada 2171 Priora 1,6 MPi (2013), Lada 2105 v regenerácii (1985), Lada 21044 1,9 MPi (1998), Škoda Felícia 1,3 SPi - 40kw (1996), 2 x Babetta 210 (1984,1988), Simson 70 ccm (1989), Zetor 4011 (1966)
Hanuš
Příspěvky: 80
Registrován: sob říj 22, 2011 19:05
Bydliště: Krkonoše

Re: NIVA - palivové čerpadlo

Příspěvek od Hanuš »

Hmm. Asi jo, jen se chci zeptat, samozřejmě že nejsem první majitel a ke klíčům jsem nic nedostal, ale imo tam je. Vím že se to to už řešilo. Ale...při vypnutém klíčku imo bliká přerušovaně pomalu a při zapnutém přerušovaně rychle. Jak to má být správně?
Majo
Příspěvky: 6456
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Re: NIVA - palivové čerpadlo

Příspěvek od Majo »

Spravne to ma byt tak ze ked blika rychlo, co ma byt bud po otvoreni dveri alebo zapnuti zapalovania, ocakava prilozenie imobilizacneho kluca pre odblokovanie. Oficialne by totiz v popisovanom rezime nemalo auto ani startovat a palivove cerpadlo by nemalo tlacit. Treba ist po kabloch a hladat upravy, ktore nevyzeraju fabricky. Niekto to totiz obisiel nie uplne beznym sposobom(bezny je prepajkovanie cipu v rj za cisty, s tym sa potom kontrolka sprava inak).
Ak nenajdes ziadne bastloviny, skus zohnat pouzitu rovnaku RJ aj a imobilizerom a 3mi klucami k nemu...
21043, 21063, 2121, 21214, 2123....
Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4, Range Rover 4.4i, Audi Q7, 4.2FSI
Cory
Příspěvky: 11724
Registrován: stř čer 14, 2006 17:14
Bydliště: Snina/Košice

Re: NIVA - palivové čerpadlo

Příspěvek od Cory »

Alebo prepajkovat cip a novu sadu klucov
Lada 2171 Priora 1,6 MPi (2013), Lada 2105 v regenerácii (1985), Lada 21044 1,9 MPi (1998), Škoda Felícia 1,3 SPi - 40kw (1996), 2 x Babetta 210 (1984,1988), Simson 70 ccm (1989), Zetor 4011 (1966)
Majo
Příspěvky: 6456
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Re: NIVA - palivové čerpadlo

Příspěvek od Majo »

Ak je to ina zavada v RJ, tak vymena imo chipu nepomoze. Ale za pokus pre toho kto to vie by to stalo.
21043, 21063, 2121, 21214, 2123....
Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4, Range Rover 4.4i, Audi Q7, 4.2FSI
Hanuš
Příspěvky: 80
Registrován: sob říj 22, 2011 19:05
Bydliště: Krkonoše

Re: NIVA - palivové čerpadlo

Příspěvek od Hanuš »

teď uplně nevím jestli v tomto tématu můžem řešit stále tento problém, tak se dystak adminovi omlouvam a dystak ať to přesune. No tak jsem skusil jestli to hází jiskru a nula. takže asi opravdu RJ a Imo. Prošel jsem kabeláž hlavně od imo k RJ a žádný zásah kromě lpg jsem nennašel, a nebo možná nevím po čem koukat. Takže, nevím kdo mě přijede domů do garáže a napíchne mi to na diagnistiku. Asi koupím kabel a skusím to sám, dá se to nějak??? Samozřejmě pokud to nebude chybou v RJ tak to někam pošlu, kam ......to se uvidí:)
Majo
Příspěvky: 6456
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Re: NIVA - palivové čerpadlo

Příspěvek od Majo »

Obavam sa, ze imobilzer ti nikto nezdiagnostikuje.
Vyzera to ze nejakym sposobom bol imo vyradeny a znovu sa aktivoval.
Keby si mi poslal rj s imobilizerom, vedel by som to odskusat a pravdepodobne aj opravit, takisto aj Cory, ale v oboch pripadoch to znamena posielanie na SK a spat. V CR neviem o nikom, kto to vie, ale skus sa popytat v okoli...
21043, 21063, 2121, 21214, 2123....
Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4, Range Rover 4.4i, Audi Q7, 4.2FSI
Uživatelský avatar
mirozv
Příspěvky: 959
Registrován: úte kvě 11, 2010 20:45
Bydliště: okr. Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Re: NIVA - palivové čerpadlo

Příspěvek od mirozv »

Ešte taká provokatívna otázka. Tie prívesky od imobilizéra máš? Impbilizér bol funkčný, alebo bol vyradený?Ako sa to správa, keď priložíš ten prívesok k snímaču? Prestane blikať?Už sa mi totiž stalo, že som stratil čip z prívesku a nevšimol som si. Proste ten prívesok sa otvoril a čip niekde vypadol.
LADA je jediná automobilka, kde musíš ty presviedčať predajcu, že to auto naozaj chceš kúpiť.
LADA 21103 20.5.2010-17.8.2013
LADA 2112 6.9.2013-
LADA 21214 23.4.2016-

Obrázek

Obrázek
Majo
Příspěvky: 6456
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Re: NIVA - palivové čerpadlo

Příspěvek od Majo »

niekde tu pisal ze to kupil bez priveskov. Ako to mohlo fungovat nie je zname :-)
21043, 21063, 2121, 21214, 2123....
Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4, Range Rover 4.4i, Audi Q7, 4.2FSI
Odpovědět

Zpět na „Hnací soustava“