Jsem psancem

Free pokec (aj keď Ondra 07 by to celé zmazal)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Marek
Příspěvky: 5274
Registrován: úte čer 01, 2004 21:31
Bydliště: Třebíč, CZ

Re: Jsem psancem

Příspěvek od Marek »

Vycházím z faktů :-), jiné informace nemám. A hlavně - je mi to úplně jedno.

Jestli Tě to potěší a uklidní - ANO, máš motor s výkonem 80,2 kW. Moc se Ti omlouvám, že jsem si coby nezasvěcený dovolil o tom pochybovat.
RENAULT Mégane Grandtour *04/2008 - 1,5dCi 78kW (06/2016-)
RENAULT Scénic *05/2012 - 1,4TCe 96kW (10/2023-)
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11033
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Re: Jsem psancem

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Tak jsem se konečně dokopal k prohlédnutí nějakých obrázků toho přibližovadla. No, nevypadá to, až tak zle, až na ta boční zadní okénka, ty vypadají divoce.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Patrac
Příspěvky: 3739
Registrován: stř srp 04, 2004 12:15
Bydliště: Brno - King field
Kontaktovat uživatele:

Re: Jsem psancem

Příspěvek od Patrac »

aby nebyla mýlka tak mám tento typ. rv 2009
obdobná výbava
http://sauto.cz/detail-inzeratu/osobni/ ... -d/9542745
Lada Niva M:1/8,5
Kia Cee´d SW 12.12.2011- ???
21044 - ice dream rising 1.11.2006-19.12.2011
2107 - red storm rising 1.5.2003-1.11.2006
Uživatelský avatar
zelvotron
Příspěvky: 6276
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Re: Jsem psancem

Příspěvek od zelvotron »

Trochu jsem si to tu pročet a jen pár poznámek.
1) Cedník myslím rozhodně není špatná volba (z dnešního výběru).
2) Na nějakou ochranu spodku, pokud by to vyloženě nestálo pakatel, bych se vykváknul, ono to 10 let vydrží i tak (není to Lada že a to nemyslím ani tak krabice a spol) a pak to už stejně v případě nějaký závady bude neekonomický opravovat vzhledem k hodnotě.
3) Spotřeba 11 l při rozjezdu? To to musíš hodně lechtat, nebo to neumí víc ukázat, 30+ při rozjezdu nemůže být žádný problém :-)
4) Docela by mě zajímalo kolik to točí při 90 a 130 km/h na V.
5) Je fajn že všem je úúúúúplně jedno jestli to má o 3 kW míň nebo víc :lol:
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Jan Vaníček
Příspěvky: 1098
Registrován: úte úno 03, 2009 10:26
Bydliště: Krkonoše

Re: Jsem psancem

Příspěvek od Jan Vaníček »

Obdobnou situaci jsem řešil v roce 2005, kdy jsem šestku poslal do důchodu právě jen kvůli bezpečnosti. Moje štěstí je, že jsem si ji mohl nechat. Myslím, že KIA není špatná volba, poměr cena/provozní náklady určitě budou dobré, ohlasy z okolí jsou pozitivní. Octávka je určitě dobré auto, ale jednička již dnes mimo mísu, má kufr, ale cestující se mačkají (měl jsem dvě), dvojka je trochu lepší prostorově, jízdní vlastnosti podstaně lepší, má řadu vychytávek, za které si nechá dobře zaplatit, mám ale obavu, že začíná upadat kvalita. Na mé služební se po 6 letech (150tis.) začíná sypat kde co především v periferiích. Původní motor 1,9PD je strašně hlučnej. Sice mám již objednanou novou, ale čekám již od září!! na poměrně standardní auto, prý bude dle poslední zprávy v únoru!!. Jsem zvědav na motor TDI CR.
Marek
Příspěvky: 5274
Registrován: úte čer 01, 2004 21:31
Bydliště: Třebíč, CZ

Re: Jsem psancem

Příspěvek od Marek »

zelvotron píše:Docela by mě zajímalo kolik to točí při 90 a 130 km/h na V.
Převody neznám a výrobce je nikde v letácích neuvádí (bohužel). Nicméně můj názor je ten, že vzhledem k tomu, že motor má maximum točivého momentu ve vysokých otáčkách, budou převody dost krátké. Čili můj odhad - na pětku při 130 jsou otáčky kolem 4000, možná výš.

Moje domněnka je potvrzena zde: http://www.auto.cz/test-kia-ceed-sw-2129
Ve spodní části přípsěvku je to psáno. Jedná se o motor 1,6CVVT - z toho lze soudit, že slabší motorizace 1,4CVVT možná může mít kvalty ještě kratší.
Ono to ani jinak nejde - pokud má motor pracovat v optimálním režimu, měl by mít otáčky blízké maximu toč. momentu - proto z toho plyne, že musí mít kratší odstupňování (případně tzv. "úzkou" převodovku).

BTW - tento motor 1,4 CVVT se osazuje i do konkurenčních vozů Hyundai.
RENAULT Mégane Grandtour *04/2008 - 1,5dCi 78kW (06/2016-)
RENAULT Scénic *05/2012 - 1,4TCe 96kW (10/2023-)
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 9344
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jsem psancem

Příspěvek od Vašátor »

Radku, rozhodně jsi udělal dobře. Já už to tu několikrát říkal, koupit si dnes novou Ladu mi přijde trošku mimo. Lada výrazně zaspala ve vývoji, výbavě a vším co dnes nabízí. Srovnávat auta podle ceny je taky úplně mimo. Nikde není řečeno a ani to neplatí, že dražší věc vydrží více, než věc levnější. Proč by měla být Octavia lepší když je dražší? S Octavií zkušenosti z dlouhodobého provozu nemám (osobní!), nicméně takový BMW X3, který stojí nějakých 1 200 000kč (podle výbavy), najede bez oprav cca 40 000km. Je to prostě těžký vůz a tak rychle začnou odcházet brzdy, čepy, klouby .... načež výměna není zrovna nejlevnější ... takže cena opravdu není všechno.

Radku, věřím, že s autíčkem žádné problémy nebudou :wink: a je fajn, že zůstáváš v Ladaklubu :-). Proč by jsi měl být psancem? Vždyť tu hodně lidí k běžnému ježdění používá jinou značku auta.
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Pavel P
Příspěvky: 33
Registrován: sob bře 10, 2007 11:56
Bydliště: Brno

Re: Jsem psancem

Příspěvek od Pavel P »

Radku, to jestli jsi udělal dobře nebo ne, poznáš stejně až časem a průběhem provozu auta.
Koupě jakéhokoliv auta je vždy tak trochu sázkou do loterie, vše může vypadat tabulkově a papírově dobře a přesto můžeš kápnout na smolný kus, který se kazí více než je obvyklé a nebo taky naopak.
Z mých už několikaletých zkušenostech z autoservisu vím, že to, co je na konkrétním autě něšťasně zkonstruované a nebo materiálově podceněné se pokazí dříve, či později na všech. Ale většina banálních závad a nebo se neustále opakujících, je z 90 % způsobena stylem používání. Pak nemá cenu brečet, že se tam pořád něco kazí, když si málokdo přizná, že se k tomu nechová slušně ( to jsem ještě použil mírný výraz ). Takže dle mého, když se k autu člověk chová slušně odvděčí se mu spolehlivostí.
U jetého auta bohužel ale člověk není schopen ovlinit, jak se k němu choval předchozí majitel.
Dnešní auta jsou vyráběny jako spotřební věc na poněkud konzumější způsob užívání, rozhodně nejsou stavěny na 20 a víceletou životnost, japonské a korejské už vůbec ne.
Už jen z toho hlediska, že technika jde pořád dopředu, zvyšuje se bezpečnost, tak ani nikdo nechce starým autem už jezdit, i když je třeba v dobrém stavu. Vše je jen a jen o penězích a o účelu, pro který auto používám. Proto je jasné, že málokdo si už dnes koupí novou Ladu, kde se vývoj prakticky zastavil, technika zaostává za ostatními o 10 a více let, bezpečnost taky, antikorozní úprava taky není srovnatelná, tak kromě vztahu ke značce jako takové, nevidím, alespoň z mého pohledu dnes už žádné pozitiva Lady. Slabá servisní síť, s tím spojená horší asistenční služba atd. . .
Přiznejme si, že za tu cenu, za jakou nabízí dnes nový Lady je to utopie po všech stránkách. . .
Pro mě osobně má Lada kouzlo pouze jako klasika. A to do roku 90 v karburátorovém provedení.
To co se dělo potom znamenalo vždy minimální technický pokrok ve srovnání s konkurencí a kvalita rapidně dolů. V ten moment není co řešit a musíš konstatovat, žes udělal vlastně dobře, že jsi nekoupil dnešní produkt z Togliatti. A chovat se ke své Kii co nejlíp a poreferovat nám občas jestli jezdí nebo stojí zase v servisu. Přeju Ti to první, ať jezdí ku spojenosti a hodně šťastných km.
Vašátor píše:Radku, věřím, že s autíčkem žádné problémy nebudou :wink: a je fajn, že zůstáváš v Ladaklubu :-). Proč by jsi měl být psancem? Vždyť tu hodně lidí k běžnému ježdění používá jinou značku auta.
Myslím, že ne hodně, ale většina. Byť ne jako svým, ale třeba jako firemním a Ladu má jen jako hračku nebo jako koníčka. A nastane doba, kdy to takhle budou mít všichni.
Zajímal by mě skutečný počet opravdu skalních příznivců zde na fóru, kteří používají Ladu jako každodenní a jediné vozidlo. Typuju cca do 20 lidí. A rok od roku vás bude míň a celej klub se změní pouze na veterán klub pár lidí. . . Nekamenujte mě. Přiznejme si realitu. . .
Uživatelský avatar
mayo456
Příspěvky: 2665
Registrován: úte říj 25, 2005 20:28
Bydliště: Košice

Re: Jsem psancem

Příspěvek od mayo456 »

dávno je preč doba keď sme ladami jazdili ako hlavnými autami. hoci si tú dobu dobre pamätám a rád by som sa do nej vrátil, páči sa mi jazdiť Ladou preto ju mám lebo som ju chcel a vždy čo som chcel to som aj mal ale táto doba je už preč a nedá sa vrátiť. dnes už Ladu treba hýčkať, starať sa o ňu aby vydržala a robila ešte dlhé roky radosť a bežnou prevádzkou ničiť trebárs tu kiu alebo iné dnešné auto.
Minule mi povedala jedna milá pani,
Maťo mne sa zdá že ty si ani, ani, ani.
Musíš vedieť kde máš miesto, musíš niekam
patriť,
nemôžeš sa takto motať a tárať dve na tri.
Marek
Příspěvky: 5274
Registrován: úte čer 01, 2004 21:31
Bydliště: Třebíč, CZ

Re: Jsem psancem

Příspěvek od Marek »

Přesně tak, pánové. LADA je kult - je to určitá a poměrně dlouhá etapa československé automobilové historie. Ale je to pryč a musím souhlasit s většinou, že LADA jako značka zaspala dobu a pořízení si nového vozu této značky dnes nemá opodstanění.

Radkovi jsem psal, že jistě udělal dobře, že Ladu vyměnil za novější, modernější a bezpečnější vůz. Zda právě KIA bude tou správnou volbou, to ukáže stejně až čas. Rád bych, aby byl spokojený. Vím, že Radek je poměrně nenáročný řidič a majitel (jako asi každý, kdo přesedlá z Lady) a tudíž si osobně myslím, že pokud vyloženě nenarazil na nějaký zmetek, spokojen určitě bude.
RENAULT Mégane Grandtour *04/2008 - 1,5dCi 78kW (06/2016-)
RENAULT Scénic *05/2012 - 1,4TCe 96kW (10/2023-)
Uživatelský avatar
mayo456
Příspěvky: 2665
Registrován: úte říj 25, 2005 20:28
Bydliště: Košice

Re: Jsem psancem

Příspěvek od mayo456 »

je to však škoda že Lada dnesneponúka kvalitné, odolné a pekné auta ktoré by boli konkurencie schopné napr. aj v strednej triede. Bol by som rád, ak by som raz mohol povedať že celý život som jazdil na Ladách od 2101 po neviem akú a že to sú stále kvalitné auta. keby som tak mohol povedať ako nejaký škodovkár ktorá začal trebars na Škoda 100, isiel cez typy 105,120 favorit feliciu, octaviu a teraz má trebars yetiho ale toho sa asi nedočkáme preto výmenu Lady ze kiu ako auta na bežné jazdenie pokladám za dobre riešenie hoci ako som písal vyššie, korejcom moc naklonený ine som.
Minule mi povedala jedna milá pani,
Maťo mne sa zdá že ty si ani, ani, ani.
Musíš vedieť kde máš miesto, musíš niekam
patriť,
nemôžeš sa takto motať a tárať dve na tri.
Marek
Příspěvky: 5274
Registrován: úte čer 01, 2004 21:31
Bydliště: Třebíč, CZ

Re: Jsem psancem

Příspěvek od Marek »

LADA podle mě zakopla po prolomení železné opony. Zjistili, že svět je jinde a ačkoli se třeba snažili ho dohnat, už to nestihli. A bohužel ta propast mezi nimi a světem je čím dál větší.

Mně se nelíbí nové modely Lady především vzhledově. Další problém jsou použité materiály a kvalita zpracování. A v neposlední řadě mají zastaralé koncepce motorů. To, čím kdysi před čtyřmi desítkami let dominovali, tedy kvalita motorů a robustnost provedení, je dnes u nich za zenitem. Podle mého nemají vývojový tým na úrovni světových automobilek, tudíž jim nemá kdo vyvíjet konkurenceschopné modely. Připadá mi to, jako kdyby od několika již existujícíh vozů jiných značek tu a tam něco okopírovali, obkreslili nebo rovnou ukradli (jak to měli ve zvyku celé roky), čímž poté vznikne pseudomodel z rádoby nových konstrukčních prvků a s novou myšlenkou. Skutečnost je však taková, že je to bastl několika Hyundaií, Chevroletů, Opelů, Fordů a dalších aut, která již mnoho let jezdí.

Bohužel.....
RENAULT Mégane Grandtour *04/2008 - 1,5dCi 78kW (06/2016-)
RENAULT Scénic *05/2012 - 1,4TCe 96kW (10/2023-)
Uživatelský avatar
zelvotron
Příspěvky: 6276
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Re: Jsem psancem

Příspěvek od zelvotron »

Tak s tímhle rozhodně nesouhlasím, problém není v autě a už vůbec ne ve vývoji - vždyť ze kdy jsou první prototypy desítky, kaliny, C-projektu? Problém je šíleně dlouhá cesta nových modelů do výroby a především naprosto zanedbaná reklama, obchodní a servisní služby a síť. I kdyby nabízeli nejdokonalejší auto na světě, tak by ho stejně neprodali o moc víc kusů než teď. A motory jsou to nejlepší co dnes mají, za pár let se s nimi potkáme v daciích a renaultech... :wink:
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11033
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Re: Jsem psancem

Příspěvek od Křečík Barbuška »

zelvotron píše: ... motory jsou to nejlepší co dnes mají, za pár let se s nimi potkáme v daciích a renaultech... :wink:
Jsi již rozkrojil vánoční jablíčko a vlil roztaveného olova do vody? :mrgreen:
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
zelvotron
Příspěvky: 6276
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Re: Jsem psancem

Příspěvek od zelvotron »

jj, nechtěj vědět co jsem tam ještě viděl :lol:
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Odpovědět

Zpět na „Poklábosme“